Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Telewidz39
Posty: 16
Rejestracja: 13 stycznia 2018, o 12:51
Miejscowość: Słupsk
Instalacja antenowa: Antena atx55 + dipol ax80
Nadajnik - obiekt nadawczy: KOSZALIN Gołogóra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Telewidz39 »

Mux8 i jego rozbudowa o kanały TVP to typowo polska paranoja - w kraju fachowców w którym nikt za nic nie odpowiada. Ile to już lat TVP ma wejść na mux8? Od 2016 roku czy jeszcze wczešniej bo już się pogubiłem?
Przed świętami gdzieś czytałem że TVP sport HD miał zacząć nadawać naziemnie specjalnie na igrzyska olimpijskie , teraz już czytam że latem bo będzie coś tam z piłką nożną? I co oni chcą tak jeszcze z 10 lat?
Dla mnie sprawa jest prosta wolne miejsca na muxie8 powinny być przydzielone innym nadawcą w ramach jakiegoś konkursu itp.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

W przyszłym roku TVPis mają sponsorować z budżetu w kwocie 3mld pln. Wtedy to się zacznie. Teraz Kurski ciągle płacze że nie ma kasy.
Lepiej te pieniądze przeznaczyć na szpitale niż propagandę.

A to że nie ma terminu uruchomienia to paranoja. To samo z MUX4.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: distefano »

Jeśli dadzą TVP Sport do TV naziemnej to zapewne dopiero po zakończeniu Mundialu w Rosji, a nie przed. Mundial przyciągnie nowych abonentów do operatorów satelitarnych i kablowych (oni wbrew twierdzeniom płacą dla TVP za kanał TVP Sport) i oni będą "naciskać" na TVP by stało się to nie za wcześnie.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Czy ja wiem czy jak już to TVP Sport HD znajdzie się w NTC po Mundialu...? Wątpię aby nastąpiło "rzucenie się" kogokolwiek do kablówek i platform satelitarnych, żeby dostać na ten miesiąc dostęp do TVP Sport w sytuacji gdy chyba większość i najważniejsze mecze będą zapewne w TVP1 HD i TVP2 HD. Myślę, że umieszczenie tego kanału przed MŚ w NTC może spowodować większe "bum" na nastrojenie się na odbiór z tego kanału z NTC(bo m.in. za darmo). Jak z MUX-3(za czym jestem) to większego problemu nie będzie dla większości poza przeskanowaniem pasma gdy ktoś nie ma TV z opcją automatycznego dodawania nowych kanałów. Jak na MUX-8 to z korzyścią na pewno dla już tam obecnych nadawców, bo myślę, że jak ktoś usłyszy, że nawet "inne", "dodatkowe" mecze tam będą to zechce ten ktoś zrobić coś by odebrać MUX-8(czy to z MUX-3). Chociaż jak już wcześniej pisałem to moim zdaniem uważam, że ciężko jest przewidzieć zasięg tego "bum", jego skalę. Dla TVP(zasięgu kanału TVP Sport HD i idących za tym korzyści) moim zdaniem najlepiej by znalazł się on w MUX-3. Oczywiście można zrobić kampanię dla przesuniętych z "trójki" na "ósemkę" kanałów, tj. o obecności ich tam jak i spróbować odebrać ten MUX, ale czy to ewentualne "bum" będzie takie jak gdyby miał być tam umieszczony kanał TVP Sport HD to ciężko stwierdzić. Moim zdaniem byłoby mniejsze. W sumie ciężki wybór przed TVP żeby TVP Sport HD miał zapewniony elegancki zasięg i żeby nie "stracić" dla widzów innych kanałów. Są różne opcje, ale ciężko przewidzieć efekty tych działań, a to moim zdaniem jest najważniejsze w podjęciu decyzji.
O ile w ogóle kanał TVP Sport HD znajdzie się w NTC.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Opinia kol. @distefano na ten temat wcale nie jest odosobniona. Podobną wyraża dziennikarz Satkuriera. Pisałem już o tym wcześniej na poprzedniej stronie.
Nie o rzucanie się nowych abonentów na umowy z operatorami tu chodzi a o kasę za udostępnianie, którą TVP bierze od operatorów.
Cytat:
"W rzeczywistości może jednak chodzić o przychody od platform cyfrowych i sieci kablowych, bo dopóki TVP Sport nie ma w DVB-T, to operatorzy płatnej telewizji muszą za jego oferowanie klientom płacić TVP"
ObywatelDVB-T pisze: A teraz już bardziej na temat blog redaktora Satkuriera Daniela Gadomskiego. Autor wyraża opinię, że TVP Sport może wejść do naziemnej dopiero po mundialu. Proponuję przeczytać cały bo jest ciekawa opinia o abonamencie i w ogóle.
To kuriozalne, że TVP Sport miał być dostępny w wysokiej rozdzielczości w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) od lutego 2017 roku - a nie jest do dzisiaj. W sierpniu prezes TVP Jacek Kurski zapowiadał, że chciałby, aby Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu, które odbędą się w lutym 2018 roku można było oglądać już za darmo w DVB-T. Z informacji portalu Wirtualne Media wynika, że to niemożliwe. Niby dlaczego? Nowy termin to ponoć czerwiec lub lipiec, kiedy w Rosji odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Kurski sugeruje, że to jak szybko telewizja publiczna wejdzie na multipleks zależy od negocjacji ze spółką Emitel, która jest technicznym operatorem MUX 8. W rzeczywistości może jednak chodzić o przychody od platform cyfrowych i sieci kablowych, bo dopóki TVP Sport nie ma w DVB-T, to operatorzy płatnej telewizji muszą za jego oferowanie klientom płacić TVP. Już w 2016 roku pojawiały się informacje, że kiedy TVP Sport wejdzie do MUX 8, to nadawca publiczny uruchomi odpłatny TVP Sport Max z ciekawszymi transmisjami. Plany ostatecznie zarzucono, ale nadal nie ma bezpłatnego TVP Sport. Obawiam się, że wejdzie do naziemnej telewizji dopiero po mundialu, co jest swoistą porażką samego prezesa Kurskiego- tak zakochanego w piłce nożnej Ostatecznie ważniejsze jest, byTVP nie straciła wpływów od operatorów i żeby branża płatnej telewizji mogła swoje zarobić na tej imprezie, na której zawsze zyskuje (specjalne mundialowe promocje dla nowych abonentów, itp.). Być może w tym roku TVP spróbuje zrobić biznes na TVP Sport w wersji 4K na mundial? ​​​​​​​Pytanie w jaki sposób?

Czytaj więcej na: http://satkurier.pl/news/167095/czy-zas ... epsza.html

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Ale przecież nie ma już mowy o TVP Sport w naziemnej. Wg ostatniej zapowiedzi Kurskiego ...
Będzie jakiś rodzaj oferty sportowej, ale nie mogę tego doprecyzować
Na okres "przed MŚ" Kurski zapowiedział wejście TVP na mux-8, ale (póki co) nie ma mowy o kanale sportowym. Na poprzedniej stronie sam wyrażałem wątpliwość w sensowność transmisji MŚ na mux-8
K63 pisze:Uruchamianie nowego kanału sportowego przed samym Mundialem na mux-8 - który wg TVP ma tylko 40% zasięgu - wydaje mi się mało logiczne
Zamontowanie lub przestawienie anten w wielu wypadkach wymaga trochę zachodu. Jakoś nie widzę by na hasło "Mundial" wszyscy zaczęli wchodzić na dachy. "Prawdziwi" kibice dawno mają umowy z platformami sat lub kablówkami. Z naziemnej korzystają raczej "niedzielni" sympatycy futbolu, którzy nie będą "rozdzierać szat" gdy umknie im transmisja mniej atrakcyjnego meczu. A te ważniejsze zapewne i tak pójdą w TVP1 i TVP2.
Uruchomienie mux-8 przed MŚ miałoby sens tylko wówczas gdyby miało to umożliwić wygospodarowanie miejsca w mux-3 na dodatkowe transmisje. Ale coś mi się nie wydaje by było duże ciśnienie na ten termin, bo czas leci, a plany nadal są mało precyzyjne. Zatem uruchomienie kanału "TVP Sport-podobnego" po MŚ jest całkiem możliwe.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Nie będą tworzyć drugiego TVP Sport dla NTC, będzie oryginał:
Jakie są szanse, że Igrzyska Olimpijskie czy mundial zobaczymy już w naziemnym TVP Sport?

Pomidor.

Bardzo pan tajemniczy.

Pracujemy nad tym. Gdy prawie dwa lata temu wracałem do Telewizji Polskiej powiedziałem sobie, że nie spocznę dopóki TVP nie odzyska Ligi Mistrzów i dopóki TVP Sport nie będzie w naziemnej telewizji cyfrowej. Jest to jednak bardzo skomplikowany i długotrwały proces. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby to nastąpiło. Niestety na pewno nie stanie się to podczas Igrzysk Olimpijskich.

Jaka jest szansa na utworzenie drugiego kanału sportowego? Niektórzy twierdzą, że jest potrzebny, gdyż prawa nie są w pełni wykorzystywane.

Nie planujemy utworzenia drugiego kanału sportowego. Nie zgadzam się też z opiniami, że nasze treści nie są właściwie pokazywane. Wprowadziliśmy na przykład model niemiecki, czyli transmisje łączone. Poza tym mamy bardzo mocną aplikację mobilną. Nawet jeśli trzy czy cztery wydarzenia sportowe odbywają się w tym samym czasie to można bez żadnych przeszkód obejrzeć je właśnie tam lub w Internecie na stronie sport.tvp.pl.
https://www.magazynsportowiec.pl/tvp-sz ... e-imprezy/

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: tranzystor »

K63 pisze:"Prawdziwi" kibice dawno mają umowy z platformami sat lub kablówkami. Z naziemnej korzystają raczej "niedzielni" sympatycy futbolu
Jak widzę takie posty to krew mnie tu zalewa :roll: Co ty człowieku wiesz o widzach ? :evil: ja też chciałbym oglądać kanał sportowy i oglądać różne mnie interesujące transmisje sportowe ale w tym kraju nie da się kupować pojedynczo konkretnych kanałów tv ale trzeba płacić haracz platformom za 100 kompletnie niepotrzebnych mi kanałów by mieć parę konkretnych, dlatego ja nie mam od dawna żadnej płatnej tv :roll: i nie zamierzam mieć, wielu czekało ze zbawieniem na taki kanał darmowy (za abonament) ale niestety się nie doczeka bo ..... w tym kraju [....]

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Nie doczeka bo za rok abonamentu ma nie być. Jak chcesz oglądać a płacić nie to jest tu sprzeczność!

To że są pakiety programów to oczywista oczywistość. Jak sobie wyobrażasz że masz tylko 5 programów za które płacisz 10 zł?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Można sobie to wyobrazić, bo operatorzy płacą nadawcom max kilkadziesiąt gr od gniazdka za kanał.
Przyjmując że jeśli nawet jest to złotówka od kanału, operator zarobiłby na takim pakiecie 5zł od abonenta.

Najtańsze pakiety w platformach z kilkunastoma kanałami extra ponad to co ma DVB-T kosztują 20zł.
W Netii pakietowane kanały zamawiasz za 5zł, poza sportem i filmem, tu czasami za 10zł lub 15zł.
Ale w tych pakietach masz zazwyczaj po 5 kanałów.

Zatem da się. Tylko nie opłaca się tego robić operatorom, gdyż za kilka kanałów na którym zależy widzom, dają w pakiecie 100 innych, których nikt nie ogląda, ale dzięki temu każdy z tych kanałów zarabia po te kilkanaście groszy i operator także na tym zarabia.

Wracając do tematu wątku, osobiście już nie wierzę w obecność TVP Sport na DVB-T. Myślę że 2018 roku to na pewno nie nastąpi.

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Programy TVP w MUX8

Post autor: Kuba.G »

Ja też mam taką nadzieję,że latoś będzie TVP Sport w MUX-8 i [...] odda moje 100 000 000

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T/S »

Z tego co wiem to jedyne programy które ludzi interesują to Polsat sport i Eleveny. Nikt nie wspominał o TVP Sport.

Scottie
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2016, o 15:29
Instalacja antenowa: DIPOL LOG 5-12 / 21-60 H/V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Scottie »

Dajcie już spokój z tym TVP Sport na MUX-8. A do Kurskiego chciałoby się powiedzieć: Kończ waść wstydu oszczędź, robisz z gęby cholewkę kolejnymi zapowiedziami bez pokrycia...

Czekamy na ten TVP Sport od miesięcy jak nie od lat jak na jakieś zbawienie, ale to takie czekanie na brzydkie kaczątko. Ramówka nie powala, komentatorzy - przynudzające stare dziady ci sami od 100 lat bez może i z dużą wiedzą, ale bez polotu bez podawania jakiś ciekawostek głównie tylko odczytywanie nazwisk i numerów zawodników... Siatkówka wiem, że będzie Dębowski, skoki Szaranowicz i Szczęsny, jeszcze tylko Babiarz tam daje radę kiedy jest lekkoatletyka. Dla porównania proponuję obejrzeć jak są komentowane skoki na Eurosporcie - niebo a ziemia...

Poza tym TVP ma dosyć kanałów w MUX-3, aby zapewnić transmisję co ciekawszych wydarzeń. Dla przykładu mecze półfinałowe ME w Piłce Ręcznej w Chorwacji bez problemu wyemitowali w ostatni piątek na kanałach regionalnych TVP3, a dzisiaj wieczorem pokażą tam finał. Olimpiada Zimowa będzie zapewne w TVP1 i TVP2, na TVP Sport będą zapewne powtórki dla tych co się nie załapali na live i programy. Także ten, dajmy se siana a zarząd tvp niech się w nos pocałuje.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: panaho »

Dla porównania proponuję obejrzeć jak są komentowane skoki na Eurosporcie - niebo a ziemia...
No co Ty ... ;)

"Leć, Adam leć... "
... ME w Piłce Ręcznej w Chorwacji bez problemu wyemitowali w ostatni piątek na kanałach regionalnych TVP3 ...
Skoro w niedzielę na TVP ABC leciał Cejrowski (boso)...

Scottie
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2016, o 15:29
Instalacja antenowa: DIPOL LOG 5-12 / 21-60 H/V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Scottie »

Wiecie, że się nie dowiecie - tym razem zabłysnął Dyr. TVP Sport na Twitterze: https://twitter.com/mszkolnikowski/stat ... 8977901568
Obrazek

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Do puki nie będzie podpisanej umowy z Emitelem, to o żadnym terminie startu TVP Sport HD w NTC niema mowy. Przecież te negocjacje cenowe mogą trwać i następne 2 lata :lol: z winy oczywiście Amerykańskiego Emitela :D

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Dlatego zapewne tak szybko tego Pana pytający wyprowadził z równowagi, gdyż co można odpisać w kwestii niespełnionej obietnicy. Nie wypada napisać na razie nic z tego nie będzie, skoro Pan Prezes obiecał :)

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Obietnicy jako takiej z tego co wiem, nie było ze strony TVP, a bynajmniej ciężko to tak nazwać... Głównie dominowało: "Chcielibyśmy", "Chciałbym"... Nie mówię, że nie jest to w jakimś stopniu podsycanie tematu, choć z drugiej strony jak ktoś Prezesa pytał czy W-ce Prezesa to odpowiadali jaki jest stan faktyczny do sytuacji. O powód sytuacji, w mojej opinii: chęci TVP, ale braku realizacji, już się nie będę powtarzał bo pisałem o tym.
Może dla samej sprawy(ostatecznej, pewnej decyzji) lepiej jest dla TVP zachować dyskrecję.

Ciekawe jak się ma sprawa negocjacji TVP z Emitelem(odnośnie MUX-8), a nie płacenie pełnych stawek przez WP i Nowa TV i w konsekwencji proces. W wątku: "MUX-8" podany był link w którym była informacja, że: "[...]Negocjowali też z Emitelem obniżkę stawek za MUX-8[...]". I nie wiem jak to było, czy w czasie negocjacji zaprzestali płacić(od jesieni 2017 roku) za nadawanie(wątpię w to), czy po negocjacjach. Może to w jakiś sposób obrazować szanse TVP w rozmowach z Emitelem, choć trzeba przyznać, że TVP może wysunąć inne, skuteczniejsze argumenty od tych podawanych przez tą dwójkę "komercyjnych".

P.S
Zajrzałem pod ten link na Twittera i zobaczyłem, że to komentarze pod ogólny post o pozyskaniu kolejnych praw do transmisji sportowych. Obecnie nie śledzę tak szczegółowo tego co mają w TVP, ale co jakiś czas widzę najgłośniejsze sprawy i chyba ich zasoby wyglądają dość bogato. Dlatego moim zdaniem, na prawdę warto byłoby by TVP Sport HD zagościł na stałe do NTC. Ktoś pisał o tym, że niektóre transmisje sportowe można by puścić choćby nawet w TVP3(co już jest robione czasami). Pewnie, że można, ale czy to miałoby sens gdyby kanał sportowy był w NTC i to co sportowe byłoby w nim, a co w Regionalnych to regionalne*, tym bardziej, że chyba wg. najnowszych zapowiedzi Prezesa Kurskiego oprócz tego, że mają one przejść na HD, to również chciałby on wydłużenia pasma własnego dla każdego z nich. Poza tym ciekawsze transmisje można by odebrać "od już" po udostępnieniu hipotetycznym w NTC TVP Sport(np. od połowy roku 2018) w HD, a w TVP3 jeszcze w SD. Zawsze to jest różnica na + jakościowo i *logicznie.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Parafrazując w jednym zdaniu Twój słuszny punkt widzenia:
- Synu chciałbym na mundial podarować Ci kieszonkowe w wysokości 100mln zł.

Syn się cieszy bo rozbudzam emocje i szczerze chciałby w to wierzyć jakiego ma "fajnego" tatę. Problem w tym że gdy mundial się zacznie powtórzę mu to samo zdanie tylko termin przesunę na gwiazdkę z prostego powodu nie stać mnie na taki gest w stosunku do syna, ale chciałem w oczach syna urosnąć. I potem będę go tak przesuwać co pół roku, lub rok przez kilka lat, aż w końcu stracę w oczach syna wiarygodność :)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Trafne i obrazowe porównanie.
Nie rozumiem skąd u kol. @DVB-T(2) INQUIRING, zagorzałego zwolennika TVP Sport w naziemnej tyle sympatii i zrozumienia dla Kurskiego i całej TVP bez względu na wszystko. Przecież to sprzeczność jest, przynajmniej w logicznym rozumieniu, odrzucając sympatie polityczne oczywiście.

Zablokowany