Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: piotrek93 »

@Radol

Pudłowizory 28 cali powoli odchodzą do lamusa :D to że dasz 20 kanałów więcej nie sprawi że będzie więcej ciekawej treści tylko więcej powtórek. Rynek nie jest z gumy i nasycił się już beznadziejnymi kanałami-zapchajdziurami lepiej tworzyć 24 godzinne ale treściwe kanały HD w dobie globalnego dostępu do internetu prawie każdy ma dostęp do powtórek. Jedyna przewaga telewizji nad internetem to jakość więc trzeba stawiać na jakość i usuwać kanały powtórkowe.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

@Radol

Technika idzie do przodu, a wraz z nią ludzie kupują coraz lepszy sprzęt.
Idąc Twoim tokiem rozumienia sprawy, ludzie nakupowali sobie kolorowych telewizorów, więc teraz każda telewizja nadaje w kolorze, a przecież jakby była czarno-biała to także nie byłoby co oglądać, a w przekazie cyfrowym o ile mniej informacji byłoby do przesłania i więcej czarno-białych kanałów SD by się zmieściło.

Skoro duże telewizory wyświetlają słabej jakości obraz SD, to najlepiej świadczy o tym jaki to jest obraz.
I mylisz się jest wiele treści godnych HD.

Samo doszedłeś do wniosku że wieje nudą na większości kanałów. Skoro tak to mam pytanie po co chcesz ich więcej? Nie lepiej lepsza jakość tych obecnych żeby przynajmniej oglądać je w większym komforcie?

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

DVB-T2 i kodek HEVC spowoduje że każdy kanał będzie w HD.
Pytanie kiedy do tego dojdzie? Raczej nie za obecnej władzy która robi TV polityczną :(

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Alterego777 »

W zeszłym tygodniu UKE skierował do TVP zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji, która ma już zawierać termin, w jakim TVP będzie zobowiązana uruchomić swoje kanały. Jeśli ich nie dotrzyma, straci swoje miejsca.
No super, coś w końcu działają. Tylko jaki jest ten termin? Powinni ustalić go jak najszybciej, pogonić ich i dać miejsca komuś innemu, skoro TVP nie zamierza nic tam puszczać.

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Alterego777 »

Radol pisze:
Robert03 pisze:Ja mam nadzieję że TVP Seriale nigdy nie pojawi się na NTC. Mam ten kanał w kablówce i to jest wstyd TVP.
To najnudniejszy kanał z wszystkich jaki TVP posiada. Cały dzień leci Ranczo , Wspaniałe stulecie albo Ojciec Mateusz i Rodzinka. Nie mam nic do tych seriali, Ranczo jest bardzo dobrą produkcją ale żeby od rana do wieczora ?
Nie no... na kanale z serialami mają dawać programy kulinarne :lol:
Wypadało by pomyśleć trochę....

Robert03 pisze: To jest kanał pokroju ATM rozrywka, TVP Rozrywka i Polsat2 = nuda.
Niestety, ale po prostu każdy ma inny gust.
Ja wolę np. nawet oglądnąć jakieś powtórki kabaretów i mam kanał TVP Rozrywka częściej włączony niż TVP1 i TVP2

Ogólnie to 'nuda' można by przypisać prawie każdemu kanałowi.
Robert03 pisze: TVP HD kosztem TVP Rozrywka który też jest słaby, nudny i tworzony tak samo jak TVP Seriale...
Dzięki temu oferta NTC będzie ciekawsza no i kolejny kanał w HD.
Nie rozumiem parcia na kolejne twory pseudo HD :evil:
Nakupują ludzie szafy o przekątnych 36' - 50' albo i więcej i potem wymagają HD nie dlatego bo jest tam coś ciekawego aby to w HD oglądać, ale dlatego że na takim 'monstrum' mają po prostu słaby obraz.

Ja mam 28' i jak tak patrzę na ramówkę to bym wywalił wszystkie HD - wsadził najwięcej kanałów SD aby każdy miał wybór - bez zastanawiania się czy 1 HD czy 2 SD i jakie.
NA żadnym kanale w NTC nie ma nic co by wymagało nadawania w HD a juz napewno bym wywalił TVP1 HD i TVP2 HD a za decyzje wprowadzenia TVP INFO HD to bym powiesił - totalna bzdura.

Ogólnie cała dyskusja prowadzi donikąd bo trzeba się pogodzić, że właśnie takie kanały 'nuda' pokroju ATM, Polsat2 czy Super Polsat będą wprowadzane do NTC i nikt nic nowego w tej materii nie wymyśli choćbyśmyy tu pisali nie wiem co i nie wiem jak.

Jak kogoś stać na 'prawie' kino w domu i ekran 50', to niech sprezentuje sobie NC+, Polsat Cyfrowy i co tam jeszcze można, bo tam będzie miał co oglądać w tym HD.
Ty tak na serio czy trollujesz?

Wiadomo, że gusta są różne. Ale ATM rozrywka to shit i tu nie ma nad czym debatować. Tu nie chodzi o to, czy ktoś lubi kabaret czy nie. Jak już ktoś Ci wcześniej napisał - taki kanał może powstać w kilka minut. Raz, że lecą tam treści powtórkowe z innych kanałów, nie ma on żadnego nowego contentnu. To dwa - nie ma ani żadnego studio, ani prezenterów, ani nic. Te nowe kanały jak Zoom, Metro, WP czy Nowa może nie są najlepsze na świecie, ale przynajmniej nie są takimi automatami jak właśnie ATM czy super polsat.

Zgadzam się, że już polonia była lepsza - przynajmniej jakiś film puścili, czy prezentera, czy cokolwiek innego. Ja lubiłem oglądać tam 07 zgłoś się ;-) Oczywiście to nadal jest słaby kanał, ale nie leci przynajmniej cały czas z komputera na repeat.

Drugi temat to telewizory. Oczywiście jak ktoś ma 60 cali i więcej to jest pikseloza, ale mówienie, że wszystko powinno być w SD, bo Ty masz 27 cali, to jakieś nieporozumienie. Żyjemy w 2017 roku i jednak 32-48 cali to jest norma. To nie są żadne krowy, bo te telewizory nie są CRT jak X lat temu. Taki płaski telewizor obecnie nawet bez ramki dookoła zmieści się bez problemu nawet w niezbyt wielkim mieszkaniu. Oglądanie na takim dużym jest bez porównania przyjemniejsze niż na mikrusie.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Kolejna wersja informacji z serialu co TVP umieści na MUX-8

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kt ... i-na-mux-8
- Myślimy o nowych kanałach tematycznych, ale będą to kanały satelitarne - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.
- Moja decyzja o wstrzymaniu wejścia na MUX-8 okazała się bardzo dobra. Chciałem sprawdzić, jak sobie poradzą czterej mniejsi z podobną ofertą programów informacyjnych i publicystycznych. No i widzę, że się kanibalizują - tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Kurski wskazuje, że multipleks ósmy osiąga mniejszy zasięg niż ten zadeklarowany przez EmiTel przed jego uruchomieniem. - Kryzys w obszarze MUX-8 daje Telewizji Polskiej komfort w rozpoznaniu, co wrzucić na ten multipleks. Należy też przeprowadzić rozgrywkę z EmiTelem, który nie daje rady obsługiwać MUX-a - zapowiada prezes Telewizji Polskiej.
- Krok w tył i poczekanie jak inni pójdą na MUX-8 jak dzik na fuzję, okazał się słuszny. Ale dochodzimy do momentu decyzyjnego, za kilka miesięcy będziemy musieli zdecydować, co wrzucić na MUX-8. Ktokolwiek będzie wówczas jego operatorem - komentuje Kurski. W Telewizji Polskiej nadal zwycięża opcja, aby na multipleksie ósmym uruchomić kanał TVP Sport w wersji HD (zajmie dwa sloty) oraz przesunąć na MUX-8 stację z innego MUX-a - TVP Historia, TVP ABC, TVP Kultura lub TVP Rozrywka. - Myślimy także o nowych kanałach tematycznych, ale będą to kanały satelitarne - deklaruje Jacek Kurski. Nie zdradza jednak szczegółów. Nad ofertą tych stacji pracuje biuro koordynacji programowej TVP.
Chciałbym to skomentować, ale stwierdziłem że nie będę tracił energii ;)
W jednym zdaniu widać że decyzja o wstrzymaniu wejściu na MUX8 wydaje się polityczna.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Serial pomysłów Czabańskiego i Kurskiego trwa w najlepsze. Regularnie wypuszczają nowe odcinki. Pierwszy - o kolejnych wariantach sposobu na ściąganie abonamentu, drugi - na temat oferty programowej TVP. Konsekwencji w wypowiadanych słowach nie ma żadnej. Jedne słowa zaprzeczają innym, np.
Jak powiedział Jacek Kurski, TVP odchodzi od dogmatu, że zwielokrotnienie kanałów tematycznych zwiększa siłę rażenia telewizji publicznej. Jego zdaniem, uruchomienie każdego kolejnego kanału tematycznego odbywa się kosztem anteny głównej. Co więcej, Kurski chce zaproponować zarządowi TVP konsolidację niektórych kanałów. Uważa, że „jest ich po prostu za dużo”.
- Myślimy także o nowych kanałach tematycznych, ale będą to kanały satelitarne - deklaruje Jacek Kurski.
Ponadto Kurski chyba idzie na wojnę z Emitel-em. Czyżby powstał plan odebrania Emitel-owi statusu operatora mux-8?
Należy też przeprowadzić rozgrywkę z EmiTelem, który nie daje rady obsługiwać MUX-a - zapowiada prezes Telewizji Polskiej.
dochodzimy do momentu decyzyjnego, za kilka miesięcy będziemy musieli zdecydować, co wrzucić na MUX-8. Ktokolwiek będzie wówczas jego operatorem - komentuje Kurski.
:?:

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: AdamP »

Kurski wskazuje, że multipleks ósmy osiąga mniejszy zasięg niż ten zadeklarowany przez EmiTel przed jego uruchomieniem. - Kryzys w obszarze MUX-8 daje Telewizji Polskiej komfort w rozpoznaniu, co wrzucić na ten multipleks. Należy też przeprowadzić rozgrywkę z EmiTelem, który nie daje rady obsługiwać MUX-a - zapowiada prezes Telewizji Polskiej.
Nasuwają się dwa pytania.
Na jakich danych oparł twierdzenie o mniejszym zasięgu niż deklarowany - ktoś wykonywał pomiary w terenie :?:
Na czym opiera twierdzenie o nie dawaniu sobie rady z obsługą mux'a :?:
Jeśli TVP nie chce mieć problemów z takim czy innym operatorem NTC, to niech reaktywują pomysł umieszczenia wszystkich kanałów TVP na satelicie. Na pewno byłoby to łatwiejsze technicznie do odbioru niż te idiotyczne SFN'y degradujące jakość sygnału (szczególnie mux 3).

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Osobiście nie mam prawa wypowiadać się w temacie ekonomicznego zarządzania tą instytucją. Jeden Prezes w tej kwestii zrzuca winę na drugiego.

Nie mniej jako widz, czytelnik wypowiedzi, mogę stwierdzić: jakkolwiek TVP nie była poprzednio zarządzana, nie dało się wyczuć żadnych rozgrywek osobistych/politycznych pomiędzy firmami, a wdrażanie cyfryzacji było dla firmy priorytetem. TVP była w tej kwestii pionierem.
Teraz mam wrażenie że te wojenki stają celem nadrzędnym.

Przykre to niestety.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Dokładnie jest tak jak piszecie, pomieszanie z poplątaniem.
Do tej pory było mówione, że TVP Sport HD trafi do MUX-3, a teraz że do MUX-8.
Było zapowiadane raczej łączenie kanałów (konsolidacja) a tymczasem mają zamiar tworzyć nowe.

Nie podoba mi się też to:
dochodzimy do momentu decyzyjnego, za kilka miesięcy będziemy musieli zdecydować, co wrzucić na MUX-8. Ktokolwiek będzie wówczas jego operatorem - komentuje Kurski.
Co to ma znaczyć, odebranie Emitelowi MUX-8 ????.
albo decyzja, co wrzucić na MUX-8, przecież miała być podjęta do końca sierpnia zeszłego roku, a oni dalej niewiedzą co wrzucić, ale rękę po abonament to umieją wyciągać.

albo to:
Należy też przeprowadzić rozgrywkę z EmiTelem, który nie daje rady obsługiwać MUX-a - zapowiada prezes Telewizji Polskiej.
Jak to Emitel nie daje rady obsługiwać ? To TVP nie daje rady z MUX-8

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Moim zdaniem:
- będzie błędem jeżeli TVP Sport HD zostanie dodany na MUX8. Powinien zostać uruchomiony na MUX3 ze względów zasięgowych i co za tym idzie.
- będzie błędem jeżeli nawet na satelitę powstaną nowe kanały; konsolidacja przede wszystkim.

W linku do artykułu nie znajduję informacji o rozmyślaniach nad przeniesieniem np. m.in. TVP ABC, którą widzę w cytacie w tym poście:
- viewtopic.php?p=224319#p224319

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:W linku do artykułu nie znajduję informacji o rozmyślaniach nad przeniesieniem np. m.in. TVP ABC, którą widzę w cytacie w tym poście:
To świadczy o tym że artykuł został zmodyfikowany, czyli poprawiony w tej kwestii ;)
Ma to sens i wygląda na ewidentny błąd autora artykułu, bo TVP ABC jest kanałem który został wybrany na podstawie koncesji i swobodne przenoszenie go między MUXami przez nadawcę raczej nie byłoby możliwe.

VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: VITEK2442 »

Także czytalem artykul s Kurskim i mam wrażenie,iż Kurski sie wyśmiewa calemu muxu 8 i Emitelowi.W takim raże by Emitel mial podać wniosek do KRRIT o odebraniu przyznanych TVP miejsc,oglosienie nowego konkursu (pare chętnych sie znajdze),poczekać na wylonione spólki i wlączanie ich stacji w muxu 8.No i potem będe spokój w tym temacie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

To by było najlepsze rozwiązanie w sprawie abonamentu: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/a ... cji/xgbwzn

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: AdamP »

Ten pomysł to mrzonka wymyślona "pod publiczkę".Budżet państwa to jedna wielka dziura, dlatego starają się uszczelnić ściągalność wszelkich należności.

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Alterego777 »

Też myślę, żę Emitel powinien ich pogonić. Co oni sobie myślą, poczekamy zobaczymy, a może za kilka miesięcy ogłosimy, co to ma być? Wyznaczyć im konkretną datę - dać kilka tygodni, jak chcą coś robić to niech się konkretnie określa, jak nie to do widzenia i nowy konkurs. Chętnych raczej nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na wyniki poprzednich konkursów - pełno firm się zgłaszało.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Uruchomienie kanałów TVP nawet za kilka miesięcy, to i tak najszybszy wariant zapełnienia mux-a. Odebranie miejsc TVP i w konsekwencji nowy proces konkursowy (z uwzględnieniem ewentualnych odwołań) plus okres przygotowania nowych kanałów, to co najmniej 1,5-2 lat oczekiwania. Chyba żeby KRRiT poszła na skróty i ogłosiła konkurs dla kanałów już istniejących, to byłoby trochę krócej.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: qwerty »

Przecież w przetargu można zastrzec, że mają wystartować 2 miesiące po wynikach przetargu.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: m@rtops »

OT
nie przejdzie
w Polskich realiach najpierw wygrywają przetarg a później myślą skąd na to wziąć pieniądze
jak z drogami - wygrywa "Pan Ziutek" a później za wirtualne pieniądze za usługę bierze podwykonawców

powinna być w przetargu oferta programowa już przygotowana np. na 2 miesiące - i wtedy termin realizacji po ewentualnym wygraniu przetargu
a u nas się startuje w ciemno z niczym

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: AdamP »

Podstawowym błędem z przyznawaniem koncesji na Mux 8 było "odgórne" przyznanie 3 miejsc TVP, chociaż ta nie występowała o nie. Stąd ten cały bałagan. Równie dobrze TVP może stwierdzić, że nic nie będzie tam nadawała lub dalej wszystko odwlekać, zasłaniając się brakiem funduszy.

Zablokowany