Konwerter Dolby Digital Plus -> Dolby Digital

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Mr Groch

Konwerter Dolby Digital Plus -> Dolby Digital

Post autor: Mr Groch »

Witam

Poszukuje urządzenia, które zdekoduje dźwięk Dolby Digital Plus (EAC3) do starego Dolby Digital (AC3). Najlepiej, by skonwertowany dźwięk do AC3 był przesyłany przez HDMI out a nie przez wyjście optyczne.

Czyli:

HDMI IN (Dolby Digital Plus EAC3) -> HDMI OUT (Dolby Digital AC3).

Po co mi? Aktualnie wszystkie urządzenia mam podpiete pod TV, które daje sobie rade ze starym Dolby Digital i przesyła przez wyjście optyczne do mojego kina domowego. Dzięki temu nie muszę przepinać kabli - wystarczy, że coś jest podpięte pod TV i mogę to puścić na głośniki kina domowego. Ale telewizor nie obsługuje Dolby Digital Plus a teraz kupiłem odbiornik, który przesyła dźwięk przestrzenny tylko jako Dolby Digital Plus (nie dekoduje go tylko przesyła zakodowany przez HDMI) i telewizor odbiera tylko sygnał stereo z tego urządzenia... Sprawdziłem u znajomego na nowszym TV i tam sygnał Dolby Digital Plus jest rozpoznawany i dekodowany przez TV, ale nie uśmiecha mnie się wymiana TV...


Bardzo dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Konwerter Dolby Digital Plus -> Dolby Digital

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A tak z ciekawości, próbowałeś połączyć po S/PDIF ?
W dokumencie Optimizing the Implementation of Dolby Digital Plus in SoC Designs napisali że powinno zadziałać.
"Dolby Digital Plus maintains backward co mpatibility with the worldwide installed base of more than 36 million Dolby Digital audio/video receivers using a S/PDIF connection"
Rysunki 2a i 2b wszystko wyjaśniają.

Mr Groch

Re: Konwerter Dolby Digital Plus -> Dolby Digital

Post autor: Mr Groch »

Niestety to urządzenie nie posiada wyjścia optycznego - tylko HDMI do telewizora. Dlatego przez HDMI dźwięk z Dolby Digital Plus musi zostać skonwertowany do Dolby Digital, by telewizor go obsłużył i przez swoje wyjście SPDIF przesłał dalej... Gdyby mój telewizor obsługiwał Dolby Digital Plus to pewnie już dalej przez spdif tak jak piszesz do kina domowego by zostało przesłane jako Dolby Digital ale niestety mam starszy TV i chciałbym problem rozwiązać bez kupowania nowego TV...

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Konwerter Dolby Digital Plus -> Dolby Digital

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie ma optycznego, to może ma elektryczne. Konwerter "S/PDIF Coaxial-Optical" będzie chyba mniejszym problemem niż E-AC3 -> AC-3 i to jeszcze z HDMI.


/edit
Widzę na innym forum, że najprawdopodobniej chodzi o Chromecast.
W takim razie to nie to forum.
Tu dyskutujemy o telewizji i radiofonii cyfrowej, ale tylko w wydaniu naziemnym.

Mr Groch

Re: Konwerter Dolby Digital Plus -> Dolby Digital

Post autor: Mr Groch »

Tak, ale ja nie pytam o Chromecasta tylko o urządzenie dekodujące Dolby Digital Plus. Ciągle szukam bez większego skutku - udało mnie się znaleźć na eBayu urządzenie, które dekoduje dźwięk i przesyła przez SPDIF, a obraz dalej przez HDMI - wiem, że to by zadziałało ale wiąże się to z przepinaniem kabla optycznego do kina domowego, wolałbym tego uniknąć.

Zablokowany