MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Tylko jeśli się nie mylę to ten pan już nie jest związany z TVN.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

Do "jedynki" pasowałby TVS, ale nie wiem czy po zmianie koncesji nie odpuścili sobie tematu NTC.
Jeżeli chodzi o "dwójkę" to może właściciel TVN-u - Scripps Networks Interactive - zainteresuje się NTC. W końcu przed paroma miesiącami zapowiadali wejście na polski rynek z programem Fine Living Network.
W "czwórce" chcecie Republiki. A ja mówię - nie ! Po co nam drugi - obok Trwam - kanał będący propagandową tubą PiS-u. Oglądam ten kanał, ale nie wydaje mi się obiektywny. Poza tym za dużo gadaniny, która na dłuższa metę staje się nudna. Podobnie jest z Superstacją, ale przynajmniej reprezentują inne poglądy. Nawiasem mówiąc gdyby rządy objął PiS i on decydował o koncesjach, to Republika ma ją jak w banku.
Najlepszym wyjściem byłby CNN Polska od Turnera. Ale czy ich zapowiedzi o zainteresowaniu mux-8 spełnią się - zobaczymy !

My tu możemy sobie spekulować, a KRRiT i tak będzie wybierało spośród tych którzy się zgłoszą, a nie z tych (niezainteresowanych) których byśmy chcieli.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Kino Polska planuje wziąć udział we wszystkich czterech konkursach:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ki ... ery-stacje.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

K63 pisze:Do "jedynki" pasowałby TVS, ale nie wiem czy po zmianie koncesji nie odpuścili sobie tematu NTC.
TVS jest w NTC tyle, że w Mux-L o bardzo małym zasięgu.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

O tym to ja wiem, tylko wyraziłem się nieprecyzyjnie.
Startowali w konkursie do mux-1 jako stacja o charakterze edukacyjno-poznawczym, a że nie dostali miejsca, więc ponownie wrócili do telewizji o charakterze uniwersalnym. Weszli na mux lokalny i teraz nie wiadomo czy im to wystarczy, czy nadal są zainteresowani mux-em o zasięgu ogólnokrajowym.

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: marcin.poznan »

Kino Polska straciła i to bardzo dużo odjadać swoje miejsce w Mux 1 teraz się obudzili i 4 kanały na szybko będą tworzyć o marnej jakości programowej?

Ciekawi mnie czy jak zgłoszą się podmioty z zagranicy czy znowu ich KRRiTV nie odrzuci bo nie będą spełniać kryteriów formalnych?

Najbliższe tygodnie pokażą nam wszystkim jacy gracze staną do walki o 4 sloty. Patrząc na zainteresowanie podmiotów może być nawet ponad 20 chętnych.

Kanały nowych podmiotów na pewno mogłyby namieszać na torcie reklamowym, bo zacznie się walka o widza jakością programową. A wiadomo, że najwięcej kasy z reklam idzie na kanały nadawane w NTC.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

marcin.poznan pisze: bo zacznie się walka o widza jakością programową.
Masz poczucie humoru :) Na to nie licz. Im więcej kanałów w NTC, tym słabsza jakość programowa. W założeniu bardzo interesujące miały być Stopklatka oraz Focus i teoretycznie miały "wymusić" na konkurencji poprawę jakości programowej. W praktyce jest to, co jest. Znając sposób myślenia KRRiT, wybiorą "perełki" w rodzaju ATM Rozrywka czy podobne gnioty.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:38 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: marcin.poznan »

AdamP

Pożyjemy zobaczymy co do moich przemyśleń wcześniej opisanych.
Co do oferty Fokus TV to kanał o wiele lepszy od płatnych History (na którym ciągłe walki Drwali lub kosmici itp) Discovery (który już nic po za wieloodcinkowymi głupotami).Myślę, że Fokus TV już swoją pozycję wyrobił co pokazują widzowie w słupkach oglądalności.

Co do Stopklatki TV to niedługo ten kanał będzie musiał się zmierzyć z konkurencją w NTC, a wiadomo z nauk ekonomicznych, że tylko konkurencja może wymusić zmienię na lepsze bo inaczej to wróży źle.

Co do nowości w NTC FTA to raczej wszystko będzie zależało od zmiany sił kapitałowych, bo bieżący gracze czyli właściciele TVN, Polsat nie będą nic wartościowego do FTA NTC dawali bo to byłoby niezgodne z ich polityką dotycząca platform satelitarnych.

Jak już pisałem potrzebny jest silny kapitałowo konkurent do aktualnego rynku medialnego, ale chyba raczej nie zostanie takowy dopuszczony do Polskiego DVBT. Obym się mylił.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

Nie licz na silną konkurencję. Stopklatka to kanał rzekomo filmowy (czy da się to oglądać to inna bajka) a w konkursie do ósemki nie ma mowy o kanale filmowym.
Jest mowa o kanale ogólnym w którym 30% tygodniowego czasu mają stanowić filmy, seriale i programy rozrywkowe. W praktyce może to być jeden film na tydzień.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

2 odwołania ws. operatora MUX8. Start opóźniony?

- http://satkurier.pl/news/118255/2-odwol ... niony.html

Nieciekawe informacje w sprawie MUX8 o czym wiadomo już od tamtego tygodnia w sumie...

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:39 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:2 odwołania ws. operatora MUX8. Start opóźniony?

...

Nieciekawe informacje w sprawie MUX8 o czym wiadomo już od tamtego tygodnia w sumie...
Wiadomo już od tamtego tygodnia, bo to nie są ustalenia SK a informacje z press.pl. ;)

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

"Dodajmy, że z przeprowadzonych przez Dom mediowy MEC badań wynika, iż w MUX 8 chcemy nowych stacji a nie wersji HD już istniejących"
Raczej powinno pisać "nowych stacji od nowych nadawców". Dotychczasowi już pokazali co "potrafią", niestety KRRiT zadba o to, aby tak się nie stało.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Robert03 »

BiTCity pisze:Lepsza TV Republika niż TVN i ich obraz rzeczywistości w Faktach który jak widać po wyborach mało ma wspólnego z rzeczywistością. Ja bym jeszcze widział Superstację ale to też stacja premium i muszę płacić za nią jak i za oglądanie TV Republika. a Polsat News 2 to kolejna stacja informacyjna której Polsat nie wypuści za free a szkoda. W sumie zastanawiam się dlaczego stacje informacyjne poza TVP INFO nie są za free w DVB-T bo co takiego w każdej z nich jest, że trzeba płacić skoro mają pokazywać teoretycznie to samo tylko, że z obiektywizmem zaprzyjaźnionych polityków.
Swoją drogą mocno dziwię się że TVN i jego otoczenie (także polityczne) nie jest zainteresowany udostępnieniem swojego kanału informacyjnego TVN24 FTA i/lub w DVB-T. Byłaby to jakaś przeciwwaga dla Trwam i TVP Info. Może teraz po zmianach sił politycznych coś się zmieni w podejściu.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:39 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:Oglądalność kanałów DVB-T i samego TVP Kultura, w kontekście uruchomienia go w jakości HD na MUX8. Najnowsze notowanie. W każdej grupie wiekowej na ostatnim miejscu
A ja ostatnio coraz częściej oglądam właśnie Kulturę - m.in ze względu na ciekawe filmy. Można tez czasami trafić na fajny koncert. Tego typu kanał i kilka innych chyba nigdy nie będą miały dużej oglądalności. Wielu ludzi nie zwraca nawet uwagi że mają taki kanał na liście. Jeżeli komuś instaluję dvb-t to układam także listę kanałów wg preferencji użytkownika i najczęściej słyszę coś w rodzaju ...
" - Proszę ustawić Jedynkę na jedynce, Dwójkę na dwójce, Info, Polsat, TVN, Czwórkę, Puls-y, Szóstkę i Siódemkę, a dalej jak Pan uważa. Te Kultury, Historie i Rozrywki to może Pan dać na końcu, bo tego i tak nie oglądam - nawet nie wiem co tam jest.
- A Fokus i Stopklatka ?
- Jest tam coś ciekawego ? Bo nawet nie wiem że takie programy są. Oglądam tylko te na początku listy ... "
Miałem chyba tylko dwóch klientów którzy zażyczyli sobie Kulturę zaraz po TVP1 i 2. Nawet Trwam rzadko trafia do pierwszej dziesiątki.

Czyli te notowania oglądalności z grubsza by się zgadzały.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Podejrzewam, że wiele osób zniechęca się do TVP Kultury już na podstawie samej jej... nazwy. ;)

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:39 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: distefano »

naziemna-ntrc pisze:Podejrzewam, że wiele osób zniechęca się do TVP Kultury już na podstawie samej jej... nazwy. ;)
Mnie to nie dziwi w sytuacji gdy, aż tak wielu ludzi nie ma w sobie żadnej kultury, ani z kulturą nie ma nic wspólnego.
DVB-T(2) INQUIRING pisze:.........i TVP Sport SD..........
Ja już przestałem marzyć o tym kanale bo jego wprowadzenie chyba stało się mało realne.

Zablokowany