Problem z dźwiękiem (mową)

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Problem z dźwiękiem (mową)

Post autor: MarioPL »

Nadajnik Śrem.
Skąd, z czego to wynika, że głos prowadzącego (w filmach tego nie zauważyłem) w programach informacyjnych, kabaretach... rozjeżdża sie z tym co widzimy? Jest to niewielkie opóźnienie ale jest widoczne i denerwujące, żeby nie powiedzieć dosadniej. "Efekt" występuje od dłuższego czasu na TVP, Polsacie, ale też nie zawsze.

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Problem z dźwiękiem (mową)

Post autor: Kuba.G »

MarioPL pisze:Nadajnik Śrem.
Skąd, z czego to wynika, że głos prowadzącego (w filmach tego nie zauważyłem) w programach informacyjnych, kabaretach... rozjeżdża sie z tym co widzimy? Jest to niewielkie opóźnienie ale jest widoczne i denerwujące, żeby nie powiedzieć dosadniej. "Efekt" występuje od dłuższego czasu na TVP, Polsacie, ale też nie zawsze.
U mnie na pierwszym telewizorze samsungu LCD ,w programie Polsat po włączeniu TV , domyślny dźwięk jest w Dolby Digital a inne programy są domyślnie w stereo , może twój TV nie daje sobie rady z dźwiękiem Dolby Digital zmień dźwięk "pol (Dolby D +2ch)" na "pol".

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Problem z dźwiękiem (mową)

Post autor: eter »

Niestety takie są "uroki" techniki cyfrowej.
Wiele programów jest źle zsynchronizowana i chociaż są układy mające to eliminować, to jednak nawet w takich flagowych programach jak wydarzenia w Polsacie, zdarza się całkiem mocne rozjechanie, tak prowadzącego jak i emitowanych materiałów.
Lipnie się to ogląda :cry:
Właśnie Polsat ma często z tym problemy niezależnie jaką ścieżkę dźwiękową się wybierze.
Na wszystkich ten sam efekt.
Kiedyś na 22 calach nawet jeśli materiał był źle zmontowany, to tak się tego nie zauważało.
Teraz na 55 calach, jest to bardzo widoczne i denerwujące zjawisko, całkiem często występujące.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Problem z dźwiękiem (mową)

Post autor: MarioPL »

Kuba.G pisze:
MarioPL pisze:Nadajnik Śrem.
Skąd, z czego to wynika, że głos prowadzącego (w filmach tego nie zauważyłem) w programach informacyjnych, kabaretach... rozjeżdża sie z tym co widzimy? Jest to niewielkie opóźnienie ale jest widoczne i denerwujące, żeby nie powiedzieć dosadniej. "Efekt" występuje od dłuższego czasu na TVP, Polsacie, ale też nie zawsze.
U mnie na pierwszym telewizorze samsungu LCD ,w programie Polsat po włączeniu TV , domyślny dźwięk jest w Dolby Digital a inne programy są domyślnie w stereo , może twój TV nie daje sobie rady z dźwiękiem Dolby Digital zmień dźwięk "pol (Dolby D +2ch)" na "pol".
Całkiem możliwe. Muszę sprawdzić przy następnej "okazji", choć mam wrażenie, że efekt występuje od pewnego momentu... może 2-3 lat.

@eter. Tylko tak jak napisałem wyżej. Kiedyś tego nie zauważyłem, a telewizor nadal ten sam.

Zablokowany