Lista odbiorników/Tunerów DAB+

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

a które urządzenia na dzień dzisiejszy obsługują wszystkie funkcje, w tym też dodatkowe dane jak obrazki, napisy itp.?
Do czasu choćby wstępnego testu nie jestem w stanie wskazać żadnego modelu.
(Co najmniej jeden model dostępny na rynku podobno radzi sobie całkiem nieźle, ale przed podaniem informacji o modelu/typie do publicznej wiadomości muszę sprowadzić to osobiście.)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A co z obsługą przez inne programy? Może w Windows Media Center zadziałać? I jak ze współpracą pod Linuxem?
W pudełku z LV5TDLX jest tylko oprogramowanie pod Windows. Innego oprogramowania nie testowałem.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Tom345 »

To kiedy możemy się spodziewać publikacji testu odbiornika Not Only TV?

wispiotr
Posty: 31
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Golden Media Spark-TRIPLEX,TV SAMSUNG UE40H6400
Instalacja antenowa: AX1000+LTE COMBO UHF-VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: ślęża,żórawina,wrocław

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: wispiotr »

Witam ostatnio kupiłem tuner LV5TDLX i nie wiem w jaki sposób uruchomić testy radia DAB+
mieszkam we Wrocławiu wg.opisu powinno odbierać na płycie instalacyjnej nie ma odtwarzacza DAB+ dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

U mnie poza aplikacją TotalMedia zainstalował się program obsługi radia o nazwie Not Only TV. Pozwala on na odbiór radia FM i DAB/DAB+.

Niestety w moim przypadku przełączenie pomiędzy FM i DAB możliwe jest tylko, gdy mam uprawnienia admina. Użytkownik normalnego konta nie może tego przełączyć, ale bez bez problemu możne sterować wszystkimi innymi funkcjami aplikacji.

Warto też uaktualnić oprogramowanie. Na płycie jest trochę starsza wersja, niż na internetowej stronie producenta.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: qwerty »

Tylko skąd pobrać nowszą wersję, skoro na stronie producenta jest tylko TotalMedia:
http://www.notonlytv.net/download_external.html

wispiotr
Posty: 31
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Golden Media Spark-TRIPLEX,TV SAMSUNG UE40H6400
Instalacja antenowa: AX1000+LTE COMBO UHF-VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: ślęża,żórawina,wrocław

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: wispiotr »

JaroslawMroczkowski pisze:U mnie poza aplikacją TotalMedia zainstalował się program obsługi radia o nazwie Not Only TV. Pozwala on na odbiór radia FM i DAB/DAB+.

Niestety w moim przypadku przełączenie pomiędzy FM i DAB możliwe jest tylko, gdy mam uprawnienia admina. Użytkownik normalnego konta nie może tego przełączyć, ale bez bez problemu możne sterować wszystkimi innymi funkcjami aplikacji.

Warto też uaktualnić oprogramowanie. Na płycie jest trochę starsza wersja, niż na internetowej stronie producenta.
:lol: p.Jarosławie testował pan na tym tunerze DAB+ bo gdzie się nie zwrócę o pomoc to mi odpisują ,że odbiera tylko DAB i w dodatku nie wiedzą na jakiej aplikacji

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

:lol: p.Jarosławie testował pan na tym tunerze DAB+ bo gdzie się nie zwrócę o pomoc to mi odpisują ,że odbiera tylko DAB i w dodatku nie wiedzą na jakiej aplikacji
Tak, dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora używam DVB-T USB LV5TDLX do testów radia cyfrowego w Warszawie. Różnica pomiędzy DAB a DAB+ polega na zastosowaniu innego kodeka. Sam USB stick to tylko demodulator.

Aplikacja o nazwie Not Only TV zainstalowała mi się sama, razem z driverem i aplikacją TotalMedia, z płyty, która była w pudełku. Po instalacji oprogramowania z pudełka wgrałem na to najnowszą wersję softu ze strony producenta. Ponieważ po wykryciu serwisów była głucha cisza musiałem w menu konfiguracyjnym wybrać kodek "DAB AAC Decoder" zamist domyślengo "ArcSoft Audio Decoder". Obydwa pojawiły się w systemie po instalacji oprogramowania z płyty.

Teraz za pomocą tego odbiornika odbieram DVB-T, FM i DAB+. Innych funkcji zawartych w pakiecie TotalMedia nie testowałem (jeszcze). ;)

wispiotr
Posty: 31
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Golden Media Spark-TRIPLEX,TV SAMSUNG UE40H6400
Instalacja antenowa: AX1000+LTE COMBO UHF-VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: ślęża,żórawina,wrocław

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: wispiotr »

p.Jarosławie z płytą instalują mi się kodeki i jedynie TOTAL MEDIA 3.5 lecz znalazłem
NotOnlyTV 1.0 B07 tylko nie wiem czy to ta sama aplikacja.Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia i mam nadzieje,że za jakiś czas też po testuje DAB+ we Wrocławiu

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: rppmedia »

A jak panie Jarku spisują się na tym sprzęcie dodatkowe informacje t.j. obrazki, DLS itp.?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

brak, tylko audio
pisałem o tym kilka postów wcześniej: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 2&start=17

Demon

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Demon »

JaroslawMroczkowski pisze:brak, tylko audio
pisałem o tym kilka postów wcześniej: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 2&start=17
Jeżli jednak ktoś napisze programik analizujący część strumienia dotyczącą pozostałych danych, to czy "sprzęt ten odbierze wszystko"? Pytam, bo nie rozumiem, dlaczego mieszane jest pojęcie sprzętu z oprogramowaniem. (chyba, że się mylę)

Kolejnym pytaniem jest, czy oprogramowanie dostarczone przez producenta posiada możliwość "podpięcia" swoich modułów, bądź maj wyjście strumieniowe. A może sterowniki mają jakąś specyfikację interfejsu?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Tom345 »

A czy możliwe jest zmuszenie zwykłego odbiornika DVB-T do odbioru radia cyfrowego? Kodeki da się jak najbardziej załatwić, więc chyba nie powinno być z tym problemu. Tak samo zwykły odbiornik TV analogowej, dałoby się zmusić do odbioru DVB-T lub DAB+?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jeżli jednak ktoś napisze programik analizujący część strumienia dotyczącą pozostałych danych, to czy "sprzęt ten odbierze wszystko"? Pytam, bo nie rozumiem, dlaczego mieszane jest pojęcie sprzętu z oprogramowaniem. (chyba, że się mylę)
W zasadzie powinien, bo to tylko demodulator, resztę robi oprogramowanie, ale ... 99% 'normalnych' użytkowników kupuje pudełko i oczekuje, że będzie tam wszystko co potrzeba (HW, SW, instrukcja), rozważając co najwyżej aktualizację oprogramowania ze strony producenta. Dla nich rozróżnianie możliwości sprzętu i oprogramowania nie ma większego sensu.
Bardzie zaawansowani, skłonni do eksperymentów zapewne sobie i tak poradzą.
Poza tym nie jest mi znane żadne oprogramowanie typu freeware pozwalające na wyciąganie ze strumienia DAB/DAB+ jakichkolwiek informacji.
Jeśli ktoś zna niech podrzuci linka.

Pyrus

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Pyrus »

Można prosić o nazwy programów które są w stanie odebrać i zdekodować sygnał nadany w DAB+?

Ewentualnie proszę o zamieszczenie na jakimś serwerze aplikacji dostępnej z tunerem Not Only TV LV5TDelux, gdyż w sieci nigdzie go nie ma, a chciałbym sprawdzić czy tuner firmy MSI potrafi znaleźć i zdekodować sygnał DAB+.


Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Jarosław Bałuka »

Sposób modulacji DAB jest różny od modulacji DVB-T, więc tuner DVB-T nie będzie odbierał cyfrowego radia DAB+.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: Tom345 »

A odbiornik DVB-T/DAB/FM da się zmusić do odbioru analogowej TV? Mowa znowu o Not Only TV L5VTDlx.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: qwerty »

Tunery do DVB-T (L5VT) IMO nie da się zmusić do odbioru analoga. Przecież jak masz tuner analogowy to masz specjalny układ BT848/878 (czy inne bliźniaki).

zapa62

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: zapa62 »

Pytanie do użytkowników LV5T Deluxe.
Mam problem bo na DAB wyłącza mi fonię po 10 minutach. Przejście na FM lub przeskok na następną stację z listy DAB powoduje odsłuch przez następne 10 minut. Support firmy póki co milczy.

Czy istnieją jakieś inne aplikacje by w pełni zobaczyć i odsłuchać przekaz DAB+? Oczywiście pod ten tunerek!

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista odbiorników/Tunerów DAB+

Post autor: JaroslawMroczkowski »

zapa62 pisze:Pytanie do użytkowników LV5T Deluxe. Mam problem bo na DAB wyłącza mi fonię po 10 minutach.
To coś z oprogramowaniem. Producent pracuje nad rozwiązaniem. Trzymamy kciuki za szybkie rozwiązanie problemu, jednocześnie deklarując pełne wsparcie.

Zablokowany