Propozycje usprawnień na forum

tematy organizacyjno-porządkowe
Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Kamilx »

Już dodali nastepne kanały i zmieniono widok.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: BiTCity »

zesepo pisze:Super! Są tylko kanały obecne w DVB-T.
(Ktoś wam pisze opisy, czy to jest to samo co w telewizorach?)
To co podają w EPG na TVP1 niezależnie od MUX-a podczas transmisji meczy reprezentacji Polski w piłkę "kopaną" to lekko mówiąc ściema :)

http://w759.wrzuta.pl/obraz/8wjWwaG3nqt/epg

http://w759.wrzuta.pl/obraz/3r1AEsl0S1D/epg

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: m@rtops »

tak jak w temacie:
proponuję pytania kierowane do przedstawicieli firmy EMITEL wyróżniać kolorem np. zielonym co usprawni przeglądanie forum naszym administratorom oraz odniesienie się do pytania po którym mogą pojawić się kolejne posty :D

edit/ Kolor czerwony zarezerwowany jest dla administracji forum. Regulamin: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=3736
Admin.

edit
teraz lepiej? :D

DVBManiak

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVBManiak »

Proponuję, aby administrator/moderator nie łączył postów po upływie 24h. Tzn. jak napisałem posta pod postem po upływie 24h, to żeby nie było to łączone z postem, który napisałem poprzednio np. gdzieś z tydzień temu. A tak ostatnio zrobił moderator połączył mi posta z 31 maja z tym z 24 maja. To traci sens, bo wtedy nikt nie zauważa edycji. Chyba, że to była pomyłka admina w moim przypadku.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Puma »

Na niektórych forach posty automatycznie się łączą z adnotacją daty a wtedy jest to oznaczane jak nowy post, jest to bardzo dobre rozwiązanie.

DVBManiak

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVBManiak »

Mam jeszcze jedną propozycję bardzo istotną. Jak tak sobie przeglądam użytkowników i widzę Admina zwykłym kolorem to dziwne to jakieś. Pan Jarosław Bałuka jest moderatorem i ma kolor zielony, więc pan Jarosław Mroczkowski jako Administrator powinien mieć kolor czerwony. To jest chyba na każdym forum.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Puma »

Nie przesadzacie z tymi zmianami hasła?
Wszedłem na forum i musiałem hasło zmienić... to nie jest bank aby zmieniać hasło gdy Wam się zachcę ;)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Zmiana hasła wymuszana jest automatycznie co 90 dni.
Wkrótce wydłużymy ten czas. Na razie poczekamy by wszyscy choć trochę aktywni użytkownicy zmienili hasełko na nowe.
To nie bank, ale odrobina bezpieczeństwa Waszych danych nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: TomW »

Zgoda. Ochrona danych przez zmianę hasła, nie jest operacja zbytnio uciążliwą. Można by to jednak robić np. co pół roku.

DVBManiak

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVBManiak »

Dokładnie, trochę za często. Pół roku wystarczy, aczkolwiek chyba pierwszy raz spotykam się z czymś takim. No może jeszcze na GG musiałem zmienić.

PS. Dobra robota z przyklejeniem głównych wątków o antenach.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Puma »

Pół roku jest odpowiednim okresem jeżeli to w ogóle ma być, na żadnym forum się z tym nie spotkałem.

Czy konto jest kasowane po kilku miesiącach nie logowanie się?

DVBManiak

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVBManiak »

No właśnie jak to jest? Z tego co wiem to np. na Elektrodzie kiedyś wyczytałem w regulaminie bodaj, że po 3 latach jak się nie wchodzi i w ogóle nie pisze postów to kasują. No, ale my mamy tych postów sporo więc raczej nie mamy co się martwić. Chyba, że Emitel ma jakieś swoje zasady, ale raczej powinien o tym napisać w regulaminie.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Puma »

Nie mam obaw oto że mi skasują konto ale ogólnie bym chciał aby tak było że po kilku miesiącach nie logowania kasowali konto.

Tu chodzi o ochronę moich danych... i tak powinno być na wszystkich forach a nie że po latach dostaje spam, można prześledzić... mój życiorys.
Kiedyś byłem na forum że po jakimś czasie taki user był zaznaczany jako skasowany (dane osobowe były kasowane) ale jego posty były aby forum nie wyglądało głupio z dziurami po postach.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: @GUTEK@ »

Dodatkowo to jeszcze na forach powinna być możliwość ręcznego wykasowania konta.
Jak chcę z jakichś powodów usunąć czy zmienić nick nie powinno być problemów. Niestety najczęściej raz założone konto już zostaje. Raz miałem sytuację że chciałem wykasować, nawet pisałem do admina, odpowiedź była taka, że mam się po prostu nie używać tego konta i tyle, pewnie ono dalej aktywne jest.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: alex_777 »

DVBManiak pisze:No właśnie jak to jest? Z tego co wiem to np. na Elektrodzie kiedyś wyczytałem w regulaminie bodaj, że po 3 latach jak się nie wchodzi i w ogóle nie pisze postów to kasują. No, ale my mamy tych postów sporo więc raczej nie mamy co się martwić. Chyba, że Emitel ma jakieś swoje zasady, ale raczej powinien o tym napisać w regulaminie.
Akurat regulamin Elektrody to najwiekszy bajzel w historii regulaminów. Tam się zrobił taki bałagan, moderzy się szarogęsza, bezsensownie wycinają posty i tematy. Przodują w dziale elektrycznym. :D
Zauważyłem, że tam dochodzi do takich cyrków, że moderator bierze czynny udział w jakimś wątku i sam wycina niewygodne posty, uznając np. że posty jego rozmówców łamią regulamin. :lol: :) :D

Forum Emitela na szczęście ominęły problemy moderatorów z zachwianą samooceną.
:D :D :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: @GUTEK@ »

Bo tutaj puki co moderatorami są jedynie pracownicy Emitela. Na Elektrodzie moderatorów zdaje się wybierają ze zwykłych użytkowników i potem takie efekty są.
Sam już kilkukrotnie do gulsona (admin Elekrody) pisałem bo mi zamknęli temat czy wywalili jakiś post.

A tak jeszcze wracając do tych przyklejonych tematów. Możnaby jeszcze dokleić temat o TV Mobilnej. Chodzi mi o coś takiego, że co chwile ktoś pisze że odbiera tylko kanały kodowane. I co chwila trzeba pisać co to jest.
A możnaby podkleić temat np. "Odbieram kanały kodowane, dlaczego?". A w nim wyjaśnienie w stylu: "Operatorem/nadawcą kanałów kodowanych w DVB-T jest CP w ramach TV Mobilnej. MUXy w ramach NTC są w pełni niekodowane. Podać skład MUXów i linka z listą nadajników na stronie Emitela".
Pomogłoby to początkującym, bo jednak wiele osób ma z tymi kanałami tv mobilnej problem i nie wiedzą skąd im się to wzięło na liście.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jak znajdę chwilę to przygotuję krótką informację czym jest "telewizja mobilna" Cyfrowego Polsatu, dlaczego są kanały kodowane, o co biega, itp. Chyba, że jest ktoś chętny zrobić merytoryczne podsumowanie, które zamieścimy w zamkniętym wątku.

Jeśli chodzi o zmianę głównych ustawień (np. nick) lub kasowanie kont na naszym forum, to każdy może wystąpić do mnie na PW albo mailem: dvb-t (małpa) emitel (kropka) pl i sprawę załatwiamy prawie od ręki. Natomiast użytkownicy dostępu do takich ustawień nie dostaną.

Blokowanie, a później kasowanie nieaktywnych kont oraz tych do których nie ma aktualnego adresu e-mail powooooli się toczy.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

W ramach porządków dziś wyleciały konta użytkowników nie aktywnych od 2010-12-30

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Puma »

Gdybyście zrobili dział gdzie można porozmawiać o aspektach np. oferty kanałów to moderatorzy by nie mieli tyle pracy... ale może to specjalnie jest aby im się nie nudziło ;)


To forum jest naturalne do rozmów oferty programowej ze względu że jako operator techniczny tutaj jest największy ruch. Są tutaj też przedstawiciele niektórych kanałów i zaraz można ich podpytać o pewne aspekty.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie, to forum nie jest do dyskusji na temat oferty programowej poszczególnych kanałów.
Jest to forum operatora technicznego i tylko techniczne aspekty są przedmiotem wymiany informacji.

Zablokowany