Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

hehe i tak w nieskończoność. Nadzieja ciągle podtrzymywana dla (nie będę tu przez grzeczność wspominał słynnego określenia widowni) a i tak wiadomo że to nigdy nie nastąpi :lol:

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Co do TVP Sport HD w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, Prezes TVP, Jacek Kurski powiedział tak, podczas Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, dnia 8 listopada 2017 roku:

"Upoważnia nas to do rozsądnego zagospodarowania slotami na MUX'ie. Chcemy, żeby Sport TVP HD(TVP Sport HD, przyp. własny) wszedł na MUX'a w połowie przyszłego roku(połowa 2018 roku, przyp. własny), nie definiując dzisiaj jaki, który to będzie MUX, czy to będzie MUX trzeci czy ósmy(MUX-3 czy MUX-8, przyp. własny). Tę decyzję będziemy dopiero podejmować. Tym nie mniej, mając już zgromadzony poważny kontent sportowy, chcemy udostępnić go również w, wyjść z zakodowanej telewizji jaką jest TVP Sport i dotrzeć do widowni."

Raz coś wspominałem, że kolejną oczekiwaną datą co do wejścia tego kanału do NTC będzie okres koło MŚ w piłce nożnej w Rosji 2018 i wygląda na to, że jeżeli się pojawi ten kanał to raczej przed 14 czerwca 2018 roku lub w ten dzień dokładnie, zakładając, że plany TVP są powiązane z Mistrzostwami Świata. Bodajże raz była zapowiedź Prezesa, który mówił, że mając taką imprezę to i 3 kanały otwarte to może być za mało(łącznie z TVP Sport HD, była to wypowiedź odnośnie obecności tego kanału w NTC o ile dobrze pamiętam).

Trzeba przyznać, że tekst z wirtualnemedia.pl jest raczej oszczędny, ponieważ z powyższego cytatu dowiadujemy się o braku decyzji co do tego jaki będzie to MUX, o ile w ogóle będzie. Myślę, że żeby w pełni zrozumieć tą wypowiedź Prezesa Kurskiego trzeba wysłuchać jej przynajmniej od: 13:32.

Źródło: http://av8.senat.pl/9KKSP691

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Kolego tych zapowiedzi było już tyle i tyle potencjalnych okresów wprowadzenia, że ja już w żadne zapewnienia nie wierzę, niezależnie od tego czy płycej, czy głębiej wczytuje się w kolejne obietnice ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Naprawdę, to już dawno przestało być śmieszne, jak tak ciągle mogą zmieniać zdanie, miał być luty tego roku, potem przesunęli na luty przyszłego, teraz się już okazuje że data lutowa jest nieaktualna a znów czerwiec. Za 3 - 4 miesiące będzie następna wypowiedź, że jednak nie czerwiec a styczeń 2019 i tak w nieskończoność.

Dziwię się tylko odpowiednim instytucją, że nie zrobią z tym porządku, czyli wyznaczyć ostateczny termin i jak nie wystartują odebrać TVP te trzy miejsca, zorganizować nowy konkurs dla nadawców komercyjnych (z wykluczeniem TVP) z określonym od górnie dacie startu kanału.

Znowu są wypowiedzi w stylu chcemy..., zacznijcie wreszcie działać, a nie tylko chcieć.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Jeszcze przed kilkoma miesiącami obiecywana była olimpiada w Korei, teraz obiecanki że może Mundial w Rosji. A jaka jest następna duża impreza do której TVP ma prawa? Być może na wiosnę usłyszymy " Chciałbym by TVP Sport wystartowała na mux-(?) przed EURO 2020" :!: :lol:
A tak na serio - jeżeli kiedyś ten kanał zaistnieje w naziemnej, to chyba tylko wówczas, gdy tv publiczna zakupi dla niego wystarczająco dużo praw do transmisji imprez 2 i 3 kategorii. A może będzie to coś w rodzaju TVP Sport+1, na której będzie można zobaczyć co ciekawsze transmisje z np. z jednodniowym poślizgiem. Tak czy siak, z każdą wypowiedzią Kurski staje się coraz mniej wiarygodny i wszystkie jego obiecanki należy przyjmować z przymrużeniem oka. Być może jest to mydlenie oczu i gra na zwłokę, bo już podjęto decyzje że TVP na mux-8 nie będzie, albo są pewni że KRRiT i Emitel mogą im ... . W końcu ustawowo nie są ograniczeni żadnym terminem.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Kurski jest wyborem obecnej władzy (czyt. marionetką) którą steruje Jarek. Przekłada w nieskończoność termin wystartowania kanałów w mux8 bo tak jest wygodnie. Ciemnogród będzie cierpliwie czekał aż przed wyborami coś włączą aby jedynie słuszna partia znów wygrała :lol:
Wiem że poziom zidiocenia jest najwyższy od wielu lat więc można manipulować ciemnogrodem jak się chce.
To bardzo przykra prawda.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Z tego co pamiętam, to chyba zawsze ze strony TVP w tym temacie było coś w stylu: "Chciałbym", "Chcielibyśmy", "Rozważamy", więc teoretycznie nie mamy co wymagać, że "obiecaliście to dajcie" :) Konkretów nie było w stylu, że "na 100% wchodzimy z tym kanałem tu i tu, wtedy i wtedy". Dostrzegam plusy działania w tej sprawie obecnego Zarządu, który w moim mniemaniu chce, ale uzależnia to od realnych spraw, bez których ani rusz...

W sumie ja się nie dziwię takim posunięciom, słysząc o dość trudnej sytuacji finansowej TVP, która ledwo co daje radę spiąć budżet by było misyjnie i na poziomie na obecnych antenach TVP m.in. w NTC. Myślę, że gdyby było zagwarantowane takie jak powinno być finansowanie TVP to TVP Sport HD mielibyśmy w NTC już w 2016 roku, po jakimś czasie od rozpoczęcia Prezesury przez obecny Zarząd TVP. Z tego co słyszałem to kanał sportowy w NTC to dość duży koszt, więc biorąc pod uwagę nie za dobrą sytuację pieniężną TVP(która ma miejsce nie tylko od teraz: https://businessinsider.com.pl/media/st ... vp/gty7emd) to nie dziwię się, że wszystko idzie na główne i obecne anteny TVP m.in. te w NTC, a mimo to trzeba przyznać, że dostajemy sport. Bo jak ledwo wystarcza obecnie, to co by było, będzie, po udostępnieniu kanału sportowego? Dlatego też myślę, że i połowa 2018 roku jest mało realna z przyczyn takich, że i same zapowiedzi mówią o zapewnieniu finansowania Mediom Publicznym od 2019 roku, a wiadomo, że może się i ta data opóźnić i to nie mało niestety. A może to nie jest, aż taki duży koszt jak myślę i byłoby to do udźwignięcia bez brnięcia w minus i bez zapewnienia stabilnego, dobrego finansowania(do teoretycznego 2019 roku) ?

Oczywiście chciałbym TVP Sport HD w NTC, który myślę, że oprócz "dodatkowego" sportu względem tego obecnego "otwartego" FTA, mógłby dać miejsce dla programów dla głównych anten TVP, gdzie transmisje sportowe nie musiałyby być transmitowane na nich, a mogłyby być przerzucone na kanał sportowy. Myślę, że mimo wszystko ten drugi wymieniony przeze mnie "plus" nie byłby odebrany w pełni jako plus przez TVP bo mimo wszystko TVP1 i TVP2 miałyby chyba lepszą oglądalność niż w teoretycznym TVP Sport w np. MUX-3, a po drugie chodziło by być może o znaczenie sportu i rangi, gdzie zawsze te główne anteny TVP dodawały i dodają jej właśnie podczas różnych transmisji. Na przykład: w przypadku MŚ mecze naszej reprezentacji puszczane by były w TVP1 lub TVP2(raczej nie), a wybrane inne mecze niż naszej kadry w TVP Sport HD, poza np. meczami półfinałowymi czy finałowymi(mecze ważne, hitowe), gdzie myślę byłyby transmitowane na TVP1 bądź byłyby transmitowane jednocześnie tu i tu.

Być może mylę się.

Z tego co słyszałem na tym wideo z konferencji to przy okazji mówienia o TVP Sport, nie było mowy generalnie o MUX-8, czy też innych kanałach TVP, które mogą np. zasilić "ósemkę" od np. początku przyszłego roku, więc nie wszystko wydaje się przesądzone. Jeżeli dobrze myślę to jakieś inne kanały od sportowego od TVP mogłyby się tam znaleźć szybciej niż on z powodu kosztów, które to mniejsze generują stacje ogólne, tematyczne...

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Ale walisz monologi. Nadawał byś się aby pisać przemówienia.
TVP ma w d***e widza dlatego jest jak jest. Inne programy ma także mizerne.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

@DVB-T(2) INQUIRING
Nie rozumiem co się z Tobą stało. Wcześniej byłeś zagorzałym zwolennikiem TVP Sport w naziemnej. Angażowałeś się w temat na innych forach i na Facebooku, namawiałeś nas do pisania maili w tej sprawie do różnych instytucji w tym do Kurskiego.
Ja z kolei chociaż też chciałbym TVP Sport to jednak nie wierzyłem w powodzenie tej akcji, ale podziwiałem Cię za charyzmę i zaangażowanie czego wyraz dałem nieraz na forum.
Teraz kiedy wizja już nie tylko TVP Sport ale w ogóle jakichkolwiek kanałów w MUX-8 od TVP się oddala, nagle zrozumiałeś jak źle jest w TVP, że mają problemy finansowe i uzewnętrzniły się Twoje sympatie polityczne, nagle przyjąłeś rolę obrońcy.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Ci którzy zrozumieli jaka jest polityka TVP nie łudzą się że nigdy nic nie będą nadawać. To zwykłe kolesiostwo spowodowało że TVP bez konkursu dostało 3 sloty które nie muszą nigdy uruchomić. Jest to na rękę pewnym podmiotom.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Tak jest, poprzednicy zrobili wielki błąd, też tego nie mogę zrozumieć. Nie dosyć, że TVP dostała 3 sloty bez konkursu, to jeszcze bez żadnych terminów na uruchomienie a nowi to teraz wykorzystują. Może liczyli, że ich władza nigdy się nie skończy. Fakt faktem, że za poprzedników TVP była pionierem w dziedzinie NTC nie tylko we włączaniu nowych kanałów ale też HbbTV czy RSO a teraz wszystko umarło śmiercią naturalną. Wtedy to na Puls 2 czekaliśmy miesiącami.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

A teraz na TVP latami :(

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

ObywatelDVB-T pisze:Fakt faktem, że za poprzedników TVP była pionierem w dziedzinie NTC nie tylko we włączaniu nowych kanałów ale też HbbTV czy RSO a teraz wszystko umarło śmiercią naturalną
Mam wrażenie że rola TVP, jako lidera wprowadzania technologi cyfrowej do tv naziemnej, skończyła się w momencie odejścia Wiesława Łodzikowskiego - dyrektora Ośrodka TVP Technologie (początek r.2016).
Był osobą odpowiedzialną za wprowadzanie kanałów TVP do dvb-t. On przyczynił się do stworzenia mux-3, HbbTV i snuł plany odnośnie mux-8. Gdy jeszcze cały mux-8 "należał" do TVP, rozważał dvb-t2, HD i usługi multimedialne. Miałem okazję dwukrotnie wysłuchać jego wystąpień na SatKraku. Tłumaczył wszystkie "za" i "przeciw". Doskonale zdawał sobie sprawę jakie ryzyko niesie VHF i polaryzacja pionowa. Widać było że gość zna się na rzeczy i ma wizję. No, ale przyszła lepsza zmiana i ... mamy, co mamy.
Wiesław Łodzikowski pisze:Umówiliśmy się w TVP, że nie będę komentował tej sytuacji
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wi ... echnologie

Scottie
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2016, o 15:29
Instalacja antenowa: DIPOL LOG 5-12 / 21-60 H/V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Scottie »

Skoro macie pieniądze, to pewnie w końcu zagospodarujecie swoje miejsca na ósmym multipleksie naziemnym (MUX 8)? Pozostałe stacje już od roku tam nadają.
Tak. Musieliśmy ich trochę przegłodzić. To był słuszny pomysł. Nie wierzyłem w zasięg tego multipleksu ani w to, że na początku ludziom będzie się chciało go szukać. Przeczekałem, aż się konkurenci wykrwawią (nadawcy kanałów Zoom TV, Metro, WP1 i Nowa TV), inwestując ciężkie pieniądze bez efektu. Tam się płaci po kilka milionów rocznie za emisję. My na szczęście nie musimy płacić w okresie, gdy nie wykorzystywaliśmy swoich slotów. Do połowy 2018 r. je zajmiemy, mam już pomysł.

Pomysł inny niż kanał TVP Sport HD, o którego wprowadzeniu na MUX 8 mówił pan wcześniej?
Będzie jakiś rodzaj oferty sportowej, ale nie mogę tego doprecyzować. Negocjujemy cenę z Emitelem. Jak wejdziemy, będzie też taniej dla tych, którzy już tam nadają. Potrzebna też będzie wspólna akcja promocyjna. Co do zasady popieram rozwój telewizji naziemnej, bo to osłabi w perspektywie najbliższych lat Cyfrowy Polsat i NC+. Atrakcyjność oferty naziemnej zmarginalizuje za kilka lat rolę dekoderów satelitarnych.
Źródło: http://wiadomosci.dziennik.pl/media/art ... tamci.html

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Kolejny pomysł Kurskiego. Ile już ich było? A ile jeszcze będzie? Szczególnie w kontekście zapowiadanych w TVP zmian.
Jest tak samo wiarygodny, jak TVP jest obiektywna.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Kurski to zwykły figurant sterowany z tylnego siedzenia przez Jarka :lol:
Jarek z jedynie słusznej partii :lol:

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: panaho »

Zanim coś się w temacie zacznie konkretnego dziać to po panu Kurskim już smrodu (za przeproszeniem) nie będzie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Z linku który przytoczył kol. @Scottie
wiadomosci.dziennik.pl pisze:Skoro macie pieniądze, to pewnie w końcu zagospodarujecie swoje miejsca na ósmym multipleksie naziemnym (MUX 8)? Pozostałe stacje już od roku tam nadają.
Tak. Musieliśmy ich trochę przegłodzić. To był słuszny pomysł. Nie wierzyłem w zasięg tego multipleksu ani w to, że na początku ludziom będzie się chciało go szukać. Przeczekałem, aż się konkurenci wykrwawią (nadawcy kanałów Zoom TV, Metro, WP1 i Nowa TV), inwestując ciężkie pieniądze bez efektu. Tam się płaci po kilka milionów rocznie za emisję. My na szczęście nie musimy płacić w okresie, gdy nie wykorzystywaliśmy swoich slotów. Do połowy 2018 r. je zajmiemy, mam już pomysł.
Pomysł inny niż kanał TVP Sport HD, o którego wprowadzeniu na MUX 8 mówił pan wcześniej?
Będzie jakiś rodzaj oferty sportowej, ale nie mogę tego doprecyzować. Negocjujemy cenę z Emitelem.
Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale wydaje mi się, że z tym TVP Sport w MUX-8 to taka była taktyka aby jak najwięcej ugrać z Emitelem i przy ustawie abonamentowej a przy okazji wykrwawić konkurencje która liczyła na darmową promocję w MUX-8 a tak naprawdę to w ogóle nie mieli zamiaru nigdy dać tego kanału za darmo do MUX-8.
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2017, o 12:23 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

Scottie
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2016, o 15:29
Instalacja antenowa: DIPOL LOG 5-12 / 21-60 H/V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Scottie »

Może być coś na rzeczy. Najprawdopodobniej TVP przyjęło taktykę na przeczekanie aż Emitel obniży ceny. Poza tym ta cała reforma i reorganizacja TVP (liknk @K63 wyżej) to jakaś grubsza akcja. Ale dla Kurskiego najważniejsze, że Despacito będzie na Sylwestra w Zakopanem no nie!?

PS. No i te teksty "Będzie jakiś rodzaj oferty sportowej...", czyli rzucą jakiś ochłap byle było - ciemny lud wszystko kupi...

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Do tego dochodzi jeszcze zapowiedź TVP-3 Regionalna w wersji HD też w 2018 roku.
Pisałem o tym w tym wątku i na następnej stronie.
Zapowiadali to dwukrotnie w Aktualnościach na TVP-3 Katowice, no chyba swoich Kurski by nie kłamał, to pewnie jest coś na rzeczy, tym bardziej, że znaczna cześć pożyczki jaką dostali ma być przeznaczona na rozwój ośrodków regionalnych.
Wygląda na to, że będą zmiany, ale nie takie jakich się spodziewamy i które były obiecane a obiecanki wielokrotnie zmieniane.
Być może rzucali hasła aby wybadać reakcję rynku i konkurencji.

Zablokowany