Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
uggp

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: uggp »

Nawet DGAVCIndex.exe zgłasza błąd. FFMPEG ewidentnie nie chce zaskoczyć. Tak jakby nie mógł znaleźć punktu synchronizacji obrazu i dźwięku. Bo jak wyciąga osobno AUDIO i VIDEO to ok, tylko że potem mamy rozjechany dźwięk (tak jak w avidemuxie). Razem jak się mu każe to bez szans. W strumieniach TS to przesunięcie między obrazem a dźwiękiem może mieć nawet kilka sekund. Może przy tak krótkiej próbce to nie idzie zsynchronizować? Z próbek jakie ja mam to czasami pierwsze 10 sekund (i ostatnie) idzie do kosza. Bo albo nie ma tam obrazu albo dźwięku.

Zoman

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: Zoman »

Nie, to się dzieje przy wszystkich plikach. Chciałem ostatnio skonwertować plik 25 minutowy. Bez pozytywnego rezultatu. Obraz jest ok, tylko jakby nie wiadomo skąd dopisywana jest ścieżka audio przed tą właściwą.

uggp

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: uggp »

KMPlayer podaje:

Kod: Zaznacz cały

D:\probka.mpg
   General #1
      ID : 1
      Complete name : D:\probka.mpg
      Format : MPEG-TS
      File size : 3.60 MiB
      Duration : 8s 892ms
      Overall bit rate : 3 393 Kbps
   Video #502
      ID : 502 (0x1F6)
      Menu ID : 5 (0x5)
      Format : AVC
      Format/Info : Advanced Video Codec
      Format profile : Main@L3.0
      Format settings, CABAC : Yes
      Format settings, ReFrames : 4 frames
      Duration : 8s 892ms
      Bit rate : 2 617 Kbps
      Maximum bit rate : 2 496 Kbps
      Width : 720 pixels
      Height : 576 pixels
      Display aspect ratio : 16/9
      Frame rate : 25.000 fps
      Standard : PAL
      Resolution : 24 bits
      Colorimetry : 4:2:0
      Scan type : Interlaced
      Scan order : Top Field First
      Bits/(Pixel*Frame) : 0.252
   Audio #503
      ID : 503 (0x1F7)
      Menu ID : 5 (0x5)
      Format : AC-3
      Format/Info : Audio Coding 3
      Bit rate mode : Constant
      Bit rate : 448 Kbps
      Maximum bit rate : 504 Kbps
      Channel(s) : 2 channels
      Channel positions : L R
      Sampling rate : 48.0 KHz
      Video delay : -2s 886ms
      Language : Polish
   Audio #504
      ID : 504 (0x1F8)
      Menu ID : 5 (0x5)
      Format : MPEG Audio
      Format version : Version 1
      Format profile : Layer 2
      Bit rate mode : Constant
      Bit rate : 192 Kbps
      Maximum bit rate : 216 Kbps
      Channel(s) : 2 channels
      Sampling rate : 48.0 KHz
      Resolution : 16 bits
      Video delay : -2s 864ms
      Language : Polish
   Text #505
      ID : 505 (0x1F9)
      Menu ID : 5 (0x5)
      Format : Teletext
      Language : Polish
      BitRate_Maximum : 259200
Czyli mamy Video delay : -2s 864ms. Wymuś takie opóźnienie w AVIDEMUXIE i powinno być ok.

janek 77

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: janek 77 »

Do odtwarzania pliku *.ts wystarczy Haali splitter i Cyberlink h264/AVC kodek np. z PowerDVD 7/8/9. Po instalacji kodeka do odtwarzania wystarczy WMP.

Konwersja prosta Prism Video Converter
Wypróbowana metoda. Zapodany plik konwersja na *.mpg *.mov czy *.mp4 , Sync jak w materiale wyjściowym

Jaro

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: Jaro »

uggp pisze:Zrobiłem TAKI graficzny interfejs do darmowego FFMPEG.
Można bardzo prosto zrobić plik 3GP (na komórkę), AVI (na PC albo na jakiś odtwarzacz divixów), MPG (do wypalenia na DVD), MP4 (mocniejszy odtwarzacz).
Pakiet mało testowany (nie mam DVB-T), wszelkie sugestie wskazane.
Do uggp:
Dziękuję.
Dwa lata czekałem na coś takiego. Miłego i prostego w obsłudze. Próbowałem ts-y konwertować za pomocą Formatfactory, Any Video Converter, multiAVCHD, Prism Videoconverter i szeregu innych programów, których nie pamiętam. A opcja 'letterbox' jest to czego potrzebowałem (konwertuję seriale nagrane z Polsatu) i nie musze kombinować ile crop-nąć konwertowany materiał. Jakość w porównaniu do innych aplikacji wydaje się trochę gorsza (może to być moim subiektywnym odczuciem ze względu na letterbox), ale jest dźwięk (co nie zawsze było oczywiste przy innych programach np. Prism), dźwięk w moim przypadku jest zsynchronizowany z obrazem (tu multiAVCHD często się rozjeżdżał; materiały nagrane za pomocą aplikacji Pinnacle'a do tunera usb), szybkość konwersji jest dobra (przy FormatFactory konwersję musiałem zapuszczać na noc).

Tak więc moje doświadczenia są bardzo pozytywne.
Pozdrawiam

uggp

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: uggp »

@Jaro
Jakość siedzi w bitrate. Niestety trudno jest znaleźć złoty środek ile powinno być. Ale tam w białym polu polecenia dla ffmpega jest parametr -qmax. Jak dasz na 2 to jakość zdecydowanie podskoczy (niestety wielkość pliku też). Skopiuj sobie to co pomiędzy cudzysłowami, 8 zmień na 2 i puść jako polecenie. Jeśli jakość będzie ok, to faktycznie można dodać jeszcze jeden gadżet którym będziemy zmieniać ten parametr czyli regulować jakość.

p.s. dzięki za test :)

Zoman

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: Zoman »

Mimo wpisania -2846, opóźnienie nadal jest. Ale już sobie to odpuściłem. Chcę mieć w formacie .ts, tyle że muszę wyciąć reklamy. Znacie jakiś program który znacie w obsłudze i w którym będę mógł wyciąć reklamy bez straty jakości? Znalazłem program Smart Cutter, ale on jest jakiś dziwny.

janek 77

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: janek 77 »

Jaro:
Jakość w porównaniu do innych aplikacji wydaje się trochę gorsza (może to być moim subiektywnym odczuciem ze względu na letterbox), ale jest dźwięk (co nie zawsze było oczywiste przy innych programach np. Prism)

Ciekawe na czym miałby polegać problem z dźwiękiem z Prismem?
Wszystko zależy od kodeków. W próbce DVB-T Srem video jest 704x576. Dźwięk AC-3. U mnie dekoder InterVideo. Jeśli Video dekoduje inny kodek niż Cyberlink miałem rozjechanie audio i video. Jeśli zestaw był Cyberlink, InterVideo to Prism nie ma problemów i dekoduje materiał do formatu np. mpg w jakości DVD( w tym Prism może zmienić do 720 x 576), który następnie można swobodnie edytować/wycinać w NeroVision.
Zero problemów z dźwiękiem, przy czym początek w .ts jest żle nagrany ale rozwiązanie nasuwa się samo. Trzeba nagrać kilkanaście sekund więcej programu przed i po. Najwyrażniej jest jakiś problem w zapisie .ts.

Swoją drogą skoro tyle problemów jest z zapisem to nie rozumiem entuzjazmu wokół mpeg4, tym bardziej, że jak widać z działania polityków, komercji i Emitela. Nie będzie więcej niż było programów bezpłatnych...
Wszelkiego sprzęt do nagrywania w rodaju nagrywarki DVD, VHS itp, nie mają tunerów mpeg4 i nie będą działały ..i nie wygląda na to aby ustawodawca ani producenci zamierzali to zmienić... nie wiadomo jak długo.. na razie widze tylko żałosne próby domowych sposobów.. nagrywania z tunera..konwersji nie bez problemów..itp.
Ale wszyscy dzielnie wybierają mpeg4 do bezpłatnego transmitowania TV bo to polepszy i POSZERZY nadawanie. JUŻ to widzę po tym co się dzieje... śmiech ogarnia

Zachywt postępem technicznym oślepia.. i nie daje rozsądku.. będzie tyle programów ile nadawcy zechcą dać bezpłatnie...czyli odtworzenie...albo jak ostatnie plotki ...jeszcze mniej.. bo jest okazja pomieszać.. i producenci to zrobią aby zwiększyć zyski
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 2010, o 23:05 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

uggp

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: uggp »

Kiedyś MPEG2 to nie szło odpalić na gołym Windowsie. Był tylko MPEG1. Teraz z MPEG2 można robić co się chce. To samo będzie z MPEG4-AVC. Ja obserwuję jak rozwija się oprogramowanie OPEN-SOURCE. I np jeszcze pół roku temu to ruszenie strumienia z materiałem INTERLACE graniczyło z cudem. Teraz już jakoś działa. Za jakieś pół roku okaże się, że można z tym robić co się chce. MPEG4 rozwija się od wielu stron. Np. Nokia nic nigdy nie napisała, że od pewnej wersji softu w komórkach, pliki 3GP mogą mieć kodek h.264. Jak ktoś miał nawet starą i dał upgrade softu to pojawiła mu się możliwość odtwarzania video w tym formacie. Tak samo nowe aparaty fotograficzne, tunery sat itp. Wszędzie MPEG-4 AVC. I dobrze, bo to dobry format. Tylko wiadomo, wszystko można spieprzyć.
Ciekawe tylko dlaczego do Audio nie wybrano AAC? Czyżby ten format obwarowany był jakimiś drogimi patentami?

janek 77

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: janek 77 »

ja nie widziałem jeszcze nagrywarek DVD z tunerem mpeg4 i jakoś nie uśmiecha mi się czekanie najwyrażniej wieloletnie. Chyba ż enikomu nie zależy juz aby konsument mógł archwizować program TV, po za kablówkami

danielmat

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: danielmat »

janek 77 pisze:ja nie widziałem jeszcze nagrywarek DVD z tunerem mpeg4 i jakoś nie uśmiecha mi się czekanie najwyrażniej wieloletnie. Chyba ż enikomu nie zależy juz aby konsument mógł archwizować program TV, po za kablówkami
Po prostu spowodowane jest to tym, że NTC w Polsce jeszcze nie funkcjonuje i dlatego nie ma ich w sprzedaży. Na zachodzie sa one dostępne.
Dla przykładu: Samsung w Polsce nie oferuje tego typu urządzeń ale już np. w Irlandii ma w ofercie nagrywarki DVD z tunerem DVB-T np. DVD-SH855M

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: voitek »

Ja do kompresji plików *.ts używam programu FormatFactory. Dźwięk jest zsynchronizowany z obrazem, nie tak jak w innych programach, bo właściwie to ciężko znaleźć ten idealny. Przedtem konwertowałem MediaCoderem, Super-em, ale pliki tworzone nimi niestety nie miały synchronizacji dźwięku z obrazem...

wojtaszek

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: wojtaszek »

Witam. Chcialbym prosic o pomoc. Co prawda mam nagrania nie z naziemnej tylko z satelity ale mysle ze to nie robi roznicy, nagranie w formacie .mpeg2-ts ( .ts) . Otoz nero vision mi zle czyta dlugosci plikow przez co dla przykladu nagrywa 38 minut zamiast 2,5 godzin. Mam zainstalowane kodeki K-Lite mega. Videoredo przerywa w polowie. Odtwarzam dobrze w media player classic natomiast wmp12 nie chce korzystac z kodekow... Znacie moze ten problem? Probuje wlasnieTSConv, jeszcze nie znam efektow.
Co zrobic by nero vision dobrze czytalo?
Pozdrawiam i prosze o pomoc.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: voitek »

Ja mam problemy ze zdemuxowaniem nagrań z Warszawskiego 2muxa z interlaced. DGAVCIndex krzaczy, czego mogę innego spróbować?

janek 77

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: janek 77 »

Ja nie używam paczek tylko kodeki do zastosowań.
Do odtwarzania plików .ts używam Haali Media Splitter i kodek Cyberlinka H264 AVC.
Splash Lite też czyta .ts.
Do konwersji używam Prism Video Converter Software i jest dobry sync.

MP11 nie ma w takim układzie problemów z otwarzaniem. MP12 może mieć bo MS ma włąsne kodeki preferowane. Używam Visty i nie ma problemów . W WIN7 trzeba by było sprawdzić taki układ kodeków. Nie mam okazji. Ale jeśli nie pójdzie to trzeba być może użyć Win7DSFilterTweaker_3.3 i ustawić własne preferencje filtrów.

zgf1

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: zgf1 »

voitek pisze:Ja mam problemy ze zdemuxowaniem nagrań z Warszawskiego 2muxa z interlaced. DGAVCIndex krzaczy, czego mogę innego spróbować?
Tylko i wylacznie ProjectX http://www.oozoon.de/

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: voitek »

zgf1 pisze:Tylko i wylacznie ProjectX http://www.oozoon.de/
Ale on zmuxował mi tylko audio, a video nie :(

Kurcze, tego nie da się niczym zrobić :( Potem w MeGUI, niezależnie od wyboru metody usuwania przeplotu, przeplot pozostaje zawsze! :/

wojtaszek

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: wojtaszek »

Jestem mile zaskoczony programem Prism Video Converter Software. Dobra jakosc i synchronizacja. Z pliku .ts wyszedl mi .mpg wazacy 3.91GB zas w programie od kolegi uggp 4,39GB, nie wiem na ile to przyczyna konfiguracji ktorej praktycznie nie zmienialem. Ktory program uwazacie za lepszy? I czy musze kazdy plik konwertowac czy znacie moze jakis sposob by nero vision odczytalo prawidlowo .ts'y? Mpgi po konpresji juz dobrze lyka.
Zrobilem jeszcze konwersje do avi gdzie niby jest 16:9 ale wlasnie nero vision zmienia na jakies dziwne proporcje...

janek 77

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: janek 77 »

Pewnie zależy, który Nero?
Ja używam 6 na Vista. Nero wczytuje ale słabo konwertuje ts.
Jeśli już trzeba do DVD to robie trochę na około. Prism do mpg i Nero Vision do DVD. Jakość i sync bardzo dobry.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Dziwny MPEG-2 nie do rekompresji - nagranie z tunera dvb-t

Post autor: voitek »

Dla początkujących - FormatFactory i Handbrake
Dla bardziej zaawansowanych - MeGUI lub StaxRip

Zablokowany