Strona 1 z 1

Problemy MUX-8 z pogodą

: 19 września 2016, o 21:27
autor: Poland
Mam pewne pytanie a mianowicie dlaczego z powodu deszczu ginie sygnał MUX-8? Obecnie niestety w ogóle nie mam sygnału - w przeciwieństwie do kieleckiego MUX-3 który to działa i to cudem.

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 19 września 2016, o 21:49
autor: K63
A jak wygląda Twoja instalacja? Zmieniło się coś, czy nadal siatka ustawiona w poziomie?

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 19 września 2016, o 23:36
autor: poxipol
Synfazówka najlepiej odbiera w poziomie,gdyż sygnał najlepiej jest odbierany z pionowego nie ekranowanego symetrycznego toru zasilającego.

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 20 września 2016, o 18:58
autor: Ikey
Nie ma takiej możliwości aby deszcz wpływał na tłumienie sygnału w zakresie VHF. Zapewne woda dostaje Ci się do kabla lub puszki antenowej.

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 20 września 2016, o 22:49
autor: poxipol
W mniejszym stopniu, ale ma

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 21 września 2016, o 20:45
autor: Ikey
Ma w takim stopniu, że dla Poland'a nie będzie to zauważalne. Chcesz poznać wartość w dB/km ? To będzie jakieś 0,0000cośtam :)
A więc tak, ma wpływ. A teraz wracaj na ziemię :)

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 21 września 2016, o 21:02
autor: poxipol
Raczej stąpam stabilnie na ziemi ,a nie bujam w obłokach

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 20 lutego 2017, o 21:32
autor: tazuj76
sprawdź przewody szczególnie zewnętrzne, na zwenątrz nie powinno się stosować przewodów w PVC tylko w PE tz kabel żelowy ziemny wówczas woda nie wchodzi do przewodu a jak by się zdażyło że kabel przetarty to nie będzie propagowała wzdłuż kabla

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 19 sierpnia 2017, o 22:22
autor: gregorqwert
Witam
A ja mam odwrotnie. Jak nie pada nie mam MUX-8, natomiast jak pada deszcz, mam wszystkie kanały z MUX-8. :D
Tylko, że płytka jest włożona UHV, a przy złej pogodzie "ciągnie" właśnie MUX-8. O co kaman (że tak dziwnie napiszę)
Antena aktywna Thomson, dołożony filtr LTE, płytka w antenie (nie pamiętam:) )
Antenka podobna do DPM HN44 LUB DVB-T ATX 55

Aha miejsce odbioru Żelechów mazowieckie

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 20 sierpnia 2017, o 12:13
autor: ANDPOL
Tam, gdzie sygnał jest prawidłowy to pogoda nie ma wpływu. Jeżeli MUX-8 jest odbierany przypadkowo (antena UHF, zły kierunek, przypadkowy wzmacniacz) to proszę się nie dziwić.

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 20 sierpnia 2017, o 18:42
autor: zbychgej
Ja antena mam dobra pionowa VHF kierunkowa TELMOR i 30 km. od nadajnik ŁOSICE, woj. mazowieckie w woj. podlaskim brak poprawny odbiór, nowa instalacja na MUX-8,
20-08-2017, godz. 18:00, dziś wieje, pada deszcz, zrywa wszystko, przycinki co kilka sekund,
siła sygnału na wzmacniaczu stała, stabilna 80%,
za to brak jakości sygnału i skacze ona przy powiewach wiatru 30%-40%, spada do 30% i poniżej od razu zrywa wszystko jak dmuchnie mocniej co kilka sekund i jak to oglądać ten MUX-8?
Wyregulować nic nie idzie, antena ustawiona najlepiej jak da przy warunkach bezwietrznych, wtedy tylko jest w miarę nie zrywa tak często...............
Sygnał za słaby, nie dochodzi to , za marnie nadawane i tyle z 10 kW w pion.
Nie idzie na to patrzeć na ten MUX-8 i takie coś ludziom robić!!!!!!
I jak to poprawnie odbierać?
Nie da się i tyle na niczym.
Z UKE przyjadą, tylko powiem w pogodę wietrzną, deszczową i niech mierzą sygnały, dziś wszystko tnie, nic poprawnie nie idzie oglądać, nawet główne kanały, najgorzej z MUX-8,tragedia i MUX-1 mniej trochę przycina też z 20 kW, MUX-3 Białystok znika całkowicie z 1,5 kW..............na MUX-3 Lublin zaniki kilkusekundowe były sygnału całkowite, nagłe dwa razy, choć tam nie tnie wcale, odbiór stabilny zrywek nie ma ze 100 kW, jak na MUX-8, TAM JEST SZOK.
I to ma niby lepiej się rozchodzić w polaryzacji pionowej?
Właśnie zwłaszcza jak wieje i pada...............

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 20 sierpnia 2017, o 19:04
autor: DVB-T/S
To co napisałeś jest bezcenne. Raz 30% raz 80%. Nie napisałeś jakie parametry ma sygnał, w szczególności siła (w dBuV) oraz jakość (parametr MER).

Re: Problemy MUX-8 z pogodą

: 20 sierpnia 2017, o 19:05
autor: zbychgej
Jak znika całkowicie przy powiewach wiatru to jakie to może być, nie domyślasz się?
Siła sygnału napisałem wyraźnie stała na wzmacniaczu 80%, bez wzmacniacza 40%, stała stabilna,
jakość sygnału skacze od 50% i spada do zera...........przy podmuchach wiatru.
Drzewa, las po drodze sygnału od anteny do nadajnika na wietrze bujają widocznie, liście też ruszają w tym cały sęk, zasłania tłumi to sygnał przy podmuchach wiatru i temu zaniki jakości sygnału, dodatkowo marnie nadawane, temu tnie SZOK.
Temu na wszystkim i na wszystkich MUX mam takie atrakcje w tej naziemnej tv cyfrowej, jeszcze w zależności od mocy nadawczej danego MUX jest to, czyli tnie w mniejszym lub większym stopniu.
Bo na dobrze nadawanych MUX jest w miarę i tego nie ma, tych ścięć i zaników jakości sygnału tak mocno, przy powiewach wiatru. Tylko na najgorzej nadawanych w tym MUX-8.
Bo na MUX-3 Lublin ze 100 kW jest w miarę stabilnie. A ten MUX-8 jest 10 razy mniej nadawany, a MUX-3 Białystok z Makarki, woj. podlaskie 100 razy mniej. I jak to oglądać i na czym?
Nie będę chyba teraz lazł na dach i mierzył tego szczegółowo.
Napisałem co pokazuje w tv przy sygnale na tym MUX-8.
MUX-3 Lublin też zrywa tylko mniej, raz na pół godziny, MUX-8 praktycznie co sekundę, MUX-1 co kilka minut.............MUX-3 Białystok znikł pikseloza pojawia od czasu do czasu tylko z Makarki..........MUX-3 Warszawa pojawił z Łosice, ale też przytnie co kilka minut..........i odbiera zdaje lepiej od tego MUX-3 Lublin całego!!!!!
Jutro pewnie będzie na odwrót, mniej będzie wiało MUX-3 Warszawa zniknie całkiem, będzie tylko MUX-3 Lublin i to w woj. podlaskim, gdzie prawidłowo powinien być MUX-3 Białystok........a brak, bo też nie dochodzi wcale, jak już to marnie i trzeba na oddzielnej antenie, kablu, wzmacniaczach i zasilaczu do tv i też znika jak wieje.
Jeszcze jak nie wieje, nie pada da popatrzeć na coś, a warunki zmienią pogodowe, to...............wszystko wychodzi te sygnały.
Bo jakby wszystko miej więcej po równo było nadawane, podobne moce nadawcze, ta sama polaryzacja wszystkich MUX z jednego nadajnika, to wtedy każdy dobrałby sobie odpowiednie anteny w zależności od odległości od nadajnika, a tak nie wiadomo co. Jedno znika, drugie pojawia i na odwrót. A nadajnik ŁOSICE, woj. mazowieckie ma wyjątkowa ta rozbieżność tak samo w Makarki, woj.podlaskie radio 10 kW i to też nie dochodzi, a tv 1,5 kW..............i jak to ma ludziom poprawnie odbierać, w żadnym wypadku.
Co druga osoba przeklina co trochę dalej od nadajników mieszka. Jak te warunki pogodowe choć trochę zmieniają. Sygnały się inaczej wtedy rozchodzą przy zmianie tych warunków atmosferycznych, ta polaryzacja pionowa, VHF całkiem inaczej wtedy i taki finał sprawy.
Ustawię antenę na dajmy wiatr, deszcz w miarę to przestanie wiać i padać nie będzie mi odbierać. I na odwrót.
Choć tego MUX-8 w ogóle nie da wyregulować jak wieje i pada, na każdej pozycji tnie..........zaniki jakości sygnału całkowite.
Z MUX-2 tylko nie mam praktycznie problemów, ale to też jest najstabilniej 50 kW nadawane.
Czasami też przytnie ten MUX-2 , ale to już jak naprawdę mocno wieje. A reszta MUX, nie wiem nie nadaje u mnie do poprawnego odbioru na niczym, zwłaszcza jak trochę wiatr zerwie............