Lista odbiorników/Tunerów DAB+

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: rppmedia »


Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A czy to jest dostępne w kraju? Sprzedaje to jakiś sklep? Wyszukiwarka internetowa nic nie znalazła. Napisałem że robimy listę urządzeń "dostępnych w kraju (do kupienia u krajowych sprzedawców i dystrybutorów)". Sporadyczne oferty z Alledrogo nie spełniają tego warunku.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: rppmedia »

Osobiście w/w sprzęt kupiłem na "Alledrogo", bo nie miałem czasu jeździć po mieście i szukać w sklepach. Ale widzę, że często można go znaleść na All... Z tego co pamiętam to w sklepach dla idiotów i sknerów wówczas tego sprzętu nie posiadali.
P.S.
Już kiedyś pisałem, że jak chcecie to mogę Wam wypożyczyć sprzęt do testów.

adamra

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: adamra »

Witam

problem z odbiorem sygnału DAB+ dla tunera Not Only TV LV5TDelux został już rozwiązany.
Na serwerze FTP dystrybutora znajdują się nowe sterowniki oraz aplikacja TotalMedia.
ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView/LV5TDelux/
Nie jest już wymagana dodatkowa aplikacja do wyszukiwania DAB+, sygnał (dvb-t, dab+) można odbierać za pomocą aplikacji TotalMedia.

pozdrawiam
Adam

[edit Admina: poprawny link do nowych sterowników dla LV5TDLX to: ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView-No ... LV5TDelux/
Tylko z tą wersją oprogramowania DAB+ gra prawidłowo.]

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Szukam odbiorników DAB+ / DMB dostępnych w kraju (do kupienia u krajowych sprzedawców i dystrybutorów). Czas stworzyć świeżą listę urządzeń.
Uaktualniona lista:

-> NotOnlyTV LV5T DLX - odbiornik USB, DAB+
-> Maximum MR-2000 - odbiornik stacjonarny, DAB+, obsługuje DLS (napisy)
-> iRiver B30 - odbiornik przenośny, DAB+ / T-DMB, obsługuje DLS, SLS
-> iRiver B20 - odbiornik przenośny, DAB+ / T-DMB (wycofany, praktycznie już nie dostępny)
-> Dual DAB 500 - odbiornik stacjonarny, DAB+, obsługuje DLS


/ Wszystkie powyższe odbiorniki miałem w rekach. Są lub były dostępne w sklepach (lista nie obejmuje urządzeń dostępnych jedynie w prywatnym imporcie). Działają w nich wszystkie podstawowe funkcje. Nie przeprowadzałem szczegółowych testów. Będzie to możliwe po zakończeniu testów stacji czołowej i ustaleniu docelowych parametrów emisyjnych. /

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: rppmedia »

Właśnie otrzymałem do przetestowania sprzęcik Clint H1.
http://www.clintdigital.com/en/products ... all-series

DVBManiak

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: DVBManiak »

Jest też na allegro w cenie 50 zł.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: rppmedia »

DVBManiak pisze:Jest też na allegro w cenie 50 zł.
A jak Ci wyświetla DLS? Ucina Ci tekst czy leci w całości?

DVBManiak

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: DVBManiak »

Ja go nie mam.

jakubd

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: jakubd »

Kupiłem do testów DAB i T-DMB w Warszawie iRiver B30 - no muszę powiedzieć, że o ile samo urządzenie jest dość niewygodne w obsłudze, o tyle odbiór T-DMB jest zaskakująco dobry, a zasięg sygnału chyba lepszy niż w przypadku DVB-H dla telewizji. Jedyne czego mi brakuje, to informacji o nadawanym akurat klipie - tego chyba po prostu Czwórka nie nadaje. Więcej napiszę pewnie na swoim blogu jak tylko nakręcę test.
Jak sądzę w tej chwili nic nie wiadomo na temat tego, czy T-DMB się utrzyma dłużej? Bo w sumie przecież nie jest to uznany w EU standard nadawania. Choć z drugiej strony Jak w końcu jednak DVB-H zginie śmiercią naturalną (czego mu nie życzę, bo technologia całkiem udana, ale Info-TV-FM do dziś nic nie zarabia) to tylko ten standard pozostanie na rynku (choć urządzeń do T-DMB jest jeszcze mniej, niż do DVB-H).

krystianb

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: krystianb »

Samo III pasmo dużo daje w zasięgu dzięki lepszej przenikliwości i to właśnie tu i niżej jest miejsce na usługi mobilne i to tylko w FTA, z resztą pomysł płatnego dvb-h raczej wszędzie upada bo zakup sprzętu raczej niezbyt popularnego, do tego płacenie za oglądanie co tu ukrywać kiepskiej jakości (mam tu na myśli choćby rozdzielczość) do tego z reklamami to raczej nie przejdzie.

Powracając do tematu, rozumiem czwórka w dbm leci w wersji komercyjnej z teledyskami na pełnym ekranie i reklamami (tu przewagę ma wersja internetowa, bo mniej tego jest)

jakubd

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: jakubd »

Właśnie chciałem się przyjrzeć czwórce i porównać między innymi z tą dostępną (chyba FTA) w platformie N, ale dzisiaj uparcie DAB+ działa, strumień T-DMB się anonsuje, ale nic w nim nie ma (brak obrazu i dźwięku).
Czy to tymczasowa przerwa w nadawaniu, czy coś innego?

WierzownicK.

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: WierzownicK. »

^ 'Clint H1'
DVBManiak pisze:Ja go nie mam.
Lecz ja ''prawie'' go mam :D :D .Piszę ''prawie'' ponieważ mam model Clint H2 który zamiast analogowego odbioru FM [Pilotton-] Stereo w 2. zakresie (FM CCIR) ma możliwość odbioru rozgłośni poprzez (jak zauważyłem) wielostandardowe WiFi :P .GeniJalne urządzonko fajowo działa ,nie nagrzewa się ,a "Dynamic Label Service "leci" sobie w całościach - jeśli oczywiście nadawcy go nadają :| .Moim mniemaniem świetny pomysł taka zdalnie sterowana ,niewielka wymiarami skrzyneczka z precyzyjnym ,ustawianym poprzez DAB zegarem ,budzikiem i ''zasypialnikiem'' ,umożliwiająca bardzo łatwe dostosowanie posiadanego już sprzętu audio do odbioru cyfrowego .Mogę napisać że to dosłownie Set-top-box'ik ,bo do ustawienia nawet na niewielkim ''Bumboxie'' :P .Kosztował 65 PLN razem z przesłaniem do mnie .Posiada również optyczne wyjscie audio (SPDIF) a jedyny mankamenty to - wedlug mnie - brak możiwosci zapisu strumieni transportowych/programu/elementarnych lub przesłania ich poprzez zlacze USB do dalszej obróbki lub odsłuchu oraz brak możliwości nawet uproszczonej obsługi bezpośrenio na obudowie 8-) .Ode mnie spory DzięX dla firm która go wykoncypowały ,wyprodukowały i sprzedają .Przy sposobności fajnie jest się dokształcić w Duńskim i Fińskim radiotechnicznym :D .A jeśli ktoś inny użytkuje n.p. model H1 ,chęnie dowiem się jak sie on działa przy odbiorze analogowego FM Stereo w porównaniu do T-DAB(+) .

vari107

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: vari107 »

jakubd pisze:Właśnie chciałem się przyjrzeć czwórce i porównać między innymi z tą dostępną (chyba FTA) w platformie N, ale dzisiaj uparcie DAB+ działa, strumień T-DMB się anonsuje, ale nic w nim nie ma (brak obrazu i dźwięku).
Czy to tymczasowa przerwa w nadawaniu, czy coś innego?
Mam podobny problem.
Dziś przyszedł Iriver B20 (nowy, nieużywany ale z drugiej ręki).
Poprawnie wgrała się aktualizacja 1.05.
Niestety, mimo poprawnej, ręcznej konfiguracji, odbiera w DAB+/T-DMB tylko Program 4 PR i to tylko dzwięk, przy czarnym ekranie.
Mam pytanie: czy to chwilowa przyczyna po stronie Emitela, czy ja coś źle robię ?
vari

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: rppmedia »

WierzownicK. pisze:Kosztował 65 PLN razem z przesłaniem do mnie.
A możesz dać mi namiary gdzie można kupić wersję H2?

Ja posiadam wersję H1 i mogę stwierdzić, że posiada dwa poważne błędy.
Pierwszy to taki, że w trybie DAB+ zostają ucięte napisy DLS. W momencie kiedy pierwsza litera tekstu dojeżdża do końca wyświetlacza, to urządzenie przerywa dany tekst i puszcza następny... Trochę to dziwnie funkcjonuje i na dłuższą metę bardzo wkurzające.
Drugi błąd to nie do końca dobrze funkcjonujący pilot. Zachowuje się jakby źle była skalibrowana podczerwień (np. wciskając przycisk volume+, urządzenie wykonuje polecenie OFF).

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

odbiera w DAB+/T-DMB tylko Program 4 PR i to tylko dzwięk, przy czarnym ekranie.
DMB w tej chwili nie sprawdzę, ale radio DAB gra prawidłowo.
B20 wymaga przełączania, albo tryb DAB/DAB+ albo T-DMB. Co się dzieje po przełączaniu w tryb DAB+? Wykrywa/pokazuje jakieś serwisy?

vari107

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: vari107 »

JaroslawMroczkowski pisze:
odbiera w DAB+/T-DMB tylko Program 4 PR i to tylko dzwięk, przy czarnym ekranie.
DMB w tej chwili nie sprawdzę, ale radio DAB gra prawidłowo.
B20 wymaga przełączania, albo tryb DAB/DAB+ albo T-DMB. Co się dzieje po przełączaniu w tryb DAB+? Wykrywa/pokazuje jakieś serwisy?
No, nareszcie.
Dzięki za informację.
Po sformatowaniu urządzenia, działa i DAB+ i T-DMB.
Będę testował.
vari

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Z przykrością zawiadamiam, że mój B20 zakończył swój króciutki i marniutki żywot wydając z siebie woń smażonej elektroniki. :(
Od tej pory do odsłuchu i porównywania jakości pozostały mi chwilowo odbiorniki stacjonarne oraz komputerowy USB. (lista kilka postów wcześniej)

Producenci, dystrybutorzy, sprzedawcy wszelkich odbiorników DAB+ i T-DMB odezwijcie się :!:
Piszcie na forum albo na adres: dvb-t (małpa) emitel (kropka) pl
Potrzebujemy waszego sprzętu.
Testy w Warszawie nadal trwają.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: RAPIOTR »

Na wypadek gdyby okazało sie ,że nie będzie odzewu można firmę naciągnąć na to :
http://www.euro.com.pl/ipod-odtwarzacze ... bhtml#opis
;) ;) ;)

Wkońcu trzeba jakoś testować ,więc zakup wydaje się uzasadniony hehe

A tak z ciekawości B20 umarł wpadając do wanny 8-) ,przy ładowaniu, czy w fazie rozładowania ( zwykłej pracy )?

pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

B20 poległ dzielnie na placu boju. Na biurku, podczas pracy.
B30 znam. Mam jednak nadzieję, że uda się znaleźć więcej odbiorników. Także tych w niższej cenie. Radio cyfrowe ma być dla wszystkich.

Zablokowany