Płatne kodowane kanały w DVB-T ?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: rotalplus »

DVBManiak pisze:
rotalplus pisze:A z Dolnego Śląska?

Te stacje radiowe to pewnie:
Polskie Radio 1,2,3,4
Radio PIN
Radio Zet
RMF FM, Maxxx, Classic
R.Eska , R. Złote Przeboje, Tok Fm

a więc w sumie niewiele zyskasz
Tak z ok. Wrocławia. Z tego co wymieniłeś to w dobrej jakości FM odbieram tylko PR1 i 3 oraz Zetkę i Eskę ze Ślęży. RMF FM i PR4 też jeszcze znośnie, a reszta to loteria, ale najczęściej nie są dla mnie osiągalne.
Wiking pisze:Ta dwunastka stacji radiowych pewnie będzie składać się ze stacji zawartych w decyzji rezerwacyjnej.
Jeżeli tak to zyskam sporo, m.in. Anty Radio, Tok FM, Chilli Zet, Planeta FM. Szkoda tylko, że brakuje w tej liście rezerwacyjnej Muzycznego Radia. Ale i tak czy siak zyskam, bo mam już dość za przeproszeniem gównianej jakości FM-u. Ciekawe jaki będzie bitrate tych stacji i jakie kodowanie mp3 czy aac.
O ile bedziesz w zasięgu MUX4. Bo te nadajniki to raczej nie będą miały więcej niz 3kW mocy

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: qwerty »

Na dvbmap.eu mapki zasięgu pojawią się w ten weekend. :)

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: kasper93 »

DVBManiak pisze:Jeżeli tak to zyskam sporo, m.in. Anty Radio, Tok FM, Chilli Zet, Planeta FM. Szkoda tylko, że brakuje w tej liście rezerwacyjnej Muzycznego Radia. Ale i tak czy siak zyskam, bo mam już dość za przeproszeniem gównianej jakości FM-u. Ciekawe jaki będzie bitrate tych stacji i jakie kodowanie mp3 czy aac.
Co do stacji radiowych to mam wrażenie, że lepiej kupić pakiet internetowy do telefonu i słuchać stacji przez internet. Po za tym radio mogliby niekodowanie nadawać, ale co ja tam wiem…

Wracając do całości usługi to szczerze mówiąc trochę słaba oferta i nie wiem kto chciałby za to płacić. Bo jeżeli chodzi o stacjonarną TV to szybciej bym wybrał TNK… A co do mobilnej, no cóż jakoś nie widzę zastosowania.(jeszcze ciekawe jak z zasięgiem i czy faktycznie to będzie mobile i w samochodzie/pociągu coś zaświeci…) Choć pewnie wiele ludzi się złapie na tych dekoderach i kupi tylko po do, żeby odbierać FTA, bo CP chyba jako pierwsza wprowadza tuner DVB-T z możliwością oglądanie streamu przez wifi.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: apk »

Na EURO uruchomią radio cyfrowe ale i w przyszłość uruchomienia radia cyfrowego DAB+ na stałe .

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: qwerty »

Bądźmy szczerzy - umieszczanie radia to wielka pomyłka. Przecież chyba w miastach (bo taki będzie zasięg) jest radio FM.


odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: odziom91 »

W grudniu 2010 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej na wniosek Info TV FM zmienił decyzję rezerwacyjną z technologii DVB-H na rozwiązanie technologicznie neutralne.
Tak... czyli jak dobrze rozumiem może być to dowolna technologia - DVB-H, DVB-T albo nawet DVB-T2.

yougo

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: yougo »

A wiadomo coś więcej na temat :?: ... Które nadajniki (interesuje mnie głównie Częstochowa)... gdzie można zdobyć ścisłe informacje: za ile (i dlaczego tak drogo?) :?: ... itp., itd.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: hadam »

I jeszcze coś w temacie:

Źródło Interia:
http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/t ... -t,1770967

Wiking

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: Wiking »

Nie zgadzam się na zmianę treści moich postów!
Ostatnio zmieniony 11 marca 2013, o 11:25 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

nkp123

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: nkp123 »

Dobrym pomysłem byłaby transmisja na żywo z konferencji na testowym mobilnym multipleksie ;)

Wiking

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: Wiking »

Nie zgadzam się na zmianę treści moich postów!
Ostatnio zmieniony 11 marca 2013, o 11:25 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: ploomba »

Kolejny "polski" przekręt. Ktoś powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za taki rozwój sytuacji.
Z bólem idzie uruchomienie 3 multipleksów.. dla trzeciego brakuje podobno częstotliwości (w okresie przejściowym) a tu w ciągu kilku miesięcy będzie multipleks kodowany (żaden mobilny, ściema i przekręt).
Jeszcze przed oczami mam senacką (czy sejmową) Komisję do spraw kultury, gdzie pewien Pan z UKE zarzekał się, że nie będzie kodowanego multipleksu DVB-T w standardowej rozdzielczości w zamian za DVB-H. Że niby zarzuty jakoby sprzedano/zamieniono multipleks DVB-H na "prywatny/kodowany" nie jest prawdą. Takie słowa padały około miesiąca temu na tej Komisji.
Co obecnie mamy? Kodowany/prywatny 4 multipleks, który tylko z nazwy ma być mobilny.

Dlaczego tych częstotliwości nie przeznaczono na rozwój multipleksu 3-go?

DVBManiak

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: DVBManiak »

qwerty pisze:Na dvbmap.eu mapki zasięgu pojawią się w ten weekend. :)
No to czekam na nie z niecierpliwością.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: qwerty »

@ploomba
Połącz fakty. Zmiana prezesa UKE, przejęcie plusa i info tv fm i raptem powstaje multipleks mobilny, który z mobilnością nie ma nic wspólnego. Oczywiście nic nie sugeruję.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: qrzy »

Przed startem Euro 2012 Cyfrowy Polsat - poprzez swoją spółkę Info TV FM - udostępni usługę telewizji mobilnej w technologii DVB-T. Obejmie ona ponad 20 kanałów darmowych i 20 płatnych (również radiowych), a miesięczny abonament będzie wynosił ok. 20 zł.

Telewizja mobilna Cyfrowego Polsatu pozwoli odbierać bezpłatnie na urządzeniach przenośnych ponad 20 kanałów telewizyjnych dostępnych na trzech uruchomionych już multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej (.TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka TV, TTV, Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls2, TV4, TV6. Dodatkowo za opłatą będzie dostępnych kolejnych 8 kanałów telewizyjnych i 12 stacji radiowych. Przedstawiciele Cyfrowego Polsatu nie chcą na razie ujawnić, jakie konkretnie będą to kanały.
Odbiór oferowanej przez Cyfrowy Polsat telewizji mobilnej będzie umożliwiał specjalny dekoder przenośny M-T 5000 połączony siecią Wi-Fi z urządzeniem końcowym - laptopem albo smartfonem czy tabletem z systemem iOS lub Android (wersje 2.0 i wyższe). Użytkownik będzie jeszcze musiał pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu odpowiednią darmową aplikację dostępną w AppStore i Google Play. Producentem dekodera M-T 5000 i obsługującej go aplikacji jest firma Valups Corporations.
Mobilną telewizję będzie też można obierać za pomocą bardziej stacjonarnego dekodera T-HD 1000 , wyprodukowanego w fabryce Cyfrowego Polsatu. Ten dekoder będzie również umożliwiał korzystanie z aplikacji ipla, a będzie go można podłączyć do typowego gniazdka samochodowego 12 V.

Cyfrowy Polsat liczy, że mobilną telewizją zainteresują się ci abonenci platformy, którzy mają w domu minimum dwa telewizory, a z drugiej strony - płacący miesięcznie abonament niższy niż 20 zł, a także osoby w ogóle niekorzystające z płatnej telewizji. Miesięczny koszt usługi ma wynosić ok. 20 zł, a sam dekoder będzie tani, jeśli podpisze się umowę na odpowiednio długi okres.
Od startu telewizja mobilna Cyfrowego Polsatu będzie dostępna w 31 największych miastach, w których działa sieć nadajników radiowych spółki Info TV Operator. Tym samym w zasięgu usługi znajdzie się ok. 5 mln gospodarstw domowych. Telewizja będzie nadawana w technologii DVB-T w ramach tzw. czwartego multipleksu naziemnej telewizji, którego operatorem jest Info TV FM, spółka przejęta niedawno przez Cyfrowy Polsat za 29 mln zł
Info TV FM będzie też oferować tę usługę hurtowo operatorom telefonicznym. - Przedstawiliśmy im już tę ofertę i ich odzew jest pozytywny - mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Zdaniem Libickiego jeśli tylko Cyfrowy Polsat będzie świadczył tę usługę, jej rentowność może osiągnąć po 4-5 latach od udostępnienia, natomiast jeśli przystąpią do tego inni operatorzy, rentowność zostanie osiągnięta wcześniej.
/wirtualnemedia.pl/
Już nie jestem zainteresowany.

Jeśli tak ma wyglądać usługa, to wolę aby UKE odebrało INFO/Cyfrowemu Polsatowi otrzymane w rzerwacji częstotliwości.

DVBManiak

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: DVBManiak »

Aha to na umowę to ja dziękuję. Myślałem, że to coś jak TNK.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: rotalplus »

Nie zapomnij o naszej ukochanej KRRiT, która z TV TRWAM ostro się obchodzi, ale na nieobecność Polsatu w TNK SD nie może nic zrobić, twierdząc"
"Czasami brak realizacji wymogów ustawowych wynika z nieznajomości prawa. Obowiązek wprowadzenia programów był odczytywany jako obowiązek wprowadzenia programów w technologii cyfrowej. Część operatorów nie wie, że zgodnie z art. 43a. ust. 1 nadawca, który rozpowszechnia program, wymieniony w art. 43 ust. 1, jest obowiązany do nieodpłatnego udostępniania tego programu na wniosek operatora rozprowadzającego program, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku."

KRRiT znając problem postanowiła nie reagować zbyt restrykcyjnie wobec operatorów w początkowym okresie funkcjonowania nowych przepisów must-carry. Ogranicza się do pouczenia i uzyskania deklaracji terminu dostosowania oferty do wymogów ustawy.

Jak widac swój swojego nie ruszy. Klika musi być na dobre i na złe.

yougo

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: yougo »

... no teraz to i ja już nie jestem zainteresowany ... ale daję "im" taryfę ulgową i poczekam na szczegółową ofertę ... :shock:

nkp123

Re: Płatne kanały - co, gdzie, kiedy, jak?

Post autor: nkp123 »

Szkoda, że będzie abonamentowo - jeżeli nie dodadzą modułów CI, to ja również podziękuję. Chyba, że dadzą, to wtedy jeszcze zależnie od oferty był bym skłonny - lubię mieć jeden pilot (a tak bym musiał mieć dwa) - uniwersalnego nie kupię w życiu, bo jest zbyt nieintuicyjny ;)

Zablokowany