MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Rewelacyjny pomysł tylko problem w tym, że ósemka jest ogólnopolska.

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

Poland pisze:@Jarosław Masłowski Z ponadregionalnym zasięgiem miałem na myśli coś na zasadzie TVN'u czy TV4 w analogu a mianowicie stacje (dwie grupy po 4 kanały) o 50% procentowym zasięgu (tj. w 8 województwach na jedną grupę) z możliwym rozszerzeniem do 100% przy starcie MUX5.
Wtedy albo by jedna z grup przeszła na ten multipleks albo też jego sloty służyłyby do uzupełnienia zasięgu przez jedną grupę w miejscach gdzie jest druga.
Podam ilość kanałów w Analogu w Lubaniu :
1. TVP 1
2. TVP 2
3. POLSAT
4. TV ŁUŻYCE (retransmisja TVN , w latach 90 Polonia 1 , Początek lat 2000 TVP POLONIA i 2005 - 2007 Fonia TOK FM jako TŁO PLANSZY)

Tak samo wyglądało w sieci ODRA . Więc u mnie TYLKO te 4 kanały były . a jeżeli np. TVN dadzą na MUX - 5 to nie wiem co z MUX - 2 .

A MUX - 8 to zobaczymy jak będzie .

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

Akurat w przypadku TVN'u raczej nic się nie zmieni. Jedynce co może być możliwe to stworzenie nadawców ponadregionalnych w MUX8 według tego o czym pisałem wcześniej.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

To nie jest możliwe. Dlaczego nie chcesz tego zrozumieć?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

Po prostu mam nadzieje. Schodząc na ziemie mam nadzieje że wnioski dostaną dwie firmy Agory (PTA i TV Zone) oraz Discovery i WP1 ponieważ reszta jest zdecydowanie kiepskim rozwiązaniem.

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

Agora dla mnie NIE . Chyba że ktoś lubi ich . Ja z komercji to wole Discovery . A Agora poda ZAKŁAMANE wiadomości . @Poland Co masz na myśli żeby się pojawiło WP1 ?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A co to ma wspólnego z zagadnieniami technicznymi?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

Jarosław Masłowski pisze:Agora dla mnie NIE . Chyba że ktoś lubi ich . Ja z komercji to wole Discovery . A Agora poda ZAKŁAMANE wiadomości . @Poland Co masz na myśli żeby się pojawiło WP1 ?
Mam na myśli to że chciałbym aby na MUX8 pojawił się kanał od Wirtualnej Polski.
Panie administratorze, proponuje ujawnić wstępne dane techniczne (nadajniki i moce) dotyczące MUX8. Wtedy będziemy mieli mieć o czym rozmawiać od strony technicznej.

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

No pan administrator mógł by podać nadajniki , bo wtedy by miało sens pisać .

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: BiTCity »

To nie admin a UKE powinno podać nadajniki w decyzji rezerwacyjnej tak jak to było w przypadku MUX1-3 a mnie osobiście na drugim miejscu brakuje planu uruchomień MUX8 a to już broszka Emitela. Tylko z drugiej strony skąd mogą podać plan uruchomień jak nie wymieniono konkretnego miejsca nadawania na danym obszarze w decyzji rezerwacyjnej. Domyślać się można, że będą duże RTCN-y ale to tylko wróżenie z fusów. Zawsze można napisać do UKE jest szansa, że tam uzyska się takową informację bo tu Urząd Państwowy a urzędnik ma 30 dni na odpowiedź.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: K63 »

BiTCity pisze:Zawsze można napisać do UKE jest szansa, że tam uzyska się takową informację
Ja to właśnie zrobiłem przed paroma dniami i czekam na odpowiedź.

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: ortalion »

Czy mux 8 będzie nadawany ze wszystkich nadajników emitela ???

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

Ciekawie jaki wpływ na losy MUX-8 będzie miał wynik wyborów parlamentarnych i zmiana partii rządzącej. Najprawdopodobniej KRRiT zostanie odwołana, także kierownictwo TVP i być może UKE.
Czy planowany start MUX-8 może być zagrożony ? jak myślicie, może się wszystko przeciągnąć w czasie ?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: poxipol »

Jak będzie TV Republika to nawet wcześniej.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Poland »

Przecież TV Republiki nawet nie było w konkursie który to pod nią był zresztą pisany.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Krosnoludek pisze:Ciekawie jaki wpływ na losy MUX-8 będzie miał wynik wyborów parlamentarnych i zmiana partii rządzącej. Najprawdopodobniej KRRiT zostanie odwołana, także kierownictwo TVP i być może UKE.
Czy planowany start MUX-8 może być zagrożony ? jak myślicie, może się wszystko przeciągnąć w czasie ?
Najbliższa okazja do odwołania KRRiT to chyba głosowanie w parlamencie nad sprawozdaniem KRRiT za 2015 rok. Sprawozdanie pewnie będzie gotowe gdzieś na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2016 roku, a głosowania zostanie przeprowadzone pewnie gdzieś na przełomie drugiego i trzeciego kwartału. Oznacza to tyle, że obecna KRRiT powinna dać radzę dokończyć konkurs na ósemkę.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

@naziemna-ntrc, oby było tak jak piszesz, a z wyborem kanałów do MUX-8 obecna KRRiT zdąży, a przez to uruchomienie tego muxa w przyszłym roku raczej nie będzie zagrożone.

A powiedz mi, czy mogą jeszcze jakoś KRRiT usunąć wcześniej np. listopad, grudzień, styczeń ???, oraz kiedy mogą obecnego prezesa TVP odwołać ?

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Co do KRRiT to przegapiłem, że w przyszłym roku członkom Rady kończy się 6 letnia kadencja. Wydaje się więc, że nie będą miały miejsca jakieś specjalne zabiegi, aby KRRiT odwołać wcześniej, bo wygląda na to, że jedyny sposób to wspomniane przeze mnie odrzucenie sprawozdania, a koniec kadencji pokrywa się z czasem głosowania nad sprawozdaniem KRRiT przez Sejm i Senat.

Członek zarządu TVP może zostać odwołany, jeśli: został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe; działa na szkodę TVP; zaistniały okoliczności trwale uniemożliwiające sprawowanie funkcji. Czy są jeszcze jakieś przesłanki do odwołania członka, nie wiem.

Trzeba też pamiętać, że w ciągu jednej nocy można zmienić prawo. ;)

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Jarosław Masłowski »

No masz rację że można zmienić prawo . PO która odchodzi tak zrobiła z Lasami Państwowymi . Nie pomyśleli o tym że przy cyfryzacji MUX 1 - 3 i wyłączeniu analogu . Zapomnieli o Ustawie lub uregulowaniu sprawy z antenami SAT - DVB-T i radio . Dlatego teraz wszyscy będą dokupowali anteny VHF żeby odebrać MUX-8 .

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

Niby co miało być ustawowo regulowane w sprawie anten :?: O tym, że kiedyś będzie jeden Mux DVBT na VHF i radio cyfrowe było wiadomo od dawna. Nikt nikogo nie zmuszał do kupowania anten wyłącznie pod jeden zakres.
Zresztą gdyby Emitel nie wystąpił swego czasu o Mux 8, to do dziś nikt by nie wiedział czy ten mux kiedyś ruszy.
W wielu regionach analog był nadawany na obydwu zakresach i ludzie często do dziś korzystają z tych anten.

Zablokowany