Niespodziewane restarty i wyłączenia odbiorników

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2439
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Niespodziewane restarty i wyłączenia odbiorników

Post autor: JaroslawMroczkowski » 27 listopada 2016, o 14:13

W związku z pojawiającymi się informacjami o niedogodnościach występujących w niektórych modelach odbiorników TV, polegających między innymi na niestabilnym działaniu, samoczynnym wyłączaniu lub restarcie odbiorników w trakcie odbioru programów dostępnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T informujemy, że źródłem tych niedogodności w żadnym wypadku nie jest i nie może być sygnał programu TV.

Żaden poprawnie funkcjonujący odbiornik telewizyjny nie powinien się zawiesić, wyłączyć lub ponownie uruchomić jedynie w związku z zawartością lub parametrami sygnału programu TV. Zdarzenia takie świadczą o uszkodzeniu urządzenia lub spowodowane są właściwościami jego oprogramowania.

Wedle posiadanej przez nas wiedzy, opisane powyżej problemy mogą samoczynnie ustawać po kilku dniach od ich wystąpienia, ale do czasu wyeliminowania przyczyny (usunięcia uszkodzenia urządzenia lub zmiany właściwości oprogramowania) mogą one występować ponownie co jakiś czas, utrudniając lub uniemożliwiając użytkowanie odbiornika zgodnie z jego przeznaczeniem.

Posiadacze takich odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T powinni zaktualizować oprogramowanie odbiornika do najnowszej dostępnej wersji, a jeśli aktualizacja nie doprowadzi do usunięcia źródła niedogodności lub nie jest możliwa, w szczególności gdy importer nie udostępnił odpowiedniej aktualizacji oprogramowania, powinni rozważyć jak najszybsze skorzystanie z praw przysługujących z tytułu występującej wady towaru. Z informacjami dotyczącymi praw konsumentów w tym zakresie można zapoznać się na stronie UOKIK pod adresem: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/.


EmiTel

Zablokowany