Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Ale Kołodziejski pierdzieli!
Zastosowane w nim połączenie mechanizmów wolnorynkowych z narzuconymi regulacjami koncesyjnymi nie mogło się udać.
A jak TVP to widziała? Chcieli za darmo nadawać? Ktoś odgórnie podjął decyzję i przyznał 3 sloty. Czemu wtedy TVP nie protestowało, a wręcz nie zrezygnowało?!

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Negocjacje muszą być podjęte do 30 kwietnia i zakończone w ciągu kolejnych 90 dni.
Co z tego, jak w oficjalnym rozporządzeniu KRRiT niema nic o terminie 90 dni na zakończenie negocjacji z Emitelem.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

A można gdzieś znaleźć oficjalne pismo(to rozporządzenie), decyzję, podpisaną(chyba przez Przewodniczącego KRRiT), zeskanowaną, dostępną w formacie: ".pdf" jak to zazwyczaj bywa w dokumentach udostępnianych przez państwowe, publiczne: instytucje, organy?
Bo szukam i nie mogę niczego takiego znaleźć, a powinno być chyba gdzieś na stronie KRRiT dostępne.
Bo komunikat, który był podany to komunikat... a takie "coś" jak powyżej opisałem to już co innego moim zdaniem.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: blockbuster »

K63 pisze:
DVB-T(2) INQUIRING pisze:Ale to tak jest nieoficjalnie powiedziane o tych 90 dniach ? Było/jest, tak w tej zmianie decyzji rezerwacyjnej napisane ?
W oficjalnym komunikacie KRRiT nie ma nic o 90 dniach.
W zmienionej Decyzji rezerwacyjnej na MUX-8 także nie zauważyłem takiej wzmianki.
https://bip.uke.gov.pl/rezerwacje-czest ... mhz,2.html

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Może takie kwestie regulują jakieś szczegółowe przepisy postępowania administracyjnego?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Ostateczny termin tuż-tuż, ale TVP się nie spieszy.
media-podbeskidzie.pl pisze:Emitel informuje, że zgodnie z zapisami zmienionej decyzji rezer­wa­cyjnej MUX8, Telewizja Polska S.A. ma czas do końca kwietnia na rozpo­częcie negocjacji z opera­torem technicznym multi­pleksu. Proces nie został jeszcze rozpo­częty, EmiTel jest przygo­towany i oczekuje na podjęcie odpowiednich kroków ze strony TVP.
http://media-podbeskidzie.pl/telewizyjny-mux-8/

EDIT 24.04.2018:
TVP rozpoczęła negocjacje z Emitelem w sprawie wejścia na MUX8
TVP chce mniej płacić za nowe stacje naziemne

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Pierwsze z rozpoczętego właśnie cyklu: "zapytajszefatvpsport"(http://sport.tvp.pl/36832530/zapytajsze ... ie-kibicom), a tam m.in.:

"[...]
– Kiedy TVP Sport pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej?
– To jest mój priorytet, zresztą prezesa Jacka Kurskiego też, żeby TVP Sport był kanałem dostępnym w całej Polsce, w każdym polskim domu. To element misji telewizji publicznej. Sprawa jest jednak trudna, wielowątkowa, a ja – zasłaniając się nieco klauzulą tajemnicy biznesowej – nie mogę zdradzić, kiedy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Widzowie muszą wiedzieć, że to naprawdę skomplikowany proces, przede wszystkim jeśli chodzi o prawa sportowe. Inaczej negocjuje się je na anteny otwarte, inaczej na kodowane… Dochodzą umowy handlowe, wpływy z dystrybucji w formule płatnej, też choćby kwestia regulacji abonamentowych… Nie ma co ukrywać, że otrzymujemy od poszczególnych dystrybutorów opłaty, z których w obecnej sytuacji telewizji publicznej trudno zrezygnować, jeśli nie znajdziemy innych środków. Zapewniam jednak, że od kilkunastu miesięcy walczymy o szczęśliwy finał. Wierzę, że nastąpi to już niedługo.
[...]"

i

"[...]"czy możemy liczyć na więcej niszowych dyscyplin w TVP Sport w związku z rozpoczęciem okresu kwalifikacji olimpijskich? Finał PŚ w jeździectwie udowodnił, że potraficie zrobić to dobrze".
– Wszystko jest kwestią pieniędzy. Mamy, niestety, bardzo ograniczony budżet, w przeciwieństwie do naszych komercyjnych rywali na rynku. Każdą złotówkę musimy oglądać dwa razy. Wspominałem choćby o kwestii braku uregulowania sytuacji abonamentowej, a przecież każda produkcja imprezy sportowej kosztuje bardzo dużo: nieważne czy to mecz piłkarski, turniej tenisa stołowego czy zawody w łucznictwie, bo sprzęt zawsze kosztuje tyle samo. Musi być wóz transmisyjny, musi być sygnał w HD, muszą być odpowiednie kamery, grafika… To wszystko kosztuje. Będziemy starać się pokazywać reprezentantów Polski gdziekolwiek walczą o medale, we wszystkich możliwych dyscyplinach, bo to część naszej misji, nasz obowiązek. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym związkiem sportowym. Część imprez działa na zasadzie koprodukcji, gdzie Telewizja Polska wnosi swój określony wkład.
[...]"

oraz o np. 4K na Mundialu.

Źródło cytatu i pierwsze odpowiedzi na zadane pytania Dyrektorowi TVP Sport: http://sport.tvp.pl/36935784/szef-tvp-s ... i-tsubasie

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Zacytowałeś oczywistą oczywistość.
Wszyscy którzy mają choć trochę rozeznania rynku i praw nim rządzących wiedzą że licencje na sport są drogie, wiedzą że ten konkretny kanał sportowy ma podpisane długoletnie kontrakty na dystrybucję płatną i że tego wszystkiego nie da się odkręcić bez strat finansowych i kar umownych.

Naiwni tylko wierzyli i wierzą nadal że kanał sportowy będzie w DVB-T.
Jeśli będzie to jakaś jego karykatura ze sportem niszowym.

Co do pieniędzy, to nie wiem jak to komentować w kontekście podpisanego kontraktu na zakup elektrycznych samochodów
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 03836.html

To się po prostu mówiąc delikatnie ze sobą kłóci.
Chyba że nastąpiła redefinicja misji publicznej i oznacza ona teraz wspieranie motoryzacji elektrycznej.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

A może każdy kto płaci abonament będzie mógł karnąć się takim autkiem. Publiczny nadawca za publiczne pieniądze, na pewno robią to dla nas, przecież kto jak nie oni wiedzą czego widzowie oczekują. :lol:
Zamiast siedzieć przed telewizorem i oglądać jakieś kanały TVP na MUX-8 to lepiej pojeździć takim ekologicznym autkiem. :lol:

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Być może m.in. dla tej - jak powiedział Kurski - "jakiegoś rodzaju oferty sportowej" zakupiono nowe prawa. :?:
http://satkurier.pl/news/170267/tvp-poz ... rtowe.html

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Zobaczymy jutro po 15.00 dziennikarze będą zadawali różne pytania to pewnie o MUX-8 też. Negocjacje z Emitelem rozpoczęte to może poznamy więcej konkretów w kontekście zakupu tych nowych praw i tej "jakiegoś rodzaju oferty sportowej w naziemnej"?

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Prezes TVP, Jacek Kurski na temat m.in. obecności kanału TVP Sport na MUX'ie, czyli w Naziemnej Telewizji Cyfrowej:

"[...] Natomiast... jeszcze jedna ciekawa informacja Panie Maćku, taka, że my na czas Mundialu, a mam nadzieję, że nawet od początku czerwca chcemy być z TVP Sport na MUX'ie. Rozpoczęliśmy rozmowę, rozmowy na ten temat z Emitelem. Chcemy, jesteśmy bardzo zdeterminowani, liczymy na to, że Emitel urealni swoje oczekiwania i że będziemy mogli za uczciwe pieniądze, wykupić nasze zarezerwowane sloty. Po to właśnie, żeby z, ze sportem mieć tę, ten komfort, prezentacji w otwartej antenie dla każdego posiadacza odbiornika telewizyjnego w Polsce, żeby ta dostępność techniczna TVP Sport wynosiła 100 %. My wszystko co mogliśmy w tej sprawie zrobić, zrobiliśmy. Czekamy teraz na decyzję Emitela. I to już będzie czas kiedy będziemy na MUX'ie z, czas Letniego Grand Prix w związku z czym dostępność będzie nieograniczona. Chociaż planujemy w all'owych naszych antenach TVP1, ale możliwość tej tej poduszki w postaci rezerwowej anteny ogólnej, naziemnej jest wielkim komfortem zwłaszcza, że niektóre transmisje czasem trwają w sposób, który łamie ramówkę. W związku z czym to też była wielka moja ambicja, żeby ze sportem wejść na MUX'a. Ja myślę, że to już wkrótce. W związku z czym jestem przekonany, że będzie dodatkowa jeszcze oprawa tego startu Letniego Grand Prix w Wiśle na który oczywiście zapraszam wszystkich naszych widzów z całego serca, a wcześniej Mundial, Mundial i mam nadzieję, że niezapomniane przeżycia. Wszystkie 64 mecze w Telewizji Polskiej w TVP1, w TVP2, na MUX'ie będzie dodatkowo jeszcze studio mundialowe, no bo, czasem te mecze wchodzą nam w czas, no takich sztywnych pozycji ramówkowych, jak chociażby "Wiadomości", w związku z czym będziemy się tym bardziej posiłkować, naszą dodatkową anteną sportową, w związku z czym wiele, wspaniałego sportu w Telewizji Polskiej i z całego serca wszystkich Państwa zapraszam."

Źródło cytatów: http://sport.tvp.pl/36964853/telewizja- ... rciarskich (mniej więcej od 33:20 do 35:30).

Czyli raczej negocjacje odnośnie MUX-8 trwają "w myśleniu" o umieszczeniu tam kanału TVP Sport ? Moim zdaniem niekoniecznie. Nie ma konkretnie powiedziane o TVP Sport w kontekście MUX-8, rozmowy odnośnie tego MUX'u mogą trwać w związku z innym kanałami TVP, a że TVP Sport będzie umieszczony być może na MUX'ie ogólnie mówiąc(ale nie wiadomo którym). Choć z drugiej strony jest mowa o rozpoczęciu rozmów na "ten temat" z Emitelem, czyli sądząc na podstawie wcześniejszego zdania z przed tego: "[...] Rozpoczęliśmy rozmowę[...]"- na temat TVP Sport na MUX'ie oraz myśląc tak na podstawie, w kontekście informacji o rozpoczęciu negocjacji TVP z Emitelem w sprawie MUX-8(w zeszły piątek, 20 kwietnia 2018 roku). Ale... zależy jak to przeczytać(posłuchać), co Prezes TVP miał na myśli mówiąc te słowa itd.
Nie jest też powiedziane, czy będzie to TVP Sport w wersji HD, choć myślę, że na 99 % tak(o ile w ogóle będzie).
Nie ukrywam, że dla dobra tego kanału w NTC, wolałbym, żeby znalazł się on w MUX-3(tak myślę).

A to wszystko być może będzie, o ile m.in. dojdzie do porozumienia i o ile TVP będzie miała takie możliwości finansowe. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Moim zdaniem, najważniejsze z tej wypowiedzi:

"[...] Rozpoczęliśmy rozmowę, rozmowy na ten temat z Emitelem. Chcemy, jesteśmy bardzo zdeterminowani, liczymy na to, że Emitel urealni swoje oczekiwania i że będziemy mogli za uczciwe pieniądze, wykupić nasze zarezerwowane sloty. [...]" oraz
"[...] My wszystko co mogliśmy w tej sprawie zrobić, zrobiliśmy. Czekamy teraz na decyzję Emitela. [...]"

Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Radol »


Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

TVP Sport w czerwcu pojawi się na MUX-8. Jacek Kurski: liczymy, że Emitel urealni swoje oczekiwania

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... czekiwania

Teraz trzymajmy kciuki, by jak najszybciej TVP z Emitelem się dogadali odnośnie ceny za nadawanie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

No właśnie, słowo klucz jak się dogadają. TVP Sport jest tu kartą przetargową, elementem negocjacji. Bo z jednej strony mógłby być motorem napędowym w MUX-8 ale z drugiej strony chodzi o cenę.

O ile słowa dyrektora stacji Marka Szkolnikowskiego z przed dwóch dni cytowały prawie wszystkie portale internetowe o tyle do wczorajszych słów Kurskiego dziennikarze podchodzą ostrożnie i nawet co poważniejsze jak Satkurier czy Media2 nie powtarzają za Wirtualnymimediami. Kto miał rację to się okaże, bo to już nie pierwsze obiecanki przy okazji różnych imprez sportowych, może tym razem się uda?

Równie dobrze może to być taki element gry, nacisku na Emitel. Jakby co to zawsze mogą powiedzieć społeczeństwu, że myśmy chcieli, zaprosiliśmy do negocjacji, zaproponowaliśmy TVP Sport, ale Emitel nie chciał zejść z ceny i nas nie stać niestety. Zależy też o jaką sumę im chodzi, ile by chcieli zapłacić, bo kompromis polega na tym, że każdy trochę ustąpi i nikt w sumie nie jest do końca zadowolony.
Mogliby też jakby nie doszło do porozumienia dać TVP Sport do MUX-3 a do MUX-8 jakieś mniej znaczące kanały, tylko, że wtedy stracą kartę przetargową.

Jest też trochę nieścisłość pomiędzy słowami Kurskiego który obiecuje wejście TVP Sport w konkretnym, kolejnym z resztą terminie a Szkolnikowskiego który dwa dni wcześniej powiedział:
Sprawa jest jednak trudna, wielowątkowa, a ja – zasłaniając się nieco klauzulą tajemnicy biznesowej – nie mogę zdradzić, kiedy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Widzowie muszą wiedzieć, że to naprawdę skomplikowany proces, przede wszystkim jeśli chodzi o prawa sportowe. Inaczej negocjuje się je na anteny otwarte, inaczej na kodowane… Dochodzą umowy handlowe, wpływy z dystrybucji w formule płatnej, też choćby kwestia regulacji abonamentowych…

Czyli tajemnica biznesowa dotyczy nie tylko negocjacji z Emitelem a dwa dni później karty wyłożone na stół i już tej tajemnicy nie było?

Dzisiaj ukazał się też wywiad z Maciejem Staneckim na Wirtualnychmediach i choć jest temat MUX-8 to pomimo wczorajszej obiecanej Kurskiego, żadna deklaracja na temat TVP Sport nie padła. Artykuł jest dzisiejszy, nie wiem tylko kiedy ten wywiad był robiony i czy już po konferencji Kurskiego. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ma ... westycyjny

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Mam podobne wrażenie.
Wypuszczony jest balon medialny że myśmy chcieli TVP Sport w MUX8, ale to ta druga strona nie chce zejść ze stawek.
W ten oto sposób wszystko zostanie przekierowane na Emitel'a.
Sprytny ruch ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Satkurier już też powielił info za Wirtualnymimediami, ale tytuł jednak ze znakiem zapytania.
http://satkurier.pl/news/170362/tvp-spo ... mux-8.html

eter
Posty: 1300
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: eter »

Tak trochę nie w temacie jestem - TVP na MUX 8 ma zarezerwowany jeden slot HD - czy inną kombinację SD,HD?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Mają 3 sloty do dowolnego wykorzystania - 3xSD lub 1xSD+1xHD.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

TVP 4K ruszy na mundial
http://satkurier.pl/news/170291/tvp-4k- ... ndial.html

TVP 4K - nie będzie czasem w MUX-8 jako kanał wirtualny (zająłby jedną planszę test, TVP ma chyba możliwość uruchomić trzy kanały wirtualne) poprzez HbbTV ???

Zablokowany