MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: ploomba »

Czy na 4 testach (nowa, zoom, wp, metro) jest nadawany jakiś dźwięk?
jesli nie, to proponowałbym dodać jakiś test dźwiękowy w E-Ac3, co by ludziska obudzili się , że ich niekompatybilne sprzęty (z dźwiękiem mpeg-2) nie odbiorą poprawnie nowych stacji.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: qrzy »

nadawany jest pisk

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: kupon »

Tylko DD+

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Maniek99 »

Na tych planszach powinien być napis informujący, że jeżeli nie słychać dźwięku, to sprzęt trzeba zwrócić sprzedawcy.
Taka plansza w HD i z E-AC3 powinno być od samego początku cyfryzacji, a informacja o niej w spotach reklamowych.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: dvbtowiec »

Sądzę że poza grupą pasjonatów mało kto ma świadomość że ten MUX istnieje, zatem informacje na planszach niewiele dadzą na ten moment.

Kompletne daty startu kanałów:
Zoom TV (PIKE, Kino Polska TV) - 25 październik godzina 20:07 (info z godziną startu na SatKurier)
Nowa TV (ZPR Media) - 9 listopad
Metro TV (Agora) - 2 grudzień
WP (Wirtualna Polska) - 2 grudzień

Nie wiem na ile potwierdzone są informacje startu 2 grudnia Metro i WP.
Zoom i Nowa mamy już potwierdzenie że to będą te daty.

Tym bardziej że w artykule jest informacja że Tylko Zoom TV wynegocjował umowę z Emitel, a wiemy z innych źródeł że wszystkie 4 prywatne kanały już to zrobiły (artykuł datowany na dzień dzisiejszy). Tak ze na razie przyjmuję datę 2 grudzień jako informację czysto teoretyczną z nadzieją że to prawda.

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zo ... leks-mux-8
Ostatnio zmieniony 12 października 2016, o 12:49 przez dvbtowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

Data 2 grudnia w przypadku WP pojawiała się dosyć często więc to jest to na pewno potwierdzona data choć oni mając już zaplecze programowe mogliby od zaraz rozpocząć nadawanie testowe.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Waldek1968 »

Prezesem TVP pozostaje Jacek Kurski.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html

Mam nadzieję, że podtrzyma swoją decyzję o TVP Sport lub TVP Sport premium w MUX-8.

AmoresLatino
Posty: 15
Rejestracja: 2 sierpnia 2016, o 11:31
Odbiornik: LG ekran LCD
do odbioru DVB-T
Instalacja antenowa: Ant. pok
zakres VHF 6-12 UHF 21-69
umiejsc, na krześle
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem/Poznań

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AmoresLatino »

W sumie to dobrze, że Jacek Kurski będzie prezesem TVP, bo można mieć nadzieję że Tvp Sport będzie na Muxie 8 a mam pytanie gdzie ja będę mógł z Poznania zobaczyć start Zoom tv 25.pażdziernika.2016r, skoro nadajniki z Poznania/Śrem będą dopiero w grudniu? Może start będzie można obejrzeć w internecie na Zoom tv pl?

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Pablo70 »

A skąd masz info że Śrem ruszy w grudniu ?

AmoresLatino
Posty: 15
Rejestracja: 2 sierpnia 2016, o 11:31
Odbiornik: LG ekran LCD
do odbioru DVB-T
Instalacja antenowa: Ant. pok
zakres VHF 6-12 UHF 21-69
umiejsc, na krześle
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem/Poznań

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AmoresLatino »

Pablo70 ja się żle wyraziłem, chodziło mi o to że na nadajniki z Poznań/Śrem jeszcze trochę poczekamy, ale np na forum Satkuriea Kamilx napisał że nadajniki 2 etapu mogą zostać uruchomione w ciągu kilku tygodni, przynajmniej niektóre, a ja i tak z naziemnej tv Muxu 8 odbiorę dopiero w okolicach Gwiazdki jak będę podłączony do zewnętrznej anteny z której odbiera tv w pokoju mojego taty, mój tv odbiera tylko z anteny pokojowej dlatego liczę że Zoom tv i Nowa tv wraz ze startem w NTC pojawi się na Cyfrowym Polsacxie.

A ciekawe czy ramówka Zoom tv w Tele Tygodniu pojawi się 17.10.2016r czy dopiero 24.10.2016r bo np. w TeleMaxie i Teleświecie w programie tv do 27.10.2016 brak ramówki Zoom tv. :(

mijossi
Posty: 12
Rejestracja: 5 marca 2013, o 20:30
Odbiornik: SONY KDL-32EX310
Instalacja antenowa: yagi 19/21-69 + wzmacniacz LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Siedlce/Łosice

MUX-8 (w planach)

Post autor: mijossi »

Czyli jednak Kurski nie podzieli losu Farfała i spokojnie może kontynuować swoje plany odnośnie kanałów TVP w cyfrówce naziemnej. Widzę że mój poprzedni post został wycięty.


/od Admina: a ten post został częściowo zmodyfikowany.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

Wygląda na to że II etap zostanie zakończony do 1 grudnia br.
Jak podał Przemysław Kurczewski, prezes Emitela, 90 proc. powierzchni kraju MUX-8 obejmie zasięgiem 1. grudnia
Jak podał Kurczewski, w ramach nowego pakietu stacji nadawcy będą oferować hybrydową telewizję, będą tam też treści newsowe z Polskiego Radia
http://rpkom.pl/artykul/824780,1292048- ... rolny.html

W artykule jest także dziwna informacja
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dopuszcza już też za to, że nie będzie to ostatni pakiet naziemnej telewizji w Polsce i możliwe jest uruchomienie jeszcze tzw. multipleksu ósmego
Prawdopodobnie pomyłka. Zapewne chodzi o mux-5.

Witold Kołodziejski, nowy przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji m.in o TVP w mux-8, dvb-t2, mux-5 i HD w NTC
http://rpkom.pl/artykul/824780,1291942- ... T.html?p=1

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: dvbtowiec »

I już pojawia się tam kolejny wykluczający news poprzednie w sprawie TVP Sport ;)
"Zależy mi na tym, by ten multipleks ruszył programowo w całości, ale to nadawca publiczny musi zdecydować, czy chce udostępniać kolejne programy w modelu otwartym. Burzy to czasem model biznesowy. Np. TVP Sport, którą prezes Jacek Kurski chciał wprowadzić na nowy multipleks, jest dziś standardowo udostępniana w oparciu o płatne umowy z operatorami platform kablowych i satelitarnych. Wiadomo, że koszty licencji sportowych są bardzo wysokie i nie ma szans na sfinansowanie ich z obecnego abonamentu. Księgowi liczą teraz, czy TVP stać na „otwarcie” TVP Sport w ramach telewizji naziemnej."

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

A ktoś w ogóle liczył na poważnie na TVP Sport w NTC ? Jeśli TVP miałaby umieścić jakiś kanał sportowy w NTC, to raczej coś pokroju Polsat Sport News - wiadomości o sporcie a nie transmisje na żywo. Zapewne wepchną do Mux 8 jakieś "paści" o oglądalności 0,001%.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: dvbtowiec »

@AdamP Jestem o tym w 100% przekonany że tak będzie ;)
Po wpisach widać że są tacy co liczą na TVP Sport w wersji przynajmniej takiej jak jest obecnie u operatorów. Sądzę że srogo się przeliczą.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

AdamP pisze:A ktoś w ogóle liczył na poważnie na TVP Sport w NTC ? Jeśli TVP miałaby umieścić jakiś kanał sportowy w NTC, to raczej coś pokroju Polsat Sport News - wiadomości o sporcie a nie transmisje na żywo. Zapewne wepchną do Mux 8 jakieś "paści" o oglądalności 0,001%.
Dokładnie taki pogląd panował wśród dyskutantów na ostatnim SatKrak-u. Generalnie stwierdzono że póki TVP nie zaangażuje się w kampanię informacyjną o mux-8, to świadomość społeczna o jego funkcjonowaniu będzie znikoma. Co prawda na wystawie pojawiła się ekipa TVP Kraków, ale - jak mówił Janusz Sulisz - nie byli zainteresowani tematyką mux-8, tylko ... przyszłością DAB+. Zresztą relacji z wystawy poświęcono tylko kilkanaście sekund
http://krakow.tvp.pl/27233106/cyfryzacj ... eunikniona (od 2:00)

I jeszcze fragment wczorajszego listu otwartego Jacka Kurskiego do Rady Mediów Narodowych
Jacek Kurski pisze:Ponadto, Pan Daszczyński twierdzi, że nowy Zarząd wstrzymał prace związane z zagospodarowaniem przez TVP przyznanych w ubiegłym roku przez KRRiT trzech slotów na MUX-8. Kategorycznie stwierdzam, że to nieprawda. Nie ma mowy o żadnym wstrzymaniu prac. O zamiarach Telewizji Polskiej w tym względzie nie mówiłem publicznie, nie chcąc ujawniać tych planów konkurencji.
http://centruminformacji.tvp.pl/2730580 ... narodowych

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

K63 pisze: Generalnie stwierdzono że póki TVP nie zaangażuje się w kampanię informacyjną o mux-8, to świadomość społeczna o jego funkcjonowaniu będzie znikoma.
Pisząc o oglądalności, nie miałem na myśli świadomości ludzi o istnieniu Mux 8, tylko o oglądalności w sensie, że nie będzie tam nic sensownego do oglądania ;)

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Kamilx »

Skoro pojawia się informacja o zakończeniu wdrażania 2. etapu MUX8 1 grudnia, to mogę przekazać to, czego dowiedziałem się od jednego z nadawców (nie będę pisał od którego), że 2. etap ruszy w okolicach 25 października.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Waldek1968 »

Miałoby to sens, skoro niektóre stacje z MUX-8 będą już nadawać.

Awatar użytkownika
akoss22
Posty: 99
Rejestracja: 18 września 2016, o 18:29
Miejscowość: Osiedle
Odbiornik: AMIKO Mini 4K Combo
Instalacja antenowa: Antena log 5-69 HV pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przusucha 53km Góra Kamieńsk 72 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: akoss22 »

Przysucha testuje :D Antena log 5-69 w pozycji H, nadają w V.
Obrazek

Zablokowany