SAGEMCOM HL40

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

SAGEMCOM HL40

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Wpadło mi w ręce ciekawe radyjko SagemCom HL40.
Jest też podobno bardziej rozbudowana wersja z wbudowanym akumulatorem i umozliwiająca nagrywanie audycji. Zgodnie z zapewnieniami importera zostaną one wprowadzone na polski rynek jeśli tylko podjęta zostanie decyzja o rozpocząciu komercyjnych emisji radia cyfrowego DAB+.

Więcej informacji o produkcie moązna znaleść na stronie internetowej producenta:
http://www.sagemcom.com/EN/products/ima ... /hl40.html

Jak widać producenci obeserują nasz rynek i są gotowi dostarczyć produkty, gdy tylko będzie stała emisja i pewność, że znajdą się klienci.

m@c1ej

Re: SagemCom HL40

Post autor: m@c1ej »

Bardziej rozbudowana wersja tego radia to model SagemCom HM40.

Bezpośredni link do produktu:
http://www.sagemcom.com/EN/products/ima ... /hm40.html#

Radio między innymi różni się od modelu HL40, tak jak wspomniał pan Jarosław, akumulatorem, nagrywaniem (do 90 minut na zasadzie TS - opóźnionego zapisu lub zaprogramowania nagrywania) oraz podświetleniem wyświetlacza.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SAGEMCOM HL40

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Niestety mój egzemplarz nie wyświetla prawidłowo napisów.
Pojawiają się "krzaki" na ekranie nie tylko zamiast polskich znaków. Większość napisów jest całkowicie zniekształcona. Podobno są inne wersje oprogramowania, które nie mają tego problemu.
Ma ktoś jeszcze taki odbiornik? Która wersja SW? Jak wyglądają napisy?
Nie każda wersja oprogramowania sprawdzi się u nas. Trzeba sprawdzić przed zakupem. Myślę, że ten problem będzie dotyczył wielu odbiorników.

jano

Re: SAGEMCOM HL40

Post autor: jano »

Panie Jarosławie - jeżeli chodzi o wyświetlanie polskich znaków, to nie wyświetlają się prawidłowo na żadnym z moich odbiorników - Philips DCB188 z takim softem:

Kod: Zaznacz cały

dab-sermmi-FS2027-0000-0319_V4.0.12.26558_1A1
nie wyświetla polskich znaków i zamiast nich są po prostu puste miejsca. Z kolei Kenwood KDC-DAB41U z oprogramowaniem od DABu "te1020ed" zamiast polskich znaków wyświetla się np. "WSPOMNIEII CZAR", "KIEDYIC", "GROI NY". Opisuję to na podstawie doświadczeń sprzed chyba dwóch miesięcy, bo napisałem do Radia Szczecin maila opisującego ten problem i od tamtej pory nie nadają polskich znaków, a nigdzie indziej nie spostrzegłem w Ensemble żadnych polskich napisów.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SAGEMCOM HL40

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Tego się spodziewałem, będzie problem.
Wygląda na to, że producenci zapomnieli o naszych ogonkach, a importerzy bezrefleksyjnie ściągają sprzęt "bo przecież gra".

W wolnej chwili na kanale *Test umieszczę napisy testowe z ogonkami. Co kilka dni będę zmieniał format kodowania, by zobaczyć, który będzie rozpoznawany przez największą ilość odbiorników. Wstępnie wydaje mi się, że trzeba będzie wybrać UTF8 i zachęcić producentów do jego stosowania.
Ostateczna odpowiedź po testach.

Zablokowany