Parametry MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Teleman29
Posty: 3
Rejestracja: 15 grudnia 2016, o 11:08

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Teleman29 »

Jak się ma tv jako hobby to się z niecierpliwością czeka. Tym bardziej jeśli wiadomo że sprzęt już wisi a pozwolenie wydane
Co do jakości tych kanałów to oglądałem je w Warszawie i rzeczywiście szału nie ma, wciąż jakieś nudne seriale, ale np. na Metro można zobaczyć ciekawe dokumenty niektóre nawet z BBC

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Parametry MUX-8

Post autor: cruiser »

Teleman29 pisze:...ile można czekać...
Obejrzyj sobie poniższy film. Siedząc wygodnie w fotelu pomyśl czy przy sprzyjających warunkach wszedłbyś kiedykolwiek na taki maszt. Jeżeli pierwsza myśl będzie w stylu: "Y, raczej nie" to nabierz szacunku do ludzi którzy to montują żebyś Ty miał co robić w zimne wieczory.

https://www.youtube.com/watch?v=TICXOXlayGA

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Alterego777 »

Tylko, że Olsztyn nadawał testowo już tydzień temu, więc raczej wszystko dawno wisi na miejscu :)

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Kolor »

No i co z tego, że nadawał? A co konkretnie nadawał? Być może wyniki testów nie spełniają oczekiwań. Natomiast jeśli prace tam są skończone, to pozostaje tylko spisek i robienie niektórym na złość. :x

Pawlik84
Posty: 4
Rejestracja: 15 grudnia 2016, o 13:44
Odbiornik: Yaga + dipol na MUX8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn / Pieczewo

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Pawlik84 »

Jestem ciekaw kiedy odpalą Olsztyn. Jestem z Dobrego M, dołożyłem do yagi dipol ze starej pokojówki i się zastanawiam czy MUX8 odbiorę? Przed montażem totalna cisza, po zamontowaniu już siła skacze...

Teleman29
Posty: 3
Rejestracja: 15 grudnia 2016, o 11:08

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Teleman29 »

cruiser pisze:
Teleman29 pisze:...ile można czekać...
Obejrzyj sobie poniższy film. Siedząc wygodnie w fotelu pomyśl czy przy sprzyjających warunkach wszedłbyś kiedykolwiek na taki maszt. Jeżeli pierwsza myśl będzie w stylu: "Y, raczej nie" to nabierz szacunku do ludzi którzy to montują żebyś Ty miał co robić w zimne wieczory.

https://www.youtube.com/watch?v=TICXOXlayGA
No to właśnie jest wyz i jest kompletnie bezwietrznie. W ogóle co ty tak przezywasz po prostu czekam aż uruchomia, a ty się rzucasz jak by to powiedział mój tata "jak wesz na grzebieniu". Trochę luzu kolego. Zapewniam cie ze mam szacunek do ludzi którzy to robią

Pager
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 10:20
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46EX500
Instalacja antenowa: UHF-Tridigit,VHF- Televes V BIII +wzm.Telkom-Telmor WW12/4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Giżycko/Miłki

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Pager »

Pawlik84 pisze:Jestem ciekaw kiedy odpalą Olsztyn. Jestem z Dobrego M, dołożyłem do yagi dipol ze starej pokojówki i się zastanawiam czy MUX8 odbiorę? Przed montażem totalna cisza, po zamontowaniu już siła skacze...
U mnie na k.9 co jakiś czas skacze siła sygnału do 70%,mam antenę w pol.V i w przeciwnym kierunku,odległość 80 km od Pieczewa.

Pawlik84
Posty: 4
Rejestracja: 15 grudnia 2016, o 13:44
Odbiornik: Yaga + dipol na MUX8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn / Pieczewo

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Pawlik84 »

Hmm. no to 80km od pieczewa to daleko. Z Pieczewa z tego co wiem jest polaryzacja H, puki nie ma sygnału to nie ma co mi skakać. Tak mi się wydaje. Mi skacze max 5% :P być może coś źle zmontowałem nie znam się za bardzo polegałem na filmikach z yt. Zobaczymy jak puszczą sygnał.

seg
Posty: 4
Rejestracja: 2 grudnia 2016, o 12:40
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn -pieczewo

Re: Parametry MUX-8

Post autor: seg »

brak sygnału ... mux8 olsztyn

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Alterego777 »

Kolor pisze:No i co z tego, że nadawał? A co konkretnie nadawał? Być może wyniki testów nie spełniają oczekiwań. Natomiast jeśli prace tam są skończone, to pozostaje tylko spisek i robienie niektórym na złość. :x
Normalnie nadawał to co i w innych lokalizacjach leci - wszystkie programy, które są odpalone + te testowe. Działało to w pełni przez parę godzin, nic nie cięło, było EPG itd. więc myślałem, ze to już docelowa transmisja, a się okazuję, że jakieś testy.

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Alterego777 »

Pawlik84 pisze:Jestem ciekaw kiedy odpalą Olsztyn. Jestem z Dobrego M, dołożyłem do yagi dipol ze starej pokojówki i się zastanawiam czy MUX8 odbiorę? Przed montażem totalna cisza, po zamontowaniu już siła skacze...
Pieczewo jest w polaryzacji H, więc dobre miasto to powinno ściągać bez żadnej dodatkowej instalacji. Muszą tylko zacząć nadawać :)

Pawlik84
Posty: 4
Rejestracja: 15 grudnia 2016, o 13:44
Odbiornik: Yaga + dipol na MUX8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn / Pieczewo

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Pawlik84 »

Mam nadzieję że tak będzie. Ja ze swojego balkonu widzę świecący nadajnik na pieczewie a to prawie 28km. ;)
Na zwykłej yadze która nie łapie niskich częstotliwości może być ciężko - dlatego doinstalowałem stary dipol.. no zobaczymy czekam na sygnał.

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: Parametry MUX-8

Post autor: areq1987 »

Czy w tej chwili jest emisja mux8 ze św. Marcina (Tarnów)? Telewizor dodał mi kanały z mux8 ale teraz po przełączeniu na nie pokazuje Brak Sygnału. I podejrzewam ze dodały się jak przeprowadzali test a teraz nie ma jjeszcze regularnej emisji w tej chwili?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Parametry MUX-8

Post autor: K63 »

Tarnów jeszcze nie nadaje. Testy były przed kilkoma dniami.

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: RE: Re: Parametry MUX-8

Post autor: areq1987 »

K63 pisze:Tarnów jeszcze nie nadaje. Testy były przed kilkoma dniami.
No mi coś złapała antena tridigit, w odróżnieniu od świętego krzyża tutaj ani śladu sygnału.. widocznie polaryzacja okaże się kluczowa i obejdzie się bez dodatkowej anteny i wszystko odbiorę na jednej. Oby.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Papier123
Posty: 18
Rejestracja: 28 października 2016, o 18:46
Odbiornik: Samsung x 3 ,2007,2009 i 2011r.
Instalacja antenowa: Maximum x 2 /Gird 4 i 2/,LNA 169 i 177,zwrot,ant.VHF+UHF,Badmor 24/12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św.Krz/Tarnów/Prehyba/Chorągwica

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Papier123 »

Informacja dla p.areg 1987: proszę sprawdzić czy dodane kanały z mux-8 masz na 6-tym czy też 7 - mym kanale..
Ja mam zapisane kanały /programy , 12 - ście / z mux-8 ,ale na kanale 6-tym, kiedy nadawał nadajnik GŁobikowa , który będzie dostępny też dla Mielca. Pisałem o tym kilka dni temu , kiedy trwały próby.
Ja w Dębicy miałem 100 % jakość odbioru , przy dużej mocy nadawczej, nie wiem tylko która antena mi to odebrała, /mam ant. Verical i Horiz. / ,mam ant. duńskie Maximum + plus odpow. wzmocnienia/ z wydłużonymi tzw. "wąsami "+ wydłużenia na odbiór FM , a w przyszłości DAB /....
Za kilka dni zobaczymy , może już przed świętami lub Nowym Rokiem...Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Parametry MUX-8

Post autor: K63 »

Oto co znalazłem. Ciekawe skąd Radiopolska ma takie informacje, skoro Emitel podaje cały czas 2 kW
Radiopolska pisze:- 2016.09.15: 7 - MUX-8 (Warszawa *Pałac Kultury i Nauki*): zmiana ERP z 2.000 na 17.000 kW
- 2016.09.15: 7 - MUX-8 (Warszawa *Pałac Kultury i Nauki*): zmiana wysokości zawieszenia anteny z 216 na 218 m n.p.t.
- 2016.12.12: 7 - MUX-8 (Warszawa *Pałac Kultury i Nauki*): zmiana ERP z 17.000 na 2.00 kW
- 2016.12.12: 7 - MUX-8 (Warszawa *Pałac Kultury i Nauki*): zmiana wysokości zawieszenia anteny z 218 na 216 m n.p.t.
http://old.radiopolska.pl/wykaz/zmianydv.php

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Parametry MUX-8

Post autor: biopar »

A Kisielice już włączone? W planach jest, ale ja nic nie mam. Fakt, że antena jest tylko UHF i nie wiem, czy mogę liczyć na odbiór VHF. Dajcie znać, czy mam coś modernizować, czy jeszcze jest czas?

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: Parametry MUX-8

Post autor: SP2SV666 »

Kisielice już od 3 tygodni nadają MUX8 :) :) ale pewnie bez anteny na vhf się nie obędzie.Ja 60 km od Kisielic odbieram Mux8 z Kisielic ale niestety 4 el yagi musiałem zainstalować przed oknem (Chełmno)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Parametry MUX-8

Post autor: Robert03 »

Kisielice już dawno włączone. Skieruj antenę na Kisielice i odbieraj całą telewizję z tego obiektu. W Grupie powinien być możliwy odbiór bez wzmacniacza skoro ja w Świeciu cały UHF mogę odbierać z poziomem sygnału 70-100%
MUX-8 z Kisielic też mam sygnał na poziomie 40% na antenie radiowej skierowanej tyłem i w niezgodnej polaryzacji do Kisielic. Oglądać co prawda nie można ale dużo nie brakuje.
Znajomy odbiera za Nowem MUX-8 z Kisielic na antenie Tri Digit 21-60 (Krokodyl z Dipola). Ma do nadajnika 36km i sygnał rozdzielony na 5 odbiorników rozgałęźnikiem 6 drożnym Signal i na końcu kabli gniazda antenowe w ścianach. Cała instalacja jest pasywna.

Zablokowany