ALPINE EZi-DAB

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
wynalazca

ALPINE EZi-DAB

Post autor: wynalazca »

Witam

Rozważam możliwość kupienia do swojego samochodu urządzenia Alpine EZi-DAB (tuner DAB+). Poniżej podaję odnośnik do strony, na której można o nim poczytać.

http://www.alpine.com.pl/p/Products/dab3842/ezi-dab

Podłączenie za pomocą wejścia mini jack odpada, gdyż moje (fabryczne) radio jest z lat 90-tych i nie posiada ono takiego wejścia. Bezprzewodowa transmisja FM to nie dla mnie, gdyż wtedy cierpi na tym jakość dźwięku. Tak więc w moim przypadku w grę wchodzi TYLKO kablowa transmisja FM i tu pojawia się problem. Otóż moje radio ma tylko jedno wejście antenowe i dlatego aby podłączyć wyżej wymieniony tuner DAB+, konieczne byłoby odłączenie anteny FM.

W specyfikacji urządzenia na stronie dystrybutora, konkretnie w rubryce "Informacje nt. Iterface box / Tunera", w punkcie "zakres częstotliwości radiowych" jest wzmianka o FM-ie. Tak więc z opisu można wywnioskować, że wspomniane przeze mnie urządzenie oprócz tunera DAB+ posiada także tuner zwykłego radia FM.

Nie chciałbym tracić możliwości słuchania radia w miejscach, gdzie DAB+ nie jest dostępny. W związku z powyższym, uprzejmie proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie, czy moja interpretacja tej specyfikacji pokrywa się z prawdą.

Pozdrawiam

Zablokowany