MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:27 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Marx »

Ale to nic nie da.istniejące kanały też mogą zmienić repertuar. Moim zdaniem lepiej mieć mniej kanałów ale wartościowych niż więcej śmieciowych.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Wytłumacz nam jak chcesz zrealizować zależność ilość kanałów vs. ich jakość? Skąd pewność, że mniej znaczy lepiej? Czasem właśnie konkurencja wymusza poprawę jakości.

@ DVB-T(2) INQUIRING
Ostrożnie z tymi insynuacjami korupcyjnymi. Masz dowody, chętnie poczytamy, nie masz, zastanów się, czy korupcja to właściwe słowo.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:28 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: distefano »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:..........Każdy logicznie myślący człowiek wie, że nikt normalny(w tym wypadku KRRiT i być może ministerstwo) nie pozwala aby w multipleksach uruchamiać kanały śmieciowe, które nawet jeszcze nie istnieją !!!......
Szansę muszą dostać wszyscy, a nie tylko kanały już istniejące. Tworzenie telewizji nie jest tanie więc kto stworzy kanał przeznaczony do TV naziemnej nie mając gwarancji, że dostanie miejsce na multiplexie? Najpierw miejsce później kanał. Odwrotnie to może być tylko w sytuacji gdy kanał już istniał.

Awatar użytkownika
Tvpsportmux8
Posty: 23
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:47
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i
Instalacja antenowa: Logarytmiczna antena Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk/Chwaszczyno

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Tvpsportmux8 »

Piszemy do KRRiT, mamy czas do 30 kwietnia 2015 r.:
http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

Do tej pory piszemy, jakie kanały chcielibyśmy od TVP, a nic wiele nie piszemy co od nadawców komercyjnych, więc ja może zacznę.

Od nadawców komercyjnych oczekuję kanałów o tematyce: filmowej, sport, dla kobiet np.:

- Tele 5 (ile razy już się ubiegali, dać im wreszcie szansę)
- DMAX (od Discovery, również już się ubiegali o miejsce)
- TV Film (od ZPR)
- Eurosport (w Niemczech jest dostępny w NTC, więc u nas dlaczego nie?, na tym kanale będą dostępne skoki narciarskie)
- TLC (właśnie w Niemczech ma ruszyć ten kanał w NTC http://www.satkurier.pl/news/114529/tlc ... erdze.html )

Jakie macie jeszcze propozycję?, tylko rozsądne, nie kanały premium typu HBO, Canal+, Cinemax.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

...
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2020, o 21:28 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Wirtualna Polska Holding zainteresowana MUX 8

- http://satkurier.pl/news/114602/wirtual ... mux-8.html

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

UKE: Wyjaśnienia treści dokumentacji konkursowej na MUX8

- http://www.uke.gov.pl/wyjasnienia-tresc ... mux8-15854

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

Coś mi się wydaje, że zainteresowanie wyrażeniem swojego stanowiska w konsultacjach społecznych odnośnie kanałów w MUX-8 będzie pewnie znikome, patrząc na zainteresowanie tu na forum, głównie trzy osoby o tym piszą, reszta pewnie uznaje że niema sensu. Potem będzie płacz i wielkie narzekanie na wybór kanałów do MUX-8, a teraz gdy dano nam głos, to niema kto napisać, a później się zacznie lament i najwięcej będą krzyczeć ci co nie zabrali teraz w tej sprawie głosu.
Tak samo jak i społeczeństwo, blisko połowa nie chodzi na wybory, bo poco, przecież to i tak nic nie zmieni, ale później to właśnie oni najwięcej krzyczą.

Spełnijcie swój obywatelski obowiązek i weźcie udział w tych konsultacjach, jeśli dano nam głos !!!!, mamy na to czas do 30 kwietnia 2015 r.:

http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html

Na brudno mam już napisane swoje stanowisko, nie wiem czy przed wysłaniem wrzucić go tu ?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: adac »

Krosnoludek pisze: Jakie macie jeszcze propozycję?, tylko rozsądne.
Z tym to będzie problem. Czy pierwszą propozycję żeby cały nowy multipleks oddać TVP uważasz za rozsądną ? Bo ja w tym momencie straciłem przekonanie do sensu tego przedsięwzięcia i mam to do dzisiaj. O uzasadnieniu później.

Z nadawców liczyłbym chociażby na kanały SD od produccentów zagranicznych. Może AXN coś by dało w zamian za reklamy ? Ostatnio są dość aktywni w PL. Liczę też na jakiś popularny kanał od Discovery, Eurosport, Euronews. Gdyby tak dało coś BBC w wersji po polsku, marzenie..

Ogólnie co zauważam- przesyt kanałami prod. polskiej w DVB-T, są tacy co już nie mogą ich oglądać głównie ze wzgl. na powtórki, irytujące reklamy i mało wartościowe treści. Tworzenie kolejnego multipleksu co niewątpiwie oznacza koszt po to żeby powielać to samo dla mnie jest bezcelowe.

W skrócie moje stanowisko: jeżeli nie pojawią się tam nadawcy zagraniczni i (lub) unikalne do tej pory treści to tworzenie tego muksa jest zbędne i niepotrzebne. Takkie stanoowisko z przekonaniem mógłbym wysłać do KRRiT.
Rozważanie czy będzie lepsza TV5 czy TVR mnie po prostu śmieszą i nie interesują, w przyszłości i tak nie będę tego oglądał. Szkoda czasu i prądu na taką telewizję.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

adac pisze: przesyt kanałami prod. polskiej w DVB-T, są tacy co już nie mogą ich oglądać głównie ze wzgl. na powtórki, irytujące reklamy i mało wartościowe treści.
Szkoda czasu i prądu na taką telewizję.
Masz całkowitą rację. Tak naprawdę DVB-T to bloki reklamowe przeplatane jakimiś śmieciami i nie czarujmy się - nawet jeśli uruchomią następne mux'y to się nie zmieni.
Kanały typu BBC, Discovery czy AXN nawet gdyby chciały, nie zostaną dopuszczone, ponieważ "karty rozdają" TVP ,Polszmat i dziadowski TVN. Oni nie dopuszczą normalnej konkurencji.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: naziemna-ntrc »

Piszecie tak, jakbyście nigdy nie oglądali kanałów Discovery, AXN i w mniejszym stopniu BBC. Przecież ci zagraniczni nadawcy oferują to samo, co polscy z NTC, czyli powtórki, reklamy i małowartościowe treści, z tym że dodatkowo żądają za to pieniędzy.

Pierwsza propozycja KRRiT, czyli cała ósemka dla TVP, była dla mnie idealnym rozwiązaniem, bo TVP oferuje to samo co wszyscy, ale z tą różnicą, że nie przerywa tego reklamą. Z komercyjnych kanałów tematycznych, bo nie rozróżniałbym na polskie i zagraniczne, sens mają tylko sportowe, informacyjne i ewentualnie dziecięce. Film, serial i dokument nie ma sensu, bo to będzie sieczka reklamowa.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: AdamP »

O kanale czysto sportowym możesz zapomnieć, informacyjny już jest tak samo jak typowo dziecięcy. Typowo filmowy też jest, a że nieoglądalny to inna sprawa. Kanał serialowy to jakieś nieporozumienie, wszystkie dostępne kanały w DVT są zapychane m.in. serialidłami.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: adac »

Nie wiem kto normalny może jeszcze oczekiwać kanału serialowego po inwazji wszelkich podłych seriali w telewizji produkcji polskiej i nie tylko. W okresie świątecznym próbowałem się zmusić do oglądania słynnego i pożądanego TVP seriale. Niestety nie dało rady tym bardziej przy jedzeniu.

Rolę kanału sportowego (jedynego jak do tej pory) moim zdaniem całkiem dobrze spełnia PSN (od dostawcy komercyjnego na co warto zwrócić uwagę po licznych żalach za TVP Sport). Na kanał czysto komercyjny z rozgrywkami ligowymi, eliminacjami mistrzostw w PN nie liczyłbym ze znanych powodów i szkoda nawet pisać.
Odbiorcy nie chcą kanałów płatnych w NTC więc niech się cieszą z tego co dostają za darmo: wymieszane z reklamami i w migawkach sportowych.

Nie zgodzę się z @naziemnym, zagraniczne kanały FTA też nie rozdają luksusów za darmo ale przynajmniej jest troche innego klimatu i obejrzenie kawałka innnego świata poza tym przaśnym płotem za którym siedzimy. Widzowi jest to potrzebne.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: kupon »

naziemna-ntrc pisze:Piszecie tak, jakbyście nigdy nie oglądali kanałów Discovery, AXN i w mniejszym stopniu BBC. Przecież ci zagraniczni nadawcy oferują to samo, co polscy z NTC, czyli powtórki, reklamy i małowartościowe treści, z tym że dodatkowo żądają za to pieniędzy....


Oczywiście masz rację . Już faktycznie ciekawszy jest FOCUS TV niż te całe Discovery , History .

Marzy mi się np.Planete+ . Ale wiem , że to płatny kanał i nigdy go nie będzie u nas w naziemnej .

Osobiście nie widzę możliwości aby były dostępne bardziej "wartościowe" (subiektywnie) niż w obecnej ofercie .

Chciałbym miło się zaskoczyć ale niestety po doświadczeniach z TVP Rozrywka , ATM szczerze wątpię .

Pozdrawiam , kupon :D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

@kupon
Napisałeś do KRRiT już swoje stanowisko, jakie kanały chcesz w MUX-8, zarówno od TVP jak i nadawców komercyjnych ????
Jeśli nie, to zachęcam.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: distefano »

Wpływ na to jakie kanały dołączy TVP ma chyba tylko sama TVP. Jeśli KKRiT będzie brała pod uwagę prośby osób prywatnych to w stosunku do wyboru kanałów od nadawców komercyjnych.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Krosnoludek »

JaroslawMroczkowski pisze:Zamiast bawić się w ankietki i fanpage nabijając liczniki odwiedzin i ilości "lajków", lepiej by było żeby te 1000 osób wzięło udział w konsultacjach KRRiT przesyłając rzeczową opinię (może być gotowiec, który przygotuje ktoś mający pojęcie o komunikacji z urzędami). Sposób przekazywania stanowisk konsultacyjnych jest określony i nie widziałem tam ani web ankiet, ani fanpage, ani dyskusji na forach internetowych.
Nic nie stoi na przeszkodzie by te same odpowiedzi wysłać także do Nadawcy, którego program Was interesuje, tyle że nie na jakiś przypadkowy adres zapychając komuś skrzynkę i powodując niepotrzebną frustrację (oraz aktywację filtrów antyspamowych), a na taki przeznaczony do komunikacji z widzami.
Moje stanowisko oprócz do KRRiT chcę właśnie wysłać do TVP, tylko do kogo?, na jaki adres?, mógłby Pan podpowiedzieć ?

Zablokowany