PANASONIC RF-D10

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
Waciak
Posty: 11
Rejestracja: 2 stycznia 2013, o 13:04
Odbiornik: LG 32LH3000
Instalacja antenowa: Antena Dipol LOG 21-60 kierunek Św. Krzyż plus 15m przewodu Triset-113
Nadajnik - obiekt nadawczy: Machów 7km, Św. Krzyż 55km

PANASONIC RF-D10

Post autor: Waciak »

Radioodbiornik turystyczny FM/DAB/DAB+, który wygląda zgrabnie mimo dość tradycyjnego wyglądu. Zdjęcia można podziwiać na stronie producenta. Znalazłem tylko wersję w czarnym, gładkim plastiku z siatkowym, srebrnym frontem. Cena: 59 funtów w angielskim Tesco. Wyświetlacz podświetlany neutralnym szarym światłem. Zasilanie sieciowe, lub z czterech baterii R14. Ma 10cm głośnik przez co gra przyjemnie dla ucha. Pełne walory w stereo ujawnia na słuchawkach, może brak trochę góry ale gra czysto.
Testowałem odbiornik odbierając DAB w Anglii. Radioodbiornik fabrycznie przygotowano do automatycznego poszukiwania stacji DAB po pierwszym włączeniu. Bardzo szybko wyszukuje. Stacje można wybierać z przewijanej listy ale ma też po 10 przycisków dla ulubionych stacji na pasmo. Przyjemna obsługa, klawisze o krótkim skoku, wszystkie niezbędne funkcje. W Polsce na razie odbieram w paśmie FM - do Tarnobrzega nie dolatuje radio cyfrowe. Nie mam jak sprawdzić czy obsługuje litery z polskimi ogonkami - RDS wyświetlany jest bez ogonków i bez krzaków. Dla stacji FM nie ma w pełni automatycznego strojenia, ale popychany "autotune" nie jest uciążliwy, bo to jednorazowa praca.
W sumie bardzo fajne radio turystyczne.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Panasonic RF-D10

Post autor: Domel28 »

Waciak pisze:
W Polsce na razie odbieram w paśmie FM - do Tarnobrzega nie dolatuje radio cyfrowe.
Niedługo ma ruszyć dab ze św. Krzyża to może do Tarnobrzega doleci i będzie możliwość sprawdzenia.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: Panasonic RF-D10

Post autor: antypyra »

Waciak pisze:Radioodbiornik turystyczny FM/DAB/DAB+,
Może jakiś link? (zgodny z regulaminem)

Waciak
Posty: 11
Rejestracja: 2 stycznia 2013, o 13:04
Odbiornik: LG 32LH3000
Instalacja antenowa: Antena Dipol LOG 21-60 kierunek Św. Krzyż plus 15m przewodu Triset-113
Nadajnik - obiekt nadawczy: Machów 7km, Św. Krzyż 55km

Re: PANASONIC RF-D10

Post autor: Waciak »

Proszę bardzo obrazki - dogrzebałem się na angielskiej stronie: http://www.panasonic.com/uk/consumer/ho ... 0eb-k.html

Awatar użytkownika
Patty92
Posty: 11
Rejestracja: 30 października 2018, o 11:36
Miejscowość: Warszawa / Hrubieszów
Odbiornik: Sony ST-SA5ES, Grundig Satellit 700, Panasonic RF-D10
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN, RTCN Tarnawatka, RON Feliksówka

Re: PANASONIC RF-D10

Post autor: Patty92 »

Kupiłem tego panasonica po obejrzeniu niniejszego porównania:
https://www.youtube.com/watch?v=PralnkLexFY

Wrażenia? Przede wszystkim bardzo dobra czułość. Sprawdzi się w małych miejscowościach, przy znacznej odległości od nadajników. W Hrubieszowie, tuż przy granicy z Ukrainą, na panasonicu słychać m.in. Radio Plus z Lublina, a to jakieś 90 km od nadajnika o mocy 25 kW. Z Tarnawatką (ok. 45 km) nie ma najmniejszych problemów, Feliksówkę (ok. 55 km) też w większości przypadków słychać, tu jednak sporo zależy od pomieszczenia. Najbardziej zaskoczył mnie odbiór DAB+ w moim rodzinnym mieście. W kilku miejscach Hrubieszowa wczytał się lubelski mux Polskiego Radia, nadawany z Piask, choć według mapki na stronie publicznego nadawcy jestem daleko poza zasięgiem.

Obrazek

Używałem samej anteny teleskopowej - doczepianie kabla albo wcale nie pomagało, albo wręcz zmniejszało siłę sygnału.

Radio brzmi czysto, wyraźnie, ale o przyjemności z obcowania z muzyką trudno tu mówić. Słychać, że gra mała puszeczka i tyle. Korektor graficzny niewiele pomaga - dla mnie najbardziej optymalne ustawienie to "heavy". Do dyspozycji są tylko "presety". Można jednak podłączyć radio do wzmacniacza i z pewnością zagra lepiej. Dźwięk na wyjściu jack 3,5 mm jest stereofoniczny.

Zablokowany