Problem z TVPHD

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Oliklos

Problem z TVPHD

Post autor: Oliklos »

Witam,

to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Mam telewizor 47LG5010

i chcę odbierać cyfrową telewizję ale mam problem. Przełączam tv na DTV i niby znajduje 7 kanałów ale jest czarne tło i napis service Hd. Czy jest to uszkodzenie telewizora czy poprostu nie łapie sygnału cyfrowego?

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy to TV jest zepsuty??


Pozdrawiam

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Problem z TVPHD

Post autor: orin »

47LG5010 ma odbiornik DVB-T (cyfrowej TV) w standardzie MPEG2 zamiast MPEG4, dałeś się nabrać przy kupnie. Standardem przyjętym w Polsce jest MPEG4 stąd komunikat na ekranie.
Możesz próbować zainstalować moduł transkodujący MPEG4=>MPEG2 w gnieździe CI.
Jednak moduły CI nie działają z każdym modelem TV http://www.sat.sklep.pl/modul-neotion-np4.html . Najlepiej wypróbować aby nie narażać się na koszty.

Demon

Re: Problem z TVPHD

Post autor: Demon »

Oliklos pisze:Witam,

to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Mam telewizor 47LG5010

i chcę odbierać cyfrową telewizję ale mam problem. Przełączam tv na DTV i niby znajduje 7 kanałów ale jest czarne tło i napis service Hd. Czy jest to uszkodzenie telewizora czy poprostu nie łapie sygnału cyfrowego?

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy to TV jest zepsuty??


Pozdrawiam
Nie mieszajmy TVP HD do tego. Masz raczej problem z DVB-T. Czy jesteś pewien, że telewizorek odbiera ten rodzaj sygnału? Na stronie producenta nie ma takiej informacji. I, jak na mój nos, ten odbiornik nie ma obsługi MPEG-4 (w innych modelach jest wyszczególniona ikonka AVC).

Co na ten temat mówią w sklepie? Na telewizorach w sklepach znajdują się odpowiednie loga poszczególnych technologii. Między innymi powinny być: DVB-T (ewentualnie DVB-C/T) MPEG4. Oczywiście są również inne, przydatne: FullHD, DLNA, HDMI itp.

[Edycja dodatkowa]
Widzę, że się odrobinkę spóźniłem. Więc może z następującą propozycją będę pierwszy: zasadź ode mnie laczka w zadek temu sprzedawcy, który sprzedał Tobie sprzęt i przekaż, że jest palantem. :roll:

Oliklos

Re: Problem z TVPHD

Post autor: Oliklos »

Nie no ogólnie jeżeli okaże się że nie mam tego MPEG4 to chyba wywale ten TV przez balkon i będę oglądał telewizje na zwyklym 29":)

Nie mogę znaleźć instrukcji ale znalazłem te naklejeczki co były na tv i oto co tam jest:

DVB, FullHD, HDready, isf ccc, inteligent sensor, AV mode, clear voice, invisible speaker, 3xhdmi, digital approved product, tnt, i wiele innych ale nic o mpeg4. Myślałem że te DVB to jest te mpeg4

Jak się okaże że nie mam to zostaje tylko ten moduł NEOTION NP4???? Nie wiem czy pasuje bo mojego tv nie było w jego wykazie:(

Oj nie dobrze jest:(

smyk

Re: Problem z TVPHD

Post autor: smyk »

W opisie na str. LG nie ma nic o DVB-T w tym modelu:

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?ac ... y=47LG5010

:idea:

Oliklos

Re: Problem z TVPHD

Post autor: Oliklos »

no ale na naklejeczce jest DVB i teraz oglądam instrukcje obsługi z internetu od producenta i od strony 45 piszę wszystko o telewizji cyfrowej DTV

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Problem z TVPHD

Post autor: kupon »

Obawiam się,ze Twój tv wogóle nie ma DVB-T . czyt.tunera cyfrowego . poczytaj http://www.ceneo.pl/1888590s. ups.kolega smyk mnie uprzedził.Chyba pozostaje Ci dokupić zewnętrzny tuner DVB-T MPEG 4 .
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2009, o 23:15 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

smyk

Re: Problem z TVPHD

Post autor: smyk »

Znalazłem opis na str. sklepu: cyt."Rodzaj tunera DVB-T: MPEG-2"

http://www.neo24.pl/telewizor-lg-47lg5010.html

:arrow:

Oliklos

Re: Problem z TVPHD

Post autor: Oliklos »

smyk pisze:Znalazłem opis na str. sklepu: cyt."Rodzaj tunera DVB-T: MPEG-2"

http://www.neo24.pl/telewizor-lg-47lg5010.html

:arrow:
smyku sam już nie wiem bo mój tv nie ma czerwonej listwy pod tv tylko czarną.

kupon piszę, że wcale nie ma :(

a ta naklejeczka?:)

jak okaże się że nie ma MPEG4 to chyba się przejdę do tego sklepu (avans) i zrobię im aferę tylko co to da?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Problem z TVPHD

Post autor: kupon »

a czy sam dzwięk masz na tych 7 kanałach?Jeżeli tak to masz tuner MPEG ale 2 . jeżeli nic to tego tunera brak w Twoim tv.

smyk

Re: Problem z TVPHD

Post autor: smyk »

Jeśli sprzedawca mówił, że na tym modelu będzie można oglądać DVB-T w Polsce, a to nie okazało się prawdą to może uda się go wymienić na inny, spróbować zawsze warto. Dawno go kupiłeś?
Konsument nie ma ustawowego przywileju i nie może zwrócić towaru do tradycyjnego sklepu w ciągu kilku dni od zakupu bez podania przyczyny.
http://www.rp.pl/artykul/81683,77767_Ki ... towar.html

Oliklos

Re: Problem z TVPHD

Post autor: Oliklos »

dźwięku nie mam ale np jak biorę na diagnostykę kanału 48 to mam:
nadajnik TP Emitel
siła syganłu 78%
jakość 100%
ONID 0x2268
TSID 0x1
identyfikator sieci 0x3401
tryb FTT 8k


co do telewizora to kupiłem go hmm na początku wakacji tego roku.

A jeszcze takie pytanko co to jest ten DVB bez żadnych T na kjońcu i innych. Skoro na naklejeczce jest coś takiego

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Problem z TVPHD

Post autor: kupon »

no to chyba ratuje Cię serwis.A google gryzie?DVB (ang. Digital Video Broadcast) – standard cyfrowej telewizji. Charakteryzuje się jakością obrazu i dźwięku porównywalną do zapisu DVD (500i), pozwala na interaktywny odbiór, tj. włączenie napisów w różnych językach oraz przełączenia języka ścieżki audio. W standardzie DVB obraz i dźwięk przesyłane są w systemie MPEG-2, tak jak w DVD. Oryginalna rozdzielczość PAL sygnału DVB to 720x576. Niedawno wprowadzono również kodowanie w MPEG-4 (H.264).

Niektóre odbiorniki satelitarne DVB obsługują karty SmartCard odblokowujące płatne kanały. Istnieje pakiet kanałów FTA (ang. Free-to-air), które każdy może odbierać za darmo.

Użytkownicy telewizji DVB cenią sobie przede wszystkim idealną jakość obrazu – wysoką rozdzielczość i efektywną jakość obrazu w przypadku telewizji HDTV i kolorystykę zgodną z emitowanym oryginałem – oraz wysokiej jakości dźwięk stereo.
Standardy nośnikowe DVB [edytuj]

Istnieją 4 standardy nośnikowe, głównie różniące się modulacją i częstotliwością nadawania:

* DVB-S i DVB-S2 – nadawanie satelitarne
* DVB-T i DVB-T2 – nadawanie naziemne
* DVB-C i DVB-C2 – nadawanie w sieciach kablowych
* DVB-H i DVB-SH – nadawanie naziemne oraz satelitarne dla małych urządzeń przenośnych np. telefonów komórkowych lub palmtopów, stworzony na bazie DVB-T.

Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI), Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki (CENELEC) i Europejska Unia Nadawców (EBU) utworzyły wspólny komitet techniczny do opracowania rodziny standardów DVB.

Opublikowane standardy i specyfikacje DVB są udostępniane bezpłatnie przez ETSI za pośrednictwem Internetu.

Oliklos

Re: Problem z TVPHD

Post autor: Oliklos »

Czyli powiadasz aby zadzwonić do serwisu LG i pogadać z nimi tak? Ogólnie to dziekuję Wam za tak szybkie odpowiedzi:)

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Problem z TVPHD

Post autor: kupon »

A tak z innej beczki to TVPHD jeszcze długo naziemnie nie pooglądzsz

Oliklos

Re: Problem z TVPHD

Post autor: Oliklos »

kupon pisze:A tak z innej beczki to TVPHD jeszcze długo naziemnie nie pooglądzsz
ok ale skoro mogę teraz troszkę skosztować HD to bym chciał a tu takie coś mi się przytrafiło.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Problem z TVPHD

Post autor: kupon »

To fakt.Jakość emisji TVP HD była naprawde powalająca.

Oliklos

Re: Problem z TVPHD

Post autor: Oliklos »

kupon pisze:To fakt.Jakość emisji TVP HD była naprawde powalająca.
była?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Problem z TVPHD

Post autor: kupon »

Niestety BYŁA.Teraz dostępna jest tylko na platormie "N".Tam nadawana jest ale już niestety z niższą jakością.

adgjm
Posty: 19
Rejestracja: 9 listopada 2009, o 15:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem / RTCN Jemiołów

Re: Problem z TVPHD

Post autor: adgjm »

TVP HD nie nadaje już naziemnie.

Zablokowany