reklamy

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
dbx
Posty: 7
Rejestracja: 3 stycznia 2018, o 18:34
Miejscowość: ustka

reklamy

Post autor: dbx »

Witam.
Sprawdzałem i nie ma tematu o reklamach.
- Czy podczas odbioru programów są nadawane reklamy, a jak tak, czy są prezentowane w sposób taki, jak np w Polsacie ?
Dla jasności, Polsat nadaje reklamy prawie równocześnie na wszystkich programach w bloku co najmniej 20 minut jednorazowo.
Pytam, bo jest to dla mnie ważna informacja.

dbx
Posty: 7
Rejestracja: 3 stycznia 2018, o 18:34
Miejscowość: ustka

Re: reklamy

Post autor: dbx »

Zakładałem, że uzyskanie informacji będzie formalnością :idea: 40 odwiedzin i nic :?:
Jak to możliwe ?

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: reklamy

Post autor: fred »

Jaja sobie robisz?
Włącz TV pojedź po kanałach i sprawdź. Zamiast tu jęczeć dawno byś to sprawdził.

dbx
Posty: 7
Rejestracja: 3 stycznia 2018, o 18:34
Miejscowość: ustka

Re: reklamy

Post autor: dbx »

fred pisze:Jaja sobie robisz?
Włącz TV pojedź po kanałach i sprawdź. Zamiast tu jęczeć dawno byś to sprawdził.
Możliwe, że nie zrozumiałeś tematu. Pewnie nie czytałeś ze zrozumieniem.
Nie spodziewałem się, że napotkam tu taki opór materii. Od kilkunastu lat odbieram polsat, ale wobec wyżej zaserwowanej rzeczowej informacji trudno się oprzeć wrażeniu, że agresja fred'a to efekt oglądania tematycznych reklam :lol:
Czyli, że, w naziemnej jest tak samo :twisted: ? Niemniej, miło by było, gdyby ktoś opanowany i odrobinę życzliwy zechciał potwierdzić.

Byczek12345
Posty: 311
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: reklamy

Post autor: Byczek12345 »

Ja przez reklamy przestałem oglądać telewizję.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: reklamy

Post autor: K63 »

dbx pisze:Czyli, że, w naziemnej jest tak samo?
Rozumiem ze obecnie odbierasz z satelity lub kablówki? Nie ma wersji satelitarnych i naziemnych danego kanału. Czy to w naziemnej, kablowej lub satelitarnej, na danym kanale w tym samym czasie leci to samo.

dbx
Posty: 7
Rejestracja: 3 stycznia 2018, o 18:34
Miejscowość: ustka

Re: reklamy

Post autor: dbx »

To zła wiadomość, niemniej wyczerpuje założenia tematu.
Dzięki.
Interesujące jest, na jakim etapie montowany jest przekaz. Bo, przecież programów jest wiele i pochodzą z różnych źródeł, stacji. Ktoś to musi zbierać do 'kupy i tam faszerować i finalnie tworzyć emisję programów.
Przykładowo; film, jest tylko filmem, ktoś go musi pociąć reklamą i takim "wrzucić" w eter. Po tym już bez znaczenia jest kto go puści, czy polsat, czy nc+ czy ktoś inny.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: reklamy

Post autor: panaho »

Oj, to chyba nie tak się odbywa. Nikt nie "wkleja" reklam w materiał.
Nie odbywa się to na montażu a na emisji. I każdy tnie jak mu pasi.
I podejrzewam, że obecnie robi to już automat. Ewentualnie pod nadzorem drzemiących pracowników na emisji.

dbx
Posty: 7
Rejestracja: 3 stycznia 2018, o 18:34
Miejscowość: ustka

Re: reklamy

Post autor: dbx »

Z tego wniosek, że wiarygodną odpowiedzią byłoby porównanie na żywo kilku tv nadawczych jednocześnie. Takiej możliwości nie mam.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: reklamy

Post autor: Kolor »

dbx pisze:
fred pisze:Jaja sobie robisz?
Włącz TV pojedź po kanałach i sprawdź. Zamiast tu jęczeć dawno byś to sprawdził.
Możliwe, że nie zrozumiałeś tematu. Pewnie nie czytałeś ze zrozumieniem.
Nie spodziewałem się, że napotkam tu taki opór materii. Od kilkunastu lat odbieram polsat, ale wobec wyżej zaserwowanej rzeczowej informacji trudno się oprzeć wrażeniu, że agresja fred'a to efekt oglądania tematycznych reklam :lol:
Czyli, że, w naziemnej jest tak samo :twisted: ? Niemniej, miło by było, gdyby ktoś opanowany i odrobinę życzliwy zechciał potwierdzić.
Nie przyszło Ci do głowy, że źle opisałeś swój problem? Choćby to, że nie oglądasz naziemnej.
Też pomyślałem, że żartujesz.
Emisje wszystkich kanałów na satelicie są identyczne z tym co zawiera przekaz naziemny. Wystarczy poskakać po kanałach nadawanych z satelity i masz odpowiedź.
I kto tu nie czyta ze zrozumieniem?

dbx
Posty: 7
Rejestracja: 3 stycznia 2018, o 18:34
Miejscowość: ustka

Re: reklamy

Post autor: dbx »

Powiedz, co się stało, że tu piszesz ?

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: reklamy

Post autor: Kolor »

A Ty po co napisałeś poniższy tekst?
dbx pisze:Zakładałem, że uzyskanie informacji będzie formalnością :idea: 40 odwiedzin i nic :?:
Jak to możliwe ?
Są tematy w których nikt nigdy nie udzielił odpowiedzi. Jednak Tobie po pięciu godzinach brakło cierpliwości. Fred nie wykazał agresji lecz zdziwienie, co jest naturalne, pytanie Twoje nie zawierało wszystkich istotnych informacji.
dbx pisze:Powiedz, co się stało, że tu piszesz ?
Chciałem Ci uświadomić, że nie masz racji zakładając nieżyczliwość i agresję na tym forum.

dbx
Posty: 7
Rejestracja: 3 stycznia 2018, o 18:34
Miejscowość: ustka

Re: reklamy

Post autor: dbx »

W takim razie, powiedz co proponujesz ?

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: reklamy

Post autor: Kolor »

A co mam proponować? Nadal nie podałeś istoty Twojego problemu.
Domyślam się jedynie, że masz antenę satelitarną z wykupionym pakietem Polsatu. Masz tam ileś programów w tym także TVN, TVP i wiele innych. Te przekazy nie różnią się od przekazów naziemnych. Z tego powodu reklamy nadawane w telewizji naziemnej są nadawane w tym samym czasie, co z satelity. Zasada jest prosta, jak są reklamy, to ich czas nadawania jest jednakowy na wszystkich dostępnych kanałach, obojętnie czy z satelity, kablówki i naziemnej.
Wyjątki oczywiście są na kanałach premium z satelity. Identycznie jest z kablówkami. Dopłacasz do abonamentu, masz kanały bez reklam, choć i tu bywa różnie.
Tak nawiasem, to nie Polsat (jako operator) zarządza reklamami na wszystkich programach, robi to tylko na swoich kanałach.

Zablokowany