DUAL DAB-12

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

DUAL DAB-12

Post autor: Poland »

Obrazek
Obrazek
Jednym ciekawych odbiorników do odbioru radia w technologi DUAL DAB-12 w którym to przyciski w zasadzie ograniczono do minimum skupiając się na głośniku. Sprzęt ten posiada pamięć po 10 stacji na tryb DAB+ i FM oraz zasilenie 6 godzinne za pośrednictwem baterii alkaicznych typu AA. Charaterystyka powyższego sprzętu jest natomiast następująca:
- Radio cyfrowe DAB+ Radio
- Radio FM PLL-RDS
- Automatyczne wyszukiwanie
- Gniazdko słuchawek
- Zasilanie sieciowe i bateryjne
czyli inaczej mówiąc jest taka sama jak w innych odbiornikach tego typu. Wszystkich zainteresowanych tym jak takie radio działa w praktyce zapraszam do zobaczenia tego testu: www.youtube.com/watch?v=my1PbBvysSk którego to odbiorca wykonał na terenie Niemiec.
Jakie jest zatem wasze zdanie na temat tego odbiornika? Moim zdaniem jest bardzo ciekawe chociażby z tego względu że bardziej postawiono w nim na głośnik a nie przyciski przez co pewnie tego radia dobrze się słucha.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DUAL DAB-12

Post autor: antypyra »

Bardzo nieergonomiczne jest to zasilanie bateryjne/akumulatorowe na 6 ogniw. W typowe ładowarki wchodzą 4 ogniwa. Ewentualnie trzeba mieć zawsze w pobliżu jeden naładowany komplet sześciu ogniw na wymianę.

pawelnyczaj
Posty: 1
Rejestracja: 20 marca 2015, o 19:11
Odbiornik: DUAL DAB 12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce, ul. Targowa

Re: DUAL DAB-12

Post autor: pawelnyczaj »

Ja sobie go kupiłem na Allegro za 69 zł. Zależało mi na tanim a jednocześnie niezłym odbiorniku używanym tylko rano po przebudzeniu. Jako radio typowo przenośne jest niepraktyczne z powodu 6 baterii AA, dlatego do zastosowań typowo przenośnych lepiej kupić coś droższego na max 4 baterie. Plusem radia jest niezły wyświetlacz tekstowy, natomiast minusem wydający dźwięki zasilacz impulsowy.

Podsumowując jako tanie dobrze wyglądające i w miarę proste w obsłudze radio DAB+ polecam, natomiast chcąc mieć radio naprawdę przenośne polecam coś droższego i koniecznie bez zewnętrznego zasilacza, bo oddzielny zasilacz generalnie poważnie ogranicza przenośność radia.

Arek_So
Posty: 69
Rejestracja: 18 października 2011, o 11:53
Odbiornik: LG 37LH3000
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DUAL DAB-12

Post autor: Arek_So »

Mam to radyjko, ale niestety bez zasilacza. Podpowie mi ktoś czy w ogóle dokupię gdzieś osobno taki i jaki konkretnie ma on być?

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DUAL DAB-12

Post autor: antypyra »

Zasilacz transformatorowy o wydajności 1 A i napięciu 9 V z odpowiednią końcówką z uwzględnieniem polaryzacji. Można kupić tanio np. w MM. Takie zasilacze mają w komplecie kilka przełączanych końcówek. Dobieramy odpowiednią pasującą do gniazda zasilania odbiornika i wkładamy z drugiej strony w końcówkę sznura idącego od zasilacza.

Zablokowany