Czas w multipleksach

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
piotr'ek

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: piotr'ek »

markus 69 pisze:Zrobię to pewnie ale puki co to sam zegarek jako wskaźnik czasu nie jest mi potrzebny.
Upgrade softu w samsungach usuwa różne błędy, a nie tylko problem z czasem. Zresztą jest banalnie prosty i jedyne co może się stać to to, że padnie TV i będzie musiał przyjechać serwis gwarancyjny.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: markus 69 »

piotr'ek pisze:
markus 69 pisze:Zrobię to pewnie ale puki co to sam zegarek jako wskaźnik czasu nie jest mi potrzebny.
Upgrade softu w samsungach usuwa różne błędy, a nie tylko problem z czasem. Zresztą jest banalnie prosty i jedyne co może się stać to to, że padnie TV i będzie musiał przyjechać serwis gwarancyjny.

No to mnie pocieszyłeś chłopie :)


Ale tak poważnie mówiąc tv na razie jako sam sprzęt to się dość dobrze sprawuje i jestem zadowolony z niego no i co do aktualizacji jak na razie to chyba się wstrzymam bo i tak niema najważniejszej rzeczy która by się z tym czasem wiązała mianowicie EPG jak będzie to wtedy chyba podejmę decyzję.

wojti

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: wojti »

Witam
Ja mam model Samsunga LE40B530 z softem 2004 z 7 października 2009 i czas na automatycznym ustawieniu przesunięty o godzinę do tyłu. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby przy którejś z wersji było ok :(

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: qwerty »

Nie ma czego się bać.
Formatujesz pendrive. Ściągasz ze strony producenta oprogramowanie. Rozpakowujesz na pendrive (ma być 1 folder, a w nim pliki). Podpinasz pod tv i wchodzisz w instalacje oprogramowania. Proces instalacji trwa ok 1,5 minuty (z ponownym uruchomieniem tv).
Jak coś się stanie (wyłączenie prądu itp) to serwis powinien na miejscu to naprawić (gwarancji nie tracisz). U siebie zauważyłem minimalną lepszą jakość pod scart w trybie rgb.

uggp

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: uggp »

wojti pisze:Witam
Ja mam model Samsunga LE40B530 z softem 2004 z 7 października 2009 i czas na automatycznym ustawieniu przesunięty o godzinę do tyłu. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby przy którejś z wersji było ok :(
7 października czy 12? Najnowszy jest z 12, więc albo masz z 12 albo ten z 7 miał byka i za 5 dni poprawili :)

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

Jestem przekonany, że po wgraniu nowego oprogramowania nie będzie problemów. Poza tym sądzę, że odbiornik ma sprzętowy watchdog, który w przypadku problemów z uruchomieniem nowego systemu przywróci poprzedni. I do tego nie wierzę, żeby producent wypuścił oprogramowanie aż tak wadliwe, aby nie ruszyło przynajmniej w stopniu umożliwiającym przywrócenie poprzedniego soft-u. Ja nie czekałem na EPG. Bez przewodnika również można nastawiać przypomnienia o interesujących programach.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: qwerty »

uggp pisze:7 października czy 12? Najnowszy jest z 12, więc albo masz z 12 albo ten z 7 miał byka i za 5 dni poprawili :)
http://tiny.pl/hxxg5
Najnowsza jest z 7 października.

uggp

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: uggp »

qwerty pisze:http://tiny.pl/hxxg5
Najnowsza jest z 7 października.
To czemu ma podane że 12?
http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... nu2=detail

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: qwerty »

Pewnie 12 dodali na stronę. Na stronie samsung usa wersja oprogramowania jest zupełnie inna.

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

Jeszcze raz podaję:
  1. Odbiornik Samsung LE37B650
  2. Ściągnięty plik z softem: "T-CHL7DEUC-2005.0" umieszczony na oficjalnej stronie Samsunga 30.10.2009
  3. Po wgraniu do urządzenia określany jest jako wersja 2009/09/30_002005
Tak więc albo rozmawiacie o innych urządzeniach, albo żaden z was nie ma racji. A w ogóle założyłem wątek Oprogramowanie "firmware" do odbiorników. Dlaczego tam nie poruszacie takiego tematu? Wczoraj wieczorem zaktualizowałem oprogramowanie i:
  1. Telewizor działa świetnie
  2. Czas wyświetla poprawnie (TDT i TOT automatycznie pobierane z RTCN-Śrem)
  3. Dalej cierpliwie czekam na EPG.

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

Zauważyłem, że Samsung LE40B530 ma inną aktualizację na oficjalnej stronie niż Samsung LE37B650. W takiej sytuacji mogą to być różne softy. Niemniej nie można napisać, że ten pierwszy jest z 12.10.2009, bo to jest tylko data dodania go do witryny. Prawdziwa data wydania znajduje się w telewizorze w funkcji aktualizacji jako aktualna po zainstalowaniu. Jeżeli będziecie te wartości podawali, to mniejsze będzie ryzyko niezrozumienia.
Natomiast zupełnie nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek sięga po oprogramowanie do USA? Przecież tam mogą dystrybuować zupełnie inne oprogramowanie, zgodne z ich lokalnymi widzimisiami.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: markus 69 »

Mili panowie właśnie zainstalowałem polecany soft, no i pewnie rozczaruje niektóre osoby twierdzące że to jest lekarstwo na nasze bolączki NIESTETY ŻADNYCH ZMIAN NADAL AUTO ZEGARKA TO JAKIEŚ 55 MIN DO PRZODU więc teraz mogę śmiało powiedzieć że na naszym odcinku DVB T ktoś zawalił sprawę jeżeli po aktualizacjach w innych ośrodkach nadawczych to zadziałało a w RTCN Jemiołów nie to znaczy że EMITEL coś źle poustawiał.

Proszę jeszcze o jakieś wpisy z woj lubuskiego posiadaczy Samsunga czy i u was dzieje się podobnie .

A i zapomniałem jeszcze dodać że nadal jest przesunięty głos względem obrazu na
TVP 1 (AC 3) w stereo jest OK

Pozdrawiam

uggp

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: uggp »

1. Żeby sprawdzić faktyczny numer softu, trzeba go wgrać, inaczej mówiąc trzeba mieć taki telewizor :( Przy doradzaniu zostaje jedynie to co jest widoczne na stronie. Ale faktycznie jedyna sensowna metoda to podawać to co TV pokazuje.
2. Jeśli sprawa softu wpływa na zegar to chyba ten temat jest dobry do wyjaśnienia tych wątpliwości.
3. Wgrywamy tylko soft z polskiej strony, co prawda z reguły dany soft jest na dany region, ale wiadomo
4. Mamy dalej nie rozwiązany problem kolegi Markusa69. Trzeba to drążyć do końca, bo po to są testy. Teraz czekamy na odpowiedź z Emitela. Piłeczka po ich stronie, bo wygląda na to że coś jest nie tak. Jest ktoś z tych rejonów co dobrze mu idzie czas?

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: markus 69 »

Koledzy chyba stał się cud ....Właśnie oglądałem wiadomości no i po nich jeszcze raz sprawdziłem czas w trybie auto no i ku mojemu zaskoczeniu poszło ...Ale zaraz po wgraniu softu sprawdzałem 2 razy i nic .....morze tv potrzebował dłuższej chwili na reset ustawień ?


Więc wygląda na to że niepotrzebnie chyba zrobiłem zamięszanie ....no ale jakby ktoś się pytał o samsungi to chyba przyczyna rzeczywiście leżała w sofcie .
pozdrawiam i dzięki za wszelkie podpowiedzi .....

uggp

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: uggp »

Po wgraniu softu, TV robi full reset, więc... może panowie z Emitela przeczytali posty i coś ich pikło? :roll:

@markus69
pisałeś kiedyś, że jeszcze na innym tv sprawdzałeś i też było walnięte. Jak jest teraz? Bo jeśli źle, to znaczy że "soft", jeśli dobrze to znaczy że "nadajnik".
Tak czy siak kolejna sprawa rozwiązana i w zasadzie temat do zamknięcia aż pojawi się EPG ;)

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: markus 69 »

@uggp
Jutro postaram się sprawdzić i dam znać, tam nic nie było robione no bo to nie mój samsung.

wojti

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: wojti »

qwerty pisze:
uggp pisze:7 października czy 12? Najnowszy jest z 12, więc albo masz z 12 albo ten z 7 miał byka i za 5 dni poprawili :)
http://tiny.pl/hxxg5
Najnowsza jest z 7 października.
Dokładnie tak -plik zamieszczony na stronie 12 a data w TV to 7. Pobralem raz jeszcze i sprawdziłem -co do bita się równa więc zmian nie bylo. Zresztą aktualizowałem go z opóźnieniem (21.10.2009), więc bym się na poprawkę załapał. Dodatkowi poprawka = wyższa wersja (np. 2004.1).
Do kogo trzeba w Samsungu pisac, żeby coś poprawili?

mr.hyde

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: mr.hyde »

Wiem że to trochę off topic. ale nie ja zacząłem i zresztą w kwestii dvb-t niewiele sie dzieje. Napisze tylko że najnowsza wersja dla samsungów b650 to 2005.0 (data na stronie 30.10.2009). A na innym forum ludzie zbierają się i piszą do samsunga o poprawienie kilku rzeczy w tym modelu. przeczytajcie i podpiszcie petycje jeśli chcecie.
http://www.petycje.pl/petycja/4596/n...i%20i_b650.html

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

uggp pisze:1. Żeby sprawdzić faktyczny numer softu, trzeba go wgrać, inaczej mówiąc trzeba mieć taki telewizor :(
Nie do końca. Po włożeniu aktualizacji do USB i po odczytaniu zawartości, telewizor podaje numer wersji nowej aktualizacji, starej wersji w pamięci oraz czy pliki aktualizacyjne są poprawne dla tego urządzenia. A jeżeli włożymy aktualną wersję zapisaną już w odbiorniku, to podaje informację, że dokładnie ta wersja softu już działa. Więc nie trzeba instalować, żeby poznać wersję softu i jego zgodność z telewizorem.

uggp

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: uggp »

Demon pisze:Nie do końca. Po włożeniu aktualizacji do USB i po odczytaniu zawartości, telewizor podaje numer wersji nowej aktualizacji, starej wersji w pamięci oraz czy pliki aktualizacyjne są poprawne dla tego urządzenia. A jeżeli włożymy aktualną wersję zapisaną już w odbiorniku, to podaje informację, że dokładnie ta wersja softu już działa. Więc nie trzeba instalować, żeby poznać wersję softu i jego zgodność z telewizorem.
Jak już mamy ściągać i rozpakowywać, to już łatwiej HexEdytorem zerknąć na końcówkę softu i odczytać datę kompilacji.

Zablokowany