Czas w multipleksach

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
czarek333

Re: Czas w multipleksach

Post autor: czarek333 »

MUX-2 z EC4 z Łodzi nadaje z czasem zimowym... ustawienie zegara na auto w tv ,,, potrzebna zmiana reczna ale cos epg sie rozjezdza i nadawany program nie pokrywa sie z info :!:

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czas w multipleksach

Post autor: qwerty »

Wgraj najnowsze oprogramowanie do tv.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Czas w multipleksach

Post autor: Jarosław Bałuka »

czarek333 pisze:MUX-2 z EC4 z Łodzi nadaje z czasem zimowym... ustawienie zegara na auto w tv ,,, potrzebna zmiana reczna ale cos epg sie rozjezdza i nadawany program nie pokrywa sie z info :!:
MUX2 w Łodzi nadaje z czasem letnim.

czarek333

Re: Czas w multipleksach

Post autor: czarek333 »

Mam instalacje dvb-t od grudnia kiedy to ruszył przekaz z komina EC-4 i zawsze czas był ok. Teraz po zmianie czasu na letni ustawienie w tv na auto wyswietla liste w epg poprawnie ale info pokazuje czas zły . Ustawiając recznie zegar epg dostaje kopa o godzine do przodu...

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czas w multipleksach

Post autor: qwerty »

Tak się↕ dzieje, bo masz stare oprogramowanie w tv. Ile razy mam pisać. Zaktualizuj do najnowszego to będzie wszystko działać poprawnie.

czarek333

Re: Czas w multipleksach

Post autor: czarek333 »

jesli tv wyłapuje epg i pokazuje ze na tvn leci teraz film atramentowe serce to tak jest bo ogladam go wlasnie ale czas jest zły. Wraz ze sygnalem leci epg, telegazeta, i czas . Telewizor wylapuje to co nadaje dostawca wiec ? opis sie zgadza a czas nie wiec ? reset skanowanie pasma nic nie daje ...

-- połączono

juz zrobilem tv dziala :lol:

-- połączono

ale epg dalej zwalone ... czas ustawiony na auto zle pokazuje :?:

czarek333

Re: Czas w multipleksach

Post autor: czarek333 »

Dziś nadal pupa blada.... mimo zmiany softu w tv i roznych kombinacji czas mam zimowy w tv ...

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Czas w multipleksach

Post autor: hadam »

@czarek333
Nie wiem jak jest z ustawieniami w innych TV, natomiast na moim telewizorze Samsung UE40D6500 miałem podobny problem jak opisujesz. Zrobiłem tak: (menu/system/czas/zegar) funkcja (strefa czasowa) była ustawiona na (auto), zmieniłem na (ręczny) aby odblokować funkcję (DST), która była ustawiona na wyłączone zmieniłem na (włączone), następnie wróciłem do (strefa czasowa) z powrotem zmieniłem na (auto), od tej pory jest OK i myślę że przy następnej zmianie czasu ustawi się automatycznie.
Ps:
Myślę że rozwiązanie będzie podobne bo to ten sam producent TV, natomiast w tunerze Ariva T-60 nic nie musiałem robić, czas ustawił się sam. Tak więc jest to kwestia odpowiedniego ustawienia w menu TV.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, o 12:02 przez hadam, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Czas w multipleksach

Post autor: Puma »

U mnie czas jest poprawny a nic nie zmieniałem :)

czarek333

Re: Czas w multipleksach

Post autor: czarek333 »

ja mam tylko ustawienie auto lub reczny nie mam czegos takiego jak strefa czasowa. tylko czad reczny/auto i data

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Czas w multipleksach

Post autor: hadam »

Posprawdzaj jeszcze czy wszystkie ustawienia masz ustawione na polski, tzn. język ścieżki dźwiękowej, język napisów, oczywiście język menu, a także czy czas GMT jest na Warszawa, jeśli oczywiście masz taką funkcję, być może jeśli wszystko ustawisz na polski a nie np. domyślny a potem czas na auto to może samo się ustawi.
Spróbuj jeszcze coś pokombinować z tymi ustawieniami, w razie czego zawsze możesz wrócić do ustawień fabrycznych.

czarek333

Re: Czas w multipleksach

Post autor: czarek333 »

ObywatelDVB-T pisze:Posprawdzaj jeszcze czy wszystkie ustawienia masz ustawione na polski, tzn. język ścieżki dźwiękowej, język napisów, oczywiście język menu, a także czy czas GMT jest na Warszawa.
Spróbuj jeszcze coś pokombinować z tymi ustawieniami, w razie czego zawsze możesz wrócić do ustawień fabrycznych.
juz kombinuje od wczoraj i nic ... mam tak jak pisalem ustawienie reczne i auto nawet zmiana softu w tv nic nie dała. Na chłopski rozum jesli nadawca daje taki sygnal cyfrowy z taką informacja to tv wyłapuje to co jest i kropka...

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Czas w multipleksach

Post autor: hadam »

Nie zgodzę się z tobą że nadawca tak nadaje, ponieważ jak wcześniej pisałem, mam dwa odbiorniki, odbieram z tych samych nadajników (sprawdź w moim profilu) i tuner przestawił się sam a z telewizorem musiałem kombinować. Teraz ustawienia strefy czasowej mam na auto a DST (czyli automatyczna zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie) na włączone, i przy następnej zmianie czasu nie powinno być problemu.

Jeśli masz taką możliwość to sprawdź u kogoś z sąsiadów, którzy odbierają z tego samego nadajnika wtedy się przekonasz.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Znowu problem synchronizacji czasu dla MUX

Post autor: wsz »

Dla MUX3 zegar spieszy się (na razie?) około 40-50 sekund. Przy przełączaniu między TVP2 HD (MUX3) a TVP1 HD (MUX1) zegar się cofa. Czas na MUX1 jest dobry.

Można prosić o synchronizację dla MUX3? Podobny problem już występował i został rozwiązany przy okazji zmiany czasu na letni w tym roku.

basto

Re: Czas w multipleksach

Post autor: basto »

Witam jest to mój pierwszy post, ja także mam problem z automatycznym ustawieniem godziny przez telewizor Samsung 40c6000. Zegarek pokazuje godzinę do tyłu nawet w epg i na pasku postępu jest wyswietlane wszystko o godzinę do tyłu, o dziwo nawet jak ręcznie ustawię zegarek na dobrą godzinę to na pasku postępu i w epg nadal wszystko jest cofnięte o godzinę. Dodam że w drugim pokoju mam także samsunga tyle że nowszego 32d5500 i na nim wszystko wyświetla się dobrze czyli godzina pasek postępu oraz epg. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Czas w multipleksach

Post autor: m@rtops »

może to mieć związek ze strefą czasową oraz z czasem letnim
powinno być w ustawieniach "coś +1 godz"

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odp: Czas w multipleksach

Post autor: Jarosław Bałuka »

Zacznij od sprawdzenia jaki masz kraj ustawiony. W serii D wystarczy ustawić Polska i czas automatyczny i wszystko gra.

basto

Re: Czas w multipleksach

Post autor: basto »

W tym 32D5500 nie mam problemu z godziną tylko w tym starszym czyli 40c6000 i w nim nie stet nie ma możliwości zmiany strefy czasowej, a kraj mam ustawiony na Polska

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Czas w multipleksach

Post autor: m@rtops »

¦¦ Ustawianie czasu
Czas
■■ Zegar: Część funkcji telewizora wymaga ustawienia zegara.
OO Po naciśnięciu przycisku INFO zostanie
wyświetlona bieżąca godzina.
✎✎ Po odłączeniu przewodu zasilania należy ponownie
ustawić zegar.
Tryb zegara (Auto / Ręczn.)
✎✎W zależności od stacji nadawczej i sygnału,
automatyczne ustawienia zegara mogą być
nieprawidłowe. W takiej sytuacji zegar należy ustawić
ręcznie.
✎✎W celu automatycznego ustawienia zegara musi być
podłączona antena.
Ustawienie zegara: Ustaw ręcznie wartości opcji Dzień,
Miesiąc, Rok, Godzina i Minuta.
✎✎ Funkcja dostępna tylko przy ustawieniu opcji
Tryb zegara na Ręczn..
Strefa czasowa (w zależności od kraju): Wybierz strefę
czasową.
✎✎Wybór tej opcji jest możliwy, gdy funkcja Kraj jest
ustawiona na Inne .

✎✎ Funkcja jest dostępna tylko wtedy, gdy opcja
Blokada przed dziećmi zostanie ustawiona na
Włączone.
to tyle jeśli chodzi o instrukcję obsługi :D

terrade
Posty: 50
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 15:55
Odbiornik: Maximum T-102
Instalacja antenowa: Yagi ATV 21 el.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łazy

Co się dzieje z czasem na mux-3?

Post autor: terrade »

Co się dzieje z czasem na mux-3? Zegar się śpieszy coraz bardziej i bardziej, wczoraj 48 sekund.

Wiem to, bo nagrywam Wiadomości + Sport od 19:29 do 20:07 i coraz mniej się nagrywa, jeszcze 20 dni temu kończyło się 12 sekund przed czasem, teraz już ok. 48 sek. Więc zrobiłem restart tunera (Maximum T-102) do ustawień fabrycznych, nic to nie dało, tak samo jest na telewizorze LG z wbudowanym tunerem DVB-T. Testując dalej ustaliłem, że to wina mux-3 (na innych muxach jest 5-9 sekund błędu). Dodam, że odbieram z Łazów (zwanych "Raszynem").

A co to ma do "wdrażania mux-ów"? Ano to, że trzeba wdrożyć synchronizację czasu. W magnetowidzie i nagrywarce jest prosto - synchronizuje się bodajże z zegarem z Telegazety z TVP1 (który jest niesamowicie dokładny). Tuner DVB-T zaś synchronizuje się z muxami, 48 sekund niedokładności na mux-3 jest niedopuszczalne, zresztą nawet 1 sekunda to dużo, przecież tego nie powinien robić człowiek, ale komputer, a z tego co wiem kłopoty z czasem były też dawniej.

Zablokowany