MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

poxipol pisze:
Jarosław Masłowski pisze:
Co do 4 kanałów SD to KRRiT powinna zobaczyć jakie stacje obecnie nadają w FTA na satelicie bo akurat trzeba ich mieć pod uwagę . Oto strona przedstawiająca zasób niekodowanych kanałów : http://www.fta.strefa.pl
I jeżeli z tych FTA wybierać to ja bym wybrał tak :
1.POLSAT NEWS 2
2.WATER PLANET
3.TELE 5
4.TBN POLSKA lub EUROSPORT

Nie liczył bym na kanały kodowane bo tak naprawdę kto by chciał sobie odkodować kanał ?
Myślę że KRRiT dobrze przydzieli kanały do MUX - 8

Akurat Polsat News 2 jest kodowany,co nie oznacza że mógłby być FTA jak wiele innych,pomijając programy premium.
Water Planet mógłby być ciekawym uzupełnieniem oferty.
Eurosport w wersji niemieckiej raczej nie można brać pod uwagę.
@Poxipol ja tylko przykład podałem .
Możesz sam napisać jakie byś widział .

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: rotalplus »

Co to za śmiecenie na forum?
PN2 jest kodowany, TBN Polska jeszcze nie nadaje, W.Planet nie ma polskiej koncesji, EUROSPORT jest kodowany (to niemiecki jest FTA). Nadawca Tele5 nie startuje z tym knałem na multipleks.

Opieramy się jedynie na kandydatach, którzy złożyli wnioski

I w tej sprawie o starcie ZPR w jednym konkursie- samodzielnie i z partnerem
Chodzi o konkurs na kanał uniwersalny, który co najmniej 30 proc. czasu emisji przeznaczy na filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe, a oprócz tego będzie nadawał m.in. programy informacyjne i publicystyczne. O taką koncesję ubiega się siedmiu wnioskodawców: Telewizja Polsat, Telewizja Puls, Cyfrowe Repozytorium Filmowe (udziałowcem spółki jest Kino Polska), AETN (A+E Networks), TV Spectrum (ZPR), PTA (Agora) oraz TV Film. Ta ostatnia spółka została założona przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Kino Świat oraz firmy Time SA i International Communication – obie należą do Grupy ZPR, która w ten sposób rywalizuje w tym konkursie sama ze sobą. - Oprócz wniosku Stowarzyszenia Filmowców Polskich, z którym współpracujemy, złożyliśmy też własną, odrębną ofertę, bo proponujemy w niej zupełnie inny kanał – mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz ZPR. Wyjaśnia, że SFP chce uruchomić stację, w której będą dominować filmy polskiej produkcji. - To byłby taki kanał dystrybucyjny i zarazem wsparcie dla rodzimego rynku kinematografii – podkreśla Benbenek. Natomiast w ramówce kanału przygotowywanego przez należącą do ZPR spółkę TV Spectrum ma być więcej rozrywki, seriali i pozycji z gatunku scripted docu. - Filmowcy w swoim kanale nie nastawiają się na zakupy programowe, lecz własną produkcję. My jako ZPR nie mamy takich możliwości, dlatego złożyliśmy inną ofertę programową – wskazuje Zbigniew Benbenek. Wspiera jednak projekt SFP. - Czasami lepiej się podzielić tortem. Kanał filmowców wspierałby polską produkcję filmową i byłby wyżej pozycjonowany.
http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ltipleksie

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:48 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

"Okazuje się, że Grupa ZPR złożyła 5 wniosków w konkursie, nie 4."

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ltipleksie

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Już była mowa o ZPR. Dosłownie kilka postów wyżej. Nawet wklejono ten sam link. Z resztą to żadne odkrycie z tym, że ZPR ubiega się dwukrotnie o tę samą koncesję. :)

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

rotalplus pisze:Co to za śmiecenie na forum?
PN2 jest kodowany, TBN Polska jeszcze nie nadaje, W.Planet nie ma polskiej koncesji, EUROSPORT jest kodowany (to niemiecki jest FTA). Nadawca Tele5 nie startuje z tym knałem na multipleks.

Opieramy się jedynie na kandydatach, którzy złożyli wnioski

I w tej sprawie o starcie ZPR w jednym konkursie- samodzielnie i z partnerem
Chodzi o konkurs na kanał uniwersalny, który co najmniej 30 proc. czasu emisji przeznaczy na filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe, a oprócz tego będzie nadawał m.in. programy informacyjne i publicystyczne. O taką koncesję ubiega się siedmiu wnioskodawców: Telewizja Polsat, Telewizja Puls, Cyfrowe Repozytorium Filmowe (udziałowcem spółki jest Kino Polska), AETN (A+E Networks), TV Spectrum (ZPR), PTA (Agora) oraz TV Film. Ta ostatnia spółka została założona przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Kino Świat oraz firmy Time SA i International Communication – obie należą do Grupy ZPR, która w ten sposób rywalizuje w tym konkursie sama ze sobą. - Oprócz wniosku Stowarzyszenia Filmowców Polskich, z którym współpracujemy, złożyliśmy też własną, odrębną ofertę, bo proponujemy w niej zupełnie inny kanał – mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz ZPR. Wyjaśnia, że SFP chce uruchomić stację, w której będą dominować filmy polskiej produkcji. - To byłby taki kanał dystrybucyjny i zarazem wsparcie dla rodzimego rynku kinematografii – podkreśla Benbenek. Natomiast w ramówce kanału przygotowywanego przez należącą do ZPR spółkę TV Spectrum ma być więcej rozrywki, seriali i pozycji z gatunku scripted docu. - Filmowcy w swoim kanale nie nastawiają się na zakupy programowe, lecz własną produkcję. My jako ZPR nie mamy takich możliwości, dlatego złożyliśmy inną ofertę programową – wskazuje Zbigniew Benbenek. Wspiera jednak projekt SFP. - Czasami lepiej się podzielić tortem. Kanał filmowców wspierałby polską produkcję filmową i byłby wyżej pozycjonowany.
http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ltipleksie
Ja tylko korzystałem ze strony o FTA na satelicie . A ja jakoś nie widzę Agory w MUX-8 . Prędzej Polsat będzie miała kanał . Co do ZPR ? Sądzę że na MUX-1 Mają doskonałą ofertę . Ja osobiście ich bym widział . Superstacja no by mogła być . WP i Kino Polska to wątpie , ale KP bardziej możliwe .

To tylko moje spostrzeżenia . Agore wykluczyłem ze względów moich poglądów politycznych . A Polsat czemu widzę , bo akurat dobrze znam nadawanie stacji .

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

A propo Polsatu to ten ujawnił nazwy swoich stacji dla MUX8 - to Polsat Evo, Polsat Show oraz Polsat Vita: http://cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=4816

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

No no trzeba czekać co Polsat zrobi . Ja tych kanałów nie znam więc nie wiem co to za kanały , które Polsat podał .

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:49 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: vigoo »

Na każdym z nich obowiązkowo "Świat według Kiepskich" ;)

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: distefano »

Jeśli w ogóle Polsat otrzyma miejsce w Mux-8 to najwyżej na jeden kanał, a nie na trzy.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

To moloch z "szerokimi plecami", więc nie można być tego pewnym (niestety).

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

A tymczasem mamy kolejne konkursowe ujawnienie. Otóż Superstacje w konkursie będzie reprezentował kanał NonStop 24: http://tvpolsat.info/news.php?readmore=7611&c_start=0
Jak dla mnie po ewentualnej wygranej mogliby śmiało wchłonąć Superstacje która to już z racji ramówki ruszającej popołudniu stała się stacją pseudoinformacyjną.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

Ale czemu się dziwisz? Przecież w pierwotnych założeniach Superstacja miała pełnić rolę telewizyjnego tabloidu.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/na ... ny-tabloid

Awatar użytkownika
exmartino
Posty: 109
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 09:34
Odbiornik: TV LG 42LF652V oraz OPTICUM XTS703 Radio: GoGEN DAB502
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i kierunkowa LOG 2-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: exmartino »

Naprawdę chcecie kolejne powtórkowe kanały od nadawców którzy blokują tylko miejsca w DVB-T ?? Mam tu na myśli POLSAT który blokuje miejsca tworami typu ATM Rozrywka TV, TV 6 i Polsat Sport News. ZPR które serwuje niszowe stacje z głupawą muzyką typu Polo TV i Eska Tv. Scripps Netvork (TVN) które w konkursie na MUX 8 chcieli zaproponować kanał Mango 24. Przypominają że Polsat/TVN (POT) oraz ZPR złożyli odwołania na operatora MUX 8 tylko po to by opóźnić jego start bądź doprowadzić do unieważnienia tego konkursu i szansy na nowe kanały DVB-T. Nie chodzi o to by oglądać kolejne powtórki powtórek, chodzi o to by koncesje uzyskały w DVB-T firmy które nie mają w nich swoich stacji czyli tylko i wyłącznie DISCOVERY, A+E Networks Poland, Agora oraz PIKE. Tylko takie kanały mogą doprowadzić do większej rywalizacji w DVB-T, no chyba że wolicie powtórki, powtórek jak jest dotychczas.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

Tak naprawdę nie liczy się czego my chcemy w NTC. Obecni już w NTC nadawcy oraz płatne platformy sat i kablówki za dużo by stracili, gdyby do NTC trafiły jakieś "ludzkie" kanały. Niestety te firmy mają większą "siłę przebicia" niż odbiorcy.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Kino Polska TV da 10 mln zł za udziały w spółce PIKE

http://satkurier.pl/news/120978/kino-po ... -pike.html

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

Ja tymczasem postanowiłem zrobić pewnego rodzaju swoją analizę konkursową ósmego multipleksu i na podstawie tego wyszło mi że ranking koncesje powinny dostać Discovery i WP1 a także PTA i TV Zone od Agory natomiast gdyby istniała opcja tymczasowego (do czasu startu MUX5) podziału zasięgu "ósemki" na ponad regionalną to koncesje powinny dostać Green Content i Joy Media od Agory oraz AETN Poland i PIKE przy czym później ta druga grupa mogłaby się swobodnie przenieść na multipleks piąty.
Pod uwagę przy powyższej analizie brałem możliwości nadawców oraz uniknięcie monopolizacji poprzez zmniejszenie szans danych stacji poprzez liczbę posiadanych przez nich stacji.
Jeżeli chodzi o Telewizję Polską to ta by uniknąć konkurencji na multipleksie musiałaby zaproponować stacje o tematyce sportowej, młodzieżowo-interaktwnej oraz muzycznej.

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

@Poland

Nie wybiegaj z MUX - 5 , bo MUX - 8 jeszcze nie wystartował :!:

Co masz na myśli "ponadregionalny" zasięg MUX -8 :?:

Ja wiem z Wikipedii że TVP posiadało kanał muzyczny "Tylko muzyka" ale działał tylko przez rok 1997/98 więc to by było odpowiednie . A MUX - 5 teraz nie warto się zajmować .

[quote=exmartino]Naprawdę chcecie kolejne powtórkowe kanały od nadawców którzy blokują tylko miejsca w DVB-T ?? Mam tu na myśli POLSAT który blokuje miejsca tworami typu ATM Rozrywka TV, TV 6 i Polsat Sport News. ZPR które serwuje niszowe stacje z głupawą muzyką typu Polo TV i Eska Tv. Scripps Netvork (TVN) które w konkursie na MUX 8 chcieli zaproponować kanał Mango 24. Przypominają że Polsat/TVN (POT) oraz ZPR złożyli odwołania na operatora MUX 8 tylko po to by opóźnić jego start bądź doprowadzić do unieważnienia tego konkursu i szansy na nowe kanały DVB-T. Nie chodzi o to by oglądać kolejne powtórki powtórek, chodzi o to by koncesje uzyskały w DVB-T firmy które nie mają w nich swoich stacji czyli tylko i wyłącznie DISCOVERY, A+E Networks Poland, Agora oraz PIKE. Tylko takie kanały mogą doprowadzić do większej rywalizacji w DVB-T, no chyba że wolicie powtórki, powtórek jak jest dotychczas.[/quote]

Z tym się akurat zgadzam , ponieważ powinna być konkurencja A NIE MONOTONIA POWTÓRKOWA .

Akurat pół MUX -2 to niewypał . A nie mam zamiary widzieć kopie MUX - 2 na MUX - 8 .

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

@Jarosław Masłowski Z ponadregionalnym zasięgiem miałem na myśli coś na zasadzie TVN'u czy TV4 w analogu a mianowicie stacje (dwie grupy po 4 kanały) o 50% procentowym zasięgu (tj. w 8 województwach na jedną grupę) z możliwym rozszerzeniem do 100% przy starcie MUX5.
Wtedy albo by jedna z grup przeszła na ten multipleks albo też jego sloty służyłyby do uzupełnienia zasięgu przez jedną grupę w miejscach gdzie jest druga.

Zablokowany