Czas w multipleksach

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Grzes

Czas w multipleksach

Post autor: Grzes »

Czy mi się wydaje, czy EmiTel w Warszawie pracuje jeszcze według czasu letniego... Przy przełączaniu STB miedzy multipleksami EmiTela i POT zmienia się czas na dekoderze. Da się coś z tym zrobić?Pozdrawiam

Demon

Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

Czy EmiTel byłoby na tyle uprzejme i ustawiło poprawnie swoje zegarki? Mamy już czas zimowy. Jestem przekonany, że urządzenia takiej klasy, które używa EmiTel posiadają możliwość automatycznego aktualizowania czasu (coś na wzór NTP).

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

  1. Czy błędny czas nadawany ze Śremu (nie znam sytuacji innych nadajników) jest:
    1. formą nacisku na TVP,
    2. manifestacją rzetelności operatora,
    3. przejawem stosunku operatora do odbiorców TV,
    4. złośliwością nadawców,
    5. efektem niekompetencji pracowników?
  2. Jak należy rozumieć brak reakcji przedstawicieli EmiTel-a na pytania, prośby i sugestie aktywnych widzów, którzy z dobrej woli i bezinteresownie próbują pomóc w rozwiązywaniu problemów i w rozwoju (popularyzacji) techniki cyfrowej w eterze?
Oczekuję rzetelnych odpowiedzi na powyższe pytania od EmiTel-a.

pferd

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: pferd »

wg emitela z Suchej Góry jest teraz:
poniedziałek 12 października 13:38
a moj tv pobiera info z nadajnika dvb-t, i taki czas mi cały czas wyświetla, a zmienić tego nie mogę, bo się odrazu "uaktualni" :(

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: qwerty »

Nie ma możliwości przełączenia godziny z auto na ręczną? Chyba coś kręcisz. ;)

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

qwerty pisze:Nie ma możliwości przełączenia godziny z auto na ręczną? Chyba coś kręcisz. ;)
Na pewno jest, ale nie po to się kupuje rower, żeby go pchać na piechotę ;)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Jarosław Bałuka »

Demon pisze:
  1. Czy błędny czas nadawany ze Śremu (nie znam sytuacji innych nadajników) jest:
    1. formą nacisku na TVP,
    2. manifestacją rzetelności operatora,
    3. przejawem stosunku operatora do odbiorców TV,
    4. złośliwością nadawców,
    5. efektem niekompetencji pracowników?
  2. Jak należy rozumieć brak reakcji przedstawicieli EmiTel-a na pytania, prośby i sugestie aktywnych widzów, którzy z dobrej woli i bezinteresownie próbują pomóc w rozwiązywaniu problemów i w rozwoju (popularyzacji) techniki cyfrowej w eterze?
Oczekuję rzetelnych odpowiedzi na powyższe pytania od EmiTel-a.
Zarządzanie tablicami TOT/TDT odpowiedzialnymi za poprawne przekazywanie czasu i offsetu jest odłożony do momentu uruchomienia systemu generującego komplet tablic (w tym EIT dla EPG) dla strumienia głównego (warszawskiego) i co najważniejsze regionalnych. Proces inwestycyjny jest w trakcie realizacji, proszę o cierpliwość.

Powyższe nie dotyczy emisji ze Skrzycznego i Suchej Góry w MPEG-2. Emisje te dopiero po przełączeniu na MPEG-4 zostaną włączone do systemu.
W miarę zbliżania się terminu uruchomienia - będziemy informować.

romanodepalma

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: romanodepalma »

Terminem uruchomienia był koniec Września .Jaki jest kolejny termin , bo się pogubiłem? początek Listopada czy Styczeń ?

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

Jarosław Bałuka pisze:
Demon pisze:
  1. Czy błędny czas nadawany ze Śremu (nie znam sytuacji innych nadajników) jest:
    1. formą nacisku na TVP,
    2. manifestacją rzetelności operatora,
    3. przejawem stosunku operatora do odbiorców TV,
    4. złośliwością nadawców,
    5. efektem niekompetencji pracowników?
  2. Jak należy rozumieć brak reakcji przedstawicieli EmiTel-a na pytania, prośby i sugestie aktywnych widzów, którzy z dobrej woli i bezinteresownie próbują pomóc w rozwiązywaniu problemów i w rozwoju (popularyzacji) techniki cyfrowej w eterze?
Oczekuję rzetelnych odpowiedzi na powyższe pytania od EmiTel-a.
Zarządzanie tablicami TOT/TDT odpowiedzialnymi za poprawne przekazywanie czasu i offsetu jest odłożony do momentu uruchomienia systemu generującego komplet tablic (w tym EIT dla EPG) dla strumienia głównego (warszawskiego) i co najważniejsze regionalnych. Proces inwestycyjny jest w trakcie realizacji, proszę o cierpliwość.

Powyższe nie dotyczy emisji ze Skrzycznego i Suchej Góry w MPEG-2. Emisje te dopiero po przełączeniu na MPEG-4 zostaną włączone do systemu.
W miarę zbliżania się terminu uruchomienia - będziemy informować.
Brdzo dziękuję za odpowiedź. Jest ona dla mnie wystarczająca. Nie znaczy to, że jestem szczęśliwy, ale z cierpliwością będę czekał.

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: michal77 »

Ja ustawiłem swój TV na:
-kraj Czechy;
-czas Praga GMT +01.00
Teraz pokazuje dobry czas (przy ustawieniu na Warszawa GMT +01.00 były problemy)
Warunek - trzeba odbierać jakiegoś muxa z Czech ;)

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

michal77 pisze:Ja ustawiłem swój TV na:
-kraj Czechy;
-czas Praga GMT +01.00
Teraz pokazuje dobry czas (przy ustawieniu na Warszawa GMT +01.00 były problemy)
Warunek - trzeba odbierać jakiegoś muxa z Czech ;)
Szukałem w konfiguracji mojego Samsunga tego ustawienia, ale chyba nie ma go. W moim odbiorniku przy ustawionym automacie po włączeniu programu z czeskiego multipleksu czas natychmiast zmienia się na poprawny i odwrotnie po włączeniu któregokolwiek programu polskiego z powrotem powraca czas fałszywy. Przestawiłem konfigurację na manualną i koniec. Z wiatrakami walczyć nie warto. Oczywiście co jakiś czas koryguję zegar ustawiając na chwilkę automat na czeskim programie i jest git. Dzięki za podpowiedź.

piotr'ek

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: piotr'ek »

A zegarka na komunię nie dostałeś, że musisz się posiłkować zegarem z TV?
PS. Na Samsungach jedyna możliwa korekcja czasu to przy wyborze Hiszpanii jako kraju odbioru.

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

piotr'ek pisze:A zegarka na komunię nie dostałeś, że musisz się posiłkować zegarem z TV?
Komunię miałem dawno temu i wtedy dawali zegarki bez opcji przypominania o interesującym mnie programie. Ten zegarek również nie potrafi włączyć telewizora rano "na pobudkę". 8-)

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: michal77 »

Nie wiem jak jest w Samsungach, może tak jak mówi piotr'ek.
Ja mam LG i mam tak:
MENU>OPCJE>KRAJ (Po zmianie wszystkie ustawienia się resetują i trzeba ustawiać kanały od nowa)
MENU>CZAS>STREFA CZASOWA (nie mam możliwości przełączenia na ręczne ustawianie czasu)

Co ciekawe jak miałem ustawioną strefę na Warszawa to godzina była zła (nie zawsze), ale aktualne info o programie EPG (tylko czeskie) było prawidłowe.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: qwerty »

michal77 pisze:Nie wiem jak jest w Samsungach, może tak jak mówi piotr'ek.
Ja mam LG i mam tak:
MENU>OPCJE>KRAJ (Po zmianie wszystkie ustawienia się resetują i trzeba ustawiać kanały od nowa)
MENU>CZAS>STREFA CZASOWA (nie mam możliwości przełączenia na ręczne ustawianie czasu)
Do 1. Tak w samsungach się kasuje. Szkoda, że samsung nie udostępnił możliwości programowania DVB-T i DVB-C (u mnie kablówka bardzo słabo nadaje - mpeg2 i na niektórych kanałach nawet 1,5 Mbps - chyba nie muszę opisywać jak to wygląda...).
Do 2: W samsungach da się przełączyć na ręczny

pferd

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: pferd »

przeszukałem cale ustawienia i cala instrukcje i nie ma ustawień manualnych daty i godziny w sony kdl40w5500, tez w to za bardzo nie wierzyłem, wiec zapytałem w mailu serwis sony, oto odpowiedz:

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta.
W przypadku odbioru sygnału z telewizji naziemnej cyfrowej - nie występuje możliwość manualnej zmiany czasu.
Czas który występuje w telewizorze automatycznie jest zsynchronizowany z informacją nadawaną przez sygnał cyfrowy

dlatego bardzo proszę EMITELA o poprawne ustawienie daty i godziny z nadajnika DVB-T Sucha Góra

stanny

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: stanny »

to masz szczęście bo na moje e-maile BOK firmy Sony nie odpowiada w ogóle.tam (w BOK) siedzą ludzie którym na dobrym wizerunku firmy nie zależy.wszyscy kwalifikują się out.więcej razy na produkt tej firmy się nie dam namówić gdyż tzw wsparcie techniczne jest poniżej zera i jakiejkolwiek krytyki.może u innych nie jest wiele lepiej ale dużo taniej.

spn

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: spn »

pferd pisze:przeszukałem cale ustawienia i cala instrukcje i nie ma ustawień manualnych daty i godziny w sony kdl40w5500, tez w to za bardzo nie wierzyłem, wiec zapytałem w mailu serwis sony, oto odpowiedz:

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta.
W przypadku odbioru sygnału z telewizji naziemnej cyfrowej - nie występuje możliwość manualnej zmiany czasu.
Czas który występuje w telewizorze automatycznie jest zsynchronizowany z informacją nadawaną przez sygnał cyfrowy

dlatego bardzo proszę EMITELA o poprawne ustawienie daty i godziny z nadajnika DVB-T Sucha Góra

Hmm nie kombinowałem z ustawieniami czasu w moim sonym, ale o ile dobrze pamiętam to jest opcja ustawienia strefy czasowej. Może wybierz GMT i będzie ok? W sygnale z Chorągwicy nie ma teraz chyba nadawanej godziny. Ja ustawiłem zegar w trybie analogowym i działa mi bez problemu w DVB-T. Miałem wcześniej poprawnie wprowadzoną strefę czasową GMT+1 i po zmianie czasu nie musiałem nic grzebać :)

piotr'ek

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: piotr'ek »

Zegar działa z Chorągwicy już prawidłowo.

Demon

Re: Czas, zegar, NTP

Post autor: Demon »

piotr'ek pisze:Zegar działa z Chorągwicy już prawidłowo.
Również ze Śremu nadawany jest poprawny TOT i TDT. Czas jest dokładny i przełączyłem mój TV na automat. Czuję, że został wykonany kolejny krok w kierunku normalnego NTC. Podziękowania dla EmiTel-a.

Zablokowany