Strona 1 z 1

Sony XDR P1DBP

: 16 grudnia 2015, o 12:16
autor: Xman72
Witam chciałbym poznać Wasze opinię na temat tego odbiornika https://youtu.be/xFSkXSJujbs

Obrazek

Re: Sony XDR P1DBP

: 16 grudnia 2015, o 16:18
autor: voip
Jak widać czysto odbiera i jest solidnie zrobione.

Re: Sony XDR P1DBP

: 17 grudnia 2015, o 01:12
autor: Xman72
Myślę ,że to fajne urządzenie bawię się nim od kilku dni ma przyzwoitą czułość , kompaktowe wymiary swobodnie się mieści w kieszeni kurtki . Obudowa tego radyjka jest dość solidna , urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, posiada po 10 komórek pamięci na zakres DAB+/FM do tego są dostępne 3 komórki pamięci tzw. ulubione , wyświetlacz urządzenia jest jest dość czytelny mimo małych wymiarów radzi sobie z polskimi literami (w DAB) choć w tekście pod nazwą stacji (z polskimi znakami) zaobserwowałem problem z literką ł zamiast niej był jakiś inny znak. Menu urządzenia jest proste brakuje mi w nim s-metra a poziom sygnał jest podawany w postaci liczby. Mimo małych wymiarów głośnika urządzenia dźwięk jest bardzo dobry,oczywiście urządzenie jest wyposażone w wejście na słuchawki gdzie w stereo dźwięk jest także bardzo dobry , choć pewnym problemem jest brak przełącznika stereo / mono podczas odbioru FM, gdzie przy odbiorze słabej stacji w stereo dostaje dodatkową porcję szumów do ucha. Radio jest zasilane z wbudowanej baterii akumulatorków ładowanych przez wejście microUSB ok 500mA , do urządzenia dostarczony odpowiedni kabelek , ale bez ładowarki USB.

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 17:09
autor: voip
Ciekaw jestem czy po podłączeniu słuchawek można schować antenę teleskopową. Czyli czy producent przewidział wykorzystanie kabla słuchawkowego jako anteny.

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 19:25
autor: antypyra
Kabel słuchawkowy to mniej niż marna antena. Niby dlaczego kabek słuchawkowy przejmować ma działanie anteny teleskopowej po podłączeniu słuchawek?

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 20:21
autor: Xman72
Producent przewidział taką możliwość jak radio włożymy do kieszeni a używamy słuchawek to przewód słuchawkowy staje się anteną odbiorczą wówczas antenę teleskopowa można złożyć. Nawet w trosce o słuch użytkownika fabrycznie zredukował głośność do pewnego poziomu bezpiecznego dla naszego ucha co nie wyklucza regulacji głośności w tym trybie. Radio w przypadku słabej baterii ogranicza głośność informując o tym na wyświetlaczu odpowiednim komunikatem.

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 21:09
autor: voip
antypyra pisze:Kabel słuchawkowy to mniej niż marna antena. Niby dlaczego kabek słuchawkowy przejmować ma działanie anteny teleskopowej po podłączenie słuchawek?
No wiec właśnie. Trudno chodzić po mieście z wyciągniętym teleskopem pod kurtką:) A odbiór też chcemy mieć.

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 21:36
autor: Xman72

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 21:52
autor: voip
Te linki nie działają. Czy możesz nakręcić film z testem sygnału po podłaczeniu słuchawek i schowaniu anteny teleskopowej?

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 22:00
autor: Xman72
linki już poprawiłem a test przy złożonej antenie wykonałem ale postawionej do pionu , to sygnał spadał miedzy 45 - 60 ze słuchawkami było by podobnie wewnątrz pomieszczenia z blaszanym poddaszem.

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 22:21
autor: Xman72
Generalnie w pomieszczeniu w którym użytkuję to urządzenie jest duży rozrzut sygnału nawet przy rozłożonej antenie wahania są od 3 do 100 bo i takie mam miejsce dodam , że do nadajnika mam ok 13 km a mimo to zdarzają się zaniki odbioru. Natomiast na zewnątrz jest wszystko ok sygnał jest na poziomie 100 w centrum miasta na słuchawkach co ciekawe również w autobusie i tramwaju poziom sygnału jest przyzwoity aczkolwiek gdzie nie gdzie dochodziło do zaniku sygnału ,ale w porównaniu do FM jest zdecydowanie uważam lepiej.

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 22:51
autor: voip
Twoja odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje. Chce widzieć na filmie jak po złożeniu anteny teleskopowej całkiem do obudowy sygnał spada i potem po podłączeniu słuchawek wraca chociaż w części.

Re: Sony XDR P1DBP

: 18 grudnia 2015, o 23:22
autor: antypyra
Nie łudźcie się, że jeśli teleskop nie daje dobrego odbioru i np. DAB+ rwie się, to odbiornik będzie lepiej odbierał przy udziale kabelka słuchawkowego. Ponadto taka konstrukcja wyklucza używanie teleskopu przy jednoczesnym użyciu słuchawek, co jest rozwiązaniem do tyłka. Jeśli już stosować tego typu rozwiązania, powinno to być przełączalne.
Ludzie już nie wiedzą, jakiej nadzwyczajnej wygody by chcieli, ale to jest złudne.
A o słuch sobie zadbamy sami, limity głośności nie są potrzebne. I manewrowanie potencjometrem po każdym wyjęciu i włożeniu wtyku słuchawkowego.

Re: Sony XDR P1DBP

: 19 grudnia 2015, o 10:08
autor: Xman72
Postaram się jak będę miał odrobinę czasu pokazać to na odpowiednim filmiku :)

Re: Sony XDR P1DBP

: 19 grudnia 2015, o 10:28
autor: voip
Kolego antypyra, Technika jest po to aby służyć człowiekowi a nie odwrotnie. Niech się inżynierowie martwią jak rozwiązać problem odbioru na kabelku słuchawkowym. Jestem na ulicy, mam radio w kieszeni i z teleskopem nie mam zamiaru chodzić a odbiór ma być i wiem że to się da zrobić.

Re: Sony XDR P1DBP

: 19 grudnia 2015, o 10:36
autor: Xman72
antypyra pisze: Ponadto taka konstrukcja wyklucza używanie teleskopu przy jednoczesnym użyciu słuchawek, co jest rozwiązaniem do tyłka. Jeśli już stosować tego typu rozwiązania, powinno to być przełączalne.
Ludzie już nie wiedzą, jakiej nadzwyczajnej wygody by chcieli, ale to jest złudne.
A o słuch sobie zadbamy sami, limity głośności nie są potrzebne. I manewrowanie potencjometrem po każdym wyjęciu i włożeniu wtyku słuchawkowego.
Przyznaję Ci po części rację ale nic nie jest idealne, w przypadku takiego sprzętu nie widziałem takiego przełącznika który by umożliwiał wybór antena teleskopowa/ słuchawki , a co do podłączenia głośników to ze względu na ułożenie przewodu to i tak jest lepiej niż w FM bo sygnał jest, albo go nie ma a odbiór nie jest zaszumiony tak jak w FM np oddalaniu ręki od przewodów lub całego ciała. Inną kwestią jest to , że urządzenie może cicho grać przez głośniki z powodu ograniczenia poziomu głośności przez producenta na wejście słuchawkowe.

Re: Sony XDR P1DBP

: 19 grudnia 2015, o 11:13
autor: voip
Przełącznik zwykle jest w samym gniazdku słuchawkowym. Po podłączeniu słuchawek odbiór jest z anteny "słuchawkowej".

Re: Sony XDR P1DBP

: 19 grudnia 2015, o 11:29
autor: Xman72
No dokładnie z chwilą włożenia jacka od słuchawek zmieniamy anteny z z teleskopowej na przewód od słuchawek. :)

Re: Sony XDR P1DBP

: 19 grudnia 2015, o 20:31
autor: antypyra
voip pisze:Kolego antypyra, Technika jest po to aby służyć człowiekowi a nie odwrotnie. Niech się inżynierowie martwią jak rozwiązać problem odbioru na kabelku słuchawkowym. Jestem na ulicy, mam radio w kieszeni i z teleskopem nie mam zamiaru chodzić a odbiór ma być i wiem że to się da zrobić.
Inżynierowie fizyki nie zmienią. Na pomiętym i zdeformowanym kabelku słuchawkowym będzie odbiór tylko niedaleko od stacji.
voip pisze:Przełącznik zwykle jest w samym gniazdku słuchawkowym. Po podłączeniu słuchawek odbiór jest z anteny "słuchawkowej".
I mamy niższą wynikową czułość przy odbiorze na słuchawki z powodu wyłączenia anteny teleskopowej. I jest to jedyna możliwość.
To nie służy człowiekowi.

Re: Sony XDR P1DBP

: 19 grudnia 2015, o 23:59
autor: Xman72
Moim zdaniem odbiór jest porównywalny w tym urządzeniu przez słuchawki z anteną teleskopową , wszystko zależy od jakości wykonania i oczywiście ułożenia przewodu słuchawkowego u mnie po prostu jest maksymalnie wyprostowany tak jak da się w danej chwili . Standardowo używam do tego radia słuchawek dousznych firmy TDK nie pamiętam jaki to jest model , ale jest nie źle długość przewodu ok 170cm i oczywiście jak gdzieś usiądę to sygnał spada ale nie zawsze. Na przykład w tej chwili jak to piszę mam podłączone słuchawki nauszne ale przewód ma długość ok 3 m i sobie swobodnie chodzę po pokoju i nie ma zaników w odbiorze a antena teleskopowa jest złożona i poziom sygnału oscyluje między 57-70 , w przypadku anteny teleskopowej wskazania były odrobinę gorsze.