MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Dla mnie ankieta jest dostępna. Na końcu nadal pojawia się reklama sklepu.

Widać, że właściciel sklepu miał dobrą metodę na reklamę. I to darmową. ;)

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:27 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: hadam »

Ja mam neostradę ze stałym adresem IP.
Wystarczy w przeglądarce wyczyścić historię przeglądania razem z ciasteczkami i można głosować tyle razy ile się chce.
Najpewniej kol. naziemna-ntrc ma ustawione automatyczne czyszczenie historii przeglądania, albo ustawione w opcjach że w ogóle jej nie zapisuje.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Nie ważne co ja mam. Ważne, że niemożność ponownego głosowania można w bardzo łatwy sposób obejść. ;) I znając życie niejeden głosował wielokrotnie, aby głosów po jego myśli było jak najwięcej.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: distefano »

Tylko, że to nie są wybory i głosy nie muszą być liczone. Mają charakter doradczy.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: hadam »

No fakt, wybory to nie są, a wynik ankiety nie jest wiążący w takim sensie, że nie muszą się w ogóle stosować do naszej opinii, bo ankieta ma tylko charakter doradczy.
To w takim razie jaki to ma sens w kontekście wielokrotnego wypełniania ankiety przez jedną i tą samą osobę.
Jak to wpłynie na ten charakter doradczy jeśli np. jedna osoba zagłosuje (wypełni formularz) 50 razy na 4 te same kanały i dlaczego muszę wybrać 4 nie mogę ani mniej ani więcej.
Myślę, że taka ankieta jest nie wiarygodna, także dlatego że jest anonimowa. Ktoś kto ją udostępnił wyśle ją teraz do KRRiT jako głos większości, a decydenci na podstawie takiego lobby mają mieć wyrobiony pogląd?
Inaczej - załóżmy , że jestem prezesem kilku stacji telewizyjnych, w moim biurze pracują informatycy, którzy zapewne odkryją tą lukę i przyjdą do mnie z tym aby się podlizać, gdyby taka ankieta miała jakieś znaczenie, to pytanie za 100 punktów, co ja zrobię jako prezes, mając do dyspozycji kilkadziesiąt komputerów i pracowników biurowych?

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Marx »

Nic, prezesi mnie mają czasu na takie rzeczy

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Zbiorowe głosy, totalnie anonimowe, to nie jest dobry pomysł, zwłaszcza że mamy do czynienia z ankietą, w której tak na prawdę nie wiadomo o co chodzi, bo z tej ankiety nawet nie wynika to, że wielu ludzi chce na ósemce kanał TVP Sport. :lol:

Przypomnę, że kolega, który tak mocno wspiera ową ankietę, ma w nicku coś takiego 'Tvpsportmux8', a ankieta nijak do tego się nie odnosi. :D

Awatar użytkownika
Tvpsportmux8
Posty: 23
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:47
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i
Instalacja antenowa: Logarytmiczna antena Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk/Chwaszczyno

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Tvpsportmux8 »

Bo wspieram każdą inicjatywę odnoszącą się do MUX8 nawet jakąś jej pochodną, czyli np. tą ankietę. Chcę żeby jak najwięcej ludzi się o tym wszystkim związanym z MUX8(konsultacje prywatne, ankiety) dowiedziało. Za każdym razem zaznaczam, że najważniejsze jest wzięcie udziału w konsultacjach do KRRiT: http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html .
Również tu nie informuje tylko o TVP Sport w MUX8, ale ogólnie o tym multipleksie, proszę zobaczyć: https://www.facebook.com/pages/Chcemy-T ... 1283311017
Fakt w ankiecie nie ma mowy o TVP Sport, ale jest coś takiego jakiego kanału w MUX8 byś chciał i jest: kanał sportowy np. Przypomnę, że ankieta odnosi się do 4 kanałów SD na które wpływ ma KRRiT i my, dlatego można wybrać za pewne tylko 4 kanały. O kanały TVP, KRRiT nie pyta, ale mimo wszystko można a nawet trzeba im(KRRiT) o tym wszystkim co myślimy o TVP w MUX8 napisać(w sensie składu programowego itp. itd.).

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: adac »

http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html do 30.04.2015
No właśnie, o kanały TVP KRRiT nie pyta więc nie ma co odpowiadać. Znając podsumowania poprzednich konsultacji takie listy zostaną
potraktowane jako 'nie na temat' i zwyczajnie wylądują w koszu.
Podobnie KRRiT nic nie wspomina o opiniach zbiorowych, ankietach internetowych itp,
natomiast mogą wziąć udział osoby prywatne pod warunkiem wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Warto przeczytać regulamin żeby trud nie był daremny.

Jeżeli komuś tak bardzo zależy na TVP Sport czy innym kanale to oczywiście warto zorganizować ankietę, zebrać poparcie ale pisać o tym na właściwy adres, czyli @kontakt TVP.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=863 post z g.01:24

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

adac pisze:http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html do 30.04.2015
No właśnie, o kanały TVP KRRiT nie pyta więc nie ma co odpowiadać.
A gdzie tam jest napisane, że nie można wskazywać kanałów TVP?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: adac »

W treści tego komunikatu. Nie podejmuję się tłumaczenia na formę bardziej zrozumiałą dla ciebie.
Napisano że dla TVP przydzielono 3 sloty w tym multipleksie (słownie trzy) a pozostałych 4-ech dotyczą właśnie te konsultacje.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

To chyba czytaliśmy dwa różne komunikaty. ;)

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:27 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tvpsportmux8
Posty: 23
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:47
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i
Instalacja antenowa: Logarytmiczna antena Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk/Chwaszczyno

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Tvpsportmux8 »

A ja wyskoczę znowu z poglądowymi ankietami. Na głównej stronie po prawej stronie:
- http://www.---------/
W archiwum ankiet znajduje się kilka ciekawych m.in. o MUX8 inne niż te z głównej(odnośnie rodzajów kanałów w MUX8. Czołówka: Sportowy(zwyciężył), dokumentalny, filmowy, informacyjny):
- http://www.---------/ankiety-archiwum/

W miejsce kresek w linkach wstawcie: naziemna . info
tylko bez odstępów między:naziemna kropka info, jak ja to zrobiłem.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Tvpsportmux8 pisze:A ja wyskoczę znowu z poglądowymi ankietami. Na głównej stronie po prawej stronie:
- http://www.---------/
Tylko po co? Zamiast promować ankiety, lepiej zachęć ludzi do udziału w konsultacjach. Obawiam, że we wszelakich ankietach będą, już są, tysiące głosów, a w konsultacjach kilkanaście, może kilkadziesiąt stanowisk. Choć może się to zmieni po akcji TV Republika, ale nie będzie to po myśli zwolenników TVP Sport / kanału sportowego na ósemce.
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2015, o 18:47 przez naziemna-ntrc, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Tvpsportmux8
Posty: 23
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:47
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i
Instalacja antenowa: Logarytmiczna antena Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk/Chwaszczyno

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Tvpsportmux8 »

Cały czas zachęcam ludzi do udziału w konsultacjach programowych MUX8 do KRRiT: http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html . Zarówno tutaj na tym forum i tutaj na FB zobacz: https://www.facebook.com/pages/Chcemy-T ... 1283311017.
Może i nie być po myśli zwolenników TVP Sport w MUX8(choć oba kanały mogą się zmieścić w multipleksie), ale ja promuje, informuje ludzi o konsultacjach na skład programowy MUX8 ogólnie żeby możliwie jak najwięcej osób się o tym dowiedziało. Zobacz na Facebooku, że pisze zarówno o TVP Sport, TV Republika i ogólnie o samym MUX8. To prawda FanPage na FB i cała akcja odnosi się do TVP Sport ze względów, które już były tu wiele razy przytaczane przez użytkowników tego forum jak i innych(TVP Sport musi-powinno być w MUX8). Jednakże wspieram każdą akcję żeby w MUX8 znalazły się programy jakie chcą ludzie, większość społeczeństwa a nie ustalenia urzędników i prezesów telewizji(którzy nie oszukujmy się niejednokrotnie mieli i mają wpływ u KRRiT na temat składu MUX). Dlatego ważne, aby pisać mimo wszystko do KRRiT żeby kanały w MUX8 nie były tworzone specjalnie na potrzeby MUX8. Chyba lepiej byłoby moim zdaniem aby kanały już istniejące były w MUX8, a nie np.ATM Rozrywka, PSN tworzone dla DVB-T NTC w Polsce...

TVP Sport lub inny kanał sportowy może być na MUX8. TVP Sport może być na miejscach TVP(3 kanały SD lub 1 HD + 1 SD), ale również na tych 4 miejscach SD. Zupełnie INNY dowolny kanał sportowy niż TVP Sport może znaleźć się na 4 miejscach SD np. Eurosport...

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Mi zależy przede wszystkim na tym, aby KRRiT zorganizowała konkurs na kanał sportowy.

Awatar użytkownika
Tvpsportmux8
Posty: 23
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:47
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i
Instalacja antenowa: Logarytmiczna antena Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk/Chwaszczyno

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Tvpsportmux8 »

Mi też zależy najbardziej na tym aby w MUX8 znalazł się kanał czysto sportowy. Nie żadne polsat sport news czy inne pochodne innych istniejących kanałów sportowych. Jeżeli w co głęboko wierzę i jestem przekonany, że KRRiT ze względu na konsultacje i inne głosy zrobi konkurs na kanał sportowy to musimy OD RAZU interweniować pisać, żeby nie był to kanał nowo utworzony bo wtedy wiadomo będzie coś takiego jak PSN.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

TLC rusza w DVB-T w Stuttgarcie i Norymberdze

Discovery Networks Deutschland rozszerzy naziemną dystrybucję swojego kanału dedykowanego dla kobiet w Niemczech. TLC pojawi się 17 kwietnia br. w kolejnych dwóch obszarach.


TLC, będący w Niemczech kanałem niekodowanym, finansowanym z reklam, zadebiutuje 17 kwietnia w multipleksach DVB-T w Stuttgarcie oraz Norymberdze.

Po Berlinie i Monachium TLC będzie dostępne w czterech dużych obszarach zurbanizowanych. W Stuttgarcie znajdzie się w multipleksie na kanale 25, a w Norymberdze na kanale 60 (dołączy do stacji Sixx).

Kanał TLC, który jest dedykowany dla kobiet pomiędzy 20, a 49 rokiem życia, może być odbierany na całym świecie w ok. 300 mln gospodarstw domowych w 170 krajach. Dostępny jest także w Polsce (od 1 października 2010 roku, od 4 kwietnia 2013 także w HD). Niemiecka wersja została uruchomiona 10 kwietnia 2014 roku, równocześnie w SD i HD.
http://www.satkurier.pl/news/114529/tlc ... erdze.html

W Niemczech jakoś można, po kanale Eurosport dochodzi TLC, a u nas co niemożna bo Cyfrowy Polsat wraz z NC+ rozdaje karty ?

Dlatego weźmy udział w konsultacjach KRRiT i wyraźmy swoje stanowisko jakich kanałów oczekujemy zarówno od TVP jak i nadawców komercyjnych.

Nie dla kanałów śmieciowych w NTC !!!

Zablokowany