NotOnlyTV LV5T Delux

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: kasper93 »

Mógłbym poprosić aby ktoś naprowadził mnie na wersję TMT albo jakąkolwiek inną aplikację z obsługą DAB i RTL2832U.

Klucz do TMT mam z innego tunera, ale wersja ta nie ma DABu, a nie wiem gdzie szukać nowszej i dla RTL2832U. Do tunera który mam dołączyli BlazeVide które nie za bardzo chce działać i coraz bardziej mam wrażenie, że to wina aplikacji a nie faktycznego zasięgu. Stacje wyszukuje, ale już nie daje rady odtwarzać.

Z góry dziękuje.

EDIT:
Znalazłem D.Radio 1.1.6 (2010.07.28) i działa prawidłowo. Link dla potomnych http://www.mygica.com/down-eng/software/dradio1.5.zip

Ale nadal szukam odpowiedniej wersji TotalMedia...

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: JaroslawMroczkowski »

sterowniki i aplikacje leżą na serwerze FTP dystrybutora tych urządzeń firmy FEN.

ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView-NotOnlyTV/

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: kasper93 »

Dziękuje tego właśnie potrzebowałem ;)

Z ciekawostek dodam, że każdy producent urządzeń kupuje własną wersję TM3.5 i tak w mojej wersji TM nie ma obsługi DAB i jak zamienimy SupportDAB=0 na 1 w TotalMedia.set aplikacja się po prostu nie uruchomi, jest to zablokowane :) Oczywiście jest to uwzględnione w numeracji wersji, trzecia liczba oznacza wariant, a ostatni wersję w razie jakiś aktualizacji. Na przykład 3.5.16.372 nie obsługuje DAB, a 3.5.7.359 obsługuje.

radio

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: radio »

kasper93 pisze:Mógłbym poprosić aby ktoś naprowadził mnie na wersję TMT albo jakąkolwiek inną aplikację z obsługą DAB i RTL2832U.
Realtek RTL2832U - SDK z :
DABPlayer_20100114_SDK
FMPlayer_091207
Realtek_RTL2832U.rar - 6.7 MbObrazek
FMPlayer działa dobrze , o wiele lepiej od D.Radio i nic nie przycina w przeciwieństwie do D.Radio,
no i jest wyświetlany RDS .
Niestety brakuje mu zapamiętywania znalezionych stacji , przez co po każdorazowym uruchomieniu musimy sobie załączyć wyszukiwanie!
DABPlayer nie testowałem - nie jestem w zasięgu takich

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: belzebiusz »

Co do zacinania D.Radio to trzeba odpalić go z wysokim priorytetem i nie będzie zacinać.
W tym celu trzeba utworzyć notatnikiem w folderze programu plik o nazwie "D.Radio.bat", a w jego treści dać "start /high D.Radio.EXE". Potem można utworzyć sobie skrót do pliku .bat i przez niego odpalać program. ;)

Cyfrowy_janusz

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: Cyfrowy_janusz »

belzebiusz pisze:Co do zacinania D.Radio to trzeba odpalić go z wysokim priorytetem
Program D.Radio oraz dołączany na CD do produktu program "Not Only TV.exe" rzeczywiście są jakieś niedorobione i nawet nie potrafią nagrywać strumienia aac z DAB+ ale rekompresują do formatu wma. :x

Ja polecam użycie programu o nazwie Dabradio.exe gdzieś dostępny w internecie, nic nie zacina i można ustawić własne kodeki, a w dodatku nagrywa bezpośrednio strumień .aac na dysk komputera wraz z datą i godziną. :)


__________________
Aktualizacja


Jako że są do mnie kierowane prośby o udostępnienie programu DAB player radio, oto link do programu, proszę szybko ściągać i się nim dzielić ponieważ link ważny tylko przez miesiąc a jakoś tego programu nie można odnaleźć w tej chwili nigdzie w internecie pod Windows XP.

DAB player radio dla odbiornika Not Only TV, działa pod Windows XP

Link do pobrania:

Obrazek

http://www.sendspace.pl/file/9d14618780112dc35961752

Program ubogi ale przynajmniej lepszy od firmowych "Not Only TV" oraz "D.Radio 1.1.4"

Można nim nawet ściągać strumień audio bezpośrednio z DAB+ do formatu .AAC na dysk twardy

Obrazek


Aby program poprawnie dekodował DAB+ przedtem trzeba zainstalować oryginalny program "Not Only TV" lub "D.Radio" dołączony do płyty instalacyjnej lub dostępny na stronie producenta:

ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView-NotOnlyTV/

"Arcsoft_TotalMedia_357359.zip"

Posiadają one (w instalatorze) kodek DAB+ "Arcsoft AAC decoder" a ten program służy tylko do odbioru.



_____________
Aktualizacja

JaroslawMroczkowski pisze:Nie zależnie od programu do odtwarzania warto sprawdzić wersję i ewentualnie zainstalować najnowsze sterowniki ze strony FEN. (link w poprzednim poście)
Tak to prawda, spowalnia :shock: , warto zaktualizować sterowniki (BDAUpdate.exe) i cały TotalMedia, okazuje się że odbiornik Not Only TV po aktualizacjach posiadł całkiem nowy miernik poziomu sygnału z prawdziwego zdarzenia, w końcu nie pokazuje mocy sygnału na stałym poziomie 55 % - cokolwiek to oznaczało ale pokazuje różne wartości na różnych MUXach czyli działa tak jak powinien, jest poziom mocy i poziom jakości. :)


Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 3 października 2013, o 12:32 przez Cyfrowy_janusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie zależnie od programu do odtwarzania warto sprawdzić wersję i ewentualnie zainstalować najnowsze sterowniki ze strony FEN. (link w poprzednim poście)

Starsze sterowniki powodowały m.in. spowalnianie odtwarzania. Spowolnienie narastało i po dłuższym czasie, liczonym w godzinach, dźwięk stawał się niieeeeprzyyyjeeeemniieee pooowoollnyyy ;)


ps. Porównałem wczoraj czułość bliźniaczych urządzeń NOXON DAB Stick i LV5TDLX. Ku mojemu zaskoczeniu ten drugi działał stabilnie w miejscu gdzie pierwszy miał poważne problemy. Za to Noxon pokazuje DLS, SLS i ... reklamy.

DVBManiak

Re: Odp: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: DVBManiak »

Dziękuję bardzo za te powyższe informacje. Posiadam ten tunerek i właśnie wkurzało ciągłe pokazywanie siły sygnału na poziomie 55%. Później postaram się wgrać te nowe sterowniki i popróbować aplikację DAB player radio, ale mam obecnie tylko FM. Pytanie więc czy ta apka obsługuje FM i potrafi nagrać? Jak nie to co zamiennie polecacie do odbioru i nagrywania radia analogowego na komputerze?

Cyfrowy_janusz

Re: Odp: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: Cyfrowy_janusz »

DVBManiak pisze:wkurzało ciągłe pokazywanie siły sygnału na poziomie 55%.
To teraz wygląda to tak:

Obrazek

Tylko że znowu jest coś nie halo bo pasek mocy nie podskoczy powyżej 50% :o

jest albo około 20 % dla kanałów czeskich albo od 30 do 40 dla polskich :P
jak jest 6% to nie ma już odbioru ani paska jakości.
DVBManiak pisze:czy ta apka obsługuje FM i potrafi nagrać?
Nie, tylko DAB+
DVBManiak pisze:co polecacie do odbioru i nagrywania radia analogowego
Ze sprzętu polecam kartę Philips Proteus SAA7134, ma wejście antenowe 75 Ohm, ekranową i czułą głowicę, tej używam razem z oprogramowaniem FlyTV2000, jak się poustawia odpowiednio wszystkie parametry to naprawdę radyjko porządne czułością głowicy odbiorczej dorównuje wieżom Sony. Na dodatek w tym programie można wyjść po za standardową skalę FM i podsłuchiwać na częśtotliwości ok. 130 MHz łączność lotniczą (załączyć modulację AM) :D

Co do Not Only TV to raczej kiepsciutki jest do odbioru FM'u a oprogramowanie? chyba tylko zasobożerny TotalMedia jest w miarę dobry, tylko on nagrywa radio FM bezkompresyjnie do PCM 1500 kbps

Próbowałem tez programu poleconego na tym forum "FMPlayer_091207" z paczki Realtek_RTL2832U.rar - 6.7 Mb dostępnej tutaj:
http://www2.zshare.ma/utzn57hnnumk

Obrazek

Jego zaletą jest to że dodaje funkcję odczytu RDS, co widać na załączonym obrazku :)

Z kolei nie ma funkcji nagrywania, więc tak źle a tak niedobrze, bezstratne nagrywanie tylko poprzez "TotalMedia", RDS tylko przez FMPlayer a DAB+ z nagrywaniem tylko przez DAB radio player.

Zaś jak ktoś chce wyczyniać cuda to polecam oprogramowanie RTL-SDR
NOt Only TV jako skaner SDR, można podsłuchać nawet analogowe pasmo TV UHF, próbowałem udało się, odebrałem sygnał z modulatora magnetowidu VHS :roll:

Więcej na: rtlsdr.org

Także i ja szukam pełnowartościowego programu który oferowałby wszystko w jednym miejscu a nie takie przeskakiwanie z jednego na drugi w celu uruchomienia "usług premium", które są niedostępne na standardowym oprogramowaniu. :cry:

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: qwerty »

Cyfrowy_janusz pisze: Tak to prawda, spowalnia :shock: , warto zaktualizować sterowniki (BDAUpdate.exe) i cały TotalMedia, okazuje się że odbiornik Not Only TV po aktualizacjach posiadł całkiem nowy miernik poziomu sygnału z prawdziwego zdarzenia, w końcu nie pokazuje mocy sygnału na stałym poziomie 55 % - cokolwiek to oznaczało ale pokazuje różne wartości na różnych MUXach czyli działa tak jak powinien, jest poziom mocy i poziom jakości. :)
Uruchamiam exe i nic się nie dzieje.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: belzebiusz »

Mam tak samo. :(

Cyfrowy_janusz

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: Cyfrowy_janusz »

qwerty pisze:
Cyfrowy_janusz pisze:BDAUpdate.exe
Uruchamiam exe i nic się nie dzieje.
Rzeczywiście. Mój błąd, sprawdziłem i wyszło na to że ten nowy wskaźnik poziomu sygnału to funkcja sterowników z paczki Realtek_RTL2832U.rar - 6.7 Mb, w środku są RTL2832_DRIVER.exe oraz PLUGIN.exe i to one odpowiadają za ten wskaźnik, który zaczął inaczej pracować, tak więc to nie plik BDAUpdate.exe dodaje tę funkcję ale aktualizacja sterowników z nieoficjalnej strony.

DVBManiak

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: DVBManiak »

@Cyfrowy_janusz: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. ;)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: qwerty »


Cyfrowy_janusz

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: Cyfrowy_janusz »

DVBManiak pisze:Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. ;)

Ponieważ jest pewne zamieszanie postanowiłem podsumować w jednym poście wszystko to co związane jest z odbiornikiem komputerowym DVB-T/ DAB+ / FM Not Only TV Deluxe (LV5EDLX) i co sam zweryfikowałem a to dlatego że naprawdę przeciętny użytkownik może się pogubić a niestety producent nie sprzedał wraz z płytką CD odpowiedniego (pełnego) oprogramowania, trzeba je ściągnąć z internetu (aktualizacje).


Jeśli chodzi o zmianę funkcjonalności wskaźnika poziomu mocy i sygnału, to jest to dostępne w sterownikach z paczki RTL2832_DRIVER.exe oraz PLUGIN.exe:
http://www.4f.strefa.pl/RTL2832_DRIVER.exe (niestety są to starsze sterowniki)

Obrazek



Aby odebrać standardowo telewizję DVB-T to oprogramowanie i sterowniki dołączone na płytce CD są wystarczające (Total Media + Driver).



Jeśli zaś chcemy odebrać radio DAB+ bez zakłóceń jak wyżej wspomniano czyli niespowalniane, trzeba ściągnąć najnowsze sterowniki, z tym że nazwa może być myląca, nie ściągamy sterownika "driverxpvistawin7lv5tdeluxe.rar" ale nowszy sterownik o nazwie "Driver_W8.zip" oczywiście W8 oznacza Windows 8 tyle że w środku są także sterowniki do innych systemów w tym Windows XP (32/64 bit) ale są to sterowniki najnowsze bo z 9 lipca 2013

Czyli nie kierujemy się nazwą ale ściągamy i instalujemy sterownik najnowszy nawet jeśli mamy Windows XP 32 bit:
ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView-No ... ver_W8.zip
lub:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=507232

(jeśli ktoś ma starsze sterowniki, np. te z płytki CD, ten program wpierw odinstalowuje starsze i resetuje komputer potem uruchamiamy ponownie instalator z paczki "Driver_W8.zip"

Potem dopiero instalujemy któryś z programów do odbioru DAB+, czyli albo "Not Only TV.exe" albo D.radio.exe (mają wbudowany dekoder DAB+)

D.Radio 1.5:
http://www.mygica.com/down-eng/software/dradio1.5.zip


I na sam koniec jeśli chcemy korzystamy z programu DAB radio player, który na dodatek potrafi zapisać strumień DAB+ na dysk komputera (format pliku . AAC)
http://www.sendspace.pl/file/9d14618780112dc35961752


Ciekawostka kolejna jest taka że ściągając najnowsze oprogramowanie TotalMedia w wersji 3.5.7.359

dostępny tutaj:
ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView-No ... 357359.zip

(pamiętajcie że trzeba mieć oryginalny klucz produktu, który został dostarczony wraz z urządzeniem)

... mamy możliwość odbioru DAB+ bo wcześniejsze wersje miały tę funkcję (nie wiedzieć czemu) zablokowaną, niestety nie ma EPG dla radia cyfrowego, z kolei nagrywanie odbywa się z rekompresją do .WMA :shock:

Obrazek

Obrazek


Dodatkowe (ukryte) funkcje odbiornika to:

Radio analogowe z dekodowaniem tekstów RDS i wskaźnikiem poziomu sygnału FM:
program dostępny w paczce Realtek_RTL2832U.rar - 6.7 Mb dostępnej tutaj:
http://www2.zshare.ma/utzn57hnnumk


A jak ktoś chce lasery bajery to polecam oprogramowanie RTL-SDR (to dla zaawansowanych)
http://www.rtl-sdr.com
http://www.wykop.pl/link/1341289/rtlsdr ... era-dvb-t/


Podsumowując, odbiornik ten nie posiada jednolitego i porządnego oprogramowania (kombajnu) do wszystkiego ale musimy przeskakiwać na różne aplikacje i pomiędzy różnymi sterownikami (na szczęście łatwo się odinstalowują i instalują ponownie) w celu uruchamiania różnych ciekawych lub ukrytych funkcji a funkcji jest parę nawet takich o których producent nie wspomniał:

DVB-T, wskaźnik jakości sygnału z anteny, Radio FM, RDS, DAB, DAB+ zgrywanie strumieni do formatów .TS (DVB-T) oraz AAC (DAB+) a takze jako skaner radiowy Software Radio Defined (http://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_programowalne)


Pozdrawiam. ;)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: qwerty »

Zmodyfikowany exe d.radio:
http://www.sendspace.pl/file/6ce8aeb0be844f5e5806de8

Zmiany:
- dodano przyciski "Up", "Down", "Add", "Delete" do zarządzania ulubionymi stacjami w FM
- dodano przyciski "Add", "Delete" do zarządzania ulubionymi stacjami w DAB(+).

Zbylq
Posty: 16
Rejestracja: 28 czerwca 2012, o 16:30
Odbiornik: Samsung UE48H6700, Not Only TV USB DVB-T DELUX
Instalacja antenowa: Siatka bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: Zbylq »

Witam, mam dziwny problem. Gdy słucham DAB z oryginalnego Not Only albo D.Radio jest OK a w DabRadio od "Cyfrowy_janusz" zjada mi jakby kawałki słów. Najlepiej słychać to podczas audycji mówionych ale w muzyce też słychać. Stery instalowałem choć efektu spowalniania nie miałem. Chyba że to przez mój system Win7(64). I jeszcze jedno pytanie do osób które instalowały tu udostępniony TotalMedia 3.5 (mój nie miał obsługi DAB) czy działa Wam DAB bo mnie niby wyszukał stacje, nawet podwójnie i leci np PR Dwójka ale przełączyć na inny już nie mogę. Wyświetla się info że program przestał działać i zamyka się.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: belzebiusz »

Nie pomaga ustawienie wysokiego priorytetu dla oryginalnego Not Only TV lub D.Radio?

Cyfrowy_janusz

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: Cyfrowy_janusz »

Zbylq pisze:w DabRadio od "Cyfrowy_janusz" zjada mi jakby kawałki słów.
Cały czas korzystam z programu D.radio i nawet nie zauważyłem że po zmianie drivera na najnowszy, program DABplayer nadal działa niewłaściwie, spowalnia się, to dziwne skoro korzysta z zewnętrznych driverów i kodeków. :o
Zbylq pisze:TotalMedia 3.5 ... czy działa Wam DAB bo mnie niby wyszukał stacje ... ale przełączyć na inny już nie mogę ... zamyka się.
To samo u mnie (windows xp 32 bit), przy starszym sterowniku nie wywalało, co ciekawe nawet "firmowy" NotOnlytv.exe ma czasem jakieś dziwne problemy, jak np. cisza, nic nie odtwarza nawet po wybraniu kodeka ARCsoft AAC :o

Niestety jakby nie było alternatywy w postaci programu D.radio to można by powiedzieć że to wadliwy towar, który nie potrafi poprawnie odebrać DAB+. Okazało się to dopiero 2 lata po zakupie że oprogramowanie z płytki CD nie wystarcza do odbioru DAB+. :shock:

Najnowszy Total Media z obsługą DAB+ na dodatek jest zasobożerny, nie ma dla DAB+ ani nagrywania bezpośredniego strumienia AAC ani nie ma dodatków jak EPG czy odbiór obrazków no i te zwiechy przy przełączaniu programów. :(

Tak więc chyba D.radio to najbardziej pewny na tę chwilę program do odbioru dźwięku DAB+ i jeszcze mnie nie zawiódł. ;)

D.radio:
http://www.mygica.com/down-eng/software/dradio1.5.zip

D.radio (modyfikacja - nowe przyciski, ulubione stacje oraz dodawanie ręczne częstotliwości)
http://www.sendspace.pl/file/6ce8aeb0be844f5e5806de8

Pamiętajcie o ustawieniu dla niego wyższego priorytetu - nacisnąć klawisze CTRL+ALT+DELETE, wybrać proces d.radio.exe i ustawić "Piorytet powyżej normalnego" gdyby dźwięk zaczął się zacinać.

:)
Ostatnio zmieniony 6 października 2013, o 18:42 przez Cyfrowy_janusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Zbylq
Posty: 16
Rejestracja: 28 czerwca 2012, o 16:30
Odbiornik: Samsung UE48H6700, Not Only TV USB DVB-T DELUX
Instalacja antenowa: Siatka bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: NotOnlyTV LV5T Delux

Post autor: Zbylq »

U mnie na Win7 nie działa ten CTRL+DEL+Insert, nic się nie dzieje ale D.Radio działa OK.
To zmodyfikowane to wersja 1.6 ? Bo taką mam.
Oryginalny z płytki Not Only też działa bez problemów, tyle że nie ma Ulubionych.

Zablokowany