SONY CMT-MX550i

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

SONY CMT-MX550i

Post autor: sils »

Sony CMT-MX550i

Obrazek

Specyfikacja: http://www.sony.pl/support/pl/content/c ... X550I/list

I jak widać poniżej, ma problemy z polską czcionką

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SONY CMT-MX550i

Post autor: Jarosław Bałuka »

To przykre, jeśli produkt został wprowadzony na rynek krajowy i nie jest w pełni zgodny. Może kontakt z Sony zaowocuje stosowną poprawką FW.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SONY CMT-MX550i

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czy ten sprzęt jest/był w oficjalnej dystrybucji w PL?
Wygląda na to, że wszedł do sprzedaży w niektórych krajach gdzieś w okolicach 2010/2011, ale chyba nie w PL. Nigdzie nie mogę go znaleźć poza ofertą portali aukcyjnych i sklepów internetowych oferujących sprzęt sprowadzany z innych rynków.

Jeśli uda się zainteresować tematem producenta i będzie miał dodatkowe pytania na temat standardów nadawania usług w DAB+ w PL proszę ich skierować do mnie.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SONY CMT-MX550i

Post autor: Jarosław Bałuka »

Jeśli nie był w polskiej dystrybucji to oczywiście pretensji mieć nie można.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: SONY CMT-MX550i

Post autor: Byczek12345 »

Jarosław Bałuka pisze:Jeśli nie był w polskiej dystrybucji to oczywiście pretensji mieć nie można.
Był, link (historia), http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl

Edycja.
Ja osobiście nie posiadam tej wieży, ale znalazłem specyfikację na polskiej stronie SONY, bodajże z dnia 4 marca 2014 roku (tak podało Google), mówiącą że tuner odbiera DAB/DAB+. Podsyłam link; http://www.sony.pl/support/pl/content/c ... X550I/list
Ostatnio zmieniony 17 października 2014, o 07:37 przez Byczek12345, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SONY CMT-MX550i

Post autor: JaroslawMroczkowski »

W takim razie warto zadać pytanie zarówno sprzedawcy jak i serwisowi, dlaczego nie działa prawidłowo, o ile oczywiście sprzęt jest nadal na gwarancji.
Zauważyłem, że w specyfikacji na obrazku z podanego linka nie widać informacji o DAB. "Tuner z cyfrową syntezą częstotliwości, odtwarzanie CD-R/RW...". Może w Polsce sprzedawali tylko jako AM/FM? (Podobnie było na początku z niektórymi telewizorami. W PL sprzedawane były jako tylko analogowe, choć w innych krajach te same modele jako analog i DVB-T.) A może ta sieć handlowa "wierzyła" swoje zagraniczne magazyny?
Czy sprzedając twierdzili/napisali, że powinien odbierać DAB w Polsce? Jeśli tak, to w zasadzie chyba towar jest niezgodny z umową...

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

Re: SONY CMT-MX550i

Post autor: sils »

Sprzęt został zakupiony w serwisie aukcyjnym. Po uruchomieniu miał ustawione niemieckie stacje w DAB - więc znany jest kraj pochodzenia. Dla mnie przyznam nie jest problemem nie wyświetlające się polskie znaki.

Zablokowany