SANGEAN WFR-29C

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

SANGEAN WFR-29C

Post autor: piotrek2802 »

Przeglądając ofertę odbiorników DAB+ na polskim rynku natknąłem się na takie radyjko:

Sangean WFR-29 C
Obrazek
Oprócz DAB + mamy jeszcze radio internetowe i szybko te 10 programów PR w DAB+ nam się nie znudzi ;) , bo alternatywą jest odbieranie prawie 20 000 stacji nadających poprzez sieć z całego świata.
A gdy i to nam się znudzi to jest jeszcze wejście USB gdzie można podłączyć pamięć flash z naszymi ulubionymi MP3.

Czy ktoś już ma jakieś doświadczenia z tym odbiornikiem lub podobnymi odbiornikami firmy Sangean ?
Niestety cena tego radyjka to ok. 900 zł na dzień dzisiejszy.
Ja parę lat temu kupiłem fajne radyjko dla marynarzy z tej firmy, które do tej pory jeszcze fajnie gra i ma dobrą czułość na FM.

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: Sangean WFR-29 C

Post autor: piotrek2802 »

Pisałem w ostatnich dniach do firmy C****D dystrybującej ten odbiornik na terenie Polski, ale dostałem wiadomość , że niestety ale radio nie odtwarza na wyświetlaczu polskich znaków (ą, ę, ż itd.).Bardzo intersuje mnie ten model radia (lub inne modele Sangean tej serii) czy rzeczywiście tak jest. Dużym plusem tego odbiornika jest to że posiada radio DAB+ i radio internetowe.
Proszę ewentualnych użytkowników tej marki o jakieś informacje lub spostrzeżenia.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: SANGEAN WFR-29C

Post autor: piotrek2802 »

Sprawdziłem sam, radio odtwarza polskie znaki o ile stacja je nadaje. Nazwy stacji radiowych z polskimi znakami wyświetlane są poprawnie.
Miła niespodzianka....Radio odtwarza pliki w formacie FLAC :D
A o tym nic w instrukcji nie pisze ;)Jest to chyba najlepsze obecnie na rynku radyjko DAB+/WiFi/FM/UPnP w swojej kategorii.
Poniżej parę zrzutów z ekranu radyjka:
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: SANGEAN WFR-29C

Post autor: piotrek2802 »

Radio Sanegan zaktualizowało oprogramowanie automatycznie i znikły mi slide show , czyli obrazki podczas słuchania programów Polskiego radia. Dlaczego tak się stało ?
Czyżby PR zaprzestało nadawania obrazków ( slajdów) , czy może spowodowała to zmiana oprogramowania ?

Pozdrawiam :-)

Zablokowany