Nowy odbiornik RWT!!

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
llawicki

Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: llawicki »

Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna zrobiła nowy odbiornik DVB-T z możliwością nagrywania programów.

radio-fm

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: radio-fm »

zobacze , to moze uwierze

narazie niemaja go w sprzedaży i niepotrafia odpowiedziec na kiedy bedzie

podejrzewam ze włąśnie płynie prosto z CHRL,czyli stamtąd gdzie i poprzednik
co wcale nie oznacze że będzie nie warty wydania tych 200-250zł

Janusz123

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: Janusz123 »

radio-fm pisze: co wcale nie oznacze że będzie nie warty wydania tych 200-250zł
Skąd masz te rewelacje?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Ciekawy sposób zareklamowania stronki (link został usunięty).
Niestety artykuł nic nie wnosi poza odnośnikiem do strony producenta (RWT), na której znajduje się jedynie bardzo ogólny opis odbiornika (nie dostępnego jeszcze w ofercie). Bez szczegółów technicznych, zdjęć i ceny.
Gdy odbiornik będzie dostępny mam nadzieję dostać go do testów.
Gdy ktoś będzie miał jakieś praktyczne doświadczenie z tym sprzętem będzie można napisać więcej.

Jak już piszemy o nowościach tego dostawcy to mają też moduł transkodujacy MPEG-4 -> MPEG-2 pasujący do złącza CI, na bazie układu Neotion. Jak wszystkie inne produkty tego typu pozwala odbierać programy zakodowane w MPEG-4 (tylko SDTV !!!)na telewizorach bez takiego dekodera. Interesująca jest za to jego cena. Dostępna jest też lista przetestowanych z tym modułem odbiorników.

llawicki

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: llawicki »

Co do testów i zdjęć, właśnie staram się uzyskać dostęp, ewentualnie dokonam zakupu w/w odbiornika i przetestuje :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: JaroslawMroczkowski »

no to czekamy na jakieś newsy.
ale obawiam się, że to jeszcze chwilę potrwa ;)

llawicki

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: llawicki »

Już jest ulotka ze zdjęciem tunera Adres: http://rwt.pl/public/dokumenty/ulotki.pdf

llawicki

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: llawicki »

Co prawda nadal nie mam dostępu do nowego tunera RWT ale na mojej stronce zrobiłem VIDEO TEST tunera RWT DTV-401T :) jak się tylko pojawi nowy to go spróbuję nawet kupić !!

marboro

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: marboro »

Witam,ten dekoder do odbioru TV naziemnej DVB-T jest już w sprzedaży w sklepach Hollexu.

Jest dość ciekawym tunerem a do tego polskiej produkcji i w miarę tani a we wrześniu napewno jeszcze spadnie cena.
Na dole link do sklepu internetowego.W produkcji jest jeszcze drugi nowszej wersji ale kiedy na rynku to proszę czytać podane strony producenta przez Jarosław Mroczkowski j.w..




http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=55&id=1207

skorup

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: skorup »

marboro pisze:Witam,ten dekoder do odbioru TV naziemnej DVB-T jest już w sprzedaży w sklepach Hollexu.

...
dekoder którego tyczy ten wątek czyli dtv-421t nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, pewnie pomyliło Ci się z modelem dtv-401t

marboro

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: marboro »

Przepraszam, ale ten DTV-401T też od niedawna pokazał się w sklepie Hollexu,ale z tego co widać dużą różnicę widać na obudowie,no lepiej się prezentuje jak poprzednik zewnętrznie.
Ale jeśli chodzi o możliwości pracy to jeszcze nie dostarczono.Może już w niedługim czasie.

Ten zaś DTV-421T może pokazać się jeszcze przed wrześniem tego roku.

Kafar

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: Kafar »

marboro pisze:Jest dość ciekawym tunerem a do tego polskiej produkcji i w miarę tani a we wrześniu napewno jeszcze spadnie cena.
Chyba tylko firma i pracownicy są z Polski, na skrzynce będzie nalepka Made in China, tak samo jak na AGD MPM czy Zelmera. Toshiba też jest japońska, a na spodzie laptopa chińszczyzna podpisana. W środku pewnie coś z Tajwanu by znalazł. Takie są realia globalizacji i tania siła robocza w Azji. Pewnie w innym kraju dokładnie ten sam dekoder będzie sprzedawny przez tamtejsze firmy.

marboro

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: marboro »

Kafar pisze:
marboro pisze:Jest dość ciekawym tunerem a do tego polskiej produkcji i w miarę tani a we wrześniu napewno jeszcze spadnie cena.
Chyba tylko firma i pracownicy są z Polski, na skrzynce będzie nalepka Made in China, tak samo jak na AGD MPM czy Zelmera. Toshiba też jest japońska, a na spodzie laptopa chińszczyzna podpisana. W środku pewnie coś z Tajwanu by znalazł. Takie są realia globalizacji i tania siła robocza w Azji. Pewnie w innym kraju dokładnie ten sam dekoder będzie sprzedawny przez tamtejsze firmy.

Napewno tak jak mówisz składanka różnych firm.Ale dorzucę że kupiłem jeszcze na kartki telewizor "Sieste3" firmy Unimor składany z części Sony,philipsa itd. i do dziś od nowego bez naprawy jeszcze działa.

radio-fm

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: radio-fm »

niech ktos z posiadaczy napisze na jakim jest procku ten DTV-401T
no i na jakim ma być ten nowowprowadzany na rynek DTV-421T

marboro

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: marboro »

Witam,

Zastosowane procesory:
DTV-421T: STi7101,
DTV-401T: STi7100


Owszem jest to ważna informacja i znajduje się ona w specyfikacji
technicznej, nie zaś w instrukcji użytkownika.
Jesteśmy przekonani jednak, że większości klientów nie interesuje CPU,
na
którym oparta jest konstrukcja. Ważne jak urządzenie działa i czy jest
niezawodne.

Pozdrawiam
Paweł Kubicki

----- Original Message -----
From: "Marian" <marboro@o2.pl>
To: <rwt@rwt.pl>
Sent: Sunday, July 26, 2009 11:13 AM
Subject: dekoder DTV-401T i DTV-421T



A wyżej masz odpowiedż, od Pana Pawła Kubickiego z R W T,który odpisał mi na moje zapytanie.

Pozdrawiam.

marboro

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: marboro »

Witam,

Dekoder DTV-421T planujemy wprowadzić do sprzedaży na przełomie sierpnia
i
września.
Planowana cena to 449,00 PLN na półce sklepowej.

Pozdrawiam

Paweł Kubicki
----- Original Message -----



A to najświeższa informacja od RWT na temat dekodera DTV-421T do DVB-T .

Pozdrawiam

interaktiv

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: interaktiv »

W DTV-421T jak dla mnie dużym minusem jest brak złącza USB z tyłu - doświadczenia innych producentów tunerów SAT pokazują, że taka wada wpływa na sprzedaż (np. Technomate po miesiącu wydało nowy model 6900 "SUPER" ze złączem z tyłu bo sprzedaż zwykłego 6900 była słaba) do pełni szczęścia tak naprawdę powinna być eSATA, cena 449 zł jest trochę wygórowana jak za taki sprzęt, cena sklepowa powinna wynosić 299zł a tak wszyscy będą czekać, aż konkurencja (które pojaw się za hohohoho) spowoduje spadek cen.

Może ktoś się orientuje co się stało z modelem DTV-411T? To chyba wyższy technicznie model niż DTV-401T, mimo to jest tańszy a na stronie RWT nie ma informacji o tym modelu?
W sklepach internetowych ten dekoder jest tańszy od DTV-401T o ok 50zł, ze specyfikacji nie wynika żeby różniły sie znacznie te modele (może w przypadku DTV-411T zastanawiające jest to że nie ma informacji o czytniku kart) no i oczywiście brak LAN (które w praktyce pewnie nie będzie często wykorzystywane przez użytkowników).

llawicki

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: llawicki »

W sierpniu obiecałem i....jest Videotest dekodera DTV-421T (link w profilu) Zapraszam!

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: zygmunt »

Czy to jest odbiornik tylko do dvb-t czy tkz hybrydowy,
pozwalający odbierać również analogową
telewizję ?

llawicki

Re: Nowy odbiornik RWT!!

Post autor: llawicki »

Analog odpada niestety

Zablokowany