Brak mux 1,2 i 3 z PKiN

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
IcemanMC
Posty: 1
Rejestracja: 21 października 2018, o 20:36
Miejscowość: Warszawa

Brak mux 1,2 i 3 z PKiN

Post autor: IcemanMC »

Witam wszystkich.
Nie ukrywam, że zarejestrowałem się tylko w poszukiwaniu pomocy bo temat DVB-T jakoś mnie nie pociąga.
Nie mogłem też znaleźć odpowiedniego tematu dlatego napisałem tutaj. Z góry przepraszam.

Wprowadziłem się do świeżo zakupionego lokalu. Próbowałem założyć antenę tv i mam duży problem.
Problem polega na tym, że telewizor znajduje mi wszystkie kanały z mux 4 i mux 8 zaś po muxie 1, 2 i 3 ani widu ani słuchu.
Lokalizacja 05-270 Marki
13km w linii prostej do nadajnika PKiN Warszawa, z pozycji anteny widoczny gołym okiem
34km w linii prostej do nadajnika "Raszyn", nadajnik zasłonięty przez PKiN Warszawa.
Siła sygnału jaką pokazuje telewizor dla kanału 7 i 27 - 100%. Dla kanałów z muxa 1, 2 i 3 brak sygnału.
Antena Emmerson ANT-247UV
Telewizor Samsung UE32EH4000W
Zestaw antena - przewód - telewizor bez żadnych dodatków, żadnych wzmacniaczy zasilaczy itp.
Zastanawia mnie fakt, dlaczego anteta kierunkowa ustawiona jednocześnie na dwa nadajniki praktycznie w linii prostej zbiera sygnał muxów 4 i 8 w 100% zaś w ogole nie odbiera sygnału pozostałych muxów.
Apropo. Jestem laikiem.
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
seba950
Posty: 126
Rejestracja: 21 października 2018, o 20:43
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: Tv Philips 32PFL3088h/12
Instalacja antenowa: Televes zenit mix, osobna antena vhf i dookolny dipol fm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice Kosztowy, Skrzyczne

Re: Brak mux 1,2 i 3 z PKiN

Post autor: seba950 »

W sumie to ciężki temat. Spróbuj użyć anteny siatkowej ze wzmacniaczem. Powinno się udać.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Brak mux 1,2 i 3 z PKiN

Post autor: K63 »

Autor tematu już znalazł rozwiązanie problemu.

Zablokowany