COFDM AGC

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
pavvel1610

COFDM AGC

Post autor: pavvel1610 »

Mam problem z odbiorem Mux 2, problem zaczął się pojawiać chyba już w końcówce marca albo kwietnia wcześniej wszystko działało bez zastrzeżeń. Odbieram kanały Mux 2 jednak co jakiś czas przerywa mi odbiór i pojawia się informacja o niedostrojonym programie. Z informacji odczytywanych z telewizora zauważyłem, że COFDM AGC mam normalnie na poziomie ok -450 jednostek a w chwili gdy tracę sygnał COFDM AGC rośnie mi do -40. Na innych kanałach z mux 1 i 3 wartość COFDM AGC jest podobna to znaczy ok -450, tyle tylko nie ma tam takich wahań. Szukałem troszkę i czy może to być problem ze zbyt silnym sygnałem? Czy podłączenie anteny przez tłumik rozwiąże problem z odbiorem kanałów z mux 2?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: COFDM AGC

Post autor: adac »

To COFDM AGC niewiele znaczy i można go porównać tylko z tym samym typem odbiornika który odbiera w innej lokalizacji (na zasadzie więcej albo mniej). Tylko jaki to odbiornik ?
Poza tym: jaka antena, ze wzmacniaczem czy bez i w jakiej odległości od nadajnika ? Na dachu czy na balkonie, są jakieś przeszkody po drodze ?
Pytanie w ten sposób jaki zadałeś nadaje się do działu: Wróżby.

Zablokowany