Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

A tu bym polemizował nieco ;)
To do jakiego docelowego widza powstał ten kanał, nie ma nic do rzeczy czy widzowie w kraju powinni też oglądać, czy nie.
TVP Polonia ma kilka unikalnych swoich programów i z rozmów z ludźmi wiem że czują się zawiedzeni że TVP Polonia znikła z DVB-T.

Poza tym na TVP Polonia oferuje takie same powtórki seriali jak TVP Seriale - czemu zatem jeden może być w DVB-T, a drugi nie? Tylko ze wzgl. na założone przeznaczenie kanału? ;)
Jeśli miałbym być szczery, to już wolałbym TVP Polonia, bo prócz seriali są powtórki filmów i ze wzgl. na programy których nie znajdzie się w pozostałych kanałach TVP.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: AdamP »

dvbtowiec pisze: To do jakiego docelowego widza powstał ten kanał, nie ma nic do rzeczy czy widzowie w kraju powinni też oglądać, czy nie.
Jeśli komuś rzeczywiście zależy na oglądaniu go, to ma go z satelity (niekodowany).

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: radier »

Dokładnie. Ten kanał nigdy nie powinien zajmować miejsca na dvb-t i bardzo dobrze się stało, że już go nie ma.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Ależ ja z Wami nie polemizuję w kwestii sensowności istnienia tego kanału w DVB-T, ale w argumentacji jaką przytaczacie, gdyż do mnie nie przemawia.
Nie ma różnicy pomiędzy ofertą TVP Seriale, a TVP Polonia - w obydwu przypadkach są te same powtórki seriali i filmów.
Nie widzę zatem logiki w rozumieniu chęci posiadania TVP Seriale w DVB-T, a TVP Polonia już nie.

Ja akurat sobie z tym radzę, gdyż mam satelitę, ale bardzo dużo osób starszych jest zawiedzionych usunięciem tego kanału z DVB-T. Mówienie w tym przypadku o satelicie, jest trochę nie na miejscu ;)

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: AdamP »

Nikt z TVP nigdy nie wspominał o TVP Seriale w NTC (na szczęście). To tylko jedna z pozycji "koncertu życzeń" kilku forumowiczów ;) Na dzień dzisiejszy TVP nie chce niczego dodawać do NTC, więc te wszystkie "koncerty życzeń" nie mają najmniejszego sensu.
Jedyne logiczne rozwiązanie, to odebranie miejsc TVP w Mux 8 (o które zresztą nie starała się) i przyznanie ich innym nadawcom, którzy chcą nadawać.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Właśnie, dokładnie tak jak piszesz. Wszystko to koncert życzeń nie tylko nie chcą ale i na dzień dzisiejszy, nie mają czego dodać.
A jeśli ktoś marzy o TVP Seriale o czym oficjalnie nikt z TVP nie wspominał, to ja tak sobie dedukuję, że skoro dodanie do NTC TVP Sport wymaga renegocjacji umów z operatorami, co z kolei wiąże się z kosztami. To przecież w przypadku TVP Seriale nie może być inaczej bo ten kazał na podobnych zasadach jest u płatnych operatorów, jest także w płatnym naziemnym MUX-4.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

EmiTel żąda zdyscyplinowania TVP. Urząd Komunikacji Elektronicznej wszczął postępowanie
dziennik.pl pisze:W zeszłym tygodniu UKE skierował do TVP zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji, która ma już zawierać termin, w jakim TVP będzie zobowiązana uruchomić swoje kanały. Jeśli ich nie dotrzyma, straci swoje miejsca.
(...)
– Nowe stacje mają słabe zasięgi techniczne, a to przekłada się na niewielką szansę dotarcia do potencjalnych widzów. To tak jakby liczyć na sukces rynkowy produktu, który nie jest dostępny w Biedronce czy Lidlu – tłumaczy Joanna Nowakowska z MEC.
(...)
W tej sytuacji nowi gracze zamierzają zbadać jakość sygnału EmiTelu. – W panelu Nielsena tylko co trzecie gospodarstwo domowe odbiera kanały z MUX-8. A EmiTel mówi o zasięgu 90 proc. Rozbieżność jest więc ogromna – zauważa Wojciech Pawlak, szef WP TV.
Może i rozbieżność jest, ale wielu jest w zasięgu i nie odbiera bo nie posiada odpowiedniej wiedzy lub zniechęca ich już sama informacja, że do odbioru niezbędna jest dodatkowa antena. Mają pretensje, a szerokiej kampanii informacyjnej jakoś nie widać.
http://wiadomosci.dziennik.pl/media/art ... wanie.html

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Mają pretensje, a szerokiej kampanii informacyjnej jakoś nie widać.
Dokładnie. Wiedza o istnieniu nowych stacji nie bierze się z z samego faktu ich nadawania.
Trzeba widzów o nich poinformować w szerokiej kampanii, łącznie z łopatologicznym wyjaśnieniem że wymaga to w wielu przypadkach rozbudowania instalacji antenowej.

Nadawcy prywatni powinni tak jak zapowiadali pierwotnie wspólnie zrobić dużą kampanię reklamową.

Co do ponaglania TVP, uważam że czas najwyższy aby TVP się określiła, albo ponosiła koszty rezerwacji częstotliwości.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

dvbtowiec pisze:Nadawcy prywatni powinni tak jak zapowiadali pierwotnie wspólnie zrobić dużą kampanię reklamową.
Prawdopodobnie do końca liczono że kampanię pociągnie TVP, ale niestety przeliczono się, bo - póki co - tv publiczna zrobiła unik.
dziennik.pl pisze:Bez TVP trudniej walczyć o widza nowym stacjom, które też znalazły się na ósmym multipleksie

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: AdamP »

K63 pisze: Może i rozbieżność jest, ale wielu jest w zasięgu i nie odbiera
Prawda zapewne jest gdzieś pośrodku. Pokrycie w 90% tylko z jakim skutkiem (natężeniem sygnału) :?: Rozplanowanie nadajników oraz emisje w zasadzie wyłącznie kierunkowe, dają taki a nie inny sygnał. Nadawcy z Mux 8 mogą sobie mierzyć sygnał, ale to i tak niczego nie zmieni - parametry nadajników nie zmienią się.
W najlepszy razie, wykazanie kiepskiego pokrycia sygnałem może posłużyć do renegocjacji opłat za nadawanie, ale dla widzów niczego to nie zmieni.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Dlaczego znów wszystko przeinaczacie, by nie powiedzieć że kłamiecie odnośnie TVP Seriale, przecież obecny prezes TVP wyraźnie powiedział, że drugim kanałem w NTC obok TVP Sport HD będzie prawdopodobnie TVP Seriale, raczej nie TVP Dokument. Zresztą od samego początku TVP Seriale było tworzone pod NTC i od początku miało się w niej znaleźć: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ument.html
Kanał TVP Seriale pojawi się u w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. - Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby widzów, zarówno poprzez naziemną telewizję cyfrową, jak i kabel i satelitę - mówił Andrzej Kaźmierski, wiceszef Ośrodka TVP Technologie.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: AdamP »

Krosnoludek pisze:obecny prezes TVP wyraźnie powiedział, że drugim kanałem w NTC obok TVP Sport HD będzie prawdopodobnie TVP Seriale,

Prezes to polityk, a słowo prawdopodobnie w ustach polityka znaczy mniej więcej to samo co nigdy ;)
Krosnoludek pisze:Zresztą od samego początku TVP Seriale było tworzone pod NTC i od początku miało się w niej znaleźć
W takim razie, dlaczego od samego początku jest to kanał kodowany, nigdy nie wprowadzony do NTC :?: Na satelicie też go nie ma w wersji FTA.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Dopiero wyżej pisaliście, że nikt nigdy nie wspominał o TVP Seriale w NTC, a to jest nieprawda, prezes TVP co najmniej jeden raz wspominał o TVP Seriale w NTC, jako drugi po TVP Sport HD.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: ANDPOL »

Na obecną chwilę tak realne jak platforma satelitarna Farfała. ;)

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: AdamP »

AdamP pisze:
Krosnoludek pisze:Zresztą od samego początku TVP Seriale było tworzone pod NTC i od początku miało się w niej znaleźć
W takim razie, dlaczego od samego początku jest to kanał kodowany, nigdy nie wprowadzony do NTC :?: Na satelicie też go nie ma w wersji FTA.
Najpierw odpowiedz na zadane pytanie, a dopiero później ekscytuj się takimi czy innymi wypowiedziami ludzi z TVP.
Jeśli nie potrafisz udzielić logicznej odpowiedzi, to daj sobie spokój z tymi mrzonkami.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Robert03 »

Ja mam nadzieję że TVP Seriale nigdy nie pojawi się na NTC. Mam ten kanał w kablówce i to jest wstyd TVP.
To najnudniejszy kanał z wszystkich jaki TVP posiada. Cały dzień leci Ranczo , Wspaniałe stulecie albo Ojciec Mateusz i Rodzinka. Nie mam nic do tych seriali, Ranczo jest bardzo dobrą produkcją ale żeby od rana do wieczora ?
Jak skończy się seria to nadają od początku. Tani kanał który leci z komputera emisyjnego, całkowicie bezzałogowy :-) Włączyli 3 lata temu i leci wkółko z włączonym przyciskiem "repeat". Nowe są tylko reklamy, które pewnie pani sprzątaczka ładuje z pen drive raz w tygodniu gdy sprząta pomieszczenia TVP.
To jest kanał pokroju ATM rozrywka, TVP Rozrywka i Polsat2 = nuda.
Bez porównania ciekawszą ramówkę ma TVP Polonia lub TVP HD. Bo w tych kanałach prócz seriali które wymieniłem i które nadawane są w TVP Seriale są także inne pozycje a także filmy fabularne.
Więc jeśli już to TVP Polonia come back - to będzie najlepszy wybór dla NTC z obecnego portfolio TVP.
albo... TVP HD kosztem TVP Rozrywka który też jest słaby, nudny i tworzony tak samo jak TVP Seriale...
Dzięki temu oferta NTC będzie ciekawsza no i kolejny kanał w HD.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Różni się jeszcze tym, że jak lecą niektóre reklamy to dają licznik czasu jak na innych niektórych kanałach komercyjnych.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Czemu nie ma programów TVP?
Miały być miesiące temu a tu nic.

Nieoficjalnie mają być dwa programy - zupełnie nowe.

TVPiS HD
TV Smoleńsk :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: SAT-COM »

Może nie do końca w temacie MUX 8 za to TVP.
Wszystko wskazuje na to, że kolejny pomysł Prezesa Jacka Kurskiego nie wypali.

http://satkurier.pl/news/156768/t-i-rtv ... v4-tv.html

Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Radol »

Robert03 pisze:Ja mam nadzieję że TVP Seriale nigdy nie pojawi się na NTC. Mam ten kanał w kablówce i to jest wstyd TVP.
To najnudniejszy kanał z wszystkich jaki TVP posiada. Cały dzień leci Ranczo , Wspaniałe stulecie albo Ojciec Mateusz i Rodzinka. Nie mam nic do tych seriali, Ranczo jest bardzo dobrą produkcją ale żeby od rana do wieczora ?
Nie no... na kanale z serialami mają dawać programy kulinarne :lol:
Wypadało by pomyśleć trochę....

Robert03 pisze: To jest kanał pokroju ATM rozrywka, TVP Rozrywka i Polsat2 = nuda.
Niestety, ale po prostu każdy ma inny gust.
Ja wolę np. nawet oglądnąć jakieś powtórki kabaretów i mam kanał TVP Rozrywka częściej włączony niż TVP1 i TVP2

Ogólnie to 'nuda' można by przypisać prawie każdemu kanałowi.
Robert03 pisze: TVP HD kosztem TVP Rozrywka który też jest słaby, nudny i tworzony tak samo jak TVP Seriale...
Dzięki temu oferta NTC będzie ciekawsza no i kolejny kanał w HD.
Nie rozumiem parcia na kolejne twory pseudo HD :evil:
Nakupują ludzie szafy o przekątnych 36' - 50' albo i więcej i potem wymagają HD nie dlatego bo jest tam coś ciekawego aby to w HD oglądać, ale dlatego że na takim 'monstrum' mają po prostu słaby obraz.

Ja mam 28' i jak tak patrzę na ramówkę to bym wywalił wszystkie HD - wsadził najwięcej kanałów SD aby każdy miał wybór - bez zastanawiania się czy 1 HD czy 2 SD i jakie.
NA żadnym kanale w NTC nie ma nic co by wymagało nadawania w HD a juz napewno bym wywalił TVP1 HD i TVP2 HD a za decyzje wprowadzenia TVP INFO HD to bym powiesił - totalna bzdura.

Ogólnie cała dyskusja prowadzi donikąd bo trzeba się pogodzić, że właśnie takie kanały 'nuda' pokroju ATM, Polsat2 czy Super Polsat będą wprowadzane do NTC i nikt nic nowego w tej materii nie wymyśli choćbyśmyy tu pisali nie wiem co i nie wiem jak.

Jak kogoś stać na 'prawie' kino w domu i ekran 50', to niech sprezentuje sobie NC+, Polsat Cyfrowy i co tam jeszcze można, bo tam będzie miał co oglądać w tym HD.

Zablokowany