Technisat DigitRadio CD 2GO

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Technisat DigitRadio CD 2GO

Post autor: DVB-T2 »

Witam :ugeek:

Kupiłem sobie takie ciekawe urządzenie przenośne jak w temacie i pomyślałem, że się podzielę jakimiś informacjami na temat, może ktoś się zaciekawi?

Urządzenie wygląda tak: https://www.technisat.com/pl_PL/DIGITRA ... 775-22576/

Zapytacie się: po co komu odtwarzacz CD w XXI wieku?

Mam stare radio Unitry z gniazdem magnetofonowym DIN. Dobrze gra, jestem zadowolony i przyzwyczajony. Szkoda mi się z nim żegnać. Wpadłem więc na pomysł, aby dołożyć sobie do niego odrobinę nowych technologii i wejście magnetofonu się do tego świetnie nadaje :)

Tak naprawdę można wejść czymkolwiek, co ma choćby jacka, z jacka przejść na cinch, z cinch na DIN.

Dokupiłem więc ten player i mam dzięki temu dodany DAB+ oraz odtwarzacz CD z MP3 :)

O samym sprzęcie

W zestawie instrukcja po niemiecku (w sieci jest PL), słuchawki (mi zbędne), przewód zasilania z USB z drugiej strony (ale zasilacza nie ma w zestawie, musi być 4,5V lub zasilać mogą też 2 baterie AA).

Urządzenie jak typowy discman, może ciut cięższe. Pamięta ostatni tryb pracy, więc np. po wyłączeniu z DAB, włącza się na DAB.
Przełączanie trybów przez MODE.

Nawigacja po stacjach jest nieco niewygodna, bo albo można po prostu iść po pamięci (SKIP UP/SKIP DOWN), gdzie ułożenie stacji jest jakieś przypadkowe, albo można dodać do ulubionych, ale jest tylko 10 pozycji i przechodzenie między nimi też zbytnio wygodne nie jest, bo trzeba je najpierw wywołać przez PRESET/EQ i później SKIP UP/SKIP DOWN, więc w sumie dodatkowy krok.

Dodawanie do ulubionych jest proste - trzeba dłużej przytrzymać PRESET/EQ (krótko - przywołanie, długo - zapis).

Na wyświetlaczu jest nazwa stacji, przewijany slogan, tryb (DAB) oraz stan naładowania baterii. W FM - druga linia to RDS i dodatkowo jest sygnalizacja Stereo.
Mam wątpliwości co do polskich znaków. "ó" jest w nazwach i opisach, ale raz zamiast "ł" miałem pustkę, także nie wiem...

Automatycznie wyszukuje zmiany w ofercie multipleksów, np. Radio Kierowców mi się dopisało samo, a stacje usunięte mają dodany "?" z przodu nazwy.

Język menu: angielski, niemiecki, francuski, włoski.
Wersja SW u mnie: dab-sermmi-FS2415-0000-0111_V6.2.11.EX72749-1A8. Aktualizować się chyba nie da, Technisat nie udostępnia nic
Z menu można skasować zmienić język, przywrócić ustawienia fabryczne i wyświetlić wersję SW
Dla DAB: wyszukać automatycznie lub ręcznie, włączyć DRC oraz skasować nieaktywne serwisy DAB (tego nie próbowałem)
Dla FM: ustawić, czy skanowanie ma obejmować tylko silne stacje, czy wszystkie, dla audio - wymusić mono

CD: słabo grają płyty porysowane, czy w gorszym stanie - odtwarzacz uparcie próbuje odczytać i utyka czasami na długie minuty. Ale na dobrych CD ogólnie bez problemów. Na płytach z plikami odtwarzane są MP3 i WAV (szkoda, że nie FLAC).

Złącza: zasilanie, słuchawki (jack out), od spodu pokrywa z bateriami
Przyciski: pokrętło regulacji głośności na boku, z przodu: MENU, PRESET/EQ, MODE, SKIP UP, SKIP DOWN, STOP SEARCH i PLAY/ON-OFF

Plusy:
- DAB+ śmiga
- można zasilać stacjonarnie, niekoniecznie z baterii
- solidne wykonanie
- prosta obsługa
- przy nieco słabszym sygnale nie ma trzasków, ładnie delikatnie wycisza audio, może to standard, bo nie miałem wcześniej nic z DAB, ale podoba mi się

Minusy:
- niezbyt tanie
- przełączanie stacji niezbyt wygodne

Do ideału brakuje mi pilota (no ale to brak zrozumiały - po co do discmana miałby być pilot? ;) ) no i może Wi-Fi i możliwości odbioru radia internetowego, spięcia ze Spotify, Tidal, czy czymś.

Gdyby ktoś miał pytania, to śmiało ;)

Zablokowany