MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:55 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: poxipol »

ObywatelDVB-T pisze:
Nowy multipleks będzie trudniejszy dla nadawców od poprzednich, bo będzie wymagał od widzów dostosowania do jego odbierania anten. To spowoduje, że będą ponosić koszty wymiany anten, czego nie było przy uruchamianiu poprzednich multipleksów.
Ja bym tu dodał coś jeszcze:
O czym nie mówiono w czasie wdrażania trzech ogólnopolskich multipleksów telewizji naziemnej, polecając jako optymalne anteny na pasmo UHF.
Można jeszcze dodać że w informacjach nie uwzględniono możliwości nadawania w tym paśmie,gdzie wiele osób pozbyło się tego typu anten.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: hadam »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:!!!"Sport jest częścią misji Telewizji Polskiej – powiedział prezes Zarządu TVP Janusz Daszczyński."!!!

Teraz niektórzy mówiący o tym, że kanał TVP Sport(sama nazwa przez siebie mówi że nadaje Sport) nie jest elementem misji Telewizji Polskiej słyszą zdecydowaną odpowiedź od samego Prezesa TVP.
Cóż, Ty tak to zrozumiałeś. Wrócę do tego co kiedyś pisałem, przedstawiłem aneks do sprawozdania Finansowego KRRiT z 2012r z którego wynika, że z TVP Sport nie jest finansowane z abonamentu, jest to kanał wyspecjalizowany o tematyce sportowej a nie żaden misyjny. Audycje misyjne są na głównych stacjach np. TVP-1 czy TVP-2 jesteś pewien że prezes nie miał na myśli transmisji sportowych na głównych antenach. Wydarzenia sportowe na żywo z udziałem polskich zawodników są właśnie na nich transmitowane i to można zaliczyć do misji, ale już np. mecze ligi niemieckiej niekoniecznie.
To oczywiście nie przeszkadza aby TVP Sport był w MUX-3 albo MUX-8, ale TVP nie ma takiego obowiązku aby go tam udostępnić.
Ze środków abonamentowych nie były finansowane koszty: tworzenia programu TV Polonia, tworzenia i rozpowszechniania TVP Białoruś, TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale. Wyżej wymienione wyspecjalizowane programy TVP SA były finansowane z dochodów własnych spółki. Natomiast programy dla odbiorców za granicą były finansowane z dochodów własnych spółki i dotacji budżetowych. Do kosztów innych usług realizujących misję zostały zaliczone koszty związane z działalnością: ośrodka TVP Technologie (20,1 mln zł), Ośrodka iTVP HD (6,5 mln zł), Ośrodka administracji w części dotyczącej Wydziału Eksploatacji (11,9 mln zł), Redakcji Internetowej TVP Info (1,9 mln zł) oraz organizacją i udziałem w festiwalach (4,3 mln zł).

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... s_2013.pdf

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:55 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

ObywatelDVB-T pisze:Audycje misyjne są na głównych stacjach np. TVP-1 czy TVP-2 jesteś pewien że prezes nie miał na myśli transmisji sportowych na głównych antenach. Wydarzenia sportowe na żywo z udziałem polskich zawodników są właśnie na nich transmitowane i to można zaliczyć do misji, ale już np. mecze ligi niemieckiej niekoniecznie.
Zapewne o to właśnie chodzi.
W kanałach otwartych - zgodnie z ustawą - telewizje są zobowiązane pokazywać:
wirtualnemedia pisze:letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie, półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne, oraz spotkania z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek a także mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej, mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, w tym mecze eliminacyjne, zawody Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce, półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne oraz mistrzostwa świata w lekkoatletyce, mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet
Jak więc widać zawodów w łyżwiarstwie szybkim nie ma na tej liście, więc pójdą w TVP Sport.
Zapewne w miarę jak polscy sportowcy będą odnosić coraz większe sukcesy w innych dyscyplinach, zostaną one dopisane do tej listy.

W kontekście składu mux-8 należy jednak dodać, że obecna władza przygotowuje się do wprowadzenia dużych (i szybkich) zmian w mediach publicznych i prawdę mówiąc nie wiadomo jaki będzie tego efekt.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: hadam »

Też bym wolał aby TVP dała do MUX-8 TVP Sport niż jakiś inny kanał z powtórkami. Zachęciło by to ludzi do ewentualnych modernizacji zestawów antenowych, ale nie mam złudzeń.
Jest jeszcze jeden ważny szczegół o którym nikt nie wspominał, a mianowicie: obecnie TVP zarabia podwójnie na reklamach niektórych transmisji sportowych na żywo jednocześnie np. w TVP-1 albo TVP-2 i równolegle w TVP Sport, gdyby ten kanał trafił do darmowej oferty naziemnej, równoległa transmisja byłaby bezzasadna, co prawda można by pościć powtórkę ale za to już reklamodawcy tyle nie zapłacą.
W obecnej sytuacji każda z ofert w kontekście transmisji sportowych jest kierowana do nieco innych widzów bo podstawowe kanały TVP tzw. otwarte są dostępne nie tylko w naziemnej, ale też u każdego płatnego operatora od najtańszych pakietów, natomiast TVP Sport jest niejednokrotnie w droższych pakietach i zarabia na siebie w inny sposób.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

Ja cały czas popieram kolegę DVB-T(2) INQUIRING w dążeniu do udostępnienia wszystkich kanałów TVP w NTC.

TVP SPORT nie jest kanałem odpłatnym, dlaczego niektórzy ciągle przekłamują, wyraźnie to przecież zostało powiedziane przez Członka Rady Nadzorczej TVP, a nie przez np. portiera, sprzątaczkę czy tp., więc zacytuje jeszcze raz:
Na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki /nr 117/ w dniu 02-04-2014, Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar odpowiedział Posłowi na temat kanału TVP Sport:

Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar:
..... Jeśli chodzi o temat odpłatności TVP Sport, to nie jest ona kanałem odpłatnym, panie pośle. Mylą państwo pewne pojęcia. Do budżetu telewizji nie wpływają żadne pieniądze z tytułu dostępu do TVP Sport.

Poseł Marek Matuszewski (PiS):
Ale jest to kanał kodowany, nie można go oglądać bez specjalnej karty.

Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar:
Panie pośle, nie ma żadnego kodowania. Kanał TVP Sport dostępny jest w telewizjach kablowych oraz platformach cyfrowych. Pieniądze z tytułu dostępu do niego nie wpływają do nas. Telewizja Polska nie dostaje...

Poseł Marek Matuszewski (PiS):
Jeśli mogę, powiem kilka słów, abyśmy dobrze się zrozumieli. TVP Sport nie mogę oglądać tak samo jak TVP 1 lub TVP 2.

Przewodniczący poseł Ireneusz Raś (PO):
Tak, bo nie ogląda pan w paśmie naziemnej telewizji cyfrowej.

Poseł Marek Matuszewski (PiS):

O to mi chodziło. Chciałbym, aby można było oglądać TVP Sport tak samo jak Jedynkę i Dwójkę.
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biulet ... B4004B1970

Nie ma miejsca dla TVP Sport w MUX-3

W środę, 2 kwietnia 2014 roku, odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, na którym poruszono między innymi problem odpłatnego dostępu do kanału TVP Sport.
Bogusław Piwowar, Członek Zarządu TVP S.A., w odpowiedzi na pytanie posła Marka Matuszewskiego o dostępność kanału TVP Sport, wyjaśnił parlamentarzystom, że TVP Sport nie jest kanałem odpłatnym. Jednocześnie zaznaczył, że do budżetu TVP nie wpływają żadne pieniądze z tytułu udostępniania kanału TVP Sport sieciom kablowym i platformom satelitarnym.
W związku z faktem, że TVP Sport jest kanałem bezpłatnym, serwis --------- poprosił Jacka Rakowieckiego, rzecznika prasowego TVP, o komentarz odnośnie szans na pojawienie TVP Sport w ofercie trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej:
– TVP Sport nie może znaleźć się na MUX-3 z tego prostego powodu, że wszystkie miejsca na nim są już zajęte. Dopiero przyszłe decyzje co do podziału miejsc na kolejnych MUX-ach mogłyby sprawić, że TVP rozważałaby taką opcję – wyjaśnił serwisowi --------- Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.
Na posiedzeniu Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki /nr 154/ w dniu 05-02-2015 dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz odpowiedział Posłowi:

Poseł Marek Matuszewski (PiS):
Dziękuję. Pragnę uzupełnić moje pytanie. Pan prezes mówił, że wykupili państwo prawa do transmisji, ale czy będzie można hokeja oglądać na antenie TVP 2 czy w telewizji kodowanej? To duża różnica. Jeśli mógłby pan również wyjaśnić jaka jest procentowa oglądalność TVP Sport w porównaniu z TVP 2? Jakie są wpływy z kodowania TVP Sport? Rozumiem, że telewizja utrzymuje się z tych wpływów. Chciałbym również dowiedzieć się, czy TVP Sport od początku była stacją zakodowaną? Wiele słyszałem od mieszkańców mojego regionu o tym, że tak nie powinno być, żeby publiczna telewizja była kodowana. Rozumiem, gdyby prezentowano tam ligę angielską, hiszpańską czy kanadyjską. Wtedy podpisuję się pod tym, aby takie transmisje nadawać w paśmie kodowanym. TVP Sport jednak nie ma w ramówce takich zawodów.

Przewodniczący poseł Ireneusz Raś (PO):

Dziękuję. Myślę, że pan dyrektor odpowie również na to pytanie.

Dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz:
Mówiąc stricte, TVP Sport nie jest stacją kodowaną.
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biulet ... EB002B2DC1

Proszę więcej nie przekłamywać rzeczywistości.
Tak więc TVP Sport i Seriale znajdą się na MUX-8, znalazło się dla nich wreszcie to brakujące wolne miejsce, którego brakło w MUX-3.

marekns
Posty: 92
Rejestracja: 9 września 2015, o 18:51
Instalacja antenowa: ATX-107 + SWA 6000/6T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków Chorągwica 75 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: marekns »

A ja chce w MUX-8 TVP Dokument uważam że może być to kanał o wiele ciekawszy od TVP Sport. W NTC przydał by sie kanał na ktorym można by było obejrzeć dokumentalne filmy. Wprawdzie jest Fokus TV ale jest to kanał na ktorym sa przede wszystkim amerykańskie seriale dokumenalne podobny jak Discovery czy viasat explorer a chciałbym cos typu planete+ czy national geographic.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: hadam »

@Krasnoludek. Nie wiem czy do mnie pijesz, ale jeśli tak to zauważ, że nigdzie nie napisałem że TVP Sport jest kanałem odpłatnym tylko wyspecjalizowanym sportowym i że znajduje się w płatnych pakietach operatorów satelitarnych i kablowych, za darmo jakoś nikt nie ogląda, temu chyba nie zaprzeczysz. Czytaj ze zrozumieniem.
Z abonamentu też się nie utrzymuje, kiedy pisałem że zarabia na siebie miałem na myśli reklamy, to wynika z całości mojego poprzedniego wpisu.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:56 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:56 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

@ObywatelDVB-T. Nie, nie do Ciebie piję, tylko ogólnie do osób które zamiast pomóc koledze @DVB-T(2) INQUIRING w walce o między innymi TVP Sport w NTC (napisać do TVP), to rzucają mu ciągle kłody pod nogi, i powtarzają w kółko nieprawdę. Ja sam gdzie mogę to piszę w tej sprawie.

Żeby było śmieszniej, to nie interesuje mnie sport, ale nie mogę znieść tego, że ojciec, który opłaca abonament R-TV od momentu jego nastania (a interesuje się sportem), nie może oglądać TVP Sport, czy też Seriale. Jeśli w MUX-8 nie pojawią się jednak te kanały, osobiście dopilnuję, aby ojciec przestał raz na zawsze płacić ten abonament, wystarczy już tego, okradania starych osób, a w zamian zobaczą figę z makiem.

TVP absolutnie nie powinno już tworzyć nowych kanałów tematycznych, takie bogate BBC zaczyna jak pisał Sat Kurier zwijać część swoich kanałów tematycznych, a tu taka niby biedna TVP ile jeszcze będzie kanałów tworzyć ?

Po co tworzenie osobnego TVP Dokument, jest przecież TVP Historia na której mogą bez problemu znaleść się treści które były by w TVP Dokument. TVP niech umieści wreszcie wszystkie swoje kanały w NTC, a nie tworzy kolejne zapchajdziury, czy też zamienia istniejące obecnie w DVB-T kanały SD na HD. Na HD przyjdzie czas wraz ze zmianą standardu nadawania w Polsce.

TVP Sport na satelicie musi być kodowany, z tym się wszyscy zgadzamy, bo dostępny byłby w całej europie, a na to prawa sportowe nie pozwalają, w DVB-T niema tego problemu.

Dlaczego nasze stanowiska konsultacyjne w sprawie kanałów w MUX-8 nie zostały opublikowane przez KRRiT, przecież wyrażaliśmy pisemnie zgodę na to, było im to nie na rękę ?

Tak więc zamiast sypać piasek w tryby, piszcie do TVP w sprawie dostępności TVP Sport i TVP Seriale w DVB-T. TVP HD do następnego mux-a jeśli powstanie lub jak przejdziemy na nowy system nadawania.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

Myślę że mamy tu do czynienia ze zwykłą ściemą. Wikipedia to czasami mało wiarygodne źródło informacji, ale mimo to zacytuję za nią:
wikipedia pisze:TVP Sport – polska stacja telewizyjna o charakterze sportowym, należąca do Telewizji Polskiej S.A. Pierwszy komercyjny i kodowany kanał w historii polskiej telewizji publicznej, na który TVP S.A. udziela operatorom medialnym płatnych licencji na reemisję (przez to jest on dostępny w niektórych sieciach telewizji kablowej, DSL oraz na platformach cyfrowych)
Podsumowując wypowiedzi przedstawicieli TVP i sytuację na rynku można wysnuć wniosek - TVP Sport jest stacją niekodowaną bezpłatną (wg TVP) a równocześnie kodowaną płatną (stan faktyczny) :!: :lol:
Skoro jest niekodowana i niekomercyjna, to dlaczego nie można jej nigdzie zobaczyć bezpłatnie?
W żadnym podstawowym pakiecie jakiejkolwiek telewizji nie ma TVP Sport. W Telewizji na Kartę w opcji bez opłat także jej nie ma (tylko za dopłatą). Ewidentnie widać że ktoś tu kręci.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: hadam »

Zgadzam się z Tobą ograniczenia terytorialne w prawach do transmisji nie nakazują go umieszczać w droższych pakietach.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

ObywatelDVB-T pisze:Piszesz o nowych władzach TVP a skąd pewność, że kadencja prezesa Janusza Daszczyńskiego skończy się przed czasem tzn. przed upływem czterech lat.
Tak zapowiada nowa władza.
ObywatelDVB-T pisze: Cóż, Ty tak to zrozumiałeś. Wrócę do tego co kiedyś pisałem, przedstawiłem aneks do sprawozdania Finansowego KRRiT z 2012r z którego wynika, że z TVP Sport nie jest finansowane z abonamentu, jest to kanał wyspecjalizowany o tematyce sportowej a nie żaden misyjny.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że kanał wyspecjalizowany TVP nie jest kanałem misyjnym? Mówi o tym może ustawa o radiofonii i telewizji?
ObywatelDVB-T pisze:To oczywiście nie przeszkadza aby TVP Sport był w MUX-3 albo MUX-8, ale TVP nie ma takiego obowiązku aby go tam udostępnić.
TVP Polonia też nie musi być udostępniania, a jest udostępniania. Telewizja publiczna jest dla ludzi, więc telewizja powinna wsłuchiwać się w głos ludzi, który mówi, że w ramach naziemnej telewizji powinny być udostępniane wszystkie stacje TVP, a przede wszystkim TVP Sport.
ObywatelDVB-T pisze:@Krasnoludek. Nie wiem czy do mnie pijesz, ale jeśli tak to zauważ, że nigdzie nie napisałem że TVP Sport jest kanałem odpłatnym tylko wyspecjalizowanym sportowym i że znajduje się w płatnych pakietach operatorów satelitarnych i kablowych, za darmo jakoś nikt nie ogląda, temu chyba nie zaprzeczysz. Czytaj ze zrozumieniem.
Z abonamentu też się nie utrzymuje, kiedy pisałem że zarabia na siebie miałem na myśli reklamy, to wynika z całości mojego poprzedniego wpisu.
TVP Seriale też się "z abonamentu nie utrzymuje", a jakimś dziwnym trafem na jego ofertę składają się produkcje powstające na potrzeby TVP1 czy TVP2.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Pozwólcie, że przypomnę, dyskusja o roli mediów publicznych nie jest tematem tego forum. Nie jest to też książka skarg i wniosków TVP.
Czas więc skończyć z dygresjami.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:56 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

K63 pisze:Myślę że mamy tu do czynienia ze zwykłą ściemą. Wikipedia to czasami mało wiarygodne źródło informacji, ale mimo to zacytuję za nią:
wikipedia pisze:TVP Sport – polska stacja telewizyjna o charakterze sportowym, należąca do Telewizji Polskiej S.A. Pierwszy komercyjny i kodowany kanał w historii polskiej telewizji publicznej, na który TVP S.A. udziela operatorom medialnym płatnych licencji na reemisję (przez to jest on dostępny w niektórych sieciach telewizji kablowej, DSL oraz na platformach cyfrowych)
Podsumowując wypowiedzi przedstawicieli TVP i sytuację na rynku można wysnuć wniosek - TVP Sport jest stacją niekodowaną bezpłatną (wg TVP) a równocześnie kodowaną płatną (stan faktyczny) :!: :lol:
Skoro jest niekodowana i niekomercyjna, to dlaczego nie można jej nigdzie zobaczyć bezpłatnie?
W żadnym podstawowym pakiecie jakiejkolwiek telewizji nie ma TVP Sport. W Telewizji na Kartę w opcji bez opłat także jej nie ma (tylko za dopłatą). Ewidentnie widać że ktoś tu kręci.
Przypomnę o tym że TVS (konkurencja dla TVP Katowice) była pierwotnie przeznaczona dla Woj. Śląskiego w wikipedii jest napisane . I co teraz jest z tym kanałem ?
1. Kanał nadawany w FTA na SAT i DVB-T MUX-L2 i Testowo w Warszawie w jakości HD .
2. To co było planowane (2008) że jest to tv dla śląska to mit .
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy że TVP albo nie chce TVP Sport w NTC (jak i tak wiele transmisji sportowych jest pokazywanych w TVP 1 , 2 i Regionalna ) , albo im na tym nie zależy .

Trzeba poczekać aż TVP zdecyduje jakie kanały udostępni na MUX - 8 . Ja osobiście poczekam aż będzie wiadomo .

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:56 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: distefano »

Ja już dość dawno zszedłem z chmur na ziemię i przestałem marzyć o TVP Sport w NTC. Zdaje się, że TVP tak naprawdę nigdy nie miała zamiaru tego kanału tam umieszczać. Szkoda.

Zablokowany