Lista odbiorników/Tunerów DAB+

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
sq5lnk

Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: sq5lnk »

Sangean Portable Digital Radio 179 dolarówDPR34 Model No - FM i DAB + / Cyfrowy Radio Plus, Superior odbiór i jakość dźwięku, Re-podatkowe Bateria litowo-jonowa wbudowane i opłat Low Wskaźnik LED akumulatora, projektowanie Kieszonkowy zastosowanie wszędzie

Sangean DAB Clock Radio 179 dolarówModel No DCR89 - FM i DAB + / Cyfrowy Radio Plus, Superior odbiór i jakość dźwięku, 2 x Alarm Zegary, licznik Drzemka, Dodatkowe wejście dla iPod/MP3 odtwarzanie

Lenoxx Digital Mantle Radio 179 dolarówModel No DAB511NI - 2 x 2 W RMS, ekran 2 linie po 16 znaków, cyfrowe radio FM, 10 pamięci ustawień zespołu DAB, 10 pamięci ustawień paśmie FM

Sangean Digital Radio Receiver 189 dolarówModel No DPR69 - FM i DAB + / Cyfrowy Radio Plus, odbiór Superior i jakość dźwięku, Re-podatkowe obiektu baterii, ładowanie i Low Battery LED Ultra kompaktowy design

Sangean Digital Radio Receiver 238 dolarówModel No DPR99B - FM i DAB + / Cyfrowy Radio Plus, Superior odbiór i jakość dźwięku, ładowania i Low Battery LED Zwarta konstrukcja do wykorzystania w dowolnym miejscu, 5 Pamięć stacji na paśmie

Sangean Digital Radio Receiver 238 dolarówModel No DPR99W - FM i DAB + / Cyfrowy Radio Plus, Superior odbiór i jakość dźwięku, ładowania i Low Battery LED Zwarta konstrukcja do wykorzystania w dowolnym miejscu, 5 Pamięć stacji na paśmie

Digital & Internet Radio 299 dolarówModel No OXX03001 - DAB + Cyfrowy Tuner radiowy FM Band Tuner, bezprzewodowy Internet Radio Access Wireless Music transmisja z komputera, Simple Wskaż i wybierz interfejs ...

Digital & Internet Radio 299 dolarów OXX03002 Model No - DAB + Cyfrowy Tuner radiowy FM Band Tuner, bezprzewodowy Internet Radio Access Wireless Music transmisja z komputera, Simple Wskaż i wybierz interfejs ...


Sangean Portable Digital Radio 299 dolarów Model No DPR25BK - FM i DAB + / Cyfrowy Radio Plus, Superior odbiór i jakość dźwięku, "Music" i "Wiadomości wyboru" kontrola dźwięku, Re-podatkowe obiektu baterii (bez baterii), Ładowanie i wyczerpania baterii Wskaźnik LED ...

Sangean Portable Digital Radio 299 dolarów Model No DPR25WH - FM i DAB + / Cyfrowy Radio Plus, Superior odbiór i jakość dźwięku, "Music" i "Wiadomości wyboru" kontrola dźwięku, Re-podatkowe obiektu baterii (bez baterii), Ładowanie i wyczerpania baterii Wskaźnik LED

Yamaha pulpitu Audio System 599 dolarówModel No TSX120B - Wyjście 2 x 15W mocy, dwa 8cm pełnym głośników, bass reflex portów, iPod / iPhone Dock na górnym panelu, mini jack

Yamaha pulpitu Audio System 599 dolarówModel No TSX120W - Wyjście 2 x 15W mocy, dwa 8cm pełnym głośników, bass reflex portów, iPod / iPhone Dock na górnym panelu, mini jack ...

Yamaha pulpitu Audio System 749 dolarówModel No TSX130B - Wyjście 2 x 15W mocy, dwa 8cm pełnym głośników, bass reflex portów, iPod / iPhone Dock na górnym panelu, odtwarzacz CD z obsługą plików MP3/WMA

Yamaha pulpitu Audio System 749 dolarówModel No TSX130W - Wyjście 2 x 15W mocy, dwa 8cm pełnym głośników, bass reflex portów, iPod / iPhone Dock na górnym panelu, odtwarzacz CD z obsługą plików MP3/WMA ...

starczy ? obrazki to na stronie http://www.binglee.com.au/DAB++Digital+Radio/?page=2
polecam zaznaczone kolorem gdyż mozna je upgradowac z netu Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: ploomba »

fajnie gdyby były dostępne u nas... w przystępnych cenach...
czekam na jakiś konkretny model, co by go można było do wzmaka podpiąć jako segment... i żeby to miało ręce i nogi.. a nie jakieś radiobudziki DAB+ :P

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

... i żeby jeszcze działały wszystkie funkcje dodatkowe... bo testy pokazują, że nie koniecznie w DAB+ pojawi się tekst czy obrazki nawet jeśli w "zwykłym" DAB działały.

sq5lnk

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: sq5lnk »

JaroslawMroczkowski pisze:... i żeby jeszcze działały wszystkie funkcje dodatkowe... bo testy pokazują, że nie koniecznie w DAB+ pojawi się tekst czy obrazki nawet jeśli w "zwykłym" DAB działały.
Witam i pozdrawiam, co do usług dodatkowych w DAB+ to tylko i wyłącznie zależy od operatora i nadawcy tak jak brak EPG w oficjalnej emisji DVB-T,
nie wiem czy koledzy zapomnieli jak zaczęli nadawcy dołączać RDS i co ?
super system w ,
USA nadawany jest trafic wiadomości nazwy utworów wykonawców itd. a w Polsce encodery RDS stoją dopięte do excitera jako logo insertery i nic z tego nie wynika nawet obsłudze sie nie chce czasami przestawić aktualnego czasu a co mówić aby dosyłać INFO .
A jeżeli chodzi o odbiorniki DAB+ to oczywiście dołączam listę tych wypasionych do segmentów audio/video ale ceny sa chore jak na go...... jakość Polskich skompresowanych programów ale jak ktoś chce sie przekonać , porównywałem jakość tych zdeptanych poprawionych vitalayzerem i,
nie zauważyłem różnicy tego dźwięku miedzy wyjściem z radiobudzika a tunera z wieży za 5razy tyle kasy jedynie wygląd tylko polepszał samopoczucie ale jak kable pomyliły sie to nie wiedziałem który jest który większość radiobudzikow koledzy ma gniazdo wyjścia wiec nie wiedze problemu dopiąć je chyba ze sie wygląd liczy to wtedy nie 200usd ale 800.......za wygląd
dołanczam strone z odbiornikami DAB+ prosze sobie obejzec i wybrac wypasiony zewnetrznie albo radiobudzik ... http://www.worlddab.org/products_manufa ... s?start=10 tu można sobie poszukać i zamowić, no chyba ze tak jak niektorzy czekaja ze moze w kiosku beda sprzedawac za winklem he :lol:
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2009, o 09:59 przez sq5lnk, łącznie zmieniany 1 raz.

Demon

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Demon »

ploomba pisze:fajnie gdyby były dostępne u nas... w przystępnych cenach...
czekam na jakiś konkretny model, co by go można było do wzmaka podpiąć jako segment... i żeby to miało ręce i nogi.. a nie jakieś radiobudziki DAB+ :P
Onkyo do swoich serii z 2009 i późniejszych proponuje moduł DAB+ podpinany do złącza uniwersalnego. Np. amplituner TX-SR507 lub TX-SR577 i moduł UP-DT1 (powoli czaję się na to coś). W MM można zakupić wzmacniacz a ja teraz motywuję ich, żeby dla próby sprowadzili moduł. Nie znają również ceny, ale jeżeli przeprowadzimy zmasowany atak... ;)

sq5lnk

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: sq5lnk »

Demon pisze:
ploomba pisze:fajnie gdyby były dostępne u nas... w przystępnych cenach...
czekam na jakiś konkretny model, co by go można było do wzmaka podpiąć jako segment... i żeby to miało ręce i nogi.. a nie jakieś radiobudziki DAB+ :P
Onkyo do swoich serii z 2009 i późniejszych proponuje moduł DAB+ podpinany do złącza uniwersalnego. Np. amplituner TX-SR507 lub TX-SR577 i moduł UP-DT1 (powoli czaję się na to coś). W MM można zakupić wzmacniacz a ja teraz motywuję ich, żeby dla próby sprowadzili moduł. Nie znają również ceny, ale jeżeli przeprowadzimy zmasowany atak... ;)
Szanowny kolego a czego tam słuchac w tych programach radiowych ???? szkoda kasy wejdz sobie na http://www.octoschape.com i tam masz radia z dobra jakoscia myslisz ze to jest wprowadzane zeby polepszyc jakosc NIE !! zeby wiecej upchac i taniej utrzymac urzadzenia nadawcze i wiecej kasy zarobic to nie idzie walka o jakosc bo,
jak w analogu nie potrafia nadawcy zadbac o jakosc i cala muzyke kompresuja do play listy do kompa z ktorego graja zeby bylo taniej ,
to myslisz kolego ze nie beda oszczedzac na strumieniach ....beda az dojdzie do tego ze programow bedzie 20 a jakosci zadnej ..to nie USA ze sie dba o jakosc tu sie liczy kasa zeby taniej nadawac . ja polecam do testów i do słuchania za niewielka kase
United - DAB 9500
Mode of transmission: DAB (Band III), DAB+, FM

DAB functions:
5 station presets for DAB

Additional features:
headset jack, LCD display illuminated, mono loudspeaker, various colors

Dimensions (W x H x D): 200.0 x 110.0 x 95.0 mm

Weight: 900 grams

Retailing at 70 EUR (approx)
united - DAB 9500
Tryb transmisji: DAB (Band III), DAB +, FM

Funkcje DAB:
5 przycisków pamięci do DAB

Dodatkowe funkcje:
Gniazdo słuchawek, podświetlany wyświetlacz LCD, głośnik mono, różne kolory

Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 200,0 x 110,0 x 95,0 mm

Waga: 900 gramów

Handel na 70 EUR (ok.)
:)
dla wzrokowcow :lol:

Arcam - FMJ T32 (commercially available)
Mode of transmission: DAB (Band III / L-Band), DAB+ (upgradeable), FM

Additional features:
automatic station search, mains, remote control

Weight: 530 grams

Retailing at 630 EUR (approx)

no i do wiezy z WIFI

Sangean - WFT-1 DAB+
Mode of transmission: DAB, DAB+, FM (with RDS), WiFi-Streaming, MP3, WMA

DAB functions:
30 station presets for DAB

Additional features:
Analogue In, Analogue Out, headset jack, USB, mains, remote control


:shock:
a ten smiga wysmienicie po wifi z netu tez i mozna go upgradowac

Pinell - Pinell Supersound (commercially available)
Mode of transmission: DAB, DAB+, FM, WiFi-Streaming, MP3, WMA

Additional features:
mains, LCD display, mono loudspeaker


czy nie mozna na tym forum wklejac obrazkow ?
mysle ze czytalo by sie lepiej ...

Demon

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Demon »

sq5lnk pisze:
Demon pisze:
ploomba pisze:fajnie gdyby były dostępne u nas... w przystępnych cenach...
czekam na jakiś konkretny model, co by go można było do wzmaka podpiąć jako segment... i żeby to miało ręce i nogi.. a nie jakieś radiobudziki DAB+ :P
Onkyo do swoich serii z 2009 i późniejszych proponuje moduł DAB+ podpinany do złącza uniwersalnego. Np. amplituner TX-SR507 lub TX-SR577 i moduł UP-DT1 (powoli czaję się na to coś). W MM można zakupić wzmacniacz a ja teraz motywuję ich, żeby dla próby sprowadzili moduł. Nie znają również ceny, ale jeżeli przeprowadzimy zmasowany atak... ;)
Szanowny kolego a czego tam słuchac w tych programach radiowych ???? szkoda kasy wejdz sobie na http://www.octoschape.com i tam masz radia z dobra jakoscia myslisz ze to jest wprowadzane zeby polepszyc jakosc NIE !! zeby wiecej upchac i taniej utrzymac urzadzenia nadawcze i wiecej kasy zarobic to nie idzie walka o jakosc bo,
jak w analogu nie potrafia nadawcy zadbac o jakosc i cala muzyke kompresuja do play listy do kompa z ktorego graja zeby bylo taniej ,
to myslisz kolego ze nie beda oszczedzac na strumieniach ....beda az dojdzie do tego ze programow bedzie 20 a jakosci zadnej ..to nie USA ze sie dba o jakosc tu sie liczy kasa zeby taniej nadawac .
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego. Ale również trzeba sobie zdawać sprawę, że w końcu wyłączą analog czy to się nam podoba, czy nie. Brak precyzji technicznej w Polsce doprowadza mnie do szału. RDS nie działa tak, jak powinien. Czasami PR1 podaje sygnał TA! W TV brak ustalonego protokołu z informacją o współczynniku rozmiaru obrazu itd. Specjaliści spoza granic pracują nad świetnymi rozwiązaniami a w Polsce "specjaliści" wszystko robią, żeby formalnie i technicznie nie stosować tego.
O zestawie napisałem odpowiadając na pytanie. Osobiście szykuję się na ampa bo technicznie i cenowo mi pasuje a możliwość podpięcia modułu mnie dodatkowo przekonuje.
Innym problemem jest pojemność zakresu UKF przeznaczonego na radio analogowe. Być może w Warszawie (jak zwykle nieuczciwie) nadawany jest komplet lub największa jego część w przeciwueństwie do pozostałej części kraju. DAB+ pozwoli powiększyć ofertę i liczę na to, że wprowadzone zostaną programy tematyczne (chociaż patrząc na działania polskich "specjalistów" odnoszę wrażenie, że nie widzieli nigdy w swoim życiu bardziej zaawansowanych rozwiązań bo nie wychylili swego łba dalej niż 10m za granicę Koziej Wólki - przepraszam mieszkańców takiej miejscowości, jeżeli istnieje).

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

sq5lnk pisze:co do usług dodatkowych w DAB+ to tylko i wyłącznie zależy od operatora i nadawcy
hmmm, no nie był bym taki pewnien. Oto fragment opisu jednego z odbiorników DAB/DAB+ we strony WorldDMB: "in DAB mode it is capable of showing Slideshow and text, DAB+ audio can be achieved by downloading the firmware upgrade though Slideshow and text are not available,EPG works with DAB+ and DAB services"
Polecam post Mirka Ostrowskiego z 29 czerwca w wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=14&t=444 oraz słowa jednego z międzynarodowych ekspertów w dziedzinie DAB+, który stwierdził, że nie widział jeszcze odbiornika DAB+ w 100% zgodnego ze standardem.
Nadal zalecam ostrożność w wyborze sprzętu odbiorczego, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać w ewentualnych usług dodatkowych.

sq5lnk

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: sq5lnk »

JaroslawMroczkowski pisze:
sq5lnk pisze:co do usług dodatkowych w DAB+ to tylko i wyłącznie zależy od operatora i nadawcy
hmmm, no nie był bym taki pewnien. Oto fragment opisu jednego z odbiorników DAB/DAB+ we strony WorldDMB: "in DAB mode it is capable of showing Slideshow and text, DAB+ audio can be achieved by downloading the firmware upgrade though Slideshow and text are not available,EPG works with DAB+ and DAB services"
Polecam post Mirka Ostrowskiego z 29 czerwca w wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=14&t=444 oraz słowa jednego z międzynarodowych ekspertów w dziedzinie DAB+, który stwierdził, że nie widział jeszcze odbiornika DAB+ w 100% zgodnego ze standardem.
Nadal zalecam ostrożność w wyborze sprzętu odbiorczego, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać w ewentualnych usług dodatkowych.
Witam jaezeli jak zwykle cos wymysla gdzies ..... zeby swoje odbiorniki sprzedawac to nie ma silnych na to pozdrawiam

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: ploomba »

Demon pisze:
sq5lnk pisze:
Demon pisze:Onkyo do swoich serii z 2009 i późniejszych proponuje moduł DAB+ podpinany do złącza uniwersalnego. Np. amplituner TX-SR507 lub TX-SR577 i moduł UP-DT1 (powoli czaję się na to coś). W MM można zakupić wzmacniacz a ja teraz motywuję ich, żeby dla próby sprowadzili moduł. Nie znają również ceny, ale jeżeli przeprowadzimy zmasowany atak... ;)
Szanowny kolego a czego tam słuchac w tych programach radiowych ???? szkoda kasy wejdz sobie na http://www.octoschape.com i tam masz radia z dobra jakoscia myslisz ze to jest wprowadzane zeby polepszyc jakosc NIE !! zeby wiecej upchac i taniej utrzymac urzadzenia nadawcze i wiecej kasy zarobic to nie idzie walka o jakosc bo,
jak w analogu nie potrafia nadawcy zadbac o jakosc i cala muzyke kompresuja do play listy do kompa z ktorego graja zeby bylo taniej ,
to myslisz kolego ze nie beda oszczedzac na strumieniach ....beda az dojdzie do tego ze programow bedzie 20 a jakosci zadnej ..to nie USA ze sie dba o jakosc tu sie liczy kasa zeby taniej nadawac .
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego. Ale również trzeba sobie zdawać sprawę, że w końcu wyłączą analog czy to się nam podoba, czy nie. Brak precyzji technicznej w Polsce doprowadza mnie do szału. RDS nie działa tak, jak powinien. Czasami PR1 podaje sygnał TA! W TV brak ustalonego protokołu z informacją o współczynniku rozmiaru obrazu itd. Specjaliści spoza granic pracują nad świetnymi rozwiązaniami a w Polsce "specjaliści" wszystko robią, żeby formalnie i technicznie nie stosować tego.
O zestawie napisałem odpowiadając na pytanie. Osobiście szykuję się na ampa bo technicznie i cenowo mi pasuje a możliwość podpięcia modułu mnie dodatkowo przekonuje.
Innym problemem jest pojemność zakresu UKF przeznaczonego na radio analogowe. Być może w Warszawie (jak zwykle nieuczciwie) nadawany jest komplet lub największa jego część w przeciwueństwie do pozostałej części kraju. DAB+ pozwoli powiększyć ofertę i liczę na to, że wprowadzone zostaną programy tematyczne (chociaż patrząc na działania polskich "specjalistów" odnoszę wrażenie, że nie widzieli nigdy w swoim życiu bardziej zaawansowanych rozwiązań bo nie wychylili swego łba dalej niż 10m za granicę Koziej Wólki - przepraszam mieszkańców takiej miejscowości, jeżeli istnieje).
Co do modułów Onkyo..fajnie, że robią coś takiego ale....
mam wzmacniacz też Onkyo, z tym, że stary model bez nowoczesnych bajerów (bez tego złącza uniwersalnego) :P no i zwykły segment by mi się przydał, co by go można zwykłymi chinchami podpiąć.
Co do jakości DAB+ i sensowności całego przedsięwzięcia to w moim odczuciu jest to pozytywne zjawisko..akurat dla mnie nie będzie to tylko "tańszy koszt nadawania" itd , bo mieszkam na takim terenie, gdzie mogę sobie tylko pomarzyć o publicznym PR Euro. Stacja, która jako jedyna odpowiada moim gustom i upodobaniom nie nadaje w mojej mieścinie. Może po uruchomieniu DAB+ wyrównają się te "nierówności" polskie co do ilości kanałów (podobnie jak w dvb-t) Jasne, jak ktoś mieszka w fajnej lokalizacji, to na brak stacji radiowych na FM nie narzeka i po co mu DAB+.

Demon

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Demon »

ploomba pisze:Co do modułów Onkyo..fajnie, że robią coś takiego ale....
mam wzmacniacz też Onkyo, z tym, że stary model bez nowoczesnych bajerów (bez tego złącza uniwersalnego) :P no i zwykły segment by mi się przydał, co by go można zwykłymi chinchami podpiąć.
Co do jakości DAB+ i sensowności całego przedsięwzięcia to w moim odczuciu jest to pozytywne zjawisko..akurat dla mnie nie będzie to tylko "tańszy koszt nadawania" itd , bo mieszkam na takim terenie, gdzie mogę sobie tylko pomarzyć o publicznym PR Euro. Stacja, która jako jedyna odpowiada moim gustom i upodobaniom nie nadaje w mojej mieścinie. Może po uruchomieniu DAB+ wyrównają się te "nierówności" polskie co do ilości kanałów (podobnie jak w dvb-t) Jasne, jak ktoś mieszka w fajnej lokalizacji, to na brak stacji radiowych na FM nie narzeka i po co mu DAB+.
Dzisiaj tu na forum pewien Jarek napisał, że nie ma jeszcze odbiorników z zaimplementowanym w pełni DAB+. Można się więc domyślać, że w momencie, gdy dopracują soft, to wypuszczą tuner z zintegrowanym DABem.

Właśnie wpadłem na pomysł pytania do Onkyo. Moduł, o którym pisałem nie ma swojego wyświetlacza a amplituner nie ma zbyt szczególnego. Ciekawy jestem, czy jakaś zawartość multimedialna zawarta w przekazie cyfrowym "wypluwana" jest więc przez HDMI do telewizora...?

radio-fm

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: radio-fm »

http://www.thiecom.de/dab-radios.html?s ... 00a7042fb1 - 7 posdstron


tylko pamiętać ze ma byc odbiornika DAB+(mpeg4 AAC+) , a nie zwykły DAB (mpeg2)

niestety producenci milczą nas ten temat opisując swój sprzęt , widocznie chcą nałapać nieświadomych radiosłuchaczy i zarobić na starociach pytać sprzedawca i żądać koniecznie potwierdzającego @maila - do ewentualnej reklamacji

moj typ - IR825 lub IR925 http://www.m3-electronic.de/internet.html
pirwszy od okolo 130 euro , drugi od 260 euro w niemczech dostepne

dostepny jest tez juz odbiornik DRM http://www.thiecom.de/uniwave-di-wave100.html

Pyrus

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Pyrus »

Witam,
Czy są już w Polsce w przystępnej cenie(200 zł) radia odbierające DAB+? Czy nic się w tym temacie nie zmieniło i jedynym sprzętem radzącym sobie z DAB+ jest Iriver B20?

Demon

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Demon »

Pyrus pisze:Witam,
Czy są już w Polsce w przystępnej cenie(200 zł) radia odbierające DAB+? Czy nic się w tym temacie nie zmieniło i jedynym sprzętem radzącym sobie z DAB+ jest Iriver B20?
Tak. Jest dostępny mały (nawet bardzo) odbiornik T-DAB+ i DMB. Ma również normalny odbiornik radiowy FM, odtwarzacz mp3 i avi, i kilka jeszcze funkcji. Nazywa się iRiver B20 1GB i mozna go kupić w sklepach mp3store - 168,99

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Pamiętajmy jednak, że B20 jest już wycofywany z rynku i zastępowany przez B30. Stąd jego niska cena. To prawdopodobnie czyszczenie magazynów. W Auchan'ie były jeszcze tańsze (poniżej 150zł) i szybko zniknęły z półek. W reklamie był napis, że mają wbudowany odbiornik telewizji cyfrowej. Ciekawe ile osób pomyliło to z DVB-T ;)

B20 z oprogramowaniem DAB+ nie obsługuje większości danych dodatkowych typu paski napisów czy wyświetlanie obrazków.
Oprogramowanie do obsługi DAB+ nigdy nie wyszło poza fazę Beta.
Poza tym to naprawdę fajne urządzonko.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Tom345 »

Czy w odbiorniku Not Only TV LV5TDelux zadziała radio? Widzę najczęściej opis z DAB, ale trafiło się także kilka z DAB+.

Może ktoś posiada ten cud i się wypowie? Jeśli mam kupić sam odbiornik tylko dla TV, to podziękuję.

Demon

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Demon »

Tom345 pisze:Czy w odbiorniku Not Only TV LV5TDelux zadziała radio? Widzę najczęściej opis z DAB, ale trafiło się także kilka z DAB+.

Może ktoś posiada ten cud i się wypowie? Jeśli mam kupić sam odbiornik tylko dla TV, to podziękuję.
Jakiś link do producenta może...

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Tom345 pisze:Czy w odbiorniku Not Only TV LV5TDelux zadziała radio? Widzę najczęściej opis z DAB, ale trafiło się także kilka z DAB+.
Wstępne testy pokazują, że w LV5T DELUXE (LV5TDLX) odbiór DAB+ działa :D

Niestety odbiornik nie obsługuje danych dodatkowych (obrazki, napisy, itp). Funkcja radia FM/DAB/DAB+ obsługuje aplikacja o nazwie Not Only TV. Telewizję DVB-T oraz wiele innych funkcji (odtwarzanie filmów, obrazków,...) obługuje się aplikacją ArcSoft Total Media.

Odbiorniczek właśnie jest testowany, za kilka dni będę mógł więcej napisać na temat jakości, stabilności, itp.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: rppmedia »

Panie Jarku, a które urządzenia na dzień dzisiejszy obsługują wszystkie funkcje, w tym też dodatkowe dane jak obrazki, napisy itp.?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Tom345 »

Bardzo dziękuję, w takim razie chyba nabędę ten odbiornik, na dodatkowych opcjach mi nie zależy ;)

A co z obsługą przez inne programy? Może w Windows Media Center zadziałać?

I jak ze współpracą pod Linuxem?

Zablokowany