Strona 1 z 1

Dual DAB100

: 28 grudnia 2017, o 18:51
autor: twmichal
Kupiłem ostatnio ten odbiornik - w formie prezentu na święta dla rodziny, bo poprzednik, przeżywszy 25 lat był już w stanie agonalnym.

Opis na stronie producenta

Zalety:

- elegancki design
- prosta obsługa
- duży, czytelny wyświetlacz
- dobra czułość na DAB+
- duża ilość pamięci - 30 stacji FM lub DAB
- dobra selektywność na UKF

Wady:

- szumy na UKF. Potrzeba naprawdę mocnego sygnału żeby dźwięk był czysty. Co ciekawe, szum na słowackich stacjach (96.9 i 100.3 Regina, 104.3 Radio_FM) jest bardzo niewielki.
- przy zapamiętywaniu stacji na FM jest jedynie podana częstotliwość, a nie tekst z RDS
- kiepskie ekranowanie - ułożenie kabla od zasilacza ma wpływ na jakość odbioru. Moim zdaniem większy niż ustawienie anteny!
- RDS wczytuje się bardzo opornie
- Wyświetlacz jest duży i kolorowy, ale mimo tego nie są wyświetlane obrazy w przekazie DAB.

Radio, mimo że stoi w tym samym miejscu co poprzednik odbiera te same stacje zupełnie inaczej. Np Złote Przeboje na 92.80 (z Tarnowa) ledwo przebijają się przez szumy, na starym odbiorniku odbierały czyściutko. Dual z kolei bardzo ładnie odbiera stacje ze Słowacji - a odległości do nadajników to prawie 200km! (Kosice/Dubnik - 170km, Poprad/Kralova Hola - 182km)

Re: Dual DAB100

: 29 grudnia 2017, o 16:10
autor: antypyra
To może kupić Duala DAB 14?
Tu mamy opis:
https://www.conrad.pl/p/radio-dab-fm-du ... rny-394194

Re: Dual DAB100

: 24 stycznia 2018, o 22:16
autor: twmichal
Trochę zaniżyłem ocenę tego radia. Podejrzewam że przez silne zakłócenia w okolicy Świąt - czyżby to tandetne, chińskie lampki choinkowe były źródłem tylu zakłóceń w sieci?

Nie ma już tylu szumów i brumu w tle. Chwilowo pojawił się też problem z wyświetlaczem - wyglądał jak stłuczona szyba. Oczywiście rodzina nie pomyślała o tym, że odłączenie radia z gniazdka i ponowne podłączenie oznacza pozbycie się tego problemu.