MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2359
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MUX-8

Post autor: JaroslawMroczkowski » 28 marca 2019, o 19:21

...zasięg techniczny MUX-8 wynosi...

I znów mieszanie pojęć. Zasięg techniczny jedni rozumieją jako obszar kraju (albo odsetek populacji) będący w zasięgu emisji, a drudzy jako przygotowanie gospodarstw domowych do odbioru MUX8. W zależności od tego co kto che udowodnić, co innego nazywa zasięgiem technicznym...

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 778
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING » 8 sierpnia 2019, o 08:11

"[...] Zarząd TV Spektrum w sprawozdaniu z działalności zeszłoroczne wyniki finansowe tłumaczy przede wszystkim wciąż niskim zasięgiem technicznym Nowa TV. - Według zarządu spadek przychodów w roku 2018 miał charakter przejściowy. Osiągnięty ujemny wynik na działalności w dużej mierze wynikał z wciąż niskiego poziomu dystrybucji technicznej kanału Nowa TV, co przełożyło się bezpośrednio na niskie udziały oglądalności kanału na rynku - napisano. [...]"

"[...] - Użyteczny zasięg multipleksu MUX-8 niewiele przekracza 50 proc. odbiorców, którzy korzystają z telewizji naziemnej, a to przekłada się w praktyce na 17 proc. gospodarstw domowych. Pozostałe gospodarstwa domowe nie odbierają tego multipleksu, ze względu na jego wadliwe zaprojektowanie i brak dopasowania do istniejących systemów antenowych - tłumaczył portalowi Wirtualnemedia.pl jesienią ub.r. Zbigniew Benbenek, właściciel Grupy ZPR Media. [...]"

Źródło cytatów: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/f ... -2018-roku

Znajdują się tam(pod powyższym linkiem) jeszcze inne informacje o MUX-8.

Odpowiedz