Strona 1 z 1

Antena samochodowa DAB/FM

: 23 września 2014, o 22:49
autor: SQ9PUN
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Kilka dni temu zakupiłem do samochodu Pioneer DEH-X6600DAB wraz z anteną aktywną Pioneer AN-DAB1. Antena na pewno działa - szczątkowo w niektórych miejscach w Krakowie odbieram emisję DAB z Katowice-Kosztowy. Nie spodziewam się rewelacji po takiej antenie jak i również po możliwościach odbioru w DAB z Katowic w Krakowie,ale.. przypuszczam że większe możliwości dała by antena umieszczona na zewnątrz pojazdu. Czy ktoś z kolegów na forum może polecić dobrą antenkę samochodową do DAB? A jeszcze lepiej na 2 pasma - FM/DAB ? Antena zapewne najlepiej sprawuje się wkręcona w dach, i o takiej antenie myślę, by podmienić antenkę w moim Peugeocie 206.

Re: Antena samochodowa DAB/FM

: 16 października 2014, o 12:27
autor: sils
Z tego co się orientuję nie ma anteny wspólnej dla DAB+ i FM - to można nawet wywnioskować po dwóch osobnych gniazdach w radiu.
Antena przyklejana na szybę w zupełności powinna wystarczyć jak uruchomią DAB+ w Krakowie. Jak chcesz potestować jak zachowuje się odbiór w ruchu pojedź na śląsk. Pamiętaj tylko by ją dobrze uziemić.

Re: Antena samochodowa DAB/FM

: 16 października 2014, o 19:20
autor: JaroslawMroczkowski
DAB i FM to tak różne zakresy częstotliwości, że jedną anteną nie da się tego efektywnie odbierać. Można poszukać anteny zespolonej (kilka anten w jednej obudowie) np. coś takiego jak to: http://www.auto-magic.com.pl/sklep/inde ... -zakresowa
czyli "płetwa rekina" ale z dodatkowym "kijkiem".
jak to się sprawuje samodzielnie trudno jednak powiedzieć, szczególnie, że w typowym zastosowaniu prawdopodobnie współpracuje z dodatkowymi antenami zatopionymi w szybach albo schowanymi pod plastikami (np. w lusterkach bocznych).

Nie wiem tylko, czy warto z tym walczyć. Anteny paskowe do DAB powinny wystarczyć. Przynajmniej w Warszawie w zupełności wystarczają.

Re: Antena samochodowa DAB/FM

: 31 października 2014, o 19:20
autor: voip
Ciekawa strona z samochodowymi antenami zewnętrznymi (i nie tylko) DAB.
http://www.dabonwheels.co.uk/DAB_car_aerials.html

Re: Antena samochodowa DAB/FM

: 1 listopada 2014, o 09:13
autor: antypyra
Czy wprowadzenie DAB oznacza raj dla producentów erzacu antenowego?