Zakłócenia od Laptopa

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
dddllluuugggiii

Zakłócenia od Laptopa

Post autor: dddllluuugggiii »

Witam czy ktoś może spotkał sie z podobnym problemem, mianowicie do telewizora podłączona mam antenę pokojowa, jakość sygnału to mux1 85% mux2/3 50% wszystko jest dobrze dopóki nie włączę laptopa mux1 działa ok ale mux 2 zaczyna pikselic, po rożnego rodzaju próbach doszedłem do wniosku ze to matryca laptopa powoduje zakłócenia, dodam ze w domu mam dwa laptopy i przy tym drugim wszystko działa prawidłowo pierwszy to asus drugi hp czy jest coś takiego w matrycach laptopa co mogło by zakłócać synal anteny, i czy można jakoś temu zaradzić

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: Anduraki »

dysk twardy może zakłócać, zastosuj przedłużkę USB do tunera usb

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: penknife »

Anduraki jego objawy występują na TV, a nie na komputerze/laptopie


PS. może filtr wycinający pasmo <40MHz na kablu antenowym by pomógł
PS.2. Czy zakłucający laptop nie ma przypadkiem modułu 3G(miejsce na kartę SIM) :?: Wówczas http://www.dipol.com.pl/filtr_gsm_tzu_1 ... R49602.htm

PS.3. Jaką dokładnie antenę pokojową posiadasz :?: Prawdopodobnie należy użyć normalnej anteny zewnętrznej

dddllluuugggiii

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: dddllluuugggiii »

nie laptop nie posiada wejścia sim. antena jest firmy DPM ale model nie jest opisany a pudełko jest wyrzucone, dziwi mnie ze przy zamkniętej klapie obraz odbieram normalnie na tv , problem rodzi się gdy otwieram laptopa wiec stad wniosek ze to wina matrycy. ale jak :P

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: cignacy »

Przypuszczam, że jest to starszy laptop z podświetlaniem świetlówkowym i zakłócenia pochodzą od inwerterów zasilania świetlówek. Po zamknięciu klapy podświetlanie automatycznie się wyłącza(oszczędzanie energii) i inwertery nie działają.

dddllluuugggiii

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: dddllluuugggiii »

laptopa kopiłem w 2007 roku i nie jest to matryca led jeżeli o to chodzi, wiec pewnie masz racje. Istnieje jakiś sposób na zaniechanie tego problemu, no oprócz wymiany laptopa :P ??

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: cignacy »

U mnie(lapek z 2008r) na analogu miałem lekką siateczkę i specjalnie mi to nie przeszkadzało w oglądaniu. Teraz nie korzystam z DVB-T przez laptopa właśnie ze względu na zakłócenia takiego pochodzenia(występują na dwóch MUX-ach). Dodam jeszcze, że zakłócenia słabną przy zmniejszeniu podświetlania(Fn+strzałka lewa).

dddllluuugggiii

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: dddllluuugggiii »

czyli mamy ten sam problem po twoim wcześniejszym poście tez zrobiłem test z podświetleniem i to się sprawdziło. dzięki za rozwiązanie mojego problemu bo naprawdę nie wiedziałem jaka możne być przyczyna.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: qwerty »

Przesterowany sygnał przez przedwzmacniacz.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: cignacy »

Nie stosuję żadnych wzmacniaczy do normalnego odbioru. Jedyny wzmacniacz przelotowy mam zamontowany na wejściu antenowym telewizora z MPEG-2 do odbioru czeskich programów.

eof

Re: Zakłócenia od Laptopa

Post autor: eof »

wada uzywania antenty pokojowej.
Mam 3 tunery wiwa hd-90, dwa na antenie zewnetrznej i jeden na wewnętrznej. Ta wewnetrzna zbiera zaburzenia pole em z jednej instalacji oswietlenia - jak sie wlaczy swiatlo to odbiór na ułamek sekundy pauzuje.

edit/ Pisownia

Zablokowany