Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Kurski obiecał to Polakom. Nie dotrzymał słowa
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... wa/7fx5n3j

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Rzeszowiak »

Było to do przewidzenia nie ma nic za darmo.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

W nawiązaniu do posta
viewtopic.php?f=50&t=7476&start=320#p228452
media-podbeskidzie.pl pisze:20 grudnia 2017 r. Emitel po raz kolejny zmody­fi­kował wniosek o zmianę rezer­wacji. Po analizie wniosku Prezes UKE stwierdził, że zapro­po­nowana zmiana rezer­wacji jest niezro­zu­miała i przere­da­gował propo­nowany przez EmiTel zapis.

18 stycznia 2018 r. Prezesa UKE zwrócił się do Emitel z prośbą o wyrażenie zgody na nowy zapis decyzji zmienia­jącej poprzez nadanie pkt III ppkt 5 nastę­pu­jącego brzmienia:

podjęcia zobowią­zania, iż na audio­wi­zualne składniki multi­pleksu MUX8 składać się będą:

a) 3 programy telewi­zyjne w standardzie DVB-T, rozpro­wa­dzane w systemie standar­dowej rozdziel­czości albo 1 program telewi­zyjny rozpro­wa­dzany w systemie wysokiej rozdziel­czości i 1 program telewi­zyjny rozpro­wa­dzany w systemie standar­dowej rozdziel­czości, na rozpo­wszech­nianie których Przewod­ni­czący Krajowej Rady Radio­fonii i Telewizji udzielił lub udzieli spółce Telewizja Polska S.A. koncesji, zgodnie z przepisami art. 21 ust.1a pkt 2 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radio­fonii i telewizji (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1414) lub program „TV Polonia”, o ile Telewizja Polska S.A. złoży wniosek o zawarcie umowy o dostępie do multi­pleksu, w terminie do 30 kwietnia 2018 roku. W przypadku gdy dojdzie do zawarcia umowy o dostępie do multi­pleksu na skutek przed­mio­towego wniosku Telewizji Polskiej S.A., programy, o których mowa powyżej nie mogą być rozpo­wszech­niane lub rozpro­wa­dzane w żadnym z ogólno­pol­skich multi­pleksów naziemnych MUX1-MUX3 w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpo­częcia rozpro­wa­dzania tych programów w multi­pleksie MUX8

W przypadku niezło­żenia przez Telewizję Polską S.A. wniosku, o którym mowa powyżej w terminie do 30 kwietnia 2018 roku, na audio­wi­zualne składniki multi­pleksu MUX -8 składać się będą 3 programy telewi­zyjne w standardzie DVB-T, każdy rozpo­wszech­niany w systemie standar­dowej rozdziel­czości albo 1 program telewi­zyjny rozpo­wszech­niany w systemie wysokiej rozdziel­czości i 1 program telewi­zyjny rozpo­wszech­niany w systemie standar­dowej rozdziel­czości, na rozpo­wszech­nianie, których w multi­pleksie MUX -8 Przewod­ni­czący Krajowej Rady Radio­fonii i Telewizji udzieli koncesji;

b) 4 programy telewi­zyjne w standardzie DVB-T, rozpo­wszech­niane w systemie standar­dowej rozdziel­czości, na których rozpo­wszech­nianie w multi­pleksie MUX -8 udzielona zostanie koncesja Przewod­ni­czącego Krajowej Rady Radio­fonii i Telewizji;”

Prezes UKE czeka na stano­wisko Emitel w tej sprawie.
http://media-podbeskidzie.pl/telewizyjny-mux-8/

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Fragment wywiadu z członkiem zarządu TVP - Maciejem Staneckim. Trochę więcej informacji, ale dalej wygląda mi to na obiecanki. W sumie to nic jeszcze nie wiadomo.
Kiedy kanał sportowy Telewizji Polskiej znajdzie się w dystrybucji naziemnej?
W tym roku.

A ściślej?
Ściślej się nie da. Prace trwają.

Czy po wprowadzeniu kanału TVP Sport do emisji naziemnej – na ósmym albo trzecim multipleksie – przychody z reklam zrekompensują wam utratę opłat od operatorów płatnej telewizji?
Na pewno nie wycofamy TVP Sport z kablówek ani platform satelitarnych.

Ale jako ogólnodostępna stacja naziemna nie będzie już kanałem premium. Kto zechce za niego zapłacić?
Odbiorcy rzadko korzystają jednocześnie z kablówki i TV naziemnej. Dziś operatorzy płacą za pakiet: TVP Sport, TVP HD i TVP Seriale. Będziemy negocjowali jego aktualną wartość.
http://wiadomosci.dziennik.pl/media/art ... ywiad.html

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Kurski chwali się "spełnieniem obietnic" z dwóch lat, ale już o TVP Sport w naziemnej nawet się nie zająknął. Za to mówi o obecność sportu na antenach TVP jako "sukces". I to by było chyba na tyle.
Wydaje mi się, że spełniłem wszystkie obietnice, które złożyłem - w taki sposób Jacek Kurski podsumowuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dwa lata na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej. Jako swoje sukcesy wymienia zwiększenie produkcji wewnętrznej i obecność sportu na antenach TVP. Kurski chce skupić się teraz m.in. na przywróceniu kabaretów do telewizji publicznej oraz zwiększeniu nacisku na kulturę wysoką.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ku ... ure-wysoka

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Kurski robi dobrą minę do złej gry. Jak leciała olimpiada to oglądałem na Eurosporcie bo komentarz w TVP to nieporozumienie.
Jeśli to jest ten sukces to o porażkach niech nie wspominają :lol:

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Puma »

TVP Sport nigdy nie będzie w NTC. Kurski wzmacnia pozycje TVP1 nie po to żeby ją osłabić przez wprowadzenie TVP Sport.
Jeżeli powstanie kanał sportowy to tylko jakiś marginalny z powtórkami w stylu POLSAT Sport News.

Jarip72
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2018, o 14:19
Miejscowość: Kościan
Odbiornik: LG
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Jarip72 »

Coś zaczęło się dziać w sprawie?
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,231 ... z#BoxBizCz

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Od kilku dni jest o tym dyskusja na forum -> viewtopic.php?f=50&t=6102&start=2920#p229199

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

TVP rozpocznie negocjacje z Emitelem ws. MUX-8.
Jacek Kurski pisze: - Nie ma żadnego zagrożenia dla slotów Telewizji Polskiej. Przyjęliśmy taką taktykę rozegrania praw, która była najlepsza dla TVP. Cele, które przed nami były zostały osiągnięte. Oczywiście, że wchodzimy w negocjacje, od dawna funkcjonuje zespół do spraw rozmów z Emitelem. Nie ma sensu robić sensacji tam, gdzie jej nie ma
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... dla-slotow

Czyli przyznał że były to działania celowe, które były wynikiem "dziurawej" decyzji KRRiT.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Mam nadzieję, że kolejne doniesienia medialne o tym że Kurski ma kłopoty,
(podobno prokuratura zbada okoliczności składania ofert kandydatów w konkursie na szefa telewizji publicznej)
nie wpłyną na negocjacje związane z MUX-8.
http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzec ... Id,2556737

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@K63

Prezes Kurski raz odpowiedział w rozmowie(pod koniec grudnia 2017 roku):

"[...]Skoro macie pieniądze, to pewnie w końcu zagospodarujecie swoje miejsca na ósmym multipleksie naziemnym (MUX 8)? Pozostałe stacje już od roku tam nadają.

Tak. Musieliśmy ich trochę przegłodzić. To był słuszny pomysł. Nie wierzyłem w zasięg tego multipleksu ani w to, że na początku ludziom będzie się chciało go szukać. Przeczekałem, aż się konkurenci wykrwawią (nadawcy kanałów Zoom TV, Metro, WP1 i Nowa TV), inwestując ciężkie pieniądze bez efektu. Tam się płaci po kilka milionów rocznie za emisję. My na szczęście nie musimy płacić w okresie, gdy nie wykorzystywaliśmy swoich slotów. Do połowy 2018 r. je zajmiemy, mam już pomysł.[...]"

Źródło cytatu: http://www.dziennik.pl/amp/565062,kursk ... tamci.html

@ObywatelDVB-T

Myślę, że nie wpłyną. Mogę się mylić.

http://centruminformacji.tvp.pl/3638403 ... arzadu-tvp

Telewidz39
Posty: 16
Rejestracja: 13 stycznia 2018, o 12:51
Miejscowość: Słupsk
Instalacja antenowa: Antena atx55 + dipol ax80
Nadajnik - obiekt nadawczy: KOSZALIN Gołogóra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Telewidz39 »

Jakaś porażka z tym wszystkim! Nie wiem czemu w Polsce wszystko musi tyle trwać i zawsze obiecuję się gruszki na wierzbie. Jak wszystko w tej TVP tak super działa jak to wprowadzanie nowych kanałów na mux8 to tylko pogratulować - może za 10 lat coś wprowadzą :)
Może naprawdę niech te kanały zajmą prywatni nadawcy bo pewnie zrobili by to szybciej

Telewidz39
Posty: 16
Rejestracja: 13 stycznia 2018, o 12:51
Miejscowość: Słupsk
Instalacja antenowa: Antena atx55 + dipol ax80
Nadajnik - obiekt nadawczy: KOSZALIN Gołogóra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Telewidz39 »

Druga sprawa to wszyscy mówią tu o TVP sport HD , fakt przydał by się jakiś kanał sportowy na naziemnej (nie jestem fanem sportu ale nie ma nic typowo sportowego na DVB-T)
ale z tego co czytałem Telewizja Polska ma dostać więcej slotów niż na jeden kanał. Co z pozostałymi kanałami ?

Poza tym to polskie DVB-T to jakaś tragedia w całej naziemnej tylko 2 kanały HD. To w takich komunistycznych Chinach jest więcej.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DanielK »

Dla ścisłości nie 2 a 3 kanały w HD. A jak komuś jakość TVP Info się nie podoba to niech spojrzy jak wygląda obraz np na francuskich kanałach informacyjnych :D

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Piszesz o francuskich programach informacyjnych HD z satelity?

Scottie
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2016, o 15:29
Instalacja antenowa: DIPOL LOG 5-12 / 21-60 H/V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Scottie »

"TVP może stracić miejsce na multipleksie MUX-8. KRRiT chce rozpisać otwarte postępowanie koncesyjne."

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... c-przetarg

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Oj, nie czytamy uważnie forum. Link do tematu jest kilka postów wyżej.
viewtopic.php?f=50&t=6102&start=2920#p229199

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Dziennikarz, pytający:
"[...]Porozmawiajmy o ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Negocjacje Telewizji Polskiej z firmą EmiTel w sprawie wejścia na MUX-8 muszą ruszyć do 30 kwietnia. Jeśli do tego nie dojdzie, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpocznie otwarte postępowanie koncesyjne na wolne miejsca na tym multipleksie.[...]"

Witold Kołodziejski, Przewodniczący KRRiT:
"[...]To bardzo ważna informacja. Problemy multipleksu ósmego biorą się, moim zdaniem, ze źle przygotowanego projektu. Sam model tego multipleksu już na samym początku sprawiał poważne wątpliwości. Zastosowane w nim połączenie mechanizmów wolnorynkowych z narzuconymi regulacjami koncesyjnymi nie mogło się udać. Z koniecznością podjęcia działań interwencyjnych zetknąłem się już w pierwszych dniach funkcjonowania w KRRiT. Jednym z elementów była obecność telewizji publicznej, a właściwie jej nieobecność na MUX-8. Problemem są wysokie koszty emisji. Nadawcy komercyjni również na to narzekali, ale oni nie mieli wyboru. Niepełny multipleks oznacza nie tylko nieefektywne wykorzystanie częstotliwości, ale także słabszą pozycję pozostałych nadawców. Rozmowy ciągnęły się w nieskończoność. Obecna zmiana decyzji rezerwacyjnej uzgodniona z Krajową Radą wymusza konkretne terminy. Negocjacje muszą być podjęte do 30 kwietnia i zakończone w ciągu kolejnych 90 dni. Zarząd TVP deklaruje chęć rozpoczęcia nadawania na MUX-8 i ma na to zgodę rady nadzorczej. Dla widzów najważniejsza jest jednak zapowiedź uruchomienia w bezpłatnej telewizji naziemnej programu TVP Sport. W Europie dotychczas jedynie Niemcy wprowadzili podobne rozwiązanie.[...]"

Źródło przytoczonego fragmentu wywiadu: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wi ... nem/page:2

Co zauważyłem:
- jest mowa o tym, że negocjacje muszą być podjęte do 30 kwietnia i zakończone w ciągu kolejnych 90 dni(czyli jak dobrze liczę to najpóźniej do: 29 lipca 2018 roku, dzień ten przypada w niedzielę). O tym w jakim czasie powinny być one zakończone, z tego co wiem, do tej pory nie było mowy.

Ale to tak jest nieoficjalnie powiedziane o tych 90 dniach ? Było/jest, tak w tej zmianie decyzji rezerwacyjnej napisane ?

- padła wypowiedź Przewodniczącego KRRiT, że: "[...]W Europie dotychczas jedynie Niemcy wprowadzili podobne rozwiązanie.[...]".

Chodzi o kanał sportowy, dostępny FTA, bezpłatnie, naziemnie ? Jeżeli tak, to z tego co wiem chyba np. również w Czechach, na Ukrainie, w Rosji(bynajmniej z tego co wiem to chyba w tych dwóch ostatnich wymienionych przez mnie państwach były/są z jakimś skutkiem udostępniane) i może gdzieś jeszcze jakby dokładnie to posprawdzać, są dostępne kanały sportowe w ten sposób.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:Ale to tak jest nieoficjalnie powiedziane o tych 90 dniach ? Było/jest, tak w tej zmianie decyzji rezerwacyjnej napisane ?
W oficjalnym komunikacie KRRiT nie ma nic o 90 dniach.

Zablokowany