Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
zajcu
Posty: 13
Rejestracja: 5 września 2016, o 09:58
Odbiornik: HAIER
Instalacja antenowa: Antena Televes DAT 790LR
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: zajcu »

Wreszcie mamy konkretna odpowiedź, która wyjaśnia w 100% problem, choć go nie rozwiązuje. W sumie jakby była mozliwosć zresetowania EPG w telewizorze to jezeli dany opis już zszedł z anteny to by było ok. Najdłuzej trwało by to 7 dni gdy byłby od momentu restartów w EPG na 7 dzień do przodu.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: pikaczu »

ja nie mieszam, po tym też się wyłączył tv. między 17:30 a 18 wczoraj.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: JaroslawMroczkowski »

@zajcu
To są wyniki naszych analiz. Nie mamy dostępu do danych serwisowych ani kodu źródłowego oprogramowania odbiornika, więc możemy tylko podejrzewać, że tak to właśnie działa.

Jest dokładnie tak jak opisałeś. Problem trwa najdłużej 7 dni o ile jakaś nowa audycja nie zawiera takich opisów. Odbiornik nie zapamiętuje EPG na stałe. Czyta i analizuje. Jeśli nie daje rady ... restart. Choć wydaje się, że najprostszym rozwiązaniem było by ignorowanie fragmentów, z którymi sobie nie radzi.

@pikaczu
Raz się wyłączył? Jeden raz? I to nie jest mieszanie tematów? Posiadacze odbiorników z tego wątku mają problem z ciągłą pętlą restartów jeśli nie zdążą przełączyć programu na taki z innego mux'a albo nie odłączą anteny.
Czy komuś jeszcze TV Sony się sam wyłączna na MUX1 ???

daarek5
Posty: 41
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:25

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: daarek5 »

TVP Historia - "brak danych na wejściu", od paru dni, tv Sencor.
Problem tylko z tym jednym kanałem, resetowałem, dalej to samo, reszta mux-u działa.
Proszę uwzględnić nasze niewybaczające błędów :twisted: telewizory i poprawić konfigurację.

daarek5
Posty: 41
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:25

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: daarek5 »

Znowu zmiana konfiguracji, teraz nie mam połowy MUX3.
Czy ktoś inny też widzi taką usterkę?
@Panie Jarosławie
To już tak zostanie? :cry:
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2017, o 16:00 przez daarek5, łącznie zmieniany 1 raz.

kadope
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2017, o 23:42
Miejscowość: Grójec

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: kadope »

U mnie na Manta LED2801 to samo. Brak części MUX3, tvp historia, tvp rozrywka i tvp kultura. Kontaktowałem się z biurem obsługi klienta manty ale jedyne co mi odpisali to że sprawa jest przekazana do działu technicznego. Tylko coś długo nie ma odpowiedzi co dalej.

kadope
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2017, o 23:42
Miejscowość: Grójec

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: kadope »

Pani z BOK Manty ponownie odpisała żeby sprawdzić siłę i jakość sygnału. Chociaż sprawę opisałem bardzo dokładnie. Pisze chyba z jakiegoś skryptu nawet nie czytając moich wiadomości.

daarek5
Posty: 41
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:25

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: daarek5 »

kadope pisze:Pani z BOK Manty ponownie odpisała (...)
Jeżli masz możliwości i siły - reklamuj tv i podziel się wynikami. Jeżeli reszta mux-a działa, antena jest ok.
Podejrzewam, że w przeciwieństwie do EPG, problem z MUX3 sam się nie rozwiąże.
Zgoda, nasze odbiorniki mają trochę skopane firmware, (jak większość współczesnego sprzętu) tylko nikt już tego nie poprawi
ALE wcześniej DZIAŁAŁO
na emisje testowe czas już chyba minął, a tu znowu jakieś zmiany! :shock:

kadope
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2017, o 23:42
Miejscowość: Grójec

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: kadope »

Telewizor już po gwarancji więc nie ma co reklamować. W piątek otrzymałem kolejną odpowiedź że sprawa ponownie jest przekazana do działu technicznego. Chyba pozostaje kupić jakiś dekoder za 100zł i po problemie.

daarek5
Posty: 41
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:25

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: daarek5 »

kadope pisze:Chyba pozostaje kupić jakiś dekoder za 100zł i po problemie.
to raczej obejście problemu, dodałem rezerwę Wiwa, no i mam TwinTuner, TwinPilot i jeszcze więcej kabli... :x
Ciekawe czy nowe telewizory Manty i pochodnych, dostępne w sklepach, mają problem ogarnięty?
W temacie viewtopic.php?f=18&t=2603&start=3620 wspominają o "pracach serwisowych" i prawdopodobnie to są wyniki. :cry:

kadope
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2017, o 23:42
Miejscowość: Grójec

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: kadope »

daarek5 pisze:
kadope pisze:Chyba pozostaje kupić jakiś dekoder za 100zł i po problemie.
to raczej obejście problemu, dodałem rezerwę Wiwa, no i mam TwinTuner, TwinPilot i jeszcze więcej kabli... :x
Ciekawe czy nowe telewizory Manty i pochodnych, dostępne w sklepach, mają problem ogarnięty?
W temacie viewtopic.php?f=18&t=2603&start=3620 wspominają o "pracach serwisowych" i prawdopodobnie to są wyniki. :cry:
Mam drugą mantę, starszą i mniejszą, nie pamiętam modelu. Na niej wszystko jest ok i nie było żadnych problemów z odbiorem. Ostatni mój kontakt z BOK był około 2 tygodnie temu, dostałem odpowiedź że sprawa skierowana do działu technicznego. Dziś się przypomniałem z prośbą o odpowiedź. Teraz poproszę o przesłanie mi tunera, skoro ten wbudowany w tv nie radzi sobie z dekodowaniem sygnału dvbt. Albo poproszę o wymianę telewizora :) Ciekawe co odpowiedzą. Telewizor się przecież nie zepsuł tylko jest niezgodny z ofertą która nadal widnieje na stronie producenta.

daarek5
Posty: 41
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:25

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: daarek5 »

Z konfiguracją MUX3 też coś jest nie tak, bo audycje 4:3 na odbiorniku kineskopowym z STB wyświetlane są mniejsze z "czarną ramką".
Uważam, że kazda zmiana w nadawaniu powinna być zapowiedziana i szczegółowo opisana. Nawet gdyby producenci znaleźli u siebie resztki dobrej woli i honoru, powinni wiedzieć co należy poprawić.
No ale mają nas, miliony szczurów testerów, więc jak zdechnie tylko kilka procent to żaden problem, dobrze jest, będzie pan zadowolony... :?

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: Kuba.G »

Zamiast kupować tuner zewnetrzny DVB-T to polecam przerobić ten takzwany TV ,za pomocą uniwersalnej płyty głównej Z. VST.3463.A1. (€ 24,31)
Wyślij chińczykowi nr matrycy a on podbierze ci taśma matrycy do podlaczenia.
https://pl.aliexpress.com/item/Z-VST-34 ... eLevelAB=0

https://youtu.be/w20hvP_H2Ck

daarek5
Posty: 41
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:25

Re: Problemy z TV: Haier, Sencor, Manta

Post autor: daarek5 »

@Kuba.G
ciekawy temat, mogłbyć rozwinąć w osobnym wątku? opisać własne doświadczenia?
Czy nasze (coraz dziwniejsze) dvb-t też jest obsługiwane? (na filmie miał kablówkę...)
I kluczowa sprawa, skąd brać firmware, czy jest opensource, rozwijają, poprawiają?

Zablokowany