TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: some83 »

TVP HbbTv jako PlayLista m3u

A więc miałbym pytanie, czy może ktoś mógłby udostępnić adresy strumieni TVP jako playlistę m3u?
Chodzi mi o te adresy, skryte w oryginalnym serwisie Tvp Hybrydowej HbbTV.

Nie wiem, czy oni tam stosują jakieś skomplikowane żądania POST i GET oraz ciasteczka.
NA stronie TVP te adresy się co rusz zmieniały.

W serwis hybrydówki nie można wygodnie używać przycisków plus minus do wygodnego serfowania po kanałach.
Jak w programach do iptv, lub niemieckich serwisach HbbTv., gdzie się stosuje przyciski o wszystkich kolorach i więcej.

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: monter1981 »

Niestety adresy streamów odpalanych z poziomu HbbTV TVP zawierają token, który każdorazowo jest generowany przez oprogramowanie. Stałe adresy posiadają TVP Info oraz oddziały regionalne TVP, ale aplikacja HbbTV raczej z nich obecnie nie korzysta.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: some83 »

monter1981 pisze: 5 sierpnia 2020, o 01:24 Niestety adresy streamów odpalanych z poziomu HbbTV TVP zawierają token, który każdorazowo jest generowany przez oprogramowanie. Stałe adresy posiadają TVP Info oraz oddziały regionalne TVP
No, właśnie, ja mam wrażenie, że nawet adresy streamów regionalnych miały tokeny.

Po co to robią?
Jak stream i tak jest playlistą, przecież mogą walnąć lub podmienić reklamie w normalnym strumieniu...
monter1981 pisze: 5 sierpnia 2020, o 01:24 ale aplikacja HbbTV raczej z nich obecnie nie korzysta.
A to te adresy są na stronie:
tvpstream vod tvp pl
?

Mam wrażenie, że im lepszy i nowszy telewizor, tym większe prawdopodobieństwo.
Ale nie będę się upierał, że którykolwiek mój to będzie potrafił

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: monter1981 »

some83 pisze: 5 sierpnia 2020, o 02:10 No, właśnie, ja mam wrażenie, że nawet adresy streamów regionalnych miały tokeny.
W początkowym etapie rozwoju "HbbTV TVP" - nie miały. Podobnie TVP Info. Obecnie aplikacja HbbTV ze streamów nie zawierających tokena nie korzysta, ale nie znaczy że je wyłączono :-).
some83 pisze: 5 sierpnia 2020, o 02:10 Po co to robią?
W celu ograniczenia dostępności do streamów do miejsc (portali/aplikacji) wskazanych przez nadawcę. Chodzi o przychody z reklam zamieszczonych na platformie vod.tvp.pl oraz możliwość 'wstrzyknięcia' przekazów reklamowych video przed rozpoczęciem odtwarzania streamu.
Zabezpieczanie streamów tokenem nie zawsze jest skuteczne. Przekonała się o tym Grupa ZPR, która chroniła w ten sposób streamy swoich stacji radiowych (ESKA, Wawa, VOX FM). Bardzo łatwo można było odtworzyć algorytm prowadzący do uzyskania adresu z tokenem, co wykorzystały portale internetowe agregujące streamy radiowe.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: some83 »

Ja rozumiem, ale przecież ten adres streamu to i tak taka dynamicznie układana playlista.
Co oznacza, że i tak człowiek, który by włączał stream mógłby być przywitany dodatkową reklamą.
A reklamę też można by wstrzykiwać w samą playlistę.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: Martinez1989 »

Dodali nowe kanały Kultura 2 i Historia 2 człowiek by sobie dodał je do swojej listy w dekoderze to ustawiają jakieś tokeny... eh...

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: DanielK »

Tak, te nowe kanały są niestety już z tokenem. Nawet TVP Polonia...
Ciekawa strona, na której znajdziecie wiele streamów - oczywiście legalnych, udostępnionych przez nadawców.
lyngsat-stream.com

Z ciekawszych rzeczy to np. TV Republika, albo Radio Italia TV, czy M2 (Ukraina) - sprawdzam i działają. Generalnie streamów jest bardzo dużo, ale jednak spora część z tokenem, więc nie będą nadawać się do takiej listy. W wielu przypadkach po jakimś czasie, np. co kilka dni zmieniają się adresy, więc "walka z wiatrakami". Np. Fashion TV działał mi 2 dni i od nowa ;-)

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: some83 »

Są programy na telewizorach co potrafią odświeżać listę list m3u z adresu.
Więc można sobie programik na komórkę zrobić pobierający najnowsze tokeny,
i potem to się może w miarę łatwo przeładowywać na Telewizorze

Do zniesienie, jeśli token wygasa raz na dobę,
albo nawet raz na godzinę,
ale nie do zniesienie, jeśli raz na inicjację streama....
lub co 2min nieaktywności...

TVP Republika mam wpisaną w m3u jako adres YT,
ale to raczej dla rodziny, niż dla mnie...

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: DanielK »

Uważam, że TVP powinna wszystkie swoje kanały udostępnić jako stream bez tokena i temu podobnych zabezpieczeń. Jedynie ograniczając terytorialnie. Tak robi np. telewizja publiczna w Bawarii (BR).

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: some83 »

Też tak uważam,

ale wydaje mi się, że TANIEJ byłoby im to wrzucić w HEVC lub VVC na Satelitę: 13°E, 16°E lub 19.2°E
Szczególnie, że 13°E i 19.2°E są w obowiązkowych instalacjach zbiorczych

Streamy na Satelicie powinny być co najmniej 150%-200% większe jak na NTC
A streamy HbbTVP powinny być co najmniej 150%-200% większe jak na Satelicie.
i HbbTVP powinna być dostępna także na TVP info oraz TVP Polonia :!: !
Mogli by dać dodatkowo płatne streamy HbbTVP 1000%=10x bitRateu tego co na Satelicie :!: !
Do płatnych kablówek z 500%=5x bitRateu tego co na Satelicie.
Nawet kanał UHD w VVC, który byłby nadawany w 2xMiMo i 7,5Mb/s - 15Mb/s w dvbT2,
w płatnej kablówce mógłby mieć 75Mb/s - 150Mb/s :!: !

Jak widać NTC nie musi być śmiertelnym wrogiem kablówki (światłowodowej) ani Satelity.
To się może uzupełniać.
NTC trzeba mieć by kablówki czy Satelity, albo operatorzy internetowi nie windowali cen,
jak Rosjanie nam z Gazem robili, dopóki nie było gazoportu.

No i wersje lokalne TVP3 powinny trafić z dużym bitRatem do każdej jednej kablówki w kraju do najniższego pakietu.


Przypomnę, że TVP na same wideoTelefonowanie na satelicie 33°E wydała:
przetarg w zł:
7'693'636 zł 61 gr / 4Lata
za transponder o szerokości 36MHz :!: !!!
Zgaduję, że kupili bitRate: 52.995Mb/s
(dla QPSK z 8/9 FEC, i 20% współczynnikiem roll-off, oraz C/N na poziomie 6.4 dB
ale nie wiem, co zdecydowali się używać)

To ponad 2 pełne naziemne Muxy.
Możliwe, że używają innego FECu i parametrów,
ale to wciąż na dosyły przeznaczyli więcej kasy i pojemności niż dla widzów nieszyfrowanej naziemnej i satelitarnej :!: !

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: DanielK »

Satelita droższa niż internet.

Regionalne TVP3 też już z tokenem. Chyba trzeba wyrejestrować telewizor...

edit.
Jednak jeszcze nie wyrejestrujemy odbiornika TV. Póki co nadal w TVP jest więcej dobrego.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: some83 »

1)Satelita nie jest droższa od internetu, dla Stacji, która potrafi zgromadzić przed telewizorami miliony widzów!.
Tym bardziej, że nie wszyscy widzowie internet opłacają.
inna sprawa, że do tych emisji internetowych to się najczęściej można dopchać w nocy, kiedy większość śpi :!:
Może coś się zmieniło, ale nie próbuje często...

2)Punkt drugi, za satelitę już Polacy płacą, tylko za pośrednictwem prywatnych platform szyfrowanej telewizji.
A przecież rząd dopłaca do komunikacji (zdzierając akcyzę z komunikacji),
to coś z telekomunikacji mogłoby być gratis.

3)Płaciłby rząd, mogliby oglądać wszyscy Polacy
a koszt dla całego kraju taki sam, a klienci platform płaciliby tyle samo, ale za więcej bitRateu/kanałów, no chyba, że mniej by ich było,
ale to byłoby więcej kanałów nieszyfrowanych FTA

4)i to już totalnie przeważający:
nie tylko Polacy w Polsce mogliby oglądać.

Ale i Polacy za granicą.
i to faktycznie wychodzi DUŻO taniej jak spojrzeć od tej strony,
i efektywniej niż promowanie ręcznymi programami języka Polskiego wśród Ukraińców, dzięki czemu mamy większą konkurencję na Polskim wewnętrznym rynku pracy. (emitowanie Polskojęzycznej TV z ilościach iluś kanałów HD też Ukraińców by Polskiego nauczyło, z krajem zaznajomiło, a przy okazji Polacy w kraju też by coś z tego mieli).

O ile nie jestem przeciwny temu by rządowa TV utrzymywała emisję naziemną w kraju,
(ale w VVC i 2xMiMo)
To jestem przeciwny temu by rząd płacił na emisje naziemne za granicą, np Emisje TVP Polonii na jakieś Pustyni w Kazachstanie, na Litwie w Wilnie TVP Wilno (35mln zł),
emisje po Białorusku BelSat 210 mln zł (czyli 21Lat po 10mln zł rocznie :!: ! co wystarczy na emisję całego muxu 3 TVP 25Mb/s i można startować w HEVC już teraz, w 2022 można by startować na satelicie w VVC)
TVP Wilno jeśli już rząd chce docierać za granicę niech robi to z Satelity także i za pomocą kanałów TVP3 Zielona Góra, TVP3 Gdańsk, TVP3 Szczecin, TVP3 Lublin itp,
czy inne takie, TVP Wilno też powinno być emitowane z Satelity by rodacy w kraju mieli coś z tego,
a jak jacyś Polacy za granicą nie chcą zakładać anten Satelitarnych, tzn nie są zainteresowani
(no, chyba, że dyktator im zabrania, ale wtedy w takim kraju są tym bardziej małe szanse na emisję naziemną).
Jestem przeciwny, by rząd, który koduje TV na Satelicie wydawał na emisje naziemne dla rodaków za granicą!
Toż to bezczelność :!: !
Nadawaliby z Satelity mieli by czasami większą widownie wśród Polaków w Egipcie i to w HEVC niż wynosi liczba Polaków na całej Litwie.


A już w ogóle cyrki z tym koncertami TVP dla Białorusi emitowane przez szyfrowane Satelity i naziemną!

Ponadto nie mam nic przeciwko emisji Satelitarnej BelSatu, ale niech poza Białoruską będzie też Polska Ścieżka dźwiękowa! :!:
A koncerty dla Białorusi to niech sobie emitują na kanale Tvp info, czy BelSacie czy innym nie szyfrowanym kanale satelitarnym.

Dodatkowo brak HbbTVP na nieszyfrowanych kanałach na satelicie.
(Czemu, skoro internet taki tani :?: ?)
Oraz brak BelSatu w serwisie HbbTVP.
Ciekawe czemu! Skoro Obcojęzyczne Polskie Radio jest w tym samym serwisie online.





Co za sens szyfrować TVP na Satelicie by wydawać na TVP Wilno, Mińsk, a niedługo może i Lwów,
jak w UK więcej Polaków niż na całej Litwie ludności,
a w UE więcej Polonii niż na wschodzie.....


a i nie spodziewam się emisji Tvp Sport na Satelicie, zresztą ja sportu nie oglądam.
Ale tak to wszystkie kanały z Naziemnej zmieszczą się na dodatkowych 25Mb/s,
(bo TVP Polonia i Info już są na 13°E)
jakby dać HEVC, czy VVC to nawet zmieszczą się i inne


Podobnie jestem przeciwny by Litewska TV nadawała naziemnie w Polsce.
Choć jakby zrobić prawa, że niewykorzystane częstotliwości naziemne może przejąć dowolny byt zarejestrowany w Polsce,
to nie mam nic przeciw.(Licytacje częstotliwości byłyby dopiero w momencie kolizji, czyli 2chętnych na częstotliwość,
a zgaduję, że jest sporo miejscowości z wolnymi slotami FM!)
Jakby było takie prawo, to zasięgi techniczne stacji by się poprawiły,
a tak to teoretycznie mają zaklepane zakresy, ale fizycznie ich nie ma!

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: giaur500 »

Ludzie zlitujcie się. Satelita może być droższy, a nie droższa. Przestańcie się kompromitować

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: TVP HbbTv jako PlayLista m3u

Post autor: some83 »

zależy czy się spalszcza czy szwabi 8-)

Zablokowany