DUAL DAB-501

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
Awatar użytkownika
Radiomechanik
Posty: 5
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 09:42
Odbiornik: Testowane chyba wszystkie które ukazały się na rynku.
Instalacja antenowa: Log-period
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Góra-Śrem

DUAL DAB-501

Post autor: Radiomechanik »

Kupione na Pazzegro za około 160 zł.
Zasadniczo działa dobrze. Problem ze serwisem PR - Merkury (Poznań) - ten odbiornik nie radzi sobie z bitrate 104kbit/s . Dźwięk podłej jakości jakby odbierane było radio internetowe słuchane przez modem 56k :-) Po za tym inne serwisy prezentują się znakomicie. Oczywiście Dwójka i 128 kbit/s a Radio 24 z bitrate 56kbit/s (mono) przedstawia się rewelacyjnie . Niestety właściciel multipleksu (nadawca) za dużo chce zarobić na reklamach i zabiera strumień dla obrazków reklamowych. To jest ten minus DAB+ z punktu widzenia (siedzenia) użytkownika - radiosłuchacza :-)

sheriff1
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, o 21:15
Odbiornik: 2*TV Samsung,WandTV
Instalacja antenowa: Yagi 16el. na dachu (V pasmo, k.40-60),170 m n.p.m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk -Chwaszczyno

Re: DUAL DAB-501

Post autor: sheriff1 »

Dual Dab 505 ma to samo!

Moduły Quantek Q7+ nie radzą sobie z tymi stacjami (u mnie jest to Radio Gdańsk)

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DUAL DAB-501

Post autor: Poland »

Dla niewiedzących napiszę że Dual DAB-501 wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
W sumie nawet bardzo mi się podoba choć pewnie w użyciu ten odbiornik (a właściwie mini wieża) jest pewnie nieco skomplikowany w porównaniu do innych urządzeń producenta.
Patrząc na specyfikacje dostępną chociażby pod tym linkiem: http://multioutlet24.pl/sklep/radia-gra ... b-501.html myślę że spokojnie tym sprzętem można zastąpić mini wieże które to mamy w domu gdyż zapewnia ono wszystkie funkcje i na dodatek jeszcze dorzuca radio w technologii DAB+.

Awatar użytkownika
Radiomechanik
Posty: 5
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 09:42
Odbiornik: Testowane chyba wszystkie które ukazały się na rynku.
Instalacja antenowa: Log-period
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Góra-Śrem

Re: DUAL DAB-501

Post autor: Radiomechanik »

Szlag mnie zaraz trafi ! Polskie radio zmieniło zawartość multipleksu i dodało serwis Radio Dzieci. Wspomniany dual, znalazł serwisy , ale za nic nie chce dekodować. Tylko komunikat"Not available" Miałem problem z innym radiem tak samo , ale tam dało radę wykonać reset do ustawień fabrycznych. A tutaj instrukcja tylko w ojczystym języku Nietzego i miłośników opery :-) Zero cywilizowanego angielskiego opisu ...

ratatam
Posty: 11
Rejestracja: 1 czerwca 2010, o 07:50

Re: DUAL DAB-501

Post autor: ratatam »

czy ktoś potwierdzi, że nie działa na tym sprzęcie teraz dab z PR? Bo właśnie zastanawiam się nad zakupem DUAL 501 albo 550.

Zablokowany