TECHNISAT DigitRadio 100 IR

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
pawlok
Posty: 57
Rejestracja: 3 stycznia 2015, o 13:07
Odbiornik: MARANTZ ST35 + dla DAB DENON DRA109
Instalacja antenowa: FM dokólna H + 1 DIPOL V + dla DAB Yaga na VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Góra k/Śremu

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: pawlok »

piotrek2802 pisze:W dalszym ciągu warto go kupić ,
Ja natomiast nadal uważam że cena za taki adapter jest zbyt wysoka, z tego co przeglądałem konkurencja też trzyma się >200zł. Szkoda że świadomość istnienia DAB+ jest na tyle mała ze producenci niekonkurują jak to miało miejsce z TV gdzie dekodery zewnetre calkeim przyzwoite można było nabyć <100 zł.
piotrek2802 pisze: nawet bez radia internetowego.
Lekki OT - u córki wieżyczkę rozbudowałem o radio internetowe wykorzystując starego smartfona :-)

pozdrawiam
Paweł

DABman
Posty: 4
Rejestracja: 5 lutego 2015, o 09:49
Odbiornik: TechnISat CE 4HD
Instalacja antenowa: TechniYagi HDT2
Nadajnik - obiekt nadawczy: ślęża

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: DABman »

Obydwa modele TechniSat DigitRadio 100 IR oraz DigitRadio 210 IR wciąż są dostępne tutaj:

/ciach: wyleciała reklama/

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: piotrek2802 »

To mnie się udało, bo kupiłem Digit radio 100 IR prawie za połowę ceny tego co Kolega wyżej podał link ;)

Pozdrawiam

b4514
Posty: 12
Rejestracja: 9 stycznia 2015, o 08:54

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: b4514 »

Jeszcze mam takie pytanko - to radio to przystawka czy ma wbudowany jakiś głośniczek?
I tak przy okazji zapytam - jak długo trzeba było czekać na odbiór w euro po tym jak potwierdzili zaksięgowanie pieniedzy?

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: piotrek2802 »

To jest tylko przystawka do wieży i nie ma głośniczka. Ma wyjście Liniowe na wzmacniacz HiFi poprzez przejściówkę Chinch jack. Można używać słuchawek do słuchania z tego wyj. liniowego.
Cała obsługa radia jest z poziomu małego pilota.
Ja czekałem miesiąc w sklepie E***O RTV na realizację. Podobno w tej chwili nie mają na stanie. Trzeba sprawdzić na ich stronie.
Polecam to radyjko bo ja się przekonałem do jakości DAB+ w przeciwieństwie do tych co zaczęli od słuchania DAB+ na małych radyjkach kuchennych z jednym głośniczkiem. ;)

b4514
Posty: 12
Rejestracja: 9 stycznia 2015, o 08:54

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: b4514 »

Dziękuję za odpowiedź.
Ja zamówiłam 21 stycznia. Po tygodniu od wpłaty przyszedł mail, że zaksięgowali pieniądze.
A teraz czekam. I jeszcze trochę w takim razie muszę poczekać :( .

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: piotrek2802 »

Warto czekać. Będziesz zadowolony bo radyjko mimo małych rozmiarów ma duże możliwości.Pamiętaj o założeniu konta na platformie Frontier Silicon jeśli zależy Ci na radiu internetowym (prywatna lista ulubionych).
Ja zamówiłem 2 grudnia 2014 a odebrałem 03 stycznia.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: Bogoes »

Ja zamówiłem 17.1.2015... i właśnie dostałem maila:

(...) Szanowny Kliencie,
Z przykrością informujemy, że zamówiony/zarezerwowany przez Ciebie produkt:
Zarezerwowane produkty:
DigitRadio 100 IR, DAB+/BT TechniSat
1039813
329,00zł
1
329,00zł
Obecnie jest niedostępny w sklepie internetowym RTV EURO AGD. Serdecznie przepraszamy za niedogodność związaną z niedostępnością produktu.(...)


Co za szmaciarska sieć, trzy tygodnie czekania i nic... i jeszcze mnie zapraszają do zakupu innych towarów :evil: :evil: :evil:

mixol
Posty: 11
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 07:36

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: mixol »

No cóż, ja zamówiłem 15.01 i dziś otrzymałem podobnego mail'a jak kolega wyżej. Szkoda wielka, ale cóż...

b4514
Posty: 12
Rejestracja: 9 stycznia 2015, o 08:54

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: b4514 »

Cóż - pewnie też podobnego maila otrzymam. Szkoda tylko, że sklep ma gdzieś klientów, bo radio znikło 31 stycznia - i od tego czasu wiedzą, że nie zrealizują zamówień. A maile dopiero teraz wysyłają. Ciekawe ile czasu będzie trwał zwrot pieniędzy.
Dla świętego spokoju - lepiej nie kupować w tym sklepie.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: Bogoes »

...choć jestem zły na RTV...AGD, to jednak troszkę ich wezmę w obronę, gdyż byłem na stronie TechniSat i wygląda na to, że oni zrezygnowali z produkcji tego modelu, jest tylko 100 bez IR...
ale na alledrogo znalazłem klony (np. Daymond po atrakcyjnej cenie) i radyjka (Grundig) zbudowane na bazie tej samej elektroniki... trzeba tylko uważać, bo np. Grundigi nie mają wyjścia liniowego tylko wejścia, co trochę je w moich szukaniach DABu czyni nieprzydatnymi...

Awatar użytkownika
Fotodetektor
Posty: 49
Rejestracja: 7 grudnia 2014, o 14:23
Odbiornik: VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2
Instalacja antenowa: Mabo 150
Diora 90
Televes Q90AL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: Fotodetektor »

Jaki koszt takiego radia?!

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: piotrek2802 »

ja zapłaciłem 329 zł ;)

muno451
Posty: 9
Rejestracja: 25 lutego 2011, o 10:34
Odbiornik: Not Only TV LV5TDelux,DigitRadio GO,DigiRadio 100
Instalacja antenowa: Biquad,Ipiętro,wzm, DAB+ Dipol za oknem,sygnał 100%.UE48JU6400 naziemna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

TechniSat DigitRadio 100

Post autor: muno451 »

Moje Digitradio100 , umieszczone jest na stoliku, na którym stoi amplituner Denon AVR-1908, TV Sony 40KDL i tuner NC+. Technisat podłączony do anteny Dipol na balkonie, sygnał 100% ,signal error 0, po włączeniu TV sygnał spada o dwa "oczka" na 16 możliwych, po włączeniu tunera satelitarnego NC+ spada o kolejne 2 oczka,signal error 4-5 Instalacja antenowa wykonana kablem koncentrycznym 75ohm. Co może być tego przyczyną ?

biopal8899
Posty: 9
Rejestracja: 2 marca 2015, o 08:57
Odbiornik: Dual Dab 4
Ariva t 650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk Chwaszczyno, Gdańsk Jaskowa Kopa

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: biopal8899 »

Ja zamówiłem ten odbiornik bez netu w wiadomym sklepie już prawie mieś temu i nadal nie dostaje maila kiedy odebrać i czy w ogóle będzie.Ale istnieje też bardzo podobny model trochę tańszy innej firmy także niemieckiej bez netu i bluetooh ,można go zakupić na allegro.

muddy
Posty: 1
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:33

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: muddy »

Ja zamówiłem 17 grudnia. Nie sądziłem, że zrealizują zamowienie bo co miesąc dostawałem pytanie czy nadal jestem zainteresowany i czy chcę czekać - twardo odpowiadałem twierdząco. Dziś niespodzianka: informacja że towar gotowy do odbioru. Zapłaciłem 329 zł i jestem BARDZO zadowolony. Odbiór DAB+ w Krakowie nie stanowi problemu, jakość - na moje ucho - jest w porządku (słuchałem jak na razie tylko Trójki i Dwójki). Bonus w postaci radia internetowego - rewelacja, zwłaszcza że katalog stacji jest bardzo bogaty. Wisienka na torcie - odbiornik Bluetooth: mogę bez problemu odtwarzać muzykę z serwisów streamingowych z użyciem telefonu/tabletu bez podpinania kabelka. Szczerze polecam, chociaż wiem, że raczej ciężko będzie kupić w takiej cenie. Model ten nie jest wciąż dostępny w ofercie - widać sprowadzali mój egzemplarz (moze jeszcze kilka innych) specjalnie by zrealizować zamówienie.

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: piotrek2802 »

A jak jest z odtwarzaniem u Ciebie materiałów z prawdziwym 320 kb/s. Bo u mnie tuner trochę wariuje i objawia się to tym , że gdy zwiększam głośność z pilota (+) to samo leci aż do 32. Podobnie jest ze zciszaniem.Naciskasz (-) i głośność leci sam aż do zera. Trochę to jest upierdliwe.
Na niższych przepustowościach tzn 256, 128 kb/s ta wada nie występuje.
Technisat wymienił mi na nowy odbiornik w ramach gwarancji ale defekt jest tak samo. Chyba to wada fabryczna w tym modelu.

Ale dalej podtrzymuję opinię że przystawka 100 IR brzmi rewelacyjnie po podłączeniu do sprzętu HI-Fi.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: ploomba »

Jak wygląda obsługa stacji internetowych w tej przystawce? Da się je jakoś zapamiętywać, programować? Zapisać listę ulubionych i wybierać z pilota czy coś w ten deseń?
Czy baza stacji jest sztywna? Czy można dodawać ręcznie jakieś mniej znane streamingi?

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: piotrek2802 »

Radio internetowe w 100 IR oparte jest na paltformie Frontier Silicone i mozna zarówno w radiu utworzyć sobie folder ze stacjami ulubionymi albo na stronie internetowej FS po podaniu kodu Access Radio.
Ja stosuję tę druga metodę bo mam kilka odbiorników radiowych i na stronie internetowej buduję sobie taka liste ulubionych jaką chcę, nazywając foldery z ulubionymi stacjami po swojemu.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TECHNISAT DigitRadio 100 IR

Post autor: ploomba »

a tą listę buduje sie na podstawie bazy dostępnej w urządzeniu? Czy ręcznie dodaje się adresy streamów stacji radiowych? tzn czy można dodawać nowe/swoje , czy baza jest sztywna?

Zablokowany