EPG TVP - dublujące się wpisy

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
krakow
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 10:26
Odbiornik: media-tech MT4168
Instalacja antenowa: pokojowy dipol półfalowy otwarty
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica, Luboń Wielki

EPG TVP - dublujące się wpisy

Post autor: krakow »

Czy jakaś mądra głowa może przeanalizować co TVP bruździ w EPG? Zjawisko znane od wieeeeeeelu miesięcy.
Jest jakiś soft analizujący EPG pod kątem jego zgodności ze standardem? Tak aby na tej podstawie wyłapać kto tam w TVP coś przecudował lub co tam w ramkach EPG ktoś coś bzdurnego wpomopował co rozwala cały porządek EPG.
Bardzo często modyfikują rozkład jazdy i potem programy są przesunięte od minuty do nastu minut.
Jednak te modyfikacje są robione jakoś ułomnie, bo potem w EPG widać duble programów, stare zapisy i nowe.
Czyli tak jakby ktoś zamiast nadpisywania starych danych dopisywał tylko nowe dane ale zapominał usuwać starych już nieaktualnych.
W zależności od dnia raz na jednym dekoderze są głupoty lub wręcz wyskakują dziury w EPG albo wskakują duble programów przesunięte o minuty - w zależności o ile skorygowali nowy rozkład jazdy. Albo dochodzi do sytuacji, że w wyniku jakiejś kosmicznej edycji EPG po stronie TVP dany dzień kończy się np na godz 16:00 i dopiero w takt emisji kolejnych programów EPG ma doklejane te brakujące programy tak jak już one są emitowane i kolejne klocki EPG się doklejają do północy danego dnia. Tak jakby je blokowało coś wcześniej.
Jak nikt tam nic nie bruździ po stronie nadawcy to jest kompletna EPG na cały tydzień bez dziur.
Może się okazać, że dzień wcześniej było kompletne EPG na przyszły dzień, ale np w nocy ktoś tam stwierdził, że im się grafik programów przesunie i po modyfikacji czasów programów, następnego dnia robi się sieczka z EPG dla TVP.
Wygląda na to, że to jakaś blond po stronie TVP nanosi te poprawki i potem po stronie odbiorcy tylko i wyłącznie EPG z programami TVP, czyli praktycznie MUX-3 niesie taki śmietnik. Jakaś niestandardowa metoda edycji, nadpisania, zastąpienia starego "Wsadu" nowym "wsadem" EPG i zaczyna się cyrk?
Może w czasie modyfikacji ktoś tam przypadkiem, nieświadomie klepie jakieś nietypowe znaki, ciągi znaków i potem w emisji jest jakieś takie zaśmiecone EPG.
Nie widać nigdy tego zjawiska na komercyjnych nadawcach (jak Polsat, TVN, itd.), tylko i wyłącznie TVP robi taką sieczkę na EPG.
Przykład z DVB Viewer-a, kawałek EPG z TVP Kraków. W inne dni sieczka dotyczy wszelakich innych TVP, dziś akurat patrzę i na TVP Kraków znany od lat wygenerowany dublujący się śmietnik w EPG.
http://www.imagebam.com/image/428e031351190872

Odpowiedz